70
XP lassú boot
  • FreeHome
    #1
    Sziasztok! A napokban raktam össze egy konfigot:
    Abit NF8-V
    Sempron 3000+
    Hynix RAM 2*512 MB
    Samsung SATA 80 GB HDD
    Windows XP SP2

    A problémám az, hogy bootoláskor feljön a Windows XP boot képernyő, megáll a kis futó csík és 33 másodpercig nem történik semmi. A HDD nem tölt, a csík nem moccan, majd a 34. másodpercben elkezd tölteni a HDD és 20 másodperc alatt készre tölti a rendszert.
    Régebben hasonló problémával akkor találkoztam amikor a Windows nem találta a már előzőleg felismert ATA merevlemezt. Akkor a problémát megoldottam úgy, hogy az autómatikus felismerést kikapcsoltam viszont az nforce SATA meghajtóprogramnál ezt nem tudom megtenni, mert nincs rá lehetőség az eszközkezelőben.
    Megvizsgáltam a rendszertöltést a Bootvis programmal is, hogy lássam mi történik az első 30 másodpercben rendszertöltéskor. Nem történik semmi. Semmit nem tölt, semmi életjel nincs. Mit javasoltok, mit nézzek még meg?
    A válaszokat előre is köszönöm
  • lck
    #2
    Hálókártya ?
  • Pavlo
    #3
    Ha hálókértya, adj neki egy fix IP címet. Még mielőtt bárki azt mondaná, hogy hülyeség, én leírom, nálam működött.
  • FreeHome
    #4
    A DHCP probléma általában a Windows bejelentkezése után fordul elő, amikor már futnak a hálózati szolgáltatások is. Fix IP cím egyébként be van írva, tehát sajnos nem ilyen egyszerű a probléma. Még a hal.dll és a system fájl betöltése előtt áll le a bootolás.
  • perfect70
    #5
    Ez ha jól tudom egy Nforce3-as lap és s754-es, a lassú bootolás a rossz alaplapi driverezésnek közsönhető. Keress egy újabb alaplapi szoftvert és megoldja a gondot, a telepítésnél figyelj rá, hogy mindenre igennel válaszolj!
    Remélem ez segít!!
  • FreeHome
    #6
    Köszönöm válaszod. Föltelepítettem az nvidia 5.11-es driverét amelyet tegnap este szedtem le az nvidia honlapjáról. Tanácsod szerint, minden föltelepítettem, kivéve a hálózatos programcsomagot.
    Sajnos ez sem oldotta meg a problémát.
  • perfect70
    #7
    A sata vezérlőn állíts a BIOS-ban így fejből sajnos nem tudom mit, illetve talán ha átdugod másik sata vezérlőre! De sajnos lehet, hogy szar a HDD :)

    Minden jót, sok sikert
  • FreeHome
    #8
    Már rádugtam a másik SATA portra is a HDD-t. A BIOS-ban a SATA vezérlőt csak ki vagy be lehet kapcsolni, ezen kívül az DMA adatátvitel ki-be kapcsolására van még lehetőség. Egy pont ugyanilyen konfigot is összeraktam, és ennek a Windows-nak a sysprep-es verzióját raktam föl, de dettó ugyanezt csinálja, tehát nem HDD hiba okozza a problémát.
  • immovable
    #9
    na akkor én is kérdezek vmit...
    config: teljesen pontosan nem tudom leírni mert melóba vok, de majd nagyából megpróbálom...
    vmi ASUS P4V8X alaplap
    2x256 PC3200 400MHz RAM (most lesz bele téve még 256)
    ATI Radeon 9600 256RAM
    Rendszer vinyó egy 20G-ás (IDE) vmi talán (quantum firebol vagy maxtor, most lesz cserélve 80G-ás Maxtorra, ami eddig a rackben volt)
    rackben 200G-ás Maxtor (IDE) (lesz)
    Intel P4 2.8GHz 1 Mb cache
    integrált háló, hangkártya, stb...
    Samsung DVD író
    LG CD író
    Felraktam rá az xp-t majd az sp1-et...ok
    aztán szereztem sp2-öt feltettem restart, mikor elkezd tölteni a csík megáll és kész vége semmi reakció de nem 33 secig hanem resetig :)
    na erre szereztem xp cd-t beépített sp2-vel, és előről kezdtem, format, stb, újratelepít...első indulás ugyan az...
    vki vmi ötlet?
  • hano2
    #10
    Lehet,hogy hülyeségnek tűnik-nálam nincs A meghajtó,amikor letiltottam Bios-ban,akkor tökölt tovább a Winfos a betöltésnél(úgyhogy hagytam)
  • Tojesz
    #11
    Nem lehet,hogy gyenge a táp?
  • immovable
    #12
    400 W-osat tettem bele direkt...
    de akkor SP1-el se menne nem?
    de azzal megy rendesen, sőt rádugok mp3 lejátszót (USB-ről töltődik)
    fejhalgatót, stb, de nincs gond...
    vmi olyasmire gondolok, hogy túl régi az a 20-as vinyó (néha leis áll egy pillanatra) ezért cserélem is, de lehet vmi hw-el van vmi baja, és másnál is előfordult már (1 havernál legalábbis)
  • Tojesz
    #13
    az nem vmi jó,ha leáll......
  • Scape
    #14
    Nekem van egy sejtésem, hogy mi lesz a gond. Ugyanis nekem is ugyanez volt a problémám.
    Nem lehet hogy precott magos processzorod van? Ugyanis azokkal összeütközik az SP2.
    Itt találsz róla leírást: KLikk Prescott - XPSP2 probléma cím alatt lesz. Remélem segítettem.
  • St
    #15
    Írd be a futtatáshoz:
    prefetch
    amikor bejön az ablak törölj ki onnan mindent. Egyből gyorsabban fog töltődni.
  • hmhm
    #16
    bootvis?
  • geri15
    #17
    Ebben a prefetchben mik vannak? És ha kitörlöm őket akkor valóban gyorsabb lesz? o_O
  • St
    #18
    fogalmam sincs mik ezek. egy biztos, ha kitörlöd újratermelődik :D
    egy ideig gyorsabb lesz, aztán újra törölni kell
  • lck
    #19
    Csak ha nagyon sok a fájl. Mondjuk 120 felett.
  • janos666 #20
    A windows megjegyzi hogy az alkalmazások általában mennyi memóriát használnak és hogyan kezelik és legközelebb aszerint foglal le neki a rendszerből. Néha nem árt törölni a mappát, de elvileg ettől direkt gyorsabb lesz a bootolás és a programindítás. Ott van a gond hogy ha változnak a bootoláskor induló programok vagy a memóriaigényük akkor a régieknek feleslegesen fogalal le ramot és a többi progi meg léptékben császkál.
  • stp4trick
    #21
    Nekem is lassan tölt be, de nem áll meg. 99 bejegyzés volt a prefetchben, kíváncsi leszek a változásra.
  • ati2002
    #22
    Csak egy tipp, ami nekem bevált.
    Nézzétek meg gyakran a futó folyamatokat a feladatkezelőben boot után, ne legyen több 18-19-nél. (nekem 17)
    Szedjétek le a CCleaner-t, töröltessetek ki vele mindent, amit csak talál (kipucolja a regisztrit is), állítsátok be benne a bootoláskor automatikusan indítandó progikat, és kész. Nagyon klafa kis (ingyenes) program, használjátok.Letöltés(és tud magyarul is).
  • EvilDevil
    #23
    hát én beszívtam már egy ingyenes registry pucolóval... szépen kitörölte a tüzfalam egyik bejegyzését ami következő rendszerinduláskor persze nem indult...

