67
Szőke Kóla
  • DEXTER92
    #1
    Szereplők:
    Lerner Nándor
    Orsós Ricsi
    Zita
    Szomszéd
    Adrienn
    Komlós Attila
    Gulyás Péter
    Első kollega
    Második kollega
    Harmadik kollega
    Melós
    Teherautó sofőr
    Hontalan
    Gyuri
    Tolókocsis
    Zászlós
    Szaxi
    Első prosti
    Második prosti
    Strici
    Első haver
    Kocsmárosnő
    Gazsi
    Robi
    Postás
    Kártyapartner
    Veréb
    Lulu
    Mama
    Első melák
    Negyedik melák
    Második melák
    Gizi néni
    Második haver
    Dühös sofőr
    Zogó bácsi
    Cuki
    Szomszéd felesége
    Yuppie
    Taxis
    Váradi Gyuszi
    Váradi Robi
    Bunkó sofőr
    Valódi név:
    Beleznay Endre
    Pozsonyi Takács László
    Gubás Gabi
    Spindler Béla
    Fejes Rita
    Tálos József
    Szatmári Attila
    Szőlőskei Tímea
    Bukta Zsolt
    Trömböczky Péter
    Kisfalusi Lehel
    Tóth Csaba
    Bogdán Ferenc
    Csányi Dávid
    Cserna Antal
    Albert Péter
    Szecsődi M. László
    Parti Nóra
    Gerbert Judit
    Bicskei Lukács
    Balogh Rodrigó
    Margitai Ági
    Lázár Csaba
    Nyári Oszkár
    Rubold Ödön
    Szecső Kovács Zoltán
    Majoros Péter "Majka"
    Görög Zita
    Oláh Ibolya
    Horváth Ákos
    Pásztor Tibor
    Bognár Tamás
    Soós Edit
    Kicsi Tyson
    Mátrai Zsolt
    Szegedi Dezső
    Bernáth Cecília
    Braun Rita
    Rozgonyi Szabolcs
    Balázs Imre
    önmaga
    önmaga
    Papp László
    Történet:
    Lerner Nándor (Beleznay Endre) sikeres építési vállalkozó egy számára teljesen idegen világba csöppenve, egyetlen perc alatt elveszíti autóját, milliókat érő papírjait, ráadásként gyönyörű barátnőjét is. Más ember ilyenkor a barátaihoz fordul. Csakhogy neki olyan sosem volt.
    Mivel máshonnan nem remélhet segítséget, kényszerbarátságot köt Verébbel (Majka), a nótás kedvű, ám botfülű roma autószerelővel és két társával, az izgága Ricsivel, no meg a hallgatag Robival, aki csak a nőknek és a verekedésnek él. Egyetlen napjuk van, hogy Veréb frissen tuningolt 1200-asába pattanva mindent visszaszerezzenek, leszámoljanak a gonosszal és az egymással szemben érzett előítéleteikkel.
    Előzetes
    December 15-től a mozikban
  • fifi
    #2
    sztem ez egy elég nagy gáz lesz...
    mindemellett nemtom hogy lett a Lajka hirtelen színésszé avanzsálva...
  • KILROY
    #3
    Kéretik törölni a topikot.
  • BONO
    #4
    Álítólag Majkának a szerepe egy cigány gyerek lesz ami kiköpött a Blöff című film Brad Pitt-es dzsipszi szerepének majmolása!
  • DEXTER92
    #5
    Majka eddig sem volt valami lámpalázas gyerek /valáságsó/ :P
  • jefferson83
    #6
    Azt sohasem fogom megérteni, hogy miért kell egy nem cigánynak cigányszerepet eljátszani Úgy már nem is érdekes, ha egy szimpla pesti csávó.
  • gnar killer
    #7
    ózdi(;
    egyébként Majka úgy kellett bele mint kigyónak a lábszárvédő de ők tudják. bemutató alapján tuti nem nézem meg.
  • jefferson83
    #8
    :) Én se rohanok mozijegyet venni az biztos.
  • smici
    #9
    én megnézem, aztán ha tényleg olyan, akkor max elmondom mindennek -.-
  • trident
    #16
    Igazán jó, nézhető, tartalmas, értékes Magyar filmet találhatsz magadnak.
    Most lehetne sorolni az Egészséges erotikát, Csapd le csacsit, Legényanyát, Roncsfilmet, Mogyorók bejövetelét, Sose halunk meg, Csinibaba, de még nagyon sokat az elmúlt -mondjuk- húsz, harminc évből.

