21
  • DKm
    #1
    Tetszik. Jó kis cikk. Egyetlen hibát észrevettem benne: "15x-szörös zoom-ra képes objektívvel szeret masina" nem szeret hanem szerelt.
  • G_ArchAngel #2
    "Manapság már nem ritka a 15x-szörös zoom-ra képes objektívvel szerelt masina sem (Samsung Pro815)!"

    ha nem ritka, akkor még milyen van 15× zoom-mal?:)
  • concrete
    #3
    örülök hogy megszületett ez a cikk, sok értelmetlen vita előzhető meg vele

    linkelem is majd ezerrel
  • Thrawn
    #4
    Nézzük csak, valóban egyelőre az az egy típus van ekkora zoommal, viszont lehet, hogy abból marha sokat gyártottak, tehát végsősoron nem ritka.
  • Blasta
    #5
    :-)))
  • Cat 02 #6
    van kompakt cserélhető obis nem ???
    vayg cska rá lehet rakni ?
  • Cat 02 #7
    "Áruk 70 000 Ft-tól kezdődik"

    c 765 66 000 :D
  • Skynet85
    #8
    Off: Nem rossz a csajszi se:D
  • DKm
    #9
    Az nem cserélhető obis amit te mondasz. A kreatív-kompakt gépeket lehet előtétlencsékkel bővíteni ami lehet nagylátószögű-tele-makró. Attól függően, hogy mire akarod használni a gépet. Az obi ettől függetlenül még ugyan az.
  • sped
    #10
    Szerintem eleve elhibázott ez a kategorizálás. A dpreview.com oldalról kellett volna ellesni, abban több a fantázia. A "kompakt"-szó kicsit, kis helyen elférőt jelent. Egy ultrazoomos gép nem lehet ilyen. A helyes kategorizálás sztem ez lenne: ultra kompakt (ékszerdoboz, mini), kompakt (alap méretű fényképezők), SLR-like (ultrazoomos, nagytudású gépek, szokták bridge-nek is nevezni mert átkötő a komolyabb gépek felé) és DSLR (tükörreflexes, cserélhető objektíves gépek)

    Kúszóbab: csak a profibb, SLR gépeknek lehet cserélni az objektívjét, mostanában viszont kezdenek egyre olcsóbbá válni, belépő szintű modellek révén, pl. Canon EOS300/350D
  • Blasta
    #11
    Jajj már, barátom.

    1. Nincs cserélhető obis kompakt gép, csak fix objektíves SLR mechanikás gép van.
    2. Azt az Oly 765-öt már alig kapni, helyette a C770uz van, ami bruttó 80 rugó.
  • Cat #12
    és te akkor egy 70e ftos canon s1is t, vagy egy pana fz20ast SLR like fényképezőgépnek neveznél ? Nagyon messze állnak ezek attól...
  • Blasta
    #13
    A kompakt szó értelme nem csak a kicsi, hanem a "minden egyben, kis helyen".

    Így egy UZ gép simán kompakt, hiszen egy viszonylagos nagylátó és egy teleobjektív a "tartalma", ami SLR szinten egy táskányi vázat+objektívet jelent (plusz egy videókamerát).
  • Galy
    #14
    Én a csúcs-kompakt helyett használtam volna a bridge kategóriát.
    kb. ugyanaz a kettő, de a bridge mégis közelebb áll a kategóriához.
  • Blasta
    #15
    Egggen, igazad lehet, de a bridge kategória leginkább azt a pár fix obis DSLR-t jelenti (pl. E-10, nem is tudom, van-e még ezen kívül ilyen gép), SZERINTEM. Azt/azokat lehet igazán "híd" nak nevezni a kompakt és az SLR gépek között.
    De ez már csak nyelvtan :-)
  • Lajti
    #16
    Nem vagyok egy nagy fényképész, de az utóbbi időben szívesen olvasom a digicam rovatot is az ilyen cikkek miatt, mint ez is (ill. még az Alapfogalmak c., vagy ez)
    Ti meg csak vitatkozzatok, sok érdekes dolog derül ki belőle. :)
  • craesh
    #17
  • DjPremier
    #18
    Derüs stét.Bocs elöre is ha nem jo topickba irom,de nem találtam mást.Adott egy HP Photosmart 215-ös kompakt gép.Tegnap beraktam az elemeket bekapcsolom és azonkivül semmi,van egy zöld led rajta az világit de a lencse az meg se nyikkan mint régebben,adott egy hangot.Elötte pár nappal használtam és semmi baja nem volt.Tudom hogy nem mostani gép,de tökéletesen müködött az elemek azok jok.Rola lenne szo:
    HP215
  • babajaga
    #19
    A meghibásodásnak pont ez a jellegzetessége hogy törés keletkezik a kristályszerkezetben akár a félvezetők valamelyikénél akár a vezetékben valahol és kiesik a működés.
  • kl24h
    #20
    Valaki meg tudna mondani, hogy melyik digitalis fenykepezogepek tudnak a standard *.jpg/*.jpeg kepek mellett *.tiff kepet is kesziteni.
    Mindenki tudja, hogy a *.jpg/*.jpeg egy tomoritett fajlformatum, ezet a kulonbozo tipusu fenykepezogepek mas es mas kompressziot hasznalnak. Minel nagyobb a kompresszio, annal rosszabb a kep minosege.
    Ezert erdekelne olyan fenykepezo, amelyik a *.jpg/*.jpeg mellett lehessen beallitani a *.tiff formatumot (igaz, hogy ez nagyon nagy meret lenne, kb tobb MB), mert ha akarok egy nagyon profi kepet kesziteni, akkor ajanlott a *.tiff formatum.
    A *.tiff kepformatum nem tomoritett formatum, ezert a kep a maximalis minosegben jon ki, ahogy az optikai alkatreszek engedik es nincs minosegrontas.
  • Lateralus
    #21
    Nagyjából már kihaltak ezek a gépek, mert a megapixelszám növelésével már túl nagy, nehezen kezelhető, több tíz megabájtos fájlok jönnének.
    A Nikon gépek között talán szétnézhetsz. Egy-kettőben még van TIFF, de főként a DSLR vonalon.

    Helyette a RAW-t használják, ha jobb minőség kell. Ez utólag szabadon feldolgozható, nyers formátum, tömörítetlen, illetve veszteségmentesen tömörített változatban, és rendszerint kisebb fájlméretű a TIFF-nél.