149
  • assdf
    #1
    Rolika merre vagy??? Asszem ez a te terüledet :DDD
  • phalanx
    #2
    újabb gyenge próbálkozás, hogy lejárassák az UFO témát
  • roliika
    #3
    Kukk :-) Itt vok csak meghalt a gepem most linux live alol vok..mentem ami mentheto...par napig nem lesyek syerintem.:-((( Papa eyt ekeyettel ertsetek.:-)
  • burninhell
    #4
    ez eléggé semmitmondó :)
    csak az derül ki h az amcsik lehallgatják a nagyi sütireceptjét
  • Tinman #5
    Ez az egész UFO ügy érdekel még egyáltalán valakit?
    Minden valamennyire magát műveltnek mondó ember tudja, hogy igen, nagyon nagy esélye van annak, hogy létezik nálunk fejletebb civilizáció.
    És akkor mi van? Ez az egész téma már kegyetlen unalmas.
    Ha távolságot akarnak tartani az esetleges "idegenek" hát rajta kit érdekel... nekünk van egy szép bolygónk amivel sokkal többet kellene törödnünk, hogy megmentsük saját magunktól.

    Ha pedig "köztünk" járnak adjátok át üdvözletem... na bumm, csak azért mert nagy eséllyel teljesen más a DNS-ük meg fejletebb a civilizációjuk essek hasra? Majd elérjük mi is azt a szintet, ha megérjük, ha meg nem senkinek nem fogunk hiányozni.

  • Kornan
    #6
    Nehéz megmondani hogy most mi az igazság.Az biztos hogy valamit nagyon eltitkolnak.Szerintem az amcsiknak vannak ufókhoz hasonló kisérleti gépei,amik más technológiával működnek és azokat próbálják fedezni.A lényeg hogy technológiai fölénnyel rendelkeznek amit meg akarnak őrizni.A tények hogy a 2.vh után jelentkezetek az észlelések igazából arra enged következtetni hogy akkor kezdődtek el a kísérletek és kitalálták az idegenek fedősztorit ha valami balul ütne ki,azóta beépült a köztudatba.És már mindenki idegeneket lát,ha valami szokatlan történik egyből ufó.Mondjuk amit itt leírtam egyike a lehetséges okoknak,lehet hogy közel sem járok az igazsághoz ami odaát van.Elég valószínűtlen az idegenek jelenléte,földhözragadtabb és egyszerűbb a magyarázat mint sokan gondolják.Pont.
  • Looooser
    #7
    én is ezt mondom mndjuk az akták érdekelnek ,de nem az amerikai ,hogy burninhell szavaival éljek: "a nagyi süti receptjének" lehalgatósos téma... és szerintem az UFO-k csak azért nem veszik fel velünk a kapcsolatot, mert addig nem fogjuk őket érdekelni míg meg nem tanuljuk tisztelni és becsülni bolygónkat és a rajta lévő élőlényeket (egymást és az állatokat, növényeket...) ők ha "fejlettebek" nállunk biztos, hogy ezért nem veszik fel velünk a kapcsolatot.. addig míg komlyabb tárgyalások nem kezdenek el folyni köztünk addig a kis falusi bácsikka-nénikkel veszikfel a "kapcsolatot" kutatva az emberek gyarlóságának a titkát mert nekik úgy se hisz senki csak aszomszéd néni-bácsi de ők se nagyon... ez az én véleményem... Ja és egy kérdés mindenkihez akik fentebb dolgoznak az ilyen témákban.
    a zárolt UFO aktákat mikor fogják kihozni, hogy a kis ember is tudjon arról, hogy mi zajlik körülötte a világban? Mert a világ nem az övék hanem mindenkié és tudnunk kéne hogy mi is az igazság....
    --==$]{!Z@==--
  • Frank99
    #8
    ez a nesze semmi, fogd meg jol!
    nem is vártam többet...
  • irkab1rka
    #9
    Mint tudjuk:
    1, ufók csak az usában vannak, és az NSA minden infót blokkol
    2, máshol az emberek nem veszik videóra az ufókat, vagy mert nincs kamerájuk, vagy mert (lásd 1. pont)
    3, isten teremtette az ufókat, mikor rájött, hogy azt, hogy "a felhők szélén ülnek az angyalok", már a szellemileg kihívásokkal küzködő állampolgárok sem hiszik el tiszta szívből. Ufokat természetesen nem teremtett a mindenható mindenhova, hanem (lásd 1.pont)

