238
  • Macccy
    #1
    HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ HÁÁÁÁÁÁÁ HÁÁÁÁÁÁ HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ !!! @#!$߀¤# Ez maaarhaajóóóóóóóóó !!!

    öööhm ... lehet mégsem tesz jót ...
    Akkor biztos serkent a pia is!
  • sonance
    #2
    csak így tovább, hamarosan már ez lesz az iskolatejben is
  • Komolytalan
    #3
    "a marihuána egyik aktív összetevőjéhez nagyban hasonlító szintetikus kémiai anyag" - vagyis szinte semmi köze a marihuánához.
  • valamit
    #4
    Jövőkép 2025:
    reggel bemegy az iskolába a diák, a tanár megkérdi: szívtál már fiam? nem tanár úr, ma még nem! fiam, mi lesz így veled? hát nem érted, hogy ezért vagy minden tárgyból elmaradva?! - csóválja a fejét a tanár :)