40
jegyzetek, scannelt rajzok, tutorialok
  • blackgamer
    #1
    Nem sok misztikusabb tárgy létezik, és egyben idegesítő is amikor olvasod a feladat szövegét és nem érted mit is akar.
    Gondolom sokan vagyunk akiket sújt ez az "áldásos" tárgy.

    Ezért gondoltam, hogy itt valami eszmecsere indulhatna, jegyzetek, scannelt rajzok, tapasztalatok, tutorialok,és egyéb ehhez kapcsolódó témában.
    Én sajnos sík hülye vagyok a dologhoz, de remélem majd jönnek olyanok akik átlátják.
  • Lacc
    #2
    Azé' vagy az egyetemen hogy beletömjék a fejedbe!
  • sz4bolcs
    #3
    Mi ebben olyan misztikus? :)
  • Zsoldos
    #4
    Ez miert nem fert be a matek topikba? Mit kene atlatniuk a tobbieknek, ha nem irsz be semmit? Stb? :)
  • blackgamer
    #5
    mert talán nem matek, középiskolások és laikusok kíméljenek plz
  • Al Age
    #6
    Pontosan mi kellene? Hátha tudok segíteni.
  • Al Age
    #7
    Úgyértem szkennelt cuccaim nincsenek sajnos (órai jegyzetem persze van füzetben), de talán tudok segíteni egy egyszerűbb feladatban. :-)
  • Lacc
    #8
    Te nem laikus vagy? :D
  • Zsoldos
    #9
    A geometria nem matematika? A matek=kozepiskola, laikussag? mekkora lol vagy mar :P (bocs)
  • Culram #10
    Bár nem hiába tanítják külön. Mert nem teljesen abba tartozik. Bár lehet hogy te úgy tanulod. Közép iskolában tanulsz Geometriát matekból, de az ábrázoló teljesen más. Itt nem számolni kell vele, hanem -a nevében is benne van- ábrázolni, rajzolni; méghozzá mérethűen, pontosan. Tele van apró kis trükkökkel hogy mit hogy tudsz pontosan megrajzolni egy vetületről térbe, vagy éppen fordítva.
    Én soha nem tanultam ábrázoló geometriát. Ez nem teljesen igaz, mert egyik rajzomhoz kellett, de az semmi volt egy egész tantárgyhoz szerintem.
  • ffxi
    #11
    PMMK-s valaki? Áb.geo.-on már túl vagyok és műsz.komm.-nál ragadtam le!

  • Davidus
    #12
    ahhoz lépest hogy hülye vagy hozzá elég nagy az arcod:P
  • ffxi
    #13
    Nem hinném, hogy hülye! Nézd meg a profilját :P

  • blackgamer
    #14
    a feladat amit most próbálok: adott egy sík, szerkeszteni kell egy 6 oldalú hasábot, aminek az alaplapja a síkon van


    ne haragudjon senki akinek a lelkébe gázoltam, csak jelenleg kis bajom is nagyobb annál...
  • Zsoldos
    #15
    Hat, en sem kozepiskolaban tanultam. Csak sztem folosleges lenne 50 kulon topicot nyitni, amikor az egy osszefoglalo tema is kihalt.
  • Davidus
    #16
    ő mondta:P
  • sz4bolcs
    #17
    Szerintem a modi is adott volna neki pár bűntetőpontot offér, ha ezt a témát elkezdi matekban kivesézni... bár eddig itt sem kezdte. :-)
  • ReTeK
    #18
    ájjá meg, most te milyen szakon vagy ?
    csak azért kérdezem mert pl. ábr.geó az építész szakon (nekem ez volt) totál más mint amit a matematikusoknak kell bemagolni
  • blackgamer
    #19
    én egy harmadik szakon vagyok, de nem más mert építészekkel szoktam konzultálni a témában, csak jelenleg nem tudom őket elérni
    mindegy valamit tákoltam, legfeljebb visszadobja a tanár
    ha valakinek vannak érthető jegyzetei, megköszönném ha megosztaná
  • Al Age
    #20
    Ide egyszerűen csak annyit tudok mondani: leforgatás!
    A síkot leforgatod, hogy horizontsík legyen belőle, ott rászerkeszted a hatszöget, majd visszaforgatod.
  • ffxi
    #21
    Csak nem műszaki-informatika?