    ..............

    a lényeg, hogy a saját országod vezetése jogosult-e eltitkolni valamit a védelmed érdekében (A: igen), és az, hogy milyen módon garantálja, hogy csak ezeket az infókat rejti el előled? (Q:))
  • MacrosTheBlack
    #10
    Nincs azon mit lejáratni, lejáratta az saját magát. :)
  • Robko
    #11
    Az az érdekelne, hogy az idegenekkel felvették a kapcsolatot és milyen technikai tudást, adtak át, amit javunkra tudunk hasznosítani.
    Ilyenről írjanak…
  • assdf
    #12
    Seholsem irják hogy felvették volna a kapcsolatot az idegenekkel.Sőt szte mazt sem hogy léteznek e egyáltalán.Az ufó az meg egy azonositatlan repülő tárgy.
  • Godefroy
    #13
    Így van ahogy írod.
    engem nem érdekel mert ha vannak azért ha meg nincsenek azért.

    egyébiránt szerintem egyedül vagyunk az Univerzumban de ez csaka saját lökött véleményem.
  • Cat #14
    szerintem teljesen logikus hogy azért titkosítottak egyes dokumentumokat, hogy a saját béna képességeiket leplezzék, illetve hírszerzési módszereiket védjék
  • dez
    #15
    "Mint tudjuk:
    1, ufók csak az usában vannak, és az NSA minden infót blokkol"

    Tudjuk? Szerintem csak egyesek ezzel ütik el az egész témát. Valójában világszerte történnek érdekes események.
  • GABOR16
    #16
    Már az ősemberek idejéből marad néhány érdekes rajz, de linket nekérj mert azzal nem szolgálhatok. Egy művészettörténeti könyvben láttam régebben, de nem tudom a nevét a könyvnek. Nem tudom, hogy a könyvben a fotók menyire voltak reálisak.
    Én csak anyit mondanék, hogy lehet, hogy a világ nemteljesen olyan mintaminek jelenleg gondoljuk, hisz más közelebbi földi dolggal kapcsolatban is rengeteg a "fehér folt".
  • valamit
    #17
    mindjárt mondják is meg hogy lehet fénysebességnél gyorsabban utazni és fénykard is kéne karácsonyra, nem? :)

    érdekes dolgok ezek a fényjelenségek, amiket senki se tud beazonosítani...
    előszöris, egyálalán nem biztos, hogy földönkívüli , mégha el is fogadjuk, hogy nem emberi, és még ha élet is (hisz lehet, hogy csak vmi természeti jelenség, bár ennek az élettől való elválasztását egyre nehezebbnek tartom), lehet, hogy csak valamilyen szokatlan, számunkra még új formája, ahogy pl. nem is olyan régen a tenger mélyén a vulkánok környékén is találtak.
    másodszor meg, egy fejlettebb élet jó eséllyel - megkockáztatom: szinte biztosan - meg tud minket figyelni oly módon, hogy azt mi ne nagyon vehessük észre (vajon egy zerge kiszúr engem ha távcsővel nézem? vagy ha interneten kamerán keresztül?), ha el akarnak minket pusztítani jó eséllyel azt se háborúnak élnénk mi meg (vegyük mondjuk egy csendes óceáni sziget élővilágát, ha el akarom pusztítani, nem egyesével megyek levadászni a legyeket chemotoxal, vagy késsel neki a tigrisnek: atombombát neki, napalmot vagy szőnyebombázást, az ott élő teknős valszeg a szokatlanul rossz időjárásra fog panaszkodni :) ,de biztos nem jut eszébe az ember ).
    ugyanakkor az is lehet, hogy ezek a fényjelenségek azok a "távcsövek", "kamerák", amiket néha-néha még a zerge is észrevesz...
  • GABOR16
    #18
    Budapest felett is láttak nemolyanrégen, még az újságokban (bulvárlapok, mi más) is bennevolt.
  • Benedicht
    #19
    http://www.crystalinks.com/ufohistory.html
  • Benedicht
    #20
    http://www.crystalinks.com/extra.html
  • sonicXX
    #21
    Mindenkinek megvan a maga koncepciója UFO témában - nekem is:

