337
Vajon miért romlottak a szupermarketben kapható élelmiszerek?
  • St
    #1
    Sokat hallottam már arról, hogy így sz@r meg úgy sz@r a Teszkó / Auchan / Cora / stb. húskínálata. Eddig én nem tapasztaltam különösebben semmit. Ma azonban...

    ...vásároltam 6 szelet marharostélyost hagymás rostélyosnak. Nyitom ki az imént a csomagolást, hogy bepácoljam, hát azt hittem rosszul látok. A húsok felül szép pirosak (frissek), a hátoldaluk meg SÖTÉTSZÜRKE. A csomagolás szerint ma csomagolták és okt. 27-ig áll el. Namármost az hogy lehet, hogy a frissen szelt hús egyik vágási felülete szép piros a másik meg oxidálódott? Ráadásul az az oxidálódott ami ALUL VAN? És nem csak egy szeleten hanem mindegyiken. Sztem ezekben a szupermarketekben hatalmas parasztvakítás folyik. Egészen biztos, hogy újracsomagolják a lejárt, polcról levett húsokat, úgy hogy közben "átforgatják".

    A csomagolás szerint származási hely: EU...

    Tapasztaltatok már hasonlót? Hol érdemes friss, magyar (nem EU-magyar) húst vásárolni? Lehet még kapni egyáltalán?

    A fényképek a vaku miatt csak kicsit adják vissza a lényeget, de azt hiszem látható a különbség. Ugyanannak a husinak a 2 oldala...


    Side "A"


    Side "B"

  • DJ RX7
    #2
    mit mondjak:lol
  • Láma!
    #3
    szerintem kisebb hentesüzletekben, vagy kisebb boltokban kéne, mert sajna ezekben a hiperekben ez megy.
  • Kandurex
    #4
    Nézd meg legközelebb, hogy mit csomagolnak be. Ez ellen nincs más orvosság. Mindenhol megy a vakítás, nem csak a nagyoknál. Jó példa erre a Mcdonalds, ahol ugye minden pöcs tiszta, meg sót + csak borsot adnak a húshoz, meg kurva nagy tisztaság meg ISO szabványok, A FRANCOKAT! nem egy ismerős dolgozott már ott és nagyon kevesen esznek ott (már mint ők, a trendi nép azért ott zabál). MInden hányás vackot fel ettetnek az emberrel, a jó pár napos marha szelettől kezdve, a több hetesig minden előfordul.
  • Szega87
    #5
    Ne fikázzátok a TESCO-t mer van egy unokatesom meg annak is 1 haverja és mindketten Tesco buzik . Még a polójuk is Tesco gazdaságos , vele alszanak , fekszenek . Tesco vizet isznak , Tesco kaját zabálnak , Tescová válnak át lassan , nagyon lassan , szegény unokatesom
  • Seaweed
    #6
    csodalkozol..kecsoi tusko' amugy is nagy szemetdombnak hat...auchan is...(az meg rosszabb szvsz..)
    Cora nalam ok...bar ugye az itt nincsen.....
  • St
    #7
    ez előre csomagolt volt, nem tudom a boltban feltépni és csekkolni mindkét oldalát. Ez benne a szívás, megvettem egy 1500 ft-os rostélyos pack-ot és MINDEN szelet hús hátoldala sötétszürke, szinte fekete volt.
  • Seaweed
    #8
    azert hagy fikazzuk mar a tuskot'.....be ne szolj mar!
  • tomsolo
    #9
    büdös volt e?
  • Seaweed
    #10
    Vidd vissza! (ekkora osszegnel mar megeri balhezni!)
  • skristof
    #11
    a McDonald's neked nem minősül nagynak? :)
    egyébként (sajnos9 nem meglepő amit St is tapasztalt.. éljen a globalizáció ;)
  • skristof
    #12
    azért ne fikázzuk a teszkót mert van egy idióta rokonod?
  • St
    #13
    büdös nem volt, de annak csak az az oka, hogy a bűzt okozó autolízises romlás a marhahúst az alacsony víztartalma miatt nem veszélyezteti.

