346
...mutassuk meg mit tudunk!!!
  • TheReMiXeR
    #1
    Sziasztok Kedves Amatőr Mixerek!

    A topik célja, hogy itt tömörüljünk össze 1 csoportba... már ha lehet... :)

    Mutassuk meg a kedves topik látógatóknak, hogy mivel foglalatoskodunk.
    Olyan mixerek anyagait, oldalaik linkjeit várom (várjuk) akik számítógéppel MEGAMIXEKET készítenek. Olyanok mint pl. a Deep vagy a Studio 33 mixek!

    Nos, Mindenkinek kellemes bemutatkozást Kívánok!

    Rögtön itt a saját oldalam : TheReMiXeR Site
  • Beers
    #2
    Jé már itt is :)!
    Kell a reklám,én támogatlak ;) !
  • Gport
    #3
    regelj és használddd

    http://forum.sg.hu/forum.php3?azonosito=ingfor
  • neuro
    #4
    Mi az a MEGAMIX?
  • Pyotr
    #5
    Champagne Cocktail
    4 cl Dubonnet
    2 csepp Angostura Bitter
    feltöltéshez pezsgő száraz
    1 db kockacukor

    ezt most MEGAMIX-eltem össze
  • Sanyix
    #6
    Ami nagyobb mint a KILOMIX, de kisebb, mint a GIGAMIX :D
  • neuro
    #7
    Aha köszi! :P
  • magus755
    #8
    most hallgatom a mixeid nagyon királyak teccenek (ÁLLATIAK) remélem többen is lesznek akik felnyomják mit tudnak:)
  • TheReMiXeR
    #9
    Ja ja, nem árt egy kis reklám :)
    Thx
  • TheReMiXeR
    #10
    ezt szívesen kipróbálnám... :)
  • TheReMiXeR
    #11
    igen, ezért született eme kis tocsikocska...

    remélem minél előbb "idetódulnak" a többi amatőr gixerekkkk és halllllgathassssuk a mixeiket
  • neuro
    #12
    Nem MEGA de mix, és talán érdekel valakit:

    http://breakdown.agria.hu/_download/neuro_acidfunkmix.mp3

    Nem számítógéppel készült, ezért sajna nem volt Undo gomb a lemezjátszón :P
    Ja és nem diszkó, tehát csak annak ajánlom, akit kicsit mélyebben érdekel az elektronikus zene.

    Treklista:

    Freq Nasty - Punkadelic (Skint)
    General Midi - Tentacled (Kilowatt)
    McMillan and Tab - Lost World (remix) (TCR)
    General Midi - Furthur (TCR)
    Realm - Ion (Ritmic)
    Loes Lee and Meneater - Territory (Kemek the Dope Computer remix) (Moving Target)
    Benny Benassi - Satisfaction (breaks bootleg) (white)
    ?? - Hard Flaw (Tricknology)
    Wrecked Angle - Acid Funk (Akademia)
    Mara - Heretic (Akademia)
    XAV - Frostbite (Badaboom)
    Highlander - No Way Out (Acid Rockers & George Thompson remix) (Vapour)
  • TheReMiXeR
    #13
    Azért megnézem :)
  • blackgamer
    #14
    mondj egy helyet ahova feltölthetek, és akkor linkelem egy régi megamixemet
  • DJ Skyline
    #15
    sendmefile.com vagy http://rapidshare.de
  • blackgamer
    #16
    ja-ja, ismerem
  • blackgamer
    #17
    Blackgamer - Megamix 13.mp3 (15,6 MB)

    ez az első és egyben az utolsó(?) megamixem, nem is lett befejezve, sok helyen nincs az áthidalás normálisan megoldva, ja és csak Vegas Audioban tologattam az mp3-akat, szóval eléggé tré, de gondoltam feldobom, csak a topic előrelendítése miatt

    track lista:

    Sash - Luna Llena (Feat La Isla)
    Paul van Dyk - Alive
    Sash - Run (feat Boy George)
    Blümchen - Ich Bin Wieder Hier
    Brooklyn Bounce - Loud and Proud
    DJ Jurgen - Higher and Higher
    Alice Deejay - The Lonely One
    ATB - Let U Go
    Sash - I Believe (Feat T.J. Davis)
    Madison Avenue - Who The Hell Are You
    Prezioso - Tell me why
    666 - Dance 2 Disco
    Sash - Just Around The Hill
  • TheReMiXeR
    #18
    Nos, megkukkoltam a mixed...