    Az UFO-k azon része, amelyek földönkívüli eredetűek, világszerte fordulnak elő, több közülük itthon is (nem a Marinénit eltérítették az UFO-k a tévékettőben féle dolgokra gondolok). A hidegháború idején a nagyhatalmak mindenre rá akarták tenni a kezüket, minden információt megakartak szerezni. Azért kerültek az UFO-k ekkor a képbe, mert azelőttig nem is volt érdekünk, hogy komolyabban foglalkozzunk ezekkel a jelenségekkel. A hidegháború alatt viszont a világhatalmak kormányai tartottak az ellenségek kémkedésétől és technikai fölényétől, ezért rengeteg UFO megfigyelés történt, és ezeknek a híre kiszivárgott a köztudatba. Ezután kicsivel az egészet a média ledegradálta valami elmezavarodott UFO-mániává, és az UFO észlelésből divat lett, mert azzal be lehetett kerülni a TV-be ami meg nagyon menő.

    Véleményem szerint iszonyú hosszú ideje vannak már jelen a Földön olyan lények, akik hogyismondjam nem a földi evolúció gyermekei. Két oka is van annak a feltételezésemnek, hogy mindenbizonnyal nagyon érdekes lehet számukra a földi ökoszisztéma (nem tudom mért hisszük, hogy konkrétan mi, lehet hogy a többi állattal vannak elfoglalva):
    1.) Már régóta itt vannak: Ez bizonyítható ősi legendák, barlangrajzok és különféle szentírások bizonyos részeivel - szerintem.
    2.) Még mindig nem pusztítottak el minket: A feltételezett technológiájukkal nagyjából 2-5 perc alatt kiradirozhatnák a mi hőn szeretett sárgolyónkat, mégsem teszik.

    Én úgyvélem, hogy mint mi is, ők is a kiteljesedés, önmaguk működésének a megismerésére törekszenek, mivel ez különbözteti meg az állatokat az emberektől, gondolom hasonló kiválasztódás náluk is lehet. Valószínűleg azért tanulmányoznak minket, amiért mi például eldugott afrikai vagy ausztrál benszülött törzseket: Mert látják az összefüggéseket rajtunk keresztül kicsiben. A kostruktív értelmes életnek minden egyében túl is van három építőköve, ami nélkül nem alakulhat ki: magasfokú tanulásvágy, kreativitás és kíváncsiság. Így feltételezhető, hogy ezekkel a paraméterekkel idegen testvéreink(?) is rendelkeznek.

    Ha rendelkezésünkre állna a technológia, szerintem mi is elmennénk 3 galaxissal arréb, hogy a miénkhez hasonló, de tőlünk mégis idegen civilizációkat figyeljünk meg. Valószínűleg ugyanazokat az elveket alkalmaznánk, amit ma a törzsek és állatcsoportok megfigyelésénél alkalmazunk: rejtettség, kiemelés vizsgálati vagy kísérleti célzattal, megjelölés. Nem hasonlít ez kísértetiesen az idegenek módszereire? DE! És ennyi mindössze a lényeg. Ugyanazért nem látjuk őket, amiért mi sem akarjuk hogy a megfigyelt élőlények lássanak minket: Mert a valódi természetünkre, Ránk kíváncsiak, mentesen mindattól ami tőlük származhat - egyszerűen azért, mert úgy eltorzulnának azok az összefüggések, amik miatt mi érdekesek vagyunk most.