    (a marhát száraz pácban, hűtőben, pácolhatod akár 1 hétig is, semmi baja nem lesz, egy csirke azalatt már beszürkülne)
  • Me0w
    #14
    Mi a nov 11-ig elallo joghurttal voltunk igy, volt 1 danone meg amit nem vittek el, meg 200 doboz teszko. Hm, b+, kellett egyet vennem. Masnap kinyitom, es a tetejen ult a szep nagy penesz. Mondom ez fasza, teszko vissza, kicsereltek szo nelkul. Elj a cserevel Te is.
  • Kolbasz
    #15
    A globalizációval nincsen semmi gond. Akkor ugyanis minden nép a saját kulturáját exportálja külföldre, és a saját hagyományos értékeivel kíván részt vennni a nemzetközi versenyben. Amivel sokan összekeverik az a mondializáció. Ekkor ugyanis az egyéni kultúrát elnyomva terjesztik más országok a saját anyagi és szellemi termékeiket.
  • St
    #16
    hát nem megyek be 6 szelet hússal a teszkóba, inkább kiadom qtyának
  • cSuwwi
    #17
    dolgoztam mekiben egy darabig, pár hétig, lejárt szavi cuccok nem voltak, bár lehet hogy "hátul" újramatricázták a régi zseméskartonokat :]
    a takarítás mániáról meg annyit, 1-2 zsemle meg husi bizony pofára esett a padlón (amit hiába mosnak fel naponta kétszer attólmég koromfekete a víz a végén) és nem volt lacafaca, ha nem akatál hiányt felírni (+fél perc űrlaptöltögetés) inkább kiadtad, a pórnépnek jó az...
    azóta sem ettem mekiben (meg más gyorsban), jobbis :>
  • smici
    #18
    neménvoltam [hen-tes]
  • Cat #19
    olvassál tékozló homárt, és a hipereket szivató cikkek alatt a hozzászólások között tucatjával(!) vannak ilyenek.

    Pl. ez: feszulo_mellu_anya_a_tescoban
  • Cat #20
    mekit meg a többi gyorséttermet nem tartom annyira vészesnek ilyen szempontból, mert fagyasztott krumplival/hussal stb. dolgoznak, az meg nem romlik meg.
  • mucsácsó
    #21
    hát, nekünk az volt baz, és ez halál komoly!
    szal, a haverommal tavaly nyáron mentünk az ő mamájához, bringáztunk arrefele, ezért benéztünk...
    aztán kérdezi, hogy van ananász, nem kértek, ma vettem? nézünk egymásra, mert ananász nem másmilyen, mint: TESCO-s!!!
    fintorgunk, hát jó...ehető, végülis gyümölcs...aztán nagy ordítás, eldobja a konzervnyitót, mi csak nézünk, és csak visít és ordít a nagyi!!!
    odamegyünk, megnéztük, és tudjátok mi volt benne??? ilyen kis gyík bazmeg...olyan, mintha én nem is tudom...mintha krokodil lett volna...de ilyen, ilyen 5-7 centis kis vmi állat, nem tudom mi az isten lehetett az! najó durr ki egész WC-be, azt csá húztunk is...ez a véleményem a sok romlott kajákkal együtt a TESCO-ról...nem állatot akartunk enni, ananászt...lehet hihetetlen, meg nem kerülhet bele mondják sokan, de egyszer lássatok ilyent, asszem egy életre elég lesz a TESCOról............
    nameg külön van ponc is a 2004-es cuccoknak, amik olcsóbbak! legalábbis itt Baján...TESCO SUXX!!!
  • cSuwwi
    #22
    a mekiben nem is annyira a romlott árú a gond, hanem a nemtörődömség, hülye vevő úgyse lát hátulra, akár bele is "verhetem" hozzáállás. éjszakai műszakban nem voltam, de meséltek szépeket... mondjuk ez majdnem mindenre igaz, de amit itt művelnek az jobbesetben megeszem/iszom, szóval azért annyira mégsem mindegy.
  • St
    #23
    ja, beleverik az epershake-be
  • Kandurex
    #24
    Hát hallod, nem biztos, hogy nem teszi meg valamelyik félhülye.
  • mucsácsó
    #25
    pfááj gec...asszem én sem megyek..mondjuk én amennyit voltam életemben...sztem két kezemen meg bírom számolni, max mekis fagyit ettünk nyáron, de azon kívül hambi, meg ezek..áhh...főleg baján nincs is..
  • CodeRed
    #26
    Akkor a barátod hazudik mert ez nem igaz.Bár divat fikázni a mekit is, de mégegyszer mondom:ez hazugság!
  • Kandurex
    #27
    Sokat eszel ott mi? Szar ügy
  • CodeRed
    #28
    Ja...hogy neked ez a színvonalad?Szar ügy!
  • Kandurex
    #29
    [vállatvon] Tulajdonképpen érvelhetnél is mellette, hogy milyen fasza hely, de ez lehet az a bizonyos kivétel, vagy nem? Csak nem tán tényleg ott eszel? . Egyébként miért vállakoztál az önjelölt ügyvéd szerepre? [kíváncsi] Az nem indok, hogy ott kajálsz

    [csak viccel, minek pöccentél be?]
  • Vegas
    #30
    Én a Lidülbe jártunk így, vettem valami joghurtot, megettem, utánna meg csak fostam. :dd
  • Thanatos
    #31
    ilyen urbanlegend már volt csak gyros-ossal, elég népszerű, 50 verzióban terjedt anno mindenhol :) kis étvágycsináló :DDDDD
  • CodeRed
    #32
    Arra nem is gondoltál, hogy nem csak az ott evés lehet az oka annak, hogy egy "önjelölt ügyvéd" vagyok ugye?