    Véleményt én speciel nem igazán tudok mondani, mivel nem az én stílusom... viszont továbbítottam 1-2 kollégának akik kedvelik a hasonló zenéket. Majd, ha lesz véleményük jelzem!

    Hm, igazából nem is egy magamix...

    Üdv.Én
  • TheReMiXeR
    #19
    Kolega, még kell azért gyúrnod! Próbálkozz pl. ACID nevű programmal.
    A megamix fogalma azért egy kicsit mást jelent.
    Tanulmányként ajánlom figyelmedbe pl. Kovács Nagyember Juventus mixeit ill. a nagy etalonokat pl. Deep vagy a Studio33 mixeket.
    (vagy az oldalamon is találsz hasonlókat )
    Ha érdekel a megamixelés, akkor kezdj el mixelgetni. Igaz nagyon sok gyakorlás és mix elkészülte kell a "sikerhez" de talán megéri.

    Üdv.Én
  • TheReMiXeR
    #20
    Még mindig várom a MeGaMiXeReKeT :)
  • neuro
    #21
    Igazából mi a fene az a megamix?
  • TheReMiXeR
    #22
    Mi a megamix?

    Amikor összekeversz mondjuk 50-60-70-80-90-100 zenét 1 órába full effektezve, teletűzdelve acapellákkal... Úgy, hogy agyon van cincálva az egész és mondjuk 2-3-4 muzsika is fut egymáson ha kell, természetesen összeillő módon.
    Szakszerűen nem tudom mit jelent a megamix, de tudom milyen...

    Pl. Juventus mixek Nagyember tollából, DJ Deep mixei, Studio33 mixek...

    De lehet megamixelni rövidebb idő intervallumban is. Lényeg az, hogy minél több szong legyen egy adott idő tartományban összeillő módon mixelve.

    Itt egy MeGaMiX demója, amit még nem fejeztem be : Best Of M e G a M i X (demo)

    ...de az oldalamon is találsz 2 "frissebb" zenékből eszkábált anyagot!
    pl. The Yearmix Show 2001 vagy 2002...

    Hallgass bele valamelyikbe és fogod tudni mi a különbség 2 szám összekeverésénél az enyéimhez képest. A Tiéd a nonstop kategóriába tartozik, manapság divatosan dj szetteknek meg "mittudoménminek" hívják őket...

    Üdv.Én
  • blackgamer
    #23
    ja, tudom gáz, inkább maradok a gitározásnál
    amúgy néhány cd végén szokott lenni megamix az előző cd(k) anyagából, szerintem ezek hasznos cuccok
  • IMYke2.0.0.0
    #24
    Amiről te beszélsz: mixek.
    A "megamix" az egy csapat / énekes slágereiből kevert egyveleg, effektekkel sűrítve.
    Sajnálatos betegség, hogy a 90-es évek elejétől a sima, házi kevergetéseket is "mega" mixeknek kezdték el nevezni...
    Ezzel az erővel az összes Max Mix-et, Bolero-, Italo- és Italo Boot mixet "megamix"-nek kellene nevezni - holott, közük sincs hozzá.

  • TheReMiXeR
    #25
    Igen, végre felkerült az i-re a pont!

    Felvettem én is eme rossz szokást, hiszen divatos lett az elnevezés a 90-es években. A mega elnevezást valszeg azért használják (és én is) mivel egy NAGY (nem 5-10-15perces) mixről van szó. A MEGA, mint überbrutál jelző jelenik meg a mix elnevezésében. Mega zenék, Mega sztárok vannak összemixelve. A megamix így nem csak egy csapat, zenész dalainak összemixelését jelentheti...

