96
  • vg
    #1
    Jó teszt! Esetleg olyan teszt képeket is szívesen látnék, ahol nem a kezedben van a gép, hanem mondjuk egy stabíl álványon!
  • vincuska
    #2
    jaja, kifejezetten meglepodtem - milyen reszletes a leiras.

    vegre olyan irja a cikket, akit erdekes is a tema
  • DKm
    #3
    Jó kis cikk, de lehetnének kicsit profibb képek is (vagy csak a gép ilyen gyenge?)!
  • Cat 02 #4
    haverombnak van fujifinepix ( nem tom milyen márka) belenézek a keresőbe ( EVF) és oyan homáloys mint a 7 szentésg :D
  • Invader
    #5
    Nemtom hogy vagytok vele, de én csak örülök az AA áramellátásnak... AA-ból 10.000-ért veszek 3 garnitúrát ebbe (gyorstöltővel), amit pontosan akkor tudok tölteni amikor a Lítiumosat (ha van konnektor...), és az AA aksikat használhatom később másra is (pl. Discman). A gyári lítiumosokból 10K-ért 1 aksit kapok, és nem lesz töltőm sem. Ha meg már alapból van töltőm, akkor mégjobban veri ár/érték arányban az AA a lítiumosat. Ja és négy modern AA 4.8 volton lead 2100mAh, az kb. 10 watt, ennél a Lítiumosok se jobbak, legfeljebb könnyebbek (nem mindegy hogy 5 vagy 10 deka?)
  • DKm
    #6
    Igazad van. Kb én is így vagyok evvel. Pl. van egy sony kamkorderem. csak úgy kiváncsiságból megnéztem mennyi lenne bele egy pótaksi. Hát kemény 25ezer. :( Teljesítményben kb. egy szinten van mind a kettő. A méret nálam nem téma. és sztem egy fényképezőgép annál "stabilabb" minnél súlyosabb.
  • Thrawn
    #7
    Jó teszt, külön tetszik, hogy mostanában van egy stabil tesztkörnyezet (Hősök tere), ahol a fotók egy része készül, így könnyebben össze lehet hasonlítani az egyes típusok képminőségét. Ami az akksit illeti, szerintem is kár az AA akksikért. DKm 25 ezres akksit ír. Nos, nekem is 25 ezer lenne a gépembe egy eredeti Canon akksi, ugyanez jó minőségben utángyártva 7-8 ezer, tehát bőven versenyképes. Ráadásul töltő is jár a géphez, nincs memóriaeffektus, önkisülés elhanyagolható, nem kell több garnitúrát tartani, bármikor rátölthetek a mellékelt egy darab akksira (azért nekem is van pótakksi). Na mindegy, egyéni szocproblémám az AA akksitól való irtózás.
  • Cat 02 #8
    mindnekienk vna póakisja ? csak nekme nicns :D
    1ébként sztem tobb álandó környezet van ( hősök tere , Lépcsőház benn világító lámpával :D )
  • Invader
    #9
    Hát, utángyártottat én nem vennék, lehet 1/10000 az esélye, hogy felrobban használat közben (á la Nokia style :) , de kib. szar érzés lehet összeégett, többé- kevésbé helyrehozott arccal végigélni az életem :(
    Ha meg töltsénél durran el, akkor meg a lakást gyújthatja fel... szal ezért nem jáccanék ezzel.
  • Thrawn
    #10
    Ha ennyire tragikus lenne a helyzet, már rég betiltották volna ezeket az akksikat. Egyébként eredeti, nem utángyártott akksikat is hívtak már vissza töltés közbeni melegedés miatt.
  • LaPalma
    #11
    az AA-nak én is örülök, az első gépem még egy sony dsc f230-a (asszem) volt, akksikkal és sokat szenvedtem, mert kirándulás közben a pótakksi is lemerült. elemet meg bármelyik benzinkútnál veszek.
    a második gépem egy finepix 2800z. múlt héten kipróbáltam az s9500-at. nagyon rendben van a gép. pénteken kézbe veszem a sajátomat :)
  • BenceYCE
    #12
    Nemtom nekem a Pana FZ-20-hoz 6500 volt a pótaksi a bartókon a GP-ben. Priviben mondom hol.
  • kutyak
    #13
    Az AA akksiknak van egy hatalmas előnyük a spec akkuval szemben: szükség esetén ceruzaelemet bárhol lehet kapni, konnektort nehezebben...
  • rgranc
    #14
    Hát én tavaly nyáron megszívtam az AA akksikkal is, ugyanúgy megszívtam volna speckó akksival is: egy múzeumban merültek le, vasárnap délután, és a környéken nem volt olyan bolt, ahol találtam volna akár ceruzaelemeket is... Úgyhogy ez az előny nem mindig előny azért... :)))
  • Blasta
    #15
    "AA-ból 10.000-ért veszek 3 garnitúrát ebbe (gyorstöltővel)"

