49
Tényleg összeütközne az Androméda-köd és a Tajút?
  • Dragooon #1
    Pár tudós kitalálta, hogy ha a Nap nem halna meg, úgy öt milliérd év múlva és az emberiség még mindnig létezne, akkor tanúi lehetnének egy hatalmas csapásnak. Elvileg, nyolc milliárd év múlva az Androméda-köd és a Tejút olyan szinten kereszteznék egymás pályáját, hogy azok egy időben lesznek egy helyen, így a két űrbéli képződmégy átmegy egymáson. Még senki nem tudja biztosra, hogy mi történne ilyenkor, az biztos, hogy kétszer több csillag lenne az égen, esetleg összeütközne pár csillag. Ti mit gondoltok erről? Én még szívesen megnézném :)
  • Tojesz
    #2
    Én is:)
    De jól kezdődik:"Pár tudós kitalálta"
  • Dying Soul
    #3
    Szivesén halnék meg mikor az ég, a csillagok összeütköznek és a Föld porá ég..
    Lehet morrbid, de biztos szép látvány :D
  • N1ggA
    #4
    hibernáljunk tömegesen!
  • Zsoldos
    #5
    Par igazi tudos biztos ki tudna szamolni az utkozesek valoszinuseget:)

    Amugy a galaxisok egesz veletlenul nem tavolodnak egymastol? (vmi képeskönyvben olvastam kiskoromban )
  • burkusdió
    #6
    :)
  • Snecie Smicie
    #7
    Ha két autó halad egymással szemben, ugyanabban a sávban,akkor

    ÖSSZEÜTKÖZNÉNEK?
  • Taranov
    #8
    Az mindenképpen pozitívum lenne, hogy addig (öt milliárd év) élnél.
  • Taranov
    #9
    Lehet, hogy azóta megfordultak :)
  • Botond #10
    Csak az első 100év nehéz a második már könnyebben telik.
  • Snecie Smicie
    #11
    nem hogy 5 milliárd évre, még 2 hétre se nagyon tervezek előre:@@@@@
  • dav1d
    #12
    majd miután összeütköztek értesítenek róla :)
  • Dragooon #13
    De távolodnak, de az Androméda-köd a Tejút körül kering. Nem tudom én sem, nekem egyszer ezt mondták, plusz valahol olvastam is róla :D
  • Tarajos Sül
    #14
    5 milliárd év mulva?

    Akkor én már élni sem fogok!
  • Snecie Smicie
    #15
    Minket max a 21. század foglal le
  • _Vegeta_
    #16
    Abszolut baromsag a galaxisok tavolodnak egymastol. Az andromeda 2millio fenyevre van es nemtudok rola h kozeledne.
    Viszont lattam mar kepen galaxis osszeutkozeseket, nagyon latvanyosak. :D
  • sapkafej
    #17
    micsoda megállapítás
  • Redvin
    #18
    Es hogyha te nem tudsz rola, akkor biztos hogy nem kozelednek egymashoz, ugye?
  • Ben C
    #19
    Komojan?
  • Vegas
    #20
    hudejosötétlesz :o)))))))9
  • Snecie Smicie
    #21
    fejünkre esnek majd a több ezer megatonnás bolygóak:]]]
  • akyyy
    #22
    esni fog a hóak!!!
  • Zsoldos
    #23
    Biztos nagyon klassz erzes ilyen frappansan odamondani, de minden jel szerint tavolodnak :)
  • alert
    #24
    Valóban össze fognak üztközni olvassatok utána mert nem csak két tudós "kitalálta" :) pár hónapja olvastam erről több helyen is. Kár hogy nekünk nem lesz aktuális a dolog.
  • alert
    #25
    Egyébként valóban távolodnak egymástól, de meghatározott pályákon mozognak is és rengeteg egyesül vagy ütközik vagy áthalad egymáson.... tehát nem baromság. De nem is túl gyakori esemény megfigyelni meg nem nagyon lehet mivel a 'közelünkben' még ritkább.
  • _Vegeta_
    #26
    Ketlem h kozelednenek egymashoz. Viszont olyan marhasag ilyesmirol meg csak beszelni is, akkor mar reg nem lesz ember. :D
  • hmhm
    #27
    hómeteorok csapódnak be :o
  • tigeroo
    #28
    joh, nekünk annyi a csába:((
  • sweech
    #29
    nehumorizálj
  • Cat #30
    marhasok galaxis ütközött már össze egymással, egybeolvadnak, szétválnak stb. de a dolognak az égvilágon semmilyen jelentősége nincsen, mivel olyan távol vannak egymástól a csillagok, olyan ritka a galaxisokban az anyag, hogy simán átcsusszannak egymáson
  • phalanx
    #31
    ez azért nem éppen így van, galaxisok találkozásakor bizony elég sok csillag ütközik egymással (főleg a galaxisok közepén ahol nagy az anyagsűrűség), ráadásul rengeteg új csillag keletkezik

    Dragooon:
    Az androméda galaxis nem kering a tejút körül
  • Redvin
    #32
    Akkor már csak azt nem értem hogyha minden galaxis tavolodik egymastol akkor hogy a fenebe talalkoznak es utkoznek? Tavolodnak, tavolodnak es egyszer csak bumm, utkoznek?!
  • Rafaelo
    #33
  • phalanx
    #34
    nem mind távolodik egymástól
  • Lacee
    #35
    ezaz, ha eléred a száz éves életkort, akkor tulajdonképpen nyert ügyed van. nagyon kevesen halnak meg 100 év fölött.
  • Dragooon #36
    Kettő dolog van:
    Az Androméda galaxis és az Androméda-köd. Az egyik egy galaxis a másik egy vörös porfelhő, egy kimúlt csillag maradványa. Ne keverjétek a kettőt! :)
  • phalanx
    #37
    androméda galaxis = androméda köd = M31
    mind ugyanaz
  • Dragooon #38
    igaz
    háát akkor bocsi
    én mindig is így tuttam :D rosszul tanítanak a suliban??? ilyet..
  • Prank
    #39
    8 milliárd év? kicsit messzire ugrottál:)
    ha az ember nem pusztítja el a Földet, akkor pár nagyobb meteor biztos lakhatatlanná teszi és még a Nap is be fogja kebelezni, de ha mindezt túléljük, akkor már istenek vagyunk:)
  • _Atti_
    #40
    sztem amekkora káosz van jelen ilyen iszonyat nagy időtávban sztem 2000000 tudós se tudná megközelitőleg biztosan se kijelenteni ilyesmit..

    másrészt sose tudni az ismeretlenből milyen erők hatásai léphetnek fel az ismert részekben..