    Nos, ezért használom én és nagyon sokan mások egy 60-70 perces mix nevében a MEGA jelzést. Persze még mindig a MIX-nél vagyunk, mint "műfaj" (???).

    Amiket említettél azok között is nagy az eltérés. Pl. az egyik össze van rakva szimplán keverve, a másik meg effektezve szamplerozva is van elég rendesen.
    No meg a spanyolok is meg az olaszok is máshogy csinálták... :)

    Lényeg a lényeg, amit a kolega belinkelt az nem az a kategória amit ebben a topikban keresek.

    Üdv.Én
  • IMYke2.0.0.0
    #26
    A koncepciód érthető - ezzel egyet tudok érteni.
    A saját mixeimet, megamixeimet [ezek valóban egy csapat slágerei keverve] saját szórakoztatásomra készítettem anno, mégpedig "fapados" módszerekkel.
    - Kezdetben kétkazettás low price magnóval - vágtam illesztgettem a hangokat, zenei elemeket. Az eredmény sokszor - nekem - tetszett, de leginkább arra mentem, hogy a kedvenc zenéim kedvenc részei jól és hosszan variáltak legyenek. [Jellemző érték: K. Barré: Right by The Moon c. száma [alapverzióból készített gyári maxi hossza: 6:55] nálam felduzzadt 14:59-re, de úgy, hogy az ember észre se vette, hogy milyen hosszú a zene...
    - Sok ilyen kevergetés, turmixolgatás után - és az idő elteltével - lehetőséget kaptam egy hobby DJ felszerelésének használatára: két Technics bakelit lemezjátszó, keverőpult, két CD és két kazi deck. Na, akkor belevágtam az igazi mixelgetésbe - leginkább az úsztatások, tempóvágások érdekeltek. Sampleres mixelgetésektől akkoriban eltekintettem, lévén, hogy nem állt módomban hozott anyagot használni - így mindig rögtönöznöm kellett. Akkori időszakom legjobb keverése még kazettára került: Scooter: Live Megamix 27:20.
    - Később az akkori munkahelyemen egy AMD K6-2 PC-vel már próbálkoztam a sampleres kevergetéssel is... elképzelhető, hogy milyen "száguldó idegbolond" dolog volt az egész --- egy-egy mixem néha 1 hónapig is készült. [Ami manapság már röhejes, ha egy 7 és fél perces számról beszélünk]. Az akkori idők egyik legjobb mixe a repertoáromban: Magic Affair: Megamix [7:26]

    Persze, előre kell bocsátanom: akkoriban [is], nem volt módom a tempók nagyon nagy machinálására, így mindig nagyon korrekt tempószámlálás, DJ adatbázisok BPM adatbázisainak bújása és hallaás utáni illesztgetés útján tudtam kevergetni.
    Akkor még nem voltak a látókörömben Tracktor DJ, ACID és társaik... sima Windows-os hangrögzítővel (!!!) készültek a mixeim.
    Manapság már használok / hazsnálhatok minden kütyüt - viszont időm nincs annyi.
    Elsősorban Live mixeket készítek. Megrendelésre és saját szórakoztatásra egyaránt.
    Azért volt egy "giga" projektem is: 377 perces HDD mix. Ezt a Tracktor DJ-vel, Creative Wave Studio 4.0-val, T-Racks 24-el készítettem Live stílusban de az átkeveréseket vágva.

    Terveim között szerepel az ACID korrekt megtanulása, hogy "valódi" megamixeket - samplerek ezerrel - tudjak készíteni, persze, ha lesz rájuk időm.
    Ehhez azonban MINDENKÉPP egy értő szakember segítsége kellene - az ACID-ben ugyanis [bármennyire is azonos BPM-jű számokat pakolgatok] mindig elcsúsznak a zenék, a tempók, és nem tudok korrekt samplereket sem gyártani...
    Pedig, hanganyagom van dögivel: acappella, sample, instrumental, dub és persze a 90-es évek nagy slágerei, mai trance zenék...

