33
Chris TV
  • kirol
    #1
    Van nekem egy Pinnacle PCTV Tv-tuner kártyám. Ezt a Chris Tv progit szeretném kipróbálni, de nem sikerül. Pedig elvileg ezt a típust támogatja. Az install után felismer mindent, de amikor indítani kellene magát a programot az indításnál leáll, csak megy-megy, de nem csinál semmit.

    Mi lehet a probléma?
  • 0ppika
    #2
    Nálam elindul, de nem tudtam élvezhető minőségű képet fogni vele.
    Miért nem jó a PC Tv Vision?
  • hmhm
    #3
    XP-d van?
  • kirol
    #4
    Igen, XP Pro.
  • kirol
    #5
    Mert itt nem lehet pontos frekvenciát megadni.
    Meg ki szeretném próbálni.
  • Gorvik #6
    Jó beállításokat adtál meg a programnak? Mert egy apró hiba, és nem megy normálisan. [sokszor megszívta]

    Meg lehet adni pontos frekvenciát. Jobb kattintás, csatorna beállításai.
  • kirol
    #7
    Igen jókat!

    Hol csináljam a jobb kattintást?
    Mert nekem a csatornánál nincs sehol frekvencia.
  • Gorvik #8
    A Tv-n jobb kattintás, majd csatorna beállításai.
    Persze már létező csatornán lehet frekvenciát beállítani.

    Eddig nem sikerült csatornát behozni?
  • desigo
    #9
    Használj DScalert.Én ezt használom és teljesen hibátlan.
  • kirol
    #10
    Dehogynem, sikerült, de azt csak vagy magának kereste, vagy a csúszkát manuálisan húzgálom jobbra-balra egy szakasz mentén.
  • Gorvik #11
    #9
    Ha nem működik vele, passz
  • kirol
    #12
    A nero 7 -ben is van már tv, de az sem indul el, ez is felismeri, majd tesz egy roppant hasznos megjegyzést hibaüzenetként:
    "Sajnos a TV varázsló futatása nem fejeződött be" (Mindezt ráadásul egy "t" -vel.)
  • kirol
    #13
    Istenem el se hiszem, a 4.80 -as verzió elindult.

    Hihetetlen!!!
  • Norby86
    #14
    Nekem azlenne a problémám hogy a Chris TV-t amint feltelepítem és használom pár napig utána rendszerint kifagyasztja az xp-t,de ugy hogy hang megy tovább a gépen amikor nézem a tv-t,de a kép kifagy és csak reset segit neki. A tunerkártya ami a gépembe van az Pixel View Play Tv Pro. De nagyon szép képet ad ha Chris Tv-vel nézem,viszont idegesit hogy folyton kifagy,és ez összes verzionál igyvan. Nincs rá valami bug fixáló alkalmazás? Vagy hogylehet megoldani hogy ne faggyon ki? ja és ha gyári programot használom,tehát amit ehhez a tunerkártyához adtak akkor nemfagy ki,de a kép iszony rossz minőségü vele,tiszta szemcse. Chris Tv-vel meg tiszta.
  • kirol
    #15
    Én még eddig ne mmagyon használtam, de majd megnézem, fagy e nekem.
  • Norby86
    #16
    Köszi. :) Nem fontos már nagyon,mert hasonló progira ráakadtam,igaz ez nem magyar nyelvű,de van hasonló szép képe és nem fagy nekem,ugyhogy megoldodott. Mondjuk nem ebbe a topikba tartozik,de mellékesen megkérdem mert ezis Tv tuner progi hogy ezt amit leszedtem (DScaler) ennek melyik a legfrissebb változata és honnan lehet letölteni? Legjobban a home page-je kéne hogy megcsekkoljam. :)
  • littleNorbi
    #17
    Mikor veszek fel TV-ről akkor elkezd recsegni a hang, hogy lehet ezt a problémát kiküszöbölni ?
  • jbal
    #18
    nem lehet valahogy a felvétel minsőégét növelni?meg a kép nagyságát amit "fényképezek"?
  • jbal
    #19
    illetve még azt szeretném megkérdezni h nincs-e hozzá crack.meg dekódoló plugin mint a dscaler-hez?
  • matehoki
    #20
    Sziasztok!

