20
  • NuCLEARScoRp
    #1
    a 70:30-as arány se olyan rossz az Intel szempontjából.... de őszintén szólva ez koránsem biztos még... ne igyanak előre a medve bőrére szerintem
  • tomykav
    #2
    Szerintem se igyanak, de azért hajrá AMD! Az arány változása valószínűleg kihat a vételárra is, ami a fogyasztóknak kedvez.
  • dez
    #3
    Ja, a vacak Intel olcsóbb lesz, de a jófajta AMD meg drágább! :p
  • Focew
    #4
    "A 2,1 milliárd euróba került beruházástól...az 1999-ben átadott első drezdai AMD üzem olcsóbb volt, "csupán" 2,1 milliárd euróba került"
  • Norbyte
    #5
    Közben volt infláció is. Még ha csak pár százalékos is. (Ott.)
  • Norbyte
    #6
    Ja, nem is, az fordítva lenne.
    Vagy nem?
  • Zedas
    #7
    Szerintem azzal az 550 millával volt drágább az új, amivel támogatták. Vagy elírás.
  • Aspirin
    #8
    Azért megbízhatóbb lesz egy német proci mint egy távolkeleti. Hacsak az intel nem nyit svájcban üzemet, AMD veszek én is (nem mintha nem azt használnék, de már ideje lecserélni ezt az 586-ost ).
  • Laci73
    #9
    A német minőség hangoztatása valóban jó húzás (bár itt megemlítem, hogy annak idején az átkosban a keletnémet autócsodákat is ezzel a szlogennel hirdették). Nem utolsó szempont, hogy azonnal adva van az EU piac.
    Tény és való: az AMD (anno a K6 megjelenése óta) már komoly súllyal jelen van, és ügyesen megismertette magát (gondoljunk csak a Forma-1 versenyek szponzorálására, vagy John Carmack AMD-s pólójára) Amíg az Intel olyan kockázatos fejlesztésekbe fogott mint az Itanium, az aranytojást hozó Pentium-n vonalat pedig elhanyagolta (jó lesz nektek még tíz évig a PIV vonal, kedves legfőbb vásárlóink), addig az AMD feltornászta magát, és belecsapott a lecsóba a maga " kispénzűeknek 64 bites prockót" projectbe. Ez pedig - ha nehéz szülés lesz is - úgy 4-5 éven belül meghozza a gyümölcsét (le merem fogadni hogy az Intel kihozza végre a Yamhill sorozatot (64 bites Intel x86 vonal), amit ki tudja miért tagad le)

    NuclearScorp: valami hasonló fog lejátszódni az oprendszerek esetében is :)
  • KoJin Mekre
    #10
    "A német minőség hangoztatása valóban jó húzás"
    Igen igazad van, de van hátránya is hogy Németországban gyártják chipeket, ez pedig a nagyon drága német munkaerő... :P
    NEm tudom hogy az Intel hol gyártja a chipjeit, (USA, vagy esetleg tájván? fingom sincs) csak úgy megjegyeztem hogy olcsóbb is lehetne ha nem németeknél gyártaná le.

    ufff én szóltam :)
  • JTBM
    #11
    Proci gyártáshoz kell a képzett munkaerő.

    Az Intel az USA-ban gyárt, az AMD pedig az USA-ban és most már Németországban.

    Magyarországon nem lehetne ilyen gyár, Indiában mégkevésbé.
  • Mynet
    #12
    Hát nem tudom hogy az én intel procijaim nagyrészén az van hogy made in thailand, india stb.!
  • Mynet
    #13
    Ebben még plussz az is jó, hogy nem kell a procik európába hozásáért bűntetővámot fizetni, mert az európai termékeken ilyen nincs! (kocsiknál legalábbis így van)
  • Aspirin
    #14
    Ne félj, a drezdai melós nem annyiért dolgozik, mint a maláj! Még akkor sem ha török vendégmunkás.
  • arty
    #15
    egy 50/50 arány mekkora kánaán lehetne ... képzeljétek el, amikor két cég versenyez :D

    ilyen se volt még a processzor piacon (x86) :D
  • JZO
    #16
    Az én Intel procimra az van írva, hogy "Costa Rica" :)
  • Mynet
    #17
    ja nekem is van olyan
  • Akuma
    #18
    az az érzésem, hogy olyan 25 év múlva lesz nálunk is AMD gyár :-)
  • JTBM
    #19
    A Silicon-t ennek ellenére az USA-ban gyártották v. Írországban. A tokozást végzik "olcsó" országban. Ahhoz nem kell annyira képzett munkaerő.
  • Kis-Bob
    #20
    Azért az a 10% részesedés vesztéd egy ekkora piacon igen fájó pont tud lenni még az intel számára is. Talán nem is az a lényeg, h mennyit nyer az Intel, hanem az, hogy teret nyer az AMD.

    GO AMD! GO