  • DJ Skyline
    #27
    ez igen!
    mit nem adnék ha lenne 2 bakelit lejátszóm,meg egy keverőm!:D
    habár manapság eléggé elterjedt a CD-ről való keverés...nem akarok reklámozni,de a www.zaj.hu -n elég jó DJ felszerelések vannak...haverral kipróbáltuk a Reasont...hiába van nem is tudom hány oldalas leírás hozzá,egyszerűen a betett számot nem tudtuk elindítani annyira komplikált...és itt jön az amit mondtál,hogy szakértő kell...nekem csak 2 mixem van az sem nagy mix,csak kivágtam a kellő részt és betettem oda ahova szerettem volna...nem egy nagy tudomány egy számban az xy részt kimásolni,aztán bemásolni oda ahova kell...én amikkel szoktam szórakozni,az a Virtual DJ...kezdőknek pont jó...Haver most asszem a Sony ACID-el vagy mivel próbálkozik...ő még viheti valamire!:D
  • IMYke2.0.0.0
    #28
    A DJ-szettes haver már régen kiesett a látókörömből, életemből...
    Azóta, immáron 4 éve, egy 1700+ -os PC-vel csinálom a mixeimet, a lenti progikkal.

  • TheReMiXeR
    #29
    ...csak folytatni tudnám amit írtál :)

    dettó :)

    Jelenleg én sem használok 1210-es lejátszókat meg cédéket, mivel már nem "hangosítok" bulikon (habár még 1db 1210MK2-es van mellette 2db pio100-as). Lezárult nálam az a korszak... sajnos vagy hála isten(???) ezt még most nem tudom :)

    Viszont az ACID-et használom 98-óta. P1-es géppel isten volt vele mixelni :)
    Ma már a gigahertzek ás gigaramok korában nem probléma 1 cédés mixet készíteni vele.
    ...de ha nagyon akarom akkor még a mai pc-k is igen "kifinganak" ha egy 10-15perces mixet 4-500 sávból rakok össze amiből ráadásul 2-300 effektezett.

    Az ACID "jó működésének titka" abban rejlik, hogy igazán 110%-os vágású LOOP-okat használ az ember. Ugyanis csak akkor fut egymáson megfelelően az anyag. Lehet benne bpm-re is (ütemre, mint pl. 2bakelittel) keverni, de nem ez az erőssége a programnak. Bezony-bezony loopokból való "építkezésre" találták ki anno.

    Egy adott szongot 1-2-4-8-16-32 ütemre szabdalunk szét és egymás után pakolásszuk befelé. Így megfelelő szinkronban lesznek a zenék a végeredmény mixben.

    Amolyan "vágtázó szabó ollónak" kell átalakulni arra az időre amíg elkészítjük az alapanyagokat. Ezért tart sokáig az előkészület, ezért tart sokáig egy mix elkészülése...

    Perpill is benne vagyok egy "mega" projectben. Igazi 80-as és 90-es brutál mix készül a háttérben 100bpm-ről indulva nem tudom meddig felpörgetve. Jelenleg 120bpm-nél járok és kb. majdnem 40 percnél (22-es HSZ-ben van a demó linkje).

    A mixhez csak 2 progit használok : Acid + SoundForge
    Acid amivel összerakom, SoundForge amivel megvágom a zenéket. A lehető legjobb párosítás... szerintem... Az elmúlt 7 évben bizonyítottak a progik... Nem is értem miért is kerültek a Sony Media kezébe???

    Egyébként szivesen meghallgatnám a mixeidet...

    Üdv.Én
  • IMYke2.0.0.0
    #30
    Mint írtam, az említett mixek egyáltalán nem a profi kategóriát jelentik.
    Az ötletek megörökítése végett hagytam meg őket.
    Délután regisztrálok egy lapot és felteszem a netre néhányukat, vagy dobok ide egy tracklistát.
    Amúgy 5 komplett CD-nyi ilyen MP3-at hoztam össze az évek folyamán, ez köbö 150 szám [ex-has].

