477
Önvédelem
  • MVP
    #1
    Szasztok.. kerestem ehez hasonló témát, de nemnagyon találtam ezért gondoltam nyitok eggyet. Szvsz mostanság megéri ezzel foglalkozni mert nem lehet eléggé felkészülni egy ilyen utcai támadásra..
    Ide várok linkeket ezzel kapcsolatban leírásokat
    illetve a ti személyes tapasztalatotokat.
    Van itt olyan akit már támadtak meg hogy elvegyék értékeit stb?
  • Police88
    #2
    A legnagyobb fegyver az izmos láb h mielöbb elsprintelhess a túlerővel szemben :P
  • F1re
    #3
    engem 1x elkezdet kovetni 1 fekete ruhas fazon elkesztem gyorsabban menni aszt o is utana mar inkabb elfutottam a geci-be
  • F1re
    #4
    szegyen a futas de hasznos :)
  • MVP
    #5
    ezmár nekem is megfordult a fejemben :)
  • MVP
    #6
    nah és akkor mivan hogy a kis vézna barnabőrű gyorsabb nálam?
  • F1re
    #7
    hat ha kis vezna akkor jol pofan vered aszt sanyi :)
  • Akos 001
    #8
    küzdősportok?
  • F1re
    #9
    de ha nem tudsz elmenekulni akkor nem tehetsz mast mint megvered aszt aki megtamadod
  • F1re
    #10
    kuzdosportokal szerintem nem sokat ersz max a karateval vagy kung fu val
  • F1re
    #11
    aszt mongyak a judo jo vedekezes meg iesmi nagy kalap szarr az egesz szerintem
  • Police88
    #12
    szívás... --->
  • Police88
    #13
    Amúgy meg velem is előfordult már (úgy 2-3éve) h egy kisebbségi társulat (lol) el akarta "venni" a mellettem lévő haverom telefonját,ekkor berohantunk egy vendéglőbe és oda már nem mertek bejönni és elpályáztak szerencsére azóta nem láttuk öket.
  • Akos 001
    #14
    karate rulz
  • MVP
    #15
    karatéztam 4 évig.
    Az erőnlétem javult persze.
    de most nem igazán erről van szó.
    "speciális" teknikákra lennék kiváncsi mintpl kész csavarás stb
  • F1re
    #16
    oda mesz paros labbal hasba rugod
  • Gaba9
    #17
    Ha sarokba szoritanak tudnod kell h hova támadj milyen területre a ellenfélen .. pl belsőtérdre kell rugni .. megcsuklik onnan a tied .. nyakra kell támadni (gége pl) szemekre .. herékre .. ezek mind olyan pontok ahol ha megrugnak megütnek v más sérülést okoznak akkor harcképtelenné válik mki .. ezekre a pontokra gyurni sem tud az ember és edzeni sem tudja öket (ezek mkinek "gyengék") .. de nemakarok kioktatni senkit !!
  • Prank
    #18
  • MVP
    #19
    nah ilyen hszekre vagyook kiváncsi..
    megyek sportboltba és veszem a szuszpenzort :)
  • Derapo
    #20
    Nos,történt egyszer 2003-ban,hogy egy szemetet elfogtunk a sógorommal amikor megpróbált elszaladni egy kis pénzemmel.Miközben kergettük eldobált néhány dolgot magáról,telefont övtáskát stb...Szerencsétlen még el is "elesett".
    A kiérkező zsaruknak azt mondta,hogy nemtudja kik vagyunk,csak úgy ismeretlenül rátámadtunk,megpróbáltuk elrabolni
    Miután tisztázódott valamennyire a helyzet,és feljelentést tettem,most ott tartunk,hogy emberünket elengedték,ellenünk pedig eljárás indult garázdaság vétsége miatt.Az ügy odáig fajult,hogy mivel a sógorom éjjel-nappal dolgozik és nem tudta átvenni az értesítését,ezért Országos körözést adtak ki ellene,és ült is a fogdán 2 napot.
    Tehát nem értem nem tudom mit kellene tenni ha az embert megtámadják.Védje-e magát vagy meneteljen a faszba.
  • MVP
    #21
    ez azért dúrva!
  • Gaba9
    #22
    Figy én jártam egy keveset Wing Tsun Kung Fu-ra egy keveset kik-box-ra meg családonbelül egy keveset az aikido féle kézcsavarsbol .. nemvagyok nagy darab gyerek és tuti h elis tudnának verni de nem mind1 h hogyan mert az elsö h térdenrugom ha csuklik szétrugom a fejét fültöre pl onnan nem kel fel .. v tarkora . ha kézközelbekerül és eltudom kapni kezét felcsavarom a hátára pl .. probáld ki h kitekered a kezed és felforditod a csuklod h mien érzés .. és tudod h mitfog érezni a másik .. szoval lélekjelenlét kell és refleksz nameg h tudd mire kell támdani ..
  • Akos 001
    #23
    én 7éve nyomom
  • F1re
    #24
    vegyel viperat meg boxert hatasos
  • BADE
    #25
    aztán a saját fegyvereddel vernek össze...
  • Gaba9
    #26
    erre nehéz mondani bármit is .. ez van ma magyarországon sajnos ..
    de egy biztos ha én megtehetem a támadommal szemben megvédem magam és nemérdekel h milyen kárt teszek benne .. tanuk ilyenkor nincsenek nagyon .. ha valamelyik dolgod tudod használni amit irtam példákat akkor már csak lekell lépni .. és ottkell hagyni a ge..be .. srry .. én nemvagyok az a nagyon megbocsáto ember az olyanokkal akik megtámadnak vkit .. és sajnálom h ma félni kell az embereknek :(
  • F1re
    #27
    "aztán a saját fegyvereddel vernek össze..."

