39
Ingyenes professzionális polgári repülőszimulátor
  • DJviolin
    #1
    Csak mert még nincs honlapja! Ugyanazt tudja mint az fs2004, csak picit butítottan, és TELJESEN INGYENESEN!!!

    Mindenféle vezethető repülőgép (Sugárhajtású, ultrakönnyű, vitorlázó, motoros). Műholdképek alapján a teljes föld lemodellezve. INGYENES!!! És csak azt a műholfrasztert töltöd le, meg azt a repülőt, amit használni is akarod, tehát nem kell 20 gigás vinyó, hacsak európában akarsz repülni.

    Hivatalos honlap:
    http://www.flightgear.org/

    Pár kép:












    Üdv:
    DJviolin
  • DJviolin
    #2
    Csak mert még nincs honlapja! = Csak mert még nincs topikja! (Javítva)

    Mert itt is ezt használtják ám :-)




  • DJviolin
    #3
    Hátrányai:

    picit gyenge repmodell
    Sokat tölt

    Előnyei:
    Ezeket elnézve viszont TELjESEN ugyanazt tudja mint az fs2004, csak TELJESEN INGYENESEN!!!
  • PrasCo
    #4
    Már szedem is. =)
  • Glpetyus
    #5
    hmmm :o
  • DJviolin
    #6
    Viszont megkérek mindenkit hogy az igengyenge repmodellt és a hosszú töltési időt ne nagyon szólja le, mert a srácok teljesen ingyen csinálták az egész gémet.
  • Glpetyus
    #7
    na,most picitgyenge,vagy igengyenge ? :D
    Nem mind1 :D
  • DJviolin
    #8
    Hááát. is, is. :-) Legalábbis nekem nem jött be annyira. De töltsd le, és majd meglátod. Viszont egyes gépeknél, például az j3 cub-nál meglepően kellemes. Nekem a p51 mustang repmodellje nem tetszett. valózínűleg azért, mert a készítőknek sem adatott meg, hogy mustang-ban űljenek, ezért elnagyolt a repmodell.
  • Glpetyus
    #9
    Már töltöm :)
  • Seaweed
    #10
    kb 6 eve ismertem meg..azota tenyleg nagyonsokat fejlodott..de azert eros tulzas az FS2004-hez hasonlitani, es foleg azt allitani hogy tud anyit...mert nem.
    (Annyi erovel az X-plane(8)-ra is rafoghato..tenlyeg Violin nem nyitsz annak is egy halott topicot? )
  • DJviolin
    #11
    Azért nyitottam a FlightGear-nak topikot, mert így mások is megismerik. Elvégre ez itt a lényeg. Eszmecsere. Talán ezért van az "eszmecsere" szó több topik kategória nevében. És hogy miért hasonlítottam az fs-hez? Mert ebben is benne van az egész bolygó, ez is polgári repszim, ez is tud bármilyen géptípust modellezni. Ráadásul teljesen ingyenes. Ne azt nézd, hogy fos, hanem azt, hogy INGYé VAN!!!

    Az Xplane8-nak azért nem nyitok topikot, mert utálom, rossz gémnek tarom, felidegesített, még annyira sem közepes, mint a FlightGear. Ennyi.
  • alert
    #12
    "Ne azt nézd, hogy fos, hanem azt, hogy INGYé VAN!!!" Hiába van ingyé ha nem tudja reálisan modellezni a repülést és a műszereszettséget, a flight dinamikát stb, mint az FS. Én pl a lehető legrealisztikusabban szeretnék repülni. Ahhoz képest viszont hogy ingyen van tényleg nagyon klassz és lehet vele poénkodni mondjuk hálózatban vagy ilyesmi :) (tényleg, van benne multi?!). Azért gratula a fejlesztőknek nem rossz kezdés. Egyébként én személy szerint nem feccölnék időt olyan projectbe aminek már van párja és ráadásul az sokkal jobb, hacsak nem akarnék az enyémből előbb-utóbb valami sokkal jobbat kihozni. Úgyhogy max reménykedek...
  • DJviolin
    #13
    Épp ez a lényeg:

    "Ahhoz képest viszont hogy ingyen van tényleg nagyon klassz és lehet vele poénkodni mondjuk hálózatban vagy ilyesmi :)"
  • Papirzacsi
    #14
    "Ne azt nézd, hogy fos, hanem azt, hogy INGYé VAN!!!"
    Ezen mondat az igénytelenségről árulkodik. :-) Tehát lehet bármilyen szar vmi, ha ingyért van,akkor az már jó...
  • Clidey
    #15
    Gondoltam, írok ebbe a topikba is.
  • maffioso
    #16
    ez egy talicska game sztem kaki
  • dj ádi
    #17
    sziasztok ki tudja honnan lehet letötleni a flightgeart? segítsetek
  • DJviolin
    #18
    http://www.flightgear.org/
  • Palinko
    #19
    remélem nem haltatok ki :D én most néztem emg hát 1. ször próbáltam szimulátort és egér keyboard felállásban nyomom :D bejön. de kéne 1 kis elmélet... tényleg rohadt kezdő vagyok. mit tudok? bekapcsolni a motrot meg fellszálni, emg kerekeket behúzni. zoomolni be és ki is. pedálokat irányítani fékezni... enyiben ki is merültem és így nem túl érdekes főleg hogy leszálás nagyon katasztrófa és általában nem találom el a leszálópályát :D
  • krys002
    #20
    hali!! én is most töltöttem le a gémet, de nem tudom hogy kell felszállni. segítene v.ki?
  • Isti1
    #21
    Üdv! A Flight Gearban is bejárható az egész Föld, vagy csak bizonyos területek?(mert pl.: FS-ben az egészet be lehet repülni)
  • Antiga
    #22
    Mi a f*sz az az FS?
  • Rudee360
    #23
    Üdv. nem ezért vagy azért, minden tiszteletem a készítőknek, de aki ezzel akar jáccani jáccon az FS2000 el vagy vegye full low ra a 2004 et, az fsx-et nem is említem...de helyesbítenék, nem jáccani hanem tanulni, élvezni, tapasztalni, és legutolsó sorban jáccani...hisz simulator nem játék. Emellet, meg kit izgat hogy ingyenes, ismerni kell az Internet világát és egyből megúszod ingyen az FS-t és egyéb fizetős kiegészítőjét...(de ezt halkan mondtam)
  • Rudee360
    #24
    bár ezt biztosra veszem sokan jól tudják... de azért vannak akik akkora birkák hogy anyuval megvetetik a flight simet 24 ezerért vagy amennyiért, nah de igazából ezért elnézést is kérek mert én is meg fogom venni az FSX-et eredetiben mert annyira megbecsülöm mint simulatort és játékot hogy nekem megéri, ha 7-8 milliót ki fogok adni pár éven belül pilóta oktatásokra és licensekre akkor ezt már aztán csak tiszteletből is megveszem, és leszögözem nem vagyok gazdag, nah de visszatérve flight gear...nemtom hova sorolni...ennyi
  • Rudee360
    #25
    és bocs az oltásért nem olvastam el az alján hogy ne ócsárljuk mert inygen van meg kis gépigényű...az fs-t is uyganigy meglehet szerezni, ingyen és kis gépigénnyel (csak törni kéne az agyatok, vagy kicsit érdeklődni erre arra honnan is lehet megszerezni és faszán beállítani az fps-t , és akinek nem inge nem veszi magára!!! ) nah még egyszer sorry, nekem nem jött be.
  • blackgamer
    #26
    nem nagyon terjedt el? képről jónak tűnik

  • Atesz91
    #27
    Pontosan milyen gép kell hozzá, bónagyon érdekel és a grafikát nézve is élvezetes.
  • bajusza
    #28
    Egész jó lett a game, letöltöttem egy EC135-ös mentőhelikoptert is, azzal próbálkozok.
  • Misi az ezredes
    #29
    Ez a microsoft-os repülő szimulátor? ha igen közlöm 12 gb :D
  • blackgamer
    #30
    ?
  • Bandzsi00001
    #31
    bajusza honnan szetted le a helikoptert
  • adikakk
    #32
    hy all
    van aki még jácik ezzel a gémel???

  • szekolo
    #33
    én is letöltöttem de annyira lassú a mozgása hogy rá is hagytam
  • bedini
    #34
    Hogyan lehet a scenery-ket telepíteni?
  • djbaloo
    #35
    Nemrég kattantam rá erre a szimulátorra.
    A 2.0-ás verzió már teljesen használható, bár a leszállással nekem is vannak még gondjaim.. :)

    @bedini
    Elvileg van egy különálló scenery telepítője/eltávolítója a Flightgear menün belül.

    Nekem az valamiért nem volt hajlandó működni, úgyhogy minden külön letöltött gépet és scenery-t kézzel másoltam be a megfelelő helyre (Aircraft mappába a gépek kicsomagolt mappáit, Scenerybe a kicsomagolt scenery-ket), így is működik.
  • djbaloo
    #36
    Lassan egy hete megjelent a FlightGear 2.4.0 verziója!

    Valaki használja ezt a szimet?
  • zsolti123456
    #37
    tudnátok segiteni? hogy kell felszálni? el se tudok indulni
  • botto0604
    #38

    s: motor beindítása
    Page Up/ Page Down: Tolóerő, motor fordulatszám növelése, csökkentése. Szükséges a felszálláshoz.
    v: nézetek váltása
    Shift + v: Vezető fülke belső nézete
    b, Shift + b: Fék a földön (hogy alapjáratnál ne mozogjon a gép)
    Insert / Enter: A hátsó, függőleges vezérsík állítása balra és jobbra, valamint a földön a kerekeket is kormányozza. A levegőben ezzel is lehet balra és jobbra kormányozni
    Fel / Le: Vízszintes vezérsík állítása, amivel a magasságot tudjuk növelni, csökkenteni.
    g, Shift + G: Futómű be/ki (ha a repülő támogatja)
  • djbaloo
    #39
    Üdv!

    Közel 3 hónapja, hogy megjelent a FlightGear 2.10-es verziója.
    Használja valaki? Tapasztalat?

    Köszi!