    Továbbra is mindenki hihet amit óhajt, én ezt a koncepciót tartom a legkézenfekvőbbnek, mert egyszerű és reális, realizálható, és mert logikus.
  • HUmanEmber41st
    #22
    Jah.
    UFO-kat nem csak Amerikában észlelnek ( lásd legutóbbi világhírű esetet:mexikói UFOk)
    Ha valaki egyszer meg tudná keresni:
    Népszava ( de a Népszabadság is biztos írt róla )
    1983 v. '84 ben történt:Szovjetunió felett egy utasszálító repülőgépet követett órákon keresztül 1 UFO. Elmondás alapján először csak valami felhő alakja volt, és lassan felvette a repgép alakját.
    Ez még nem is lett volna gáz, mert mindez éjszaka történt. De egy idő után zöld színű fénnyel kezdett világítani (pár ezer méter magasan ahol az utasszálító közlekedett)és olyan nappali világosságot csinált, h felébredt rá a fél Szovjetunió. Sok ezer ember látta a fényt, így nem tudták eltussolni az ügyet. Na most ez az esemény ( mint a mex. UFO) sem ismétlődött meg, ezért nehéz az ilyesmit kutatni.Mert ha 1 helyen rendszeresen ismétlődik, nem volna semmi gond, de itt csak a szemtanúk elmondására lehet hagyatkozni.
    Ha valaki radaron észleli, vagy egyéb más módon rögzít ilyesmit ( hőkamera, fénykép stb)utólag mindig valaki hamisítást , feltűnési vágyat, meg ilyesmiket kezd emlegetni. ( A jól megalapozott ellenpropaganda a józan ész alapján ugye )
    Így aztán gyorsan 2 részre szakad a társaság.
    Van, aki bízik abban, h valamilyen módon lehet gyorsabban utazni a fénynél, kevés energiával.
    Van, ( a materialisták) aki meg nem akar ebben bízni ( hinni )
    Hát ez van.
  • IoIa
    #23
    Engem ez az egész akkor fog érdekelni, ha az "idegenek" (az eddigi észlelések szerintem mind kamuk, elvégre állítólag láttak már Szűz Máriát is nemegyszer megjelenni...) felveszik a kapcsolatot velünk, és mindenki számára egyértelművé teszik a saját létüket. Addig marhára nem érdekel, addig számomra bármi fontosabb lesz, mint ez a téma.
  • Matyóhímzés
    #24
    Szerintem az egész amcsi UFO mizéria mögött az van, hogy a kormányuk ezzel akarja leplezni a hadi kisérleteit.Pölö mielőtt elismerték a F–117A létezését, ugrásszerűen megnövekedett az UFO észlelések száma a teszt bázis környékén. Asszem célravezetőbb nekik hagyni a jó népet, hogy kitalálja a hülyeségeit, mint hogy beismerjék, hogy egy titkos vadászbombázót tesztelnek.

    A másik, hogy nem tudom mi alapján gondolják egyesek azt, hogy pont az amcsikkal vették fel a kapcsolatot a földönkívüliek, ez egy nagy rakás amerikaalegjobb maszlag. Szerencsétlen UFO honnan a rákból tudná, hogy mi az aktuális politikai helyzet? Vagy hogy egyálltalán hol vannak az országhatárok?

    Ennek ellenére elképzelhetőnek tartom, hogy régebben kapcsolatot teremtettek velünk földönkívüliek. Elsősorban a vallásokra gondolok, szerintem nagyon is lehetséges, hogy az egész hit dolog az UFO-kból indult ki, hisz ha meglát egy inka, vagy akármilyen régi civilizáció szülötte egy földönkívülit, nem azt fogja mondani, hogy "dik má' gazsi ottan egy oan JUFÓ, hö gyósan mennyünk a TÉVÉ 2-be", hanem valszeg Isteneket lát benne, lsd felfedezések kora.........