  • IMYke2.0.0.0
    #31
    Amiket használok, üres óráimban:
    - Creative Wave Studio 4.0 - rohadt könnyű vele vágni
    - GoldWave 5.16 - DirectX pluginek miatt
    - Tracktor DJ 1.06 - "ő" a legfontosabb
    - T-RackS 24 - az utómunkához [limiter, EQ, dinamika]
    - Easy CD-DA Extractor 7.0.0.7
    - Razor LAME

    SoundForge 7.0-t már régen, de használtam, viszont nekem jobban megy a Wave Studio-val a vágás.
  • TheReMiXeR
    #32
    A Creative progija nekem is fönt van a gépemen (audigy platinum pro-hoz adva vagyon) de nem használom. Megnézem közelebbről én is majd a hétvégén, de tuti nem fogok váltani. SF-ban a lehető legjobban valósítom meg a vágási szokásaimat, ráadásul full kompatibilis az ACID-el. A DX pluginek (amiket használok) szintén futnak mind2 progival illetve néha a Vegas-t is használom és hát az is tesóka.

    Live cuccokkal nem foglalkozom pc-n (Tracktor és társai), ha nagyon fontos akkor jön a pio100 és a bakelit. Hál' istennek "kissógorom" dj és veszi a lemezeket

    Rendszeresen nyüstölöm még a Fruity Loopd progit is mint "amatőr producer" (asszem a "zeneírók" így hivatják magukat :) )

    Mindenesetre várom a mixeidet!
  • DJ Skyline
    #33
    én ezeket:
    Virtual DJ (keverés miatt)
    Acoustica MP3 Audio Mixer (vágás miatt...egy az egyben olyan mint a Sound Forge,csak könnyebb kezelni szerintem...)
  • TheReMiXeR
    #34
    Ajánlatom:

    -SoundForge --- vágás, maszterizálás
    -ACID --- mixelés, remixelés
    -Vegas --- mixelés
    -Fruity Loops --- sample készítés, saját szong készítés, remixelés...

    VST hangszerek a Fruity Loops-hoz:
    -Vanguard szinti
    -Pro52 szinti
    -FM7 szinti
    Ezekkel mai modern zenei hangzásokat lehet elérni... de lehetne még sorolni, hiszen "ízlések és pofonok"...

    Érdemes mindenféleképpen "profibb" szoftvereket használni, hiszen a jó eredményhez elengedhetetlenek. Az elkészült anyagokat, ha mentesz folyamatosan, akkor azokat később bármikor előveheted és átdolgozhatod őket.

    Na mind1, nem akarlak rábeszélni semmire... lényeg, hogy amit csinálsz, ahoz jók és általad könnyen kezelhetőek legyenek a programok.
  • DJ Skyline
    #35
    Sound Forge van
    ACID,Fruity Loops a havernak van...próbáltam már mind2-t...A Fruity Loopsal összeraktam egy elég jó kis valamit!:D majd asszem kölcsön kérem azt,mert az tetszik,és nem tűnt annyira bonyolultnak a kezelése
  • IMYke2.0.0.0
    #36
    Az egyik 2002-es, Live-stílusú, de HDD mixem a Trance Nation 12 válogatás néhány számából.
    Minden info a lapon található.
    További zenék kerülnek még fel, melyek valóban közelebb állnak majd a mixelgetéshez...
  • IMYke2.0.0.0
    #37
    Hm, nem tudom mit művel a CJB, de felmegy a rar és azonnal törlésre is kerül...
    Na pill.

  • TheReMiXeR
    #38
    Gondolom a fájl méret nem tetszik nekik...???
  • IMYke2.0.0.0
    #39
    16 MB-os a cucc, de a cjb.hu-n nem találtam fájlméret-korlátozásra utaló szöveget.
    No, mindegy, teszek egy utolsó próbát: darabolom a fájlt.

  • IMYke2.0.0.0
    #40
    Igen, 4 MB-os darabokra vágva engedi... mekkora faxság ez...
    Szóval, le lehet tölteni, meghallgatni :)