    1.Ismerem az ételek előállításának technológiáját.Nem is hinnéd mennyire.

    2.Magyarországon a legtöbb élelmiszerbiztonsági szabályt a meki vezette be.Illetve ők alkalmazták itthon először.pl:HACCP

    3.Hidd el egy snassz étteremben sokkal több szemetet etetnek meg veled mint a mekiben.Ott maximum a hülyegyerekek tehetne a kajába bármit is.Persze ha egy vezető észre nem veszi és kivágja a gyereket mint a taknyot.

    4.Igen szoktam ott enni.Nem is keveset.És mégsem vagyok elhízva.Nem magas a koleszterinem.Azthiszem nincs okom panaszra, még így 30 évesen sem.

    5.Az hogy egy idióta azzal akarja lejáratni a mekit hogy csinál egy filmet hogy húúúú de szar ott a kaja mert elhízok, megkérdezném tőle, hogyha mindennap ugyanazt a nem meki kaját enné mi történne vele.Ugyanaz.Elhízna.Szóval ez egy **zság.

    Amúgy nincs harag, csak énsem mutattam be neked semmitsem....sem szavakban, sem smiley-ban.

  • CodeRed
    #33
    Amúgy viszont TESCO és társai tényleg elképesztő mennyiségű szeméttel vannak tele.
  • Kandurex
    #34
    Egy elégedett vevő :)

    1. Előállítás techológia messze különböző lehet nem? Ott figyelnek, arra is, itt meg nem, vagy még is? Tán nem állsz ott egésznap és figyeled, hogy készítik a kaját nem?

    2. Nem vezettek be semmit, ez EU ISO szabvány, nem egy cég érdeme. Alkalmazták, vagy próbálták, más tészta.

    3. Aligha. Míg egy kis étterembe a minőség és nem a mennyiség a fontos, addig egy gyors étkezdében a sebesség és elérhetőség, ahol természetesen a rugalmasság érdekében a szabályokon változtatnak, vagy csökkentenek.

    4. Ez a te problémád. A koleszterined is. Boldog 30 éves kort.

    5. Erről most szó sincs.

    Tényleg nincs. Sorry a smiley -ért, a mókásabbikból szúrtam be, ne értsd félre.
  • steweee
    #35
    a gyrosos sztori sajnos igaz. nálunk dolgoznak miskolcon az arab gyrososok, az összessel jóban vagyunk. nekik az ismerőseik (nem barátaik) akik csinálták. poén volt, jó kis munkahelyi hokiparti. de azért ne általánosítsunk. talán egyszer kétszer megtörténhet ilyesmi az életben max 1-2 helyen, de nem többször.

    a mcdonaldsról annyit, hogy ha (főleg este a mcdriveban mikor kinnt vagy és kevés a vendég, már mindenki fáradt) mocskosul lekezelően beszélsz az alkalmazottakkal, akik minimálbérért güriznek meg túlóráznak is ha úgy adódik ebben a szar állásban, főleg éjszakai beosztásban, akkor igen, lehet rá számítani hogy megbuherálják a kajádat. ott is dolgozott pár barátom, tudom mi folyik ott. csak azzal basznak ki aki geciskedik, de azzal nagy valószínűséggel igen
  • Kandurex
    #36
    Na! Na! Már rezeg a léc! Most nem arról van szó, hogy ki a geci, vagy ki a pofátlan, hanem arról, hogy megtörténhet a szent és sérthetetlen mekiben, hogy még is csak buherált kaját kapsz. Ez a tényállás. És, mintha Csuwwi is írt ezt + azt... nem?
  • hmhm
    #37
    csak azt nem értem, h a Kazincy-n egymás mellett hogy él meg a 3 arab büfé ?
  • CodeRed
    #38
    1. Ugyanez igaz a kis éttermekre is...ugye?De csak hogy tudd, mekinek olyan magas elvárásai vannak a nyersanyaggal szemben, hogy sok alapanyagot sokáig nem itthonról használtak fel hanem külföldről.

    2. mondat második felét is olvasd el

    3. ezt rosszul tudod...valószínűleg még nem dolgoztál a vendéglátásban

    4. bizony-bizony

    5. de ez még mielőtt valaki elkezdi ezt is
  • CodeRed
    #39
    Úgy hogy az egyik occsó, másik jó a középső meg a főbejárat.Amúgy énsem értem.
  • Kandurex
    #40
    hagyjuk ebbe a vitába egyikünket se lehet meggyőzni. Jó éjt.