51
Olyanok reklámok,amik arra hivják fel a figyelmet,hogyan lehet javitani az életünket,és hogyan lesz boldogtalan!
  • Tarajos Sül
    #1
    Pl.

    Mi a véleményetek a dohányos reklámokrol?

    Ti amikor megveszitek a cigit,nem gondolgoztok,el azokon a mondatokon,amik mostanában rajta vannak?
    "A dohányzás halált okozhat"

    Stb...
  • Serpa
    #2
    nem bagozok.
  • Tarajos Sül
    #3
    amugy bocs,vmelyik moderátor hacsak be nem zárják javitsák ki a raklámot-->reklámokra!

    Köszy
  • Tarajos Sül
    #4
    Ja és tisztelet a kivételnek!
  • bertino
    #5
    nekem az a véleményem, hogy az főcím félre van írva, pl. ^^ "raklámok"
  • bertino
    #6
    ja most nézem, bocs
  • Taranov
    #7
    Nem látok bele, hogy mekkora a hatása.
    A dohányosok csesztetését viszont nem tartom jópofának.
    Az fontosabb, hogy a passzív dohányzást visszaszorítsák.
  • Glpetyus
    #8

    Kit érdekel,mi van a dobozra írva ?
    Nem amiatt fogok leszokni....
  • koryne
    #9
    A dobozra nem azért írnak ilyeneket, mert annyira féltik az emberek egészségét, hanem hogy nem lehessen őket beperelni, mert ők bizony szóltak előre...
  • Maco13
    #10
    én akkor szoktam le mikor kezdtem érezni hogy van igazság abban amit írnak
  • gabber_saviola
    #11
    Taranov kollégát idézem: "A dohányosok csesztetését viszont nem tartom jópofának."
  • Taranov
    #12
    Nem hiszem, hogy azért. Magyarországon úgysincsenek ilyen perek (csak Amerikában).
    Az állam írta elő, hogy rá kell írni, hogy csökkentse a dohányzók számát. Szerintem sikertelenül, de nincsenek adataim.
  • Akos 001
    #13
    Igaz.De én Maco13 kollégát tudom idézni:"én akkor szoktam le mikor kezdtem érezni hogy van igazság abban amit írnak"
  • Glpetyus
    #14
    Ja,sztem is...
  • koryne
    #15
    A Magyarországon kapható mikrosütők használati utasításában is benne van, h ne szárítsunk benne macskát és ne engedjük a gyereket az ajtaján csimpaszkodni, pedig biztosan ilyen perek sem voltak :D
  • Taranov
    #16
    Nem tudom hol láttál te ilyet, szívesen venném, ha beszkennelnél legalább kettőt.
    Amerikában volt már ilyen per, ott oké, hogy beleírják, de ott a jog is más.
    Magyarországon nem nyer per azért valaki, mert vészesen idióta(azaz annak tetteti magát).
  • blackgamer
    #17
    nekem az a [bifitusz esszenszisz] vagy mi az izé nem túl étvágygerjesztő
    engem nem csábít arra hogy megkostóljam, persze biztos nem engem céloztak meg vele
  • Tarajos Sül
    #18
    Koryne:Van benne igazság!Mármint a beperlésröl beszélek,de azé vhogy mégse igaz,mert ha csak a per megnyerésével foglalkoznának a cigigyártok,akkor nem gondolkoznának azon,hogy képet is felkéne tenni a dobozra a rákos tüdöröl!
    Mondjuk,a cigigyártok,sztem még ezeket a mondatokatse akarták,mert fogy a kereslet,az elrettentés miatt!

    Én kb 1 honapja dohányzok,elötte is dohányoztam,de a régi leszokás,és a mostani rászokás között 3 év van!Régen is csak 1 hetet!
    Amugy engem nem zavarnak azok a mondatok!

    Hogyha a cigizés melett csak 1 évet lehetne élni,biztos abbahagynám!
    De amugyis,én csak 17 vaok,és 1 teljes évet összesen nem cigiztem,meghát ilyenkor az immunrendszer is jobban véd!

    De nem fogok sokáig cigizni,mert
    1 pénzbe is kerül,és nem pont arra akarok költeni
    2 nem szoktam kaját vinni magammal,és elvileg éggyomorra cigizni,nem a legjobb!
    3 szüleim se tudják :))))