    Erre kíváncsi lennék, hol kapsz 12db (minimum 2000mAh-ás) akksit, gyorstöltővel!!!!! Gyengébbeknek nincs értelmük, normális teljesítményű akksikból viszont 4db kerül 10rugóba töltővel.

    " A gyári lítiumosokból 10K-ért 1 aksit kapok, és nem lesz töltőm sem."

    Viszont utángyártott li-ion akksikat az eredeti töredékéért kapsz (kb. 8-10rugó) és töltőd MÁR VAN, MERT AZT ADNAK A KAMERÁKHOZ!!!!

    "Ha meg már alapból van töltőm, akkor mégjobban veri ár/érték arányban az AA a lítiumosat. Ja és négy modern AA 4.8 volton lead 2100mAh, az kb. 10 watt, ennél a Lítiumosok se jobbak, legfeljebb könnyebbek (nem mindegy hogy 5 vagy 10 deka?)"

    Az AA akksik a sok rátöltés miatt (úgysem merítik le a user-ek őket csontra) úgyis kurva hamar kikészülnek, és cseszheted a baró teljesítményüket. Sok baromságot bírsz írni.
  • Blasta
    #16
    Olyan cégek készítenek utángyártott akksikat, mint pl. az ANSMANN.

    Felrobban????????? Pfffffffff.
  • szociofotós
    #17
    Valaki meg tudná mondani, hogy mik azok a DSLR gépek, amikre a cikk állandóan hivatkozik, és mitől olyan szuperek, hogy felülmúlják a tükörreflexes gépeket? Előre is kösz.
  • LaPalma
    #18
    mintha az SLR lenne a tükörreflexes, a dslr pedig ennek a digitális változata.
    de majd nálam okosabbak kijaívtanak, ha nem így van
  • szociofotós
    #19
    köszi, közben utánanéztem. Szóval valami olyasmit találtam, hogy ez egy szoftver lenne, amely, ha összekapcsoljuk a Canon gépünket egy számítógéppel, különféle dolgokat csinál a géppel: mindenekelőtt megjelenik a kamera által látott kép a monitoron, kontrollálja stb. Még tanulmányozom, mire jó...de azt nem értem, mitől lesz jobb az így készült kép felbontása, vagy élessége, pláne zajszintje!
  • syracusa
    #20
    Érdekes módon a tesztek nagy részében az egyedi akku hátrány, itt meg nem. Szvsz az AA akku több szempontból is előnyös.
    A makro állásban valóban nehéz dolga van az AF-nek, főleg kézben tartott gépnél. Egy-két tizedmilliméter kézmozgásnál máris annyit változik a fókusz, hogy a szitakötő feneke lesz éles.

    Ahogy látom - ugyanúgy, mint az elődnél - ezzel is full manual módban lehet normálisan fényképezni.

    Még meggondolom, hogy lecseréljem-e az S7000-t, nem biztos, hogy az "új" dolgok megérik az árkülönbözetet.
  • szociofotós
    #21
    Hát az auto bracketing funkciója az meglehetősen hasznos a DSLR -nek, ja és nemcsak a Canonnak, hanem a Nikonnak is van - legalábbis egyelőre ezeknél találtam meg. De azt az egyet nem bírom, hogy ha valaki érthetetlenül beszél: idegen szavakat, rövidítéseket használ -főleg egy cikkben- anélkül, hogy megmagyarázná a jelentésüket! Mi a fenének a rövidítése az SLR? A D már megvan, az a digitális.
  • szociofotós
    #22
    Hát az auto bracketing funkciója az meglehetősen hasznos a DSLR -nek, ja és nemcsak a Canonnak, hanem a Nikonnak is van - legalábbis egyelőre ezeknél találtam meg. De azt az egyet nem bírom, hogy ha valaki érthetetlenül beszél: idegen szavakat, rövidítéseket használ -főleg egy cikkben- anélkül, hogy megmagyarázná a jelentésüket! Mi a fenének a rövidítése az SLR? A D már megvan, az a digitális.
  • Blasta
    #23
    Hi