    csak 1 otlet volt akkor vegyel fegyvert azzal ralosz akkor nem fogja elvenni utana :D jo csak vicc volt

    amugy meg ugy kell hasznalni hogy ne birja elvenni ennyi erovel vipera meg nem boxer nelkul is megverhetnek ha nagyob nalad vagy mittom en akkor megnem veszed elo de azert vipera az megeri ha meg elveszi akkor meg elfutsz
  • MVP
    #28
    ez elgondolkodozz amit mondtál.
    egyszer történ amikor még anno ált isk ban megtámadtak és kipróbáltam ezt a kézcsavarásos, és egyéb dolgokat..
    akkoriban viszonylag hosszú volt a hajam ami úgymon előnynek számithatott az ellenfélnek.. nos a szitu a következő volt..
    Az emberke hátból megtámadott, megragadta a hajamat és rúgdosta a sípcsontomat.
    én megfordultam jobbegyenes gyomorszájra jobbkéz kicsavar és laszorítom a földre.
    akkor kezdett jajjgatni. Ekkor Térdel ráugrottam a gerincére és a fejét hátrahúztam..
    Eléggé brutális volt.
    Sztem nem is kell mondanom hogy utána messziről elkerült :)
    Pedig ő volt a helyi jólszájbabaszlak.
    És énis a kis nyusziként voltam nyilvántartva és mindigis féltem hogy egyszer vkivel összeverekedem. Sőt akoriban még attolis féltem hogyha megverem hívja az ismerőseit akik viszont nagyon meggyepálnak. Ezért mondtam mindig neki hogy "Csak egyszer durranjon el az agyam, akkor könyöröghet az életéért!" :)
  • MVP
    #29
    bokánrúg ésmár ver is a viperáddal :)

    Egyébként magyarországon egy polgárnak védekezni csak ugyanolyan vagy kissebb kategóriás fegyverrel szabad védekeznie. Mert ugye a támadódnak is vannak jogaik. pf.
  • fifi
    #30
    önbíráskodás csúnya dolog!!! :DDD nem kell rendőr
    később meg mindenki azt mond amit akar!
  • F1re
    #31
    nalunk is ez van vanna a buzi nalunk idosebb bandaba verodot nyomik es mindig basztatnak minket ha meg az 1iket megvered emrt nem mind eros akkor hivja a haverjait es altalaba nem kevesen vannak szoval nekik is csak eggyut nagy az arcuk
  • MVP
    #32
    hiába csak eggyütt nagy az arcuk.. egyszer megvered, semmit nem érsz vele. a többiek 10Xúgymegvernek.
  • F1re
    #33
    "bokánrúg ésmár ver is a viperáddal :)" ha hagyod amugy ismerem az altalad leirt torvenyt :)
  • fifi
    #34
    aztán meg magyarázd meg a rendőrbácsinak, mi is van a kabátodban
    mivel a vipera pl tiltott az országban, na agyjál már ilyen tanácsokat...
    pl kocsmában mindig van hamutartó/korsó/szék...
  • F1re
    #35
    ja tom ismerem oket :D
  • MVP
    #36
    borsodi műanyag strapaüveg :)
  • fifi
    #37
    ha csak az van, első adandó alkalommal le kell nyomni a páciens torkán :DDDD
  • Taranov
    #38
    Engem már támadtak meg, el is vették az értékeim :)
  • Taranov
    #39
    Butaság, mert mindig ott van a másik 30 példány késekkel.
  • Herr Lehrer
    #40
    Attól függ.
    HA kissebségi támad meg jobb ha inkább elfutsz mert ha megvéded magad BIZTOS hogy te leszel a rasszista geci és te ellened indítanak eljárást + a tvben is bemondják hogy xy egy rasszista és közutálatnak fogsz örvendeni az országban.
    Magyarország 2005. no comment