  • Sanyix
    #19
    De lehethogy mégis tovább fox cigizni, mer az a menő nem? :)
  • Maco13
    #20
    még most hagyd abba amíg könnyű komolyan hidd el nem éri meg rászokni
  • Tarajos Sül
    #21
    hát a menöség,is,mert mindig a haverokkal cigizek,és hátramegyünk a suliban a fa alá,mikor amugyse nézik yo szemmel a tanárok! :)))))
  • Taranov
    #22
    Mondom, rendeletben szabályozzák, hogy rá kell írni ezeket a cigidobozokra, hogy csökkenjen a kereslet.
    Ha emlékeztek, régen, mikor még engedélyezett volt a dohányreklám, először azt iratták ki a cigigyártókkal, hogy a dohányzás káros az egészségre, utána ezt szigorították, hogy a dohányzás súlyosan károsítja az Ön és környezete egészségét.
  • Taranov
    #23
    Ez okozza a legnagyobb problémát, hogy egymástól veszik az ötletet a fiatalok. A felnőtteknél ez már nincs.
    Nálunk is sokan dohányoznak az osztályban, de én nem szoktam rá, és nem is akarok. Egyébként az nem zavar, ha egy hely füstös, de ami egészségtelen, azt inkább kerülöm.
  • Tarajos Sül
    #24
    Nem értem,hogy mért baj,ha ez van kiirva:"a dohányzás káros az egészségre"
    mert azt még megértem,ha pl reklámozzák,hogy akcios a cigi,és ezt meg kell venni,mert késöbb felmegy az ára!
  • DJ Skyline
    #25
    TV Shop-os bemutatók!
  • blackgamer
    #26
    te biztos még nem láttál olyan tizenévest akin meglátszott a cigi
    csontsovány, eltorzult a hangja, szinte remeg a keze amikor a cigit előveszi, büdös bagó szagú, és sosincs pénze
    na én ismerek ilyeneket, ezért is jó hogy ráteszik a szöveget a dobozra
    én 19 voltam amikor az első cigit elszívtam, és rászokni sose tudnék az biztos, de néha jólesik egy-egy szál
    szerintem a cigis dologról kár vitát nyitni, kb mint az italról is
  • Prank
    #27
    gondolom azért, mert félreérthető, vagyis aki végrehajtja a dohányzás folyamatát, csak annak az egészsége károsodik, pedig hát a passzív dohányosokat is érinti...
  • Vlala #28
    Jó téma. Kezdem magam két lábon járó múmiának érezni, mert az arckrémem nem 5.5-ös, nincs benne Aloe Veronika, mert nem szívbarát ételeket eszem és nem citromillatú a vécéfrissítőm... és még a 06-81-***-***-ot sem hívtam fel, pedi a csaj megmondta, hogy életképtelen vagyok, ha nem hívom fel és nem vágom hozzá a megfejtést.
    Nincs 3G-s telefonom, még 2G-s sem, nem tudok rá olyan csengőhangot tölteni, amitől ász lehetnék.
    Nem dohányzom, nem iszom rendszeresen, nem teszek prolongot az autómba, ezért egyszer az is szét fog esni alattam, mert ilyen meggondolatlan vagyok.
    Ja, és semmiféle intim betétet és tampont nem használok.

    Élek még egyáltalán?
  • Taranov
    #29
    Értéktelen vagy teljes mértékben.
  • forza milan
    #30
    Jaja,nekem az a vleményem,hogy a tapasztaltakra kell hallgatni néhányszor!!!
  • Vlala #31
    Nekem is ez jött le.
  • HiPPoNaX
    #32
    #18: Nyomos indokaid vannak (kulonosen a szulos tetszik :D), de sajnos a dohanyzasrol nem ilyen konnyu leszokni, foleg ha abba a hibaba esel, hogy "o, van meg idom ra, nem dohanyzom en olyan regota, nem is szokhattam igazabol ra" tipusu gondolataid akadnak, mert ez tevut
    #21: Gratulalok, most aztan nagyfiu lettel
    #24: "A dohanyzas karos az egeszsegre" felirattal csupan annyi a baj, hogy a dohanyzas nem csak annak artalmas aki a cigarettat szivja, hanem aki vele egy legterben tartozkodik es csak a fustot nyeli, igy ez a mondat ebben a formaban nem teljesen stimmel.
    Tok mindegy miert reklamozzak a cigarettat, az erdekuk ugyan az: szokj ra arra, hogy az o termekuket vasarlod. Ennek erdekeben akar akciokra is kepesek, de el ne hidd (es foleg ne ertsd meg), hogy az akcios cigi reklamja a fogyaszto erdekeben tortenik... (megjegyzes: en is dohanyzom, meghozza szerintem regebb ota mint te, ne ugy nezd, hogy egy antidohanyos pampog neked)
  • homokhat
    #33
    Engem igen is érdekel de nem is veszek magyar cigit csak ukránt LM 250 ft / darab de néha mégis akkor mindig leakarok szokni pláne ha a gyerekeim meglátják akkor meg jön a duma ,hogy " Apu mikor szoksz már le" hm :(
  • Slayerboy
    #34
    "ilyenkor az immunrendszer is jobban véd"
    A fejlődő szervezetnek a legártalmasabb...
  • forza milan
    #35
    Arról nem kéne beszélni,hogy mit mondanak a reklámok,ésebbölmi igaz!Pl mosóporreklám,igy kiszedi a foltot,meg ugy,gyógyszerreklám,stb...
  • Taranov
    #36
    Az nem az életünkre vonatkozik :)
  • Bandew
    #37
    "Ez okozza a legnagyobb problémát, hogy egymástól veszik az ötletet a fiatalok. A felnőtteknél ez már nincs."

    Ajjaj dehogyisnem!
  • Bandew
    #38
    Amúgy én mindig is utáltam a cigarettár és a passzív dohányzást képtelen vagyok elviselni. Ha nagyon füstös helyen vagyok állandóan fuldoklok és egy idő után baromira kifáradok. Na vicces, de ilyenkor rágyújtok! Ugyanis amíg én is bagzok, addig megszűnik ez a szörnyű folytás és "fellélegezhetek". Szóval szvsz a passzív dohányzás jobban megterheli a szervezetet, annak ellenére, hogy nem szívsz annyi füstöt a tüdődbe.
  • ngcsnet
    #39
    Petit az Anyja ® öltözteti^^
  • ngcsnet
    #40