    SLR - Single Lens Reflex - ez a tükörreflex angol megfelelője
    DSLR - Digital Single Lens Reflex - egyértelmű
  • Blasta
    #24
    " De azt az egyet nem bírom, hogy ha valaki érthetetlenül beszél: idegen szavakat, rövidítéseket használ"

    Segítek, hogy értsd az egész cikket:
    LCD - Liquid Crystal Display - Folyadékkristályos Kijelző
    EVF - Electronic ViewFinder - Elektronikus Kereső
    AF/MF - Autó Fókusz/Manuál Fókusz
    CCD - Charge Coupled Device - Töltéscsatolt Elem, ez a képérzékelő

    Más rövidítést nem találtam benne...
  • szociofotós
    #25
    nagyon köszönöm a magyarázatokat, de most kezdek igazán kétségbe esni, mert már semmit se értek: a cikk végig azzal példálózik, hogy az S9500 milyen az SDLR -hez képest, amikor ő maga is egy SDLR? én meg azt hittem, hogy magát a szoftvert hívják SDLR -nek, amely segítségével számítógépen állíthatjuk be a fényképezőgépünket, és szerkeszthetjük meg a képet, illetve sorozatot készíthetünk, melyben automatikusan változtatja a fényviszonyokat-megvilágítás mértékét, s nekünk csak ki kell választanunk a legjobban tetszőt. de akkor ezek szerint tévedtem, de nem én tehetek róla, hanem kereső, amit használtam, és amely ezt a szoftveres képkészítést adta ki, amikor beírtam a DSLR -t.
  • Loál János #26
    "a Fujifilm augusztusban megjelent új csúcskompaktját kaptam meg tesztelésre"

    "A kérdés csak az, hogy ez az olcsó, belépőszintű DSLR gépek által szorongatott szegmens mi tud nyújtani a tükörreflexes gépek ellenében?"
  • szociofotós
    #27
    jajj, már teljesen becsavarodok ettől a sok rövidítéstől, DSLR helyett SDLR -t írtam.
  • szociofotós
    #28
    jajj, akkor nem figyeltem: ezek szerint nem tükörreflexes, hanem kompakt -akkora optikával, mint egy kissebbfajta csillagvizsgáló távcső??? nem értek én ehhez, gondolom látszik. azt hittem a kompakt azt jelenti, hogy kicsi a gép.
  • Cat #29
    már megbocsáss, de milyen szociofotos vagy te hogy a legalapvetőbb fotós rövidítéseket se ismered?

    szerintem olvasd el ezt
  • Me Ga
    #30
    Szerintem Te ne foglalkozz fotózással... max. 1-2 év múlva, ha már megértesz dolgokat egy olvasás után is...
  • Blasta
    #31
    Kompakt: általában a nem cserélhető objektíves rendszereket, gépeket jelenti. Ebbe beletartozik a kis zsebre rakható "zsebkompakt" kategória és a komoly, "bridge" névvel is illetett csúcskompaktok, mint ez a gép is.

    De sztem is előbb tanulj meg 1-2 alapkifejezést és azután toporzékolj ha nem értesz valamit egy szakmai cikkben. ;)

    Jó tanulást ;)
  • szociofotós
    #32
    értem. én sose mondtam, hogy profi fotós vagyok, csupán szeretek fotózni, és nem szégyellek tanulni bárki mástól. csak arra gondoltam, hogy ezek a cikkek lehetnének azok, amikből tanulhatnék -feltéve ha érthető lenne az olyan mazsolák számára is, amilyen én vagyok. de hála nektek, most már mindent értek. azt nem állítom, hogy a már működési elvét is tudom, és képes vagyok megfelelően alkalmazni, csupán a jelentését értettem meg. köszi a tanácsot, tanulok én, egyfolytában azt teszem az interneten, mikor utánanézek, és itt is azért kérdezgetek mindenkit.
  • szociofotós
    #33
    hát ilyen... a gépekhez nem értő, mindent automata üzemmódban fotózó, a témára koncentráló...

    hű, köszi! ebben tényleg benne van minden. el fog telni egy kis időbe, míg megfelelően át tudom tanulmányozni, de igazán rendkívül hasznos. én eddig azt hittem elég csak nyomkodni az expo gombot, de itt minden tudományosan meg van indokolva!
  • Lateralus
    #34
    Ez nem tutorial, hanem teszt. Elvileg feltételez bizonyos fokú alapismeretet az olvasótól. Ha nincs meg, arra itt van alul a fórum.