    (szvsz: ez a legtöbb amerikaira nem mondható el, klisékkel teli, egy kaptafára készülnek, egy céljuk, hogy kihúzzák a zsebedből a mozijegyre valót és hogy a dártváderes pez cukorkatarót eladják --->azér zárójelben, mert csak az én véleményem, ezen nem fogok vitázni senkivel sem)

    A szőke kólával fenntartásaim vannak. Majd meglátjuk.
  • béricsi
    #19
    Szasztok.
    Megnéztem a Szőke Kólát, jó film volt tetszett. Ugye úgy nézem, hogy ez magyar film, és általában szeretm nézni a magyar filmeket, mert megvan a feelingjük. Ez kifejezetten jó volt. Beleznay Endre nagyon jó színész.
    Majka sem volt olyan rossz egyáltalán. Lehet, hogy más szerepben, más filmben szar lett volna, de ezt a karaktert nagyon eltalálták neki.

    És hiába, hogy nem voltak benne sztárok, de pl. a Magyar Vándornál sokkal jobb volt. Azért a Magyar Vándort hozom fel, mert az sztem iszonyat szar film, és pont az volt ott a lényeg, hogy minél több híresebb arcot belecsempésszenek. Nem biztos, hogy az a jó, azért a sztori is számít... sőt.
  • sz4bolcs
    #22
    Nekem sem szimpatikus Majka, de láttam a bemutatóban, és kezdenek eloszlani az előítéleteim... Az egy dolog, hogy valaki milyen ember, egy másik, hogy a vásznon milyen. Majd meglátom. Ha olyan szerepe van a filmben, amilyen ő valójában, akkor ki tudná hitelesebben játszani?
  • DEXTER92
    #23
    Én (ha nem is a moziba ) de szerintem meg fogom nézni, kíváncsiságból, vagy nevezzétek ahogy akarjátok, egyzerűen érdekel a film.
  • Dynamic
    #24
    Bár Majka műsorait soha nem néztem, nem igazán van bajom vele.
    A filmre kíváncsi vagyok, mert még a mozineten és az indexen is ugyan nem világmegváltó moziról, vagy a magyar filmipar feltámadásásról beszélnek, de alapvetően pozitív az összkép.
  • BONO
    #25
    Én azt a Belenz...it az Endrét sem birom idétlen egész egyszerűen! Egyébként én nem tudok elvonatkoztatni sajnos, hogy milyen a Majka a vásznon mert csak azt ismerem, hogy milyen a "való világban" (itt nem a műsorra gondoltam hanem a való életre ezalatt pedig a többi elmebeteg idióta műsorára gondoltam) mert egyszerűen annyira nem kedvelem, hogy ettől eltekinteni nem olyan könnyű és nem is akarok!