    Viszont a daniken féle baromságoktól bele áll az agyamba az ideg, az oké, hogy viszonylag jó az alap elképzelése, de ha meglát egy maja szardarabot abban is rögtön rakétát, meg földönkívüli űrhajót lát, mer olyan az alakja.....
  • sz4bolcs
    #25
    UFO-nak álcázott hadikísérlet álca, ami eltakarja az idegenek és a kormány összeesküvését.
    Álcával takart álca, ami mögött lehet ott van még1 álca, és csak akkor jön az igazság. :D
  • Kornan
    #26
    Ezeken a képeken tényleg idegeneket látni,de valójában hány kép hiteles ezekből,mert az fix hogy nem mind.Nagy valószínűséggel valaki képszerkesztővel csinálta ezeket,vagy meghamisította a barlangrajzokat(kiegészítette).Ha nem lenne hamisítvány akkor már elég bizonyíték lenne arra hogy mindenki komolyan vegye a témát.
  • Riker87
    #27
    Benedicht: nagyon jók a linkek amiket beraktál
  • assdf
    #28
    Azért nekem vannak kételyeim az ufókkal kapcsolatban.(felmerült bennem néhány kérdés)
    Először is:
    1,Minek szaladgálnak itt már több ezer éve felalá(nincs jobb dolguk... :))?
    2,Minek rabolnak el embereket már több ezer év óta?(mert azt még megértem hogy elvisznek párat megvizsgálni, na de hogy ennyit meg ilyen régóta... akkor nem lehet vmi gyors a felfogóképességük)
    3,Ha olyan fejlett a technológiájuk akkor ugyis tudnának minket vizsgálni hogy mi sosem vennénk őket észre. Mégis rengeteg ilyen állitólagos kép van ahol rajta vannak.
    4, nézegettem ezeket a képeket.Érdekesek. Itt is felmerült bennem olyan kérdés hogy miért van az hogy az egyik képen ürhajósruhába beöltözött idegennek tünö vmi van a másikon meg már simán egy kis szürke ufonauta minfenféle ürruha nélkül...?akkor most kell nekik ürruha vagy nem?
    5,van olyan kép ahol látszólag egy mai ufó (csészealjszerü) van, egy másikon meg kajakra egy hellikopter látszik meg egy vadászrepülő (ugye mindkét kép többszáz éves).Most akkor idegenek akkik akkor még helikopterrel szaladgáltak?
    Na ez csak pár kérdés ami igy hirtelen felmerült bennem.
  • jerec
    #29
    uhh, ezzz jó volt
  • waterman
    #30
    nem nézel elég tv-t. ha néznél tudnád, hogy a csillagkapus srácok időszámítás előtt 3000 körül elűzték Ré-t, mert hamis isten volt: ... kb így: mert egyáltalán nem tetszett nekik a kis szürke hátsójuk miután ezt megcsinálták mindenki heppi volt: . a vulkániak meg még azért nem jöttek, mert nem tudunk teret görbíteni még. sajna ez van. de majd jövőre..
    különben meg semmi nem derült ki amit eddig ne tudtunk volna. az amcsik valamit el akarnak sumákolni, és lehet hogy pl.: a teflont egy idegen hajóról kaparták le és adták el a világnak..
  • Stormreaver
    #31
    A magam részéről majdnem kizártnak tartom, hogy léteznének Földön kívüli "intelligens" életformák.

    Most egyrészt fel lehetne hozni Occam borotváját, ami ugyan közhely és szinte majdnem mindenre elsüthető, de ebben a kérdésben úgy gondolom mégiscsak van némi létjogosultság annak hogy felemlegessük. De tényleg, miért tételezzünk fel valamit, amire voltaképp semmi szükség?

    Azok az elképzelések, hogy "hát azért nem veszik fel velünk kapcsolatot, mert még a saját bolygónkat és ökoszisztémánkat sem tanultuk meg tisztelni és becsülni" számomra, öhmm...hogy is fogalmazzam, eléggé megmosolyogtatóak. Valahogy ilyenkor mindig az az érzésem, hogy aki ilyesféle módokon érvel, az a) kicsit túladagolta már magát korunk divatos kábszereivel, vagyis a New-Age jellegű "agytágító" irodalommal. Vagy csak szimplán b) túl sok Final Fantasy-t nyomott már a Playstation-jén és nem tudta kellő kritikai érzékkel fogadni a tálalt történeteket :)