    de azért ezt megnézem hátha jobb... egyébként én Registry MEchanic 5-öt ajánlom , ugyan nem ingyenes de nagyon jó!
  • hano2
    #24
    légyszives írd meg a véleményed,ha kipróbáltad.
  • izb
    #25
    Easy Clenert használd.
    Soha nem töröl ki olyat,amit nem szabadna.
    Én egy fél éve használom,és tökéletes.
  • Adi
    #26
    Nekem megy végig a csík csak kiba lassan tölti be! De amint bejön az asztal pikk pakk csinálja!
  • immovable
    #27
    kösz a segítséget, megpróbálom, a hétvégén úgyis újra rakom a rendszert...
    remélem ez a bibi és rendben lesz...
    mégegyszer kösz
  • ati2002
    #28
    Én 2-3 naponta pucolom vele a rendszert, a registry-t is, eddig semmi olyat nem törölt ki, amit nem kellett volna, pedig aztán mindig talál valamit (uninstall maradványokat, stb.)
    Kipróbáltad már?
  • orkenyid
    #29
    Nincs véletlenül egy Pinnacle tvtuner a gépbe?
    Nekem akkor lassú a bootnál ha bevan rakva a kártya.
  • hmhm
    #30
    szvsz a Pinnacle Scheduler től lassulhat be, de azt meg kivágom msconfigból és szeva.
  • Balumann
    #31
    Nekem most a bootolás után a fekete képernyőnél vár egy csomó ideig, azt nem tudjátok mi okozhatja? Nagyon rég óta csinálja, de mostmár több mint 1 percig kell várnom.
  • EvilDevil
    #32
    jesszus nekem max 10 mp....

    töredezettségmentesítés esetleg? De valószinübb valamilyen Windows hiba,,,
  • Balumann
    #33

    :DDDDD
    De ez okozhat lassabb indulást?
  • tomo
    #34
    nem hinnem, a rendszervinyorol indul a windoz , es nem arrol , amit belinkeltel.
  • Balumann
    #35
    az is ilyen csak azt nem tudtam most töredezettség mentesíteni mert nincs hely :D
  • izb
    #36
    miért ne indulhatna??
  • izb
    #37
    gyakorlatilag a törezedésmentesítő használatával a winfos bootolása elenyésző mértékben gyorsúl.
    ezzel csak ezért foglalkozni batár dolog.
  • Balumann
    #38
    aha de akkor mi okozhatja hogy normális boot után lévő fekete képernyőt több mint 1 percig kell bámulnom az üdvözlő képernyő előtt :(
  • nenad
    #39
    halozat?
  • dester
    #40
    Próbáld ezt:

    Vezérlőpult-Hálózati kapcsolatok.
    Helyi kapcsolat - Tulajdonságok.
    Általános fülön vedd ki a pipát a TCP/IP protokoll elől.