    Már a Való Világ óta gyülőlöm egy ideig semmi gondom nem volt vele azt láttam mondjuk, hogy nagy arcú csávó nem kicsit de mikor a való világban kaptak egy trabantott ami még elvileg működő képes volt (és az volt a feladatuk, hogy szuperálják ki a Dopmenes forgatásra). Akkor ezt megcsinálták faszára szépen aztán pedig elmebetegek módjára Majkával az élen szétverték egyedül a Szabolcs nem verte szét akit egyedül még normálisabnak tartottam a műsorból egyébként is! Ezen az egészen csak azért háborodtam fel mert sok ember akinek nincs autója mert anyagilag nem tud beleszálni egy ilyen költségbe (itt nem éppen magamra gondoltam hanem másokra legyen az akár egy trabi is de akkor is vmennyi pénzbe kerül az is) azok hálátadnának egy trabantnak is de ezek a majmok tetves férgek meg szétverték ahelyett mondjuk, hogy kiszuperáltan kifényezve felajánlották volna vmi árverésen, aukción és a befojt összeget meg vmilyen olyna szervezet számára felajánlották volna akinek tényleg szüksége van rá. De nem ő nekik szét kellet verni parasztok!
  • DEXTER92
    #26
    Csak az az érdekes, hogy nektek a filmkritika, az csak a szereplők kritikája, nem maga film...
  • BONO
    #27
    Igen ha vmelyik filmben olyna szinész játszik akit nagyon nem szeretek azt nem feltétlenül fogom megnézni! Meg és sztem ezzel sokan vannak még rajtam kivül igy ezzel és a Majka papa szereplése a filmben inkább lejjebb fogja húzni a filmet mint feljebb természetesen ez az én meglátásom! A Majkának én ugy látom, hogy több roszakarója van mint jó!!!
  • DEXTER92
    #28
    "...Majka papa szereplése a filmben inkább lejjebb fogja húzni a filmet mint feljebb..." -> Szeritnem egy ilyen szerephez pont ilyen ember illik
  • winnie
    #29
    nem tudom, de én a helyedben nem hagynám, hogy mások irányítsanak. jobb a szabad akarat. csak azért, mert egy rendező egy olyan embert tesz a filmjébe, akit nem szeretek, attól még meg lehet nézni a filmet. ne döntsenek mások helyetted. (ha egy film érdekel, akkor én döntöm el, hogy megnézem-e. attól sem fogok megnézni egy filmet, ami nem érdekel, mert kedvenc színészem játszik bennem - nem mintha lenne:)

    mondjuk fura, mert én nem nagyon ismeres ezt a majoros pétert, de az meglep, hogy ennyien utálnak egy zenészt. (viszont legalább érthető, hogy miért volt olyan sikeres a való világ c. valóságshow, amiben szerepelt.)

    valahol fura, hogy a média ennyire tudja irányítani az emberek jó részét. megmutat egy embert és akkor sokan elkezdik szeretni, sokan meg "fúj, de rossz ember, nem szeretem" - ez valahol óvoda, nem? miért érdekeljen engem egy híres ember? pláne, miért kéne szeretnem vagy utálnom csak azért, mert a tévében látom az arcukat? ott van a többi 9millió párszázezer - ők is hidegen hagynak.
  • BONO
    #30
    Nem is izgat mint írtam ez is csak egy Blöff utánzat amivel már a hócipőm ki van mostanában minden 2. rendező azt hiszi magáról, hogy ő Guy Richie! + Még egy lapáttal rátesz a dolgora az, hogy csupa olyan "szinész" játszik benne akit ki sem álhatok éllen a Majorossal (persze ha őtt színésznek lehet nevezni)!?

    Egyébként nyugodj meg én is csak a trabi szétverős részig néztem a VV-t onantol a többi szériákat sem követtem szemmel!
  • Dynamic
    #31
    "csak azért, mert egy rendező egy olyan embert tesz a filmjébe, akit nem szeretek, attól még meg lehet nézni a filmet"

