36
A sebezhetetlen - Unbreakable - Bruce Willis főszereplésével
  • DEXTER92
    #1
    Cím: A sebezhetetlen
    Eredeti cím: Unbreakable
    Műfaj: thriller
    Ország: amerikai
    Gyártási év: 2000
    Hossz: 103 perc
    Szereplő(k):
    David Dunn: Bruce Willis
    Elijah Price: Samuel L. Jackson
    Audrey Dunn: Robin Wright Penn
    Joseph Dunn: Spencer Treat Clark
    Elijah anyja: Charlayne Woodard
    Stáb:
    rendező: M. Night Shyamalan
    író: M. Night Shyamalan
    operatőr: Eduardo Serra
    zene: James Newton Howard
    vágó: Dylan Tichenor
    gyártó: Touchstone Pictures
    forgalmazó: InterCom



    Tegnap adták az RTL-en. Nagyon tetszett a film, nem volt se baromság és kitaláció, el tudom képzelni hogy létezik ilyen. Ha már létezik olyan, hogy valaki nagyon tökéletlen, akkor mért ne létezne tökéletes? A film végén sajnáltam, hogy miért lett vége, bár lehet jobb így, mer ha tovább akciózott volna Bruce, akkor inkább Super Man-es film lett volna.

    Akik nem látták még a filmet, azoknak itt a tartalom:
    Egyetlen túlélőként átvészelni egy szörnyű vasúti katasztrófát: ritka szerencse. Még számtalan súlyos balesetet sértetlenül megúszni egyetlen sérülés, sőt egyetlen karcolás nélkül: lehetetlen. David Dunn életben marad ott, ahol mindenki meghal. Azt hiszi, szerencsés. Azt hiszi magáról, átlagember. Fiával és feleségével él egy philadelphiai kis házban, és a helyi futballstadion biztonsági őreként dolgozik. Egy különös, mániákus férfi kell hozzá, hogy lassanként felnyíljon a szeme. Elijah tolókocsihoz kötve él, csak képregények között érzi otthon magát, és régóta keresi a Sebezhetetlent: akiről tudja, hogy egyszer eljön, hogy megmentse őt és a világot. Ha sikerül meggyőznie Dunnt, talán tényleg sebezhetetlenné válik...
  • DEXTER92
    #2
    Price /a néger/ nem egy alaptalan ötlettel állt elő, igaz a végén kiderült hogy mekkora szélhámos, mert ha jól vettem ki, azért csinálta a tömegkatasztrófákat, és azért olvasta csupán az újságot, hogy megtalálja azt az embert, aki 'sebezhetetlen'. Ez azért túlzás. Jobb is neki ott, ahova került :)
  • DanielT
    #8
    Kevés szarabb és unalmasabb filmet láttam mint ez.
  • DEXTER92
    #11
    A végét sajnáltam, hogy ilyen egyszerűen vége lett. Lehetett volna valami bonyolultabb vége is...
  • Calver
    #13
    hasonló a véleményem
  • DEXTER92
    #21
    Igen. A víztől megfullik szegény :) Ez a közös mindkettőjükbe
  • Roll
    #22
    Ez a film, még topikot sem érdemel szerintem.
  • ffxi
    #24
    Az volt benne a fordulat igaz, hogy mindez Price a saját érdekében tette?

  • Lacee
    #26
    a végén el is mondja saját szavaival: ha talál egy olyan embert, aki a teljes ellentéte (mint egy képregény hős-antihős pár), akkor már a saját létezésében is talált valamilyen értelmet -> mert ha nincs, akkor miért született így..?

    szerintem egyáltalán nem szar film, ha lövöldözős akciófilmet várt az ember akkor lehet h csalódás de szerintem nagyon is élvezhető: tipikus Shyamalan-film.
  • Lacee
    #27
    mindemellett egyetértek azzal h fölösleges minden filmnek külön topicot nyitni :D
  • Bandy
    #28
    igen igaz tényég eléggé szar film volt :)
  • jointeer
    #29
    uncsy, szar -.-
  • Seth
    #30
    úgylátszik én egy vagyok azon kevesek közül akinek tetszett a film....
  • knightbali
    #31
    A sebezhetetlen egy olyan film aminél nem éppen az akciójelenetekre,mint inkább a történetre gyúrtak.Nekem tetszik a film és ez a lényeg.
    Na csúúú
  • Bandew
    #32
    Nekem is tetszett és sztem nem felesleges egy ilyen topic.
  • Dougie
    #33
    szerintem is nagyon jó film, például ahogy kezdődik már az zseniális

    a vonaton Willist mutatja a kamera majd a mellette ülő nőt, majd Willist majd megint a nőt, mindezt az előttük lévő ülés mögül...

    egyáltalán nem felesleges a topik, lehet róla sokat beszélni
  • ffxi
    #34
    Első elgondokodtató film Willis-től számomra. A második pedik a 6.érzék

  • sz4bolcs
    #35
    Én régebben néztem meg ezt a filmet, és számomra kiábrándtó volt. Jól kezdődött a film, de aztán ellaposodott. Elgondolkodtató filozófia helyett mégcsak nem is közhelyeket nyomtak be, hanem nevetséges dolgokat próbáltak hatásvadász módon előadni. Ennél jobbat is ki lehetett volna hozni belőle. Az igazság, hogy egy népmesében több mondanivalót találok, ennek ellenére Boldog karácsonyt mindenkinek!
  • mod
    #36
    Ez egy nagyon jó film, tegnap néztem meg először, az egész nagyon tetszett...