    Van nekem egy SmartTV LE nevű TV Tuner kártyám.Tv-t szoktam nézni a számitógépen vele, nagyon jól megy, a kép is jó és a hang is.Tegnap felszerettem volna venni egy TV műsort, de a felvett videón hiányzott a hang. De ha nézem akkor meg van han, de a felveszem akkor meg nincs.Én a ChrisTV nevű programot használom.
    Segtséget szeretnék kérni tőletek, valaki mondja el hogy hogyan kell beállitani a programban a hangot és, hogy azt a hang kábelt amit a kártyához adtak azt hova kell bedugni.Most ez a hang kábel a tuner kártya audio out jában a másik fele a hangkártya mikrofon részében van, de kipróbáltam a hangszoró bemenetelén is, de semmi.Kérem aki tud segiteni az segitsen.Előre is köszönöm.
  • Timbu
    #21
    Gondoltam megosztom veletek legújabb tapasztalataimat erről a "remekműről". Feltelepítettem, hátha tud valamivel többet, mint az eddig használt programjaim. Nos, a kép tényleg sokkal szebb, viszont nem volt hangja. Persze - micsoda botorság volt - követtem a "megoldási útmutatót" a ChrisTV honlapjáról, aminek eredményeként már az egész Windowsban nincs hang, és a driver újratelepítése után sincs. Aszt hiszem, el fogok még szórakozni vele egy darabik.
    Ekkora egy szutyok programot rég nem láttam!
    Az még élfogadható, hogy nem működik, de hogy tönkre tegye a rendszeremet, az már sok!
    megj.: Pinnacle PCTV PCI -os kártnyám van.
  • Timbu
    #22
    Hú de tudok!
    Azt hiszem sz-szel
  • kirol
    #23
    Vista alatt te mit használsz hozzá?
  • Timbu
    #24
    Sikerült megoldani
    Leírom, hátha valakinek segít:
    Tehát:
    - Pinnacle 110i (analóg, PCI)
    - Realtec AC97 hangkártya (alaplapi, nForce2-es alaplap)
    - Windows XP SP2

    Először az nForce-os driver újratelepítésével kezdtem, de nem történt javulás. Ezután végigcsináltam a Windows súgó "nincs hang hibaelhárítás"-t (vagy valami ilyesmi :) ), de ez sem gozott javulást. Ezután jött a Realtec honlapjáról a driver letöltése, ekkor visszajött a hang.
    Már csak a ChrisTV-ben nem volt...
    Tehát:
    - Program Settings -> Image & Sound Settings -> Use DirectX sound controller nem kell
    - Program Settings -> Driver -> Advanced -> Audio Settings -> Use TV Card audio output throug PCI bepipál
    - ugyan itt Retune TV frequency bepipál
    Végül, a lényeg:
    - Program Settings -> Driver -> Main -> Use alternative channel frequency settings bepipál
  • Sgt Brian
    #25
    Hello mindenkinek! Elkztem vissza olvasni, de nincs türelmem!! valami crack vgay serial kéne nekem mert nem tudom használi a progit! Ha valaki tud rajtam segíten akkor kérem tegye mert meg akarok őrülni!! A neten sehol nem találok jót! Van 1 de az kilövi a progit és nem indul el! Előre is köszi!
  • tyler82
    #26
    Vettem a minap egy Pinnacle PCTV Analog USB külsős TVkártyát.
    A hozzá kapott program eléggé satnya ezért felraktam Chris TV PVR Pro 5.10-et. De hang az nincs.... XP SP2m van.
  • tyler82
    #27
    Lehet hogy nem támohatja Chris TV PVR 5.1 a Pinnacle PCTV Analog USB-s TVkarim?
    Valaki tud olyan programot ami támogatja ezt a fajta TVkarit? Mert a gyári driver hozzá egy rakás kaki.
  • zotya90
    #28
    Ezt a szart... Kikapcsolja za XP-be a hangot ez a geci. Megyek, megpróbálom amit Timbu mondott. DSCALER a legjobb program, a Pinnaclet meg felkéne gyujtani, hogy nem tudnak egy rendes drivert írni.
  • zotya90
    #29
    Nah nem kevés szenvedés után sikerült mindent beállítani. Van hagnom, an képem és jó is minden. Csak annyi a bibi, hogy a gépet lefagyasztja. Ez mitől van, kép megragad, hang megy és csak a resetre reagál. Mit lehet tenni?
  • lck
    #30
    K!tv -t próbáld már ? Nekem az jött be legjobban. ( A tv kártya típusát WDM-re kell rakni )
  • ventel
    #31
    támogatja. gyártó oldaláról le kell tölteni a legujabb drivert:) és ki kell valasztani a megfelelő audio channelt, 2 van.sima meg valami topo... valamelyikkel megy.Softwer támogatás 1 nagy ..... ami a kártya melle adnak.de TV jó ha össze vadászol hozzá mindent:)
  • Bogyi007
    #32
    Hatalmas köszönet neked! Ugyanezen beállításokat használva csak USB2-es Pinnacle PCTV 50e-vel végre van hang (persze a pci helyett az usb-hez tettem pipát)

    Eddig a Pinnacle Tv Center progijával próbáltam felvenni 720x576-ban de akkor elcsúszott a felvett kép és hang egymástól.

    Most viszont minden pöpecül megy!

    Köszönöm!
  • HAARRR
    #33
    Sziastok!

    EzView TV tunner kártyám (Conexant CX2388x chipset)van, Chris TV. 5.60 verzióval használom,amit regisztrálás után újra a indítok, védett memória műveleti hibát produkál, rákérdezz hogy folytatom e a folyamatot vagy sem, de ezt nem tudom befejezni mert az egész rendszert leállítja...