    így van!Nekem pl. nem nagyon szimpi Tom Cruise, mióta erősen nyomul a szcientológiával, de attól még nem fogom bojkottálni a filmjeit.
  • Bucser
    #32
    Hát A Majoros (ha már itt csak így hívjuk) minden csak nem zenész és színész... Egy munkanélküli aki egy antikultúrális förmedvénynek köszönhetően több 10 ezer gyerek "példaképévé" vált hogy ő milyen fasza csávó hogy megcsinálta a szerencséjét.. mikor a giccsparádén és az értelmetlen nyögdécselésen és hülye beszólásokon kívül mást nem tud... Nem szeretem. A Filmet lehet megnézem de ha nem akkor sem miatta... Viszont akkor sem értem mit keres egy ilyen jöttment egy filmben mikor tele van az ország teheségesnél tehetségesebb fiatal színészekkel.. ezeknek meg pont a Beleznay meg a MAjoros kellett...pfffffffffffffffffffffff...
  • Dynamic
    #33
    "mit keres egy ilyen jöttment egy filmben mikor tele van az ország teheségesnél tehetségesebb fiatal színészekkel.."

    Gondolom azért mert Pityi Palkót a kutya sem ismeri, akármilyen tehetséges is.
  • DEXTER92
    #34
    Beleznayval semmi bajom. Régen a Csííízbe jól játszott, meg eleve jó színész is. Majka viszont én is utálom. De hát egy ilyen szerepbe lehet, hogy pont egy ilyen ember kell.

    Dynamic: Pityi Palkó is lehet hogy egyszer meg fog jelenni híresebb filmekben is, de nem szerepelhet azonnal egy ilyen (egyes nézőpontok szerint) jó filmbe. El kell kezdenie az olyan embereknek is, de nem fogod azonnal a Barátok Köztbe látni.
  • BONO
    #35
    A Beleznay Endrécskéről meg csak anyit, hogy ha valaki "jó humorista" az nem feltétlenül jelenti azt, hogy jó szinész is! Ezalól egyetlen egy kivitel a Gálvölgyi aki mindkét területen megálja a helyét sztem a Endre egyik területen sem nyujtott maradandó élményt
  • DEXTER92
    #36
    Humorista területen szerintem maximálisan... most mér? Még viszonylag fiatal...Gálvölgyivel ellentétben.
  • BONO
    #37
    Hát csak azért mert a Csííz ota láttad valahol meg régebben még a fridi műsorában volt az az elmebeteg riporter azota valahol láttad jó most a szőke kola de egyébként sehol se nagyon Gálvölygyinek meg saját show-ja van és emelett még abban a szar heti7-esben is nyomják!
  • DEXTER92
    #38
    A Gálvölgyi showt haggyuk. Abba néha amúgy is vannak fapolyénok. Meg annak asszem van másik topicja is :P
  • BONO
    #39
    Joh én a Gálvölygyi show-ot példaként hoztam fel nem akarok rólla beszélgetni ha akarnák valószinű, hogy nem ide jönnék! Lehet, hogy fapoénok vannak benne de azt mond már meg nekem lécci, hogy az Enru-nak a showjában milyen poénok vannak???
  • DEXTER92
    #40
    Milyen showjába??? Nem tudok róla hogy bármi sója lenne../műsora/
  • BONO
    #41
    Hát éppen ezért nincsen semmilyen showja tehát a Gálvölgyinek akármilyen szar műsora van akkor is jobb mint a Beleznay-é mert neki semilyen sincs egyébként a Gálvölgyi show nem olyan szar és egy hónapban egyszer ellehet viselni sztem!
  • DEXTER92
    #42
    Egy hónapban egyszer nem is muszály elviselned, ne nézd meg. :)
    "nincsen semmilyen showja tehát a Gálvölgyinek akármilyen szar műsora van akkor is jobb mint a Beleznay-é mert neki semilyen sincs" -> Nemigen. Már hogynelehetne. A semmi néha jobb mint a valami. Ha Gálvölgyié szar lenne, egyfolytába azt nyomnák, naná hogy jobb lenne "Beleznayé (/ami nincs/ épp azért)"
  • BONO
    #43
    A Gálvölgyié nem szar de már bánom, hogy felhoztam mert nem tudsz elvonatkoztatni tölle mindemelet ha szar is volna a Beleznay szinész ként is a Gálvölgyi mögött végzet volna!
  • BONO
    #44
    És végzet is!
  • Szabi84
    #45
    Talám mert a TV helyett a színházban dolgozik!!!Bazze. Szerintem aki a TV-ben szerepel az RTl klubon vagy a tv2 az... inkább hagyjuk!
  • DEXTER92
    #46
    Jó azért Gálvölgyi nem az a fajta, aki a TV showk meg ilyenek főszereplője, és egyfolytába azt nyomják. Ő is dolgozik színházba, de igaz, hogy a TV-sek inkább elkényeztetett izék..
  • winnie
    #47
    A Beleznay Endrécskéről meg csak anyit, hogy ha valaki "jó humorista" az nem feltétlenül jelenti azt, hogy jó szinész is!