    Na oké, a viccet a félretéve, szerintem a földi élővilág olyan szinten komplikált és bonyolult (és azon belül pedig az emberi intelligencia kialakulásának esélyei -pusztán statisztikai alapon szemlélve- önmagában is valami nagyon, de nagyon alacsony szám irányába tendálnak...), hogy kicsit sem lenne meglepő, ha valaki egész életében csak azzal lenne elfoglalva, hogy ámuldozik és csodálkozik azon, hogy ez egyáltalán létrejöhetett. Hogy valami hasonló máshol megismétlődjön? Szerintem ennek kb. annyi az esélye ennek, mint hogy egy ember egész életében lottózon és életének minden egyes hetében az ő nyerőszámait húznák ki...
  • Bozz
    #32
    Nem tudok én sem dűlőre jutni, hogy miben higgyek. Mi lehet az oka, hogy eltitkolnak előlünk bármit is? Egyrészt ha veszélyesek ránk nézve, másrészt ha hasznot tudnak húzni a dologból. Hogy veszélyesek lennének, erősen kétlem, mert ahhoz már túl rég óta jelen van ez az ufo téma, már biztosan történt volna valami. A másik szempont inkább valószínű.
    Nem régiben láttam egy filmet egyik dokumentum csatornán, amiben egy szalag hitelességét vizsgálták. A szalagon szovjet tudosok boncoltak egy idegen lényt.
    A belinkelt képek közül pedig szerintem jópár nevetséges.
  • Benedicht
    #33
    "Ezeken a képeken tényleg idegeneket látni,de valójában hány kép hiteles ezekből,mert az fix hogy nem mind.Nagy valószínűséggel valaki képszerkesztővel csinálta ezeket,vagy meghamisította a barlangrajzokat(kiegészítette)."

    Nemtudom, en nem szeretnek/tudok allast foglalni. Erre valaszoltam:

    "Már az ősemberek idejéből marad néhány érdekes rajz, de linket nekérj mert azzal nem szolgálhatok. Egy művészettörténeti könyvben láttam régebben, de nem tudom a nevét a könyvnek. Nem tudom, hogy a könyvben a fotók menyire voltak reálisak."

    Fogtam a googlet es rakerestem. A kepek eredetiseget nem tudom megallapitani. Nekem az tunt fel, lehet tevesen, hogy a kepek tobbsegen kulonboznek az "idegenek", tehat vagy tobb fele idegen van, vagy idovel valtoznak(esetleg tudjak az alakjukat valtoztatni :D). Ennel komolyabban eddig nem foglalkoztam ezzel a dologgal, en nem erzem fenyegetve magam.
  • echo
    #34
    Belinkelt képekre: ha hitelesek sem bizonyítanak semmit. Lehet különböző égi jelenség ábrázolás vagy ha úgyis istent meg angyalokat képzeltek az égbe, nem olyan nagy csonda, hogy ilyeneket rajzolgattak. Sőt van ahol istent gömb alakúnak gondolták és mielőtt beindulna valakinek a fantáziája ettől is, nem nem azért mert isten egy ufó, hanam egyszerűen azért mert a gömb a légtökéletesebb forma, ezért isten is gömb alakú, ekkor viszont mi mást rajzoltak volna az égre...

    Egyébbként az összeesküvés elmélet hívőknek azon kellene elgondolkozni, hogy vajon milyen tény gyógyíthatná ki őket véglegesen, mert azaz érzésem, hogy eleve nincs ilyen :) Mindenre szokott válasz lenni lásd, pl pszichoanalízis(ha elfogadom, hogy valami gyermekkori izé az oka akkor jó, ha meg azt mondom nálam nem volt ilyen, akkor elnyomom...) vagy holokauszt tagadók(ha azt mondom, hogy hát a tények nem erre utalnak akkor az a válasz hogy létezik egy világméretű összeesküvés ami mesterségesen átrendezi a helyszineket és befolyásolja az egész sajtó. Könnyen belátható egy ez mindere válasz...) stb. Szóval nem ártana kicsit óvatosabbnak lenni...
  • HUmanEmber41st
    #35
    Pedig ez az UFO téma sem mai gyerek..
    Olvasátok el Ezékiel próféta könyvének elejét ( Biblia)
    Josef Blumrich ( remélem jól írtam a nevét) NASA repülőgéptervező mérnök egy röpképes gépet is tervezett a leírás alapján+ született egy szabadalom a kerékben-kerékkel kapcsolatban is.
    De most ennek nem nézek utána.
    Csak úgy gondolatébresztőként írtam.
  • dez
    #36
    El kell, hogy szomorítsalak egy kicsit, a mexikói UFO-ra meglett a magyarázat, amivel tényleg jól megmagyarázták: a hőkamerák, amikkel felvették a fényeket, enyhe fokban lefelé néztek, és a néhány kilomáterre a tengeren lévő fúrotornyok szabad szemmel nem látható fákjáit vette fel. Ez tűnt úgy, mintha velük egy magasságon lévő valami lenne, és velül egyforma sebességgel haladna.

    De a '84-es ruszki UFO már más tészta, arra nincs magyarázat.

    Egyébként szerintem azért van az USA a figyelem középpontjában, mert ott minden esetből nagy szenzációt csinálnak, sok kamu is van épp emiatt, és még a kormány is igyekezett eltussolni az ügyet (de persze nem sikerült, sőt). Más országokban kevésbé megy szenzáció-számba, a titkolózás sincs: jópár esetet láttam, amikor már másnap tele volt vele a tévé - pár napig. Aztán ejtik a témát, mert pár napnál tovább nem érdekli az embereket, és annyi.
  • dez
    #37
    Egyes biológusok (vagyis vannak jópára) szerint már annyira kicsi ez az esély, hogy pusztán ilyen alapon meg sem történhetett volna. Tehát lennie kell még valami tényezőnek. Nem feltétlenül Isten, hanem valami, amit még nem ismerünk. És ha ez a valami itt működhetett, akkor működhetett máshol is.

    Vagy hogy ne menjünk ilyen messzire: meteoritokon igen messzire juthat az élet csirája, ha már egyszer valahol létrejött.
  • dez
    #38
    Nem lenne egyszerű esemény, amit összeomlanak a világvallások... De sokan a "világi" törvényeket sem tisztelnék többé, amiket földi hatóságok kényszerítenek rájuk.
  • assdf
    #39
    Meg aztán lehet azért nem ismeri be a amcsi kormány az ufók létezését, mert lehet hogy sutyiban vmi nem legális/betiltott fegyvert/radart stb fejlesztenek amivel észlelték/lelőtték stb őket, és ha beismerik az ufokat akkor be kéne ismerniük azt is hogy ilyen dolgokat csinálnak az 51es körzetben.
    Szóval csak azt akarom mondani hogy lehet hogy pont forditva van a dolog mint ahogy azt az ufóhivők gondolják.Nem azért nem ismerik be az ufókat mert tölük szerzett techonóligát használnak vagy kapcsolatba léptek velük hanem mert olyan saját technológiát fejlesztenek az amcsik amivel tudják őket érzékelni de nem vallhatják be mert akkor az érzékelőket is be kéne vallani és esetleg vmi konkurens ország rögtön ellopná az ötletet és mindjár felhasználná vmi atomfegyverében...
  • valamit
    #40
    ez a kicsi esély dolog, vegyük a lottó ötöst: az életben nincs esélyem arra, hogy én adom fel, igaz? mert kb. negyvenmillió az egyből hétről-hétre, az életembe meg lesz mondjuk 5000 hét, amikor feladhatom (tegyük fel heti egy szelvénnyel számolva). de minekután megnyertem a lottó ötöst (sajnos nem), mondhatom e, hogy itt valami susmus van a háttérben, mert erre nekem esélyem se lenne máskülönben? mondhatom, de a valóságot nem fedi, egyszerűen a nagy számok törvénye alapján bekövetkezett, sok lottózó közül valaki előbb utóbb nyert
    ugyanígy a Föld a világegyetemben - mégha az ismert galaxisokra szűkítsük is le - nagyon kicsi pont, és a sok-sok galaxis mégtöbb bolygója közül ami "lottózott" az élettel egyszer épp az övét húzták ki. persze ez a Földről nézve csodás szerencse, ahogy a lottónyertes is annak élheti meg