  • NaNoKuTyA
    #22
    én is most kezdek barátkozni a témával, most kezdtem az építőmérnőkit, ráadásul levelezőn, úgyhogy egyelőre káosz az egész, de legalább érdekes! Egy jól használható jegyzetnek én is örülnék, mert a tanár már az úttervezésnél jár, nekem meg még az alapok se tiszták! Egy könyvet viszont tudok ajánlani, csak eddig sehol se tudtam megvenni: Kólya Dániel: Ábrázoló Geometria Példatár vagy Gyakorlati Ábrázoló Geometria (nemtom melyik most hirtelen)
  • Cleawer
    #23
    sajna nekem se nagyon megy az anyag de itt lehet 1-2 segítséget találni ,és a lapalján van 1 link ami egy könyvre mutat.ábr.geom
  • Cleawer
    #24
    ööö picit elnéztem a felénél :"Bancsik Zsolt, Lajos Sándor, Juhász Imre: Ábrázoló geometria kezdőknek"
  • blackgamer
    #25
    ja-ja ez jó cucc erre rátaláltam
  • Cleawer
    #26
    Vannak gyakorló feladatok is : "Geiger János : Ábrázoló geometria feladatlapok" néven kb 1100 huf,a miskolci egyetemi kiadó adja ki,ha komolyan szeretnél vele foglalkozni jol jöhet
  • ReTeK
    #27
    építőmérnőki OMG
    GL&HF
  • blackgamer
    #28
    megvettem (szintén Miskolci Egyetemen tanulok), csak nem mélyedtem nagyon bele, aztán hirtelen vége lett a félévnek, jövőre jobban résen leszek
  • NaNoKuTyA
    #29
    thx!:D első félév már szinte a kezemben van!:P
  • NaNoKuTyA
    #30
    thx!:D első félév már szinte a kezemben van!:P
  • blackgamer
    #31
    ááá, nem látom térben ami a papíron van...
    már a láthatóság kihúzását sem értem, ezt ránézésre kellene tudni?
    nincs esetleg egy program amiben megrajzolva kiírja a láthatóságot?
  • NaNoKuTyA
    #32
    eleinte el kell gondolkodni keményen, de egy idő után már magától jön! Hál istennek én már túl vagyok rajta, én most a műszaki rajzokkal szívok :P
  • NKristof
    #33
    Hát nekem elég sok gondom van vele. Erdőmérnökire járok de mivel bsc-s vagyok, sűritve van az egész anyag, egy héten van 45 perc elmélet 45 perc gyakorlat, az anyagnak amit tudni kell felét sem vesszük előadáson, múlt héten zh volt, szerintem a csoport 98%-a mehet pótzh-zni...
  • NKristof
    #34
    Ja meg a leadandó rajzok... nekem eddig mindet visszadobták
  • blackgamer
    #35
    találtam egy progit: Descriptive geometry egy cseh ember készíti, bár nekem nem sokat segített, azért jó tudni hogy léteznek ilyenek
  • Japep
    #36
    Hello!
    Látom régen nem írtak ide... :S

    Ha van valaki aki nagyon vágja és segítene nekem megköszönném... :D
    2 feladatban kellene...

    Előre is köszönöm!
  • biomage
    #37
    Hogy hívják azt az alakzatot, ami olyan mint a kocka csak 4 helyen háromszögekből áll
  • polarka
    #38
    tetraéderrel csonkított kocka :x
  • biomage
    #39
    nem mondanám hogy halottam volna ezt a szót :)
  • polarka
    #40
    Én sem, pedig igaz és találó.