    Elég csúnyán festene, ha minden egyes tesztben, napról napra meg lenne magyarázva az összes rövidítés és a témát érintő alapfogalom.
  • szociofotós
    #35
    na már megint ezek az idegen szavak: tutorial, teszt... jajj, én meg azt hittem, hogy ismertető! mint ahogy a címben szerepel. gondoltam azok számára készült, akik gépet vennének...de hát ezek közt akadhatnak olyanok is, akik még nem járatosak az ilyen menő gépek használatában. én egyelőre még nem szántam el magam egy ilyen komolyabb gép megvásárlására, csupán tervezem -ez egyszersmint anyagi kérdés is. azért tanulmányoznám őket előbb, ha lehetséges. csak nem úgy gondolod, hogy ez csakis olyan fotósoknak íródott, akik használták már az összes forgalomban lévő gépet, és arra várnak, mikor szerezhetik be a legújabbat pufogtatni vele?
  • szociofotós
    #36
    köszönöm szépen a biztatást, az mindig jól jön! ha nem értem meg elsőre, akkor elolvasom még egyszer, vagy megkérdezem mástól...így megtanulom szép lassan, ha addig nem szekíroznak ki innen.
  • Lateralus
    #37
    Tök igazad van. Legközelebb be is írok a kedvenc zenei lapomnak, hogy a múltkori számban egy lemezkritikában ezt olvastam: "sajnos túl halk a basszusgitár". Na de mi az a basszusgitár?! Az ember elvárhatja egy ismertetőtől, hogy magyarázza el neki az összes használt fogalmat. Honnan kéne nekem tisztában lennem azzal, hogy mi fán terem egy basszusgitár? Ez jogos, tényleg. És a köv. havi számban Pistike is elvárhatja, hogy neki újra meséljék el mi az, hiszen ő nem olvasta az előző számot. Ez jár! Tök igaz. Én mondjuk ki fogok akadni, hogy miért kell olyasmit magyarázni egy ismertetőben, amit már tudok, de Pistikének igaza lesz, ő nem tudja még.

    Sőt, miért nem tanítanak olvasni is ezek az ismertetők. A, mint alma, B, mint bagoly, C, mint cica.
    Mi lesz azokkal, akik nem tudnak olvasni? Csak nem úgy gondolják ezek az ismertetők, hogy mindenki, aki fényképezőt akar venni, olvasni is tud? Ők ne vegyenek gépet? Mi ez, apartheid?
  • szociofotós
    #38
    hogy egyesek milyen tájékozatlanok! az nem basszusgitár, hanem BG. még ezt sem tudtad, nem lehetsz egy nagy műélvező.
  • m a x
    #39
    Én direkt örülök az AA aksinak. Nem annyira érzékeny a hőmérsékletre, és ha a gép még birja, de már nem forgalmazzák a tipust akkor is tudom használni... próbálja meg valaki a spéci litium aksit beszerezni egy 2-3 éves tipushoz:((
    Egyébként az egész S sorozatban azt szeretem a legjobban, hogy sok más tipussal ellentétben -20 fokban is lehet vele dolgozni anélkül, hogy lehelném, kabát alatt melengetném. Sajna erre nem lesz pénzem, igy az agyonhasznált S7000 után visszalépés jön, be kell érnem egy S5600-assal.
    Ja, ha valaki beszél a FotoMarkettel, akkor szóljon rájuk, hogy az S5600 nem 2, hanem 4 AA aksival megy:DDD
  • Gabo
    #40
    szociofotós:

    Nézz szét a két lenti címen! Sok alapfogalom a helyére fog kerülni.

    Fotóvilág
    Fotó Art magazin - Fotósuli

    Amúgy is ajánlott a fotózással foglalkozó oldalak böngészése.