    kíváncsi vagyok, hogy hány darabban láttad játszani. igen. színházban.

    Gálvölygyinek meg saját show-ja van és emelett még abban a szar heti7-esben is nyomják!

    1. ha szar a heti hetes, akkor miért nézed? nem kötelező, gondolom.

    2. egy dolog, hogy te a kereskedelmi tévék gyermeke vagy, ahogy látom (heti hetesre, showra meg csízre (az meg mi?) hivatkozol - amit ott látsz az nem biztos, hogy a valóság. az ottani műsorokat az azt nézőknek szánják. ha nem te vagy a gálvölgyi show célközönsége - ne bánkódj.

    kíváncsi vagyok, hogy ha megnézted gálvölgyit mondjuk arthur miller alkujában, akkor vajon hogy vélekedsz róla? (ha nem vagy pesti, akkor nemrég volt színházi közvetítés vele - az m2-őn. az megvolt?:)

    el lehetne vonatkoztatni a kereskedlmi médiától - mint ahogy a színészek többsége sem filmekben játszik. létezik egy olyan szórakozási/művelődési forma is, hogy SZÍNHÁZ. ja. hogy oda már nem járnak a kertévék rajongói annyira? lehet. de rég rossz, ha valaki kereskedelmi tévés és filmes fellépésekből ítélik meg, hogy valaki jó színész-e (és ezzekl nem mondom azt, hogy x vagy y jó - csak azt, hogy felejtsük el egy pillanatra a tv2-őt és az rtl-t:)
  • BONO
    #48
    Huhh ember most qrvára megmondtad a frankot! 1. Nem nézem a heti hetest! De látom az aktuális bemutatót meg olvasok újságot és innen onnan tudod olvasok akaratlanul is erről a műsorról különben ki mondta azt, hogy nézem? (De természetesen láttam már belőle mert olyan dologról nem tudok véleményt nyilvánitani amit még nem láttam ja és ezalól nem képez kivételt a szőke kóla sem amit megnéztem időközben és iszonyatosan nem jött be)! 2. Te meg inkább a könyvtárakat látogasd a szinház helyet és nagyon sokat olvas mert vmit a hozzászolásomban is nagyon elolvastál! Egyébként többet járok színházba mint moziba! Az elmúlt hónapban (novemberben) csak 2. szer voltam színházban (ha érdekel a Revizort néztem meg a Vígszinházban és a Sárga liliomot a Nemzetiben)!

    És ha az is érdekel, hogy miért nem nézem a Heti hetest akkor szivesen elmondom! Azért nem nézem mert az a politikai látásmód amit ott eröltetnek nagyon távol ál töllem ebből asszem ki is találhatad a politikai hovatartozásomat is amiről most nem szeretnék többet beszélni bocs!
  • BONO
    #49
    Látom te már elfelejteteted azt a két adót amit emlitettél és lefogadom, hogy most is a háttérben a TV-en a Privat Gold megy!
  • Szabi84
    #50
    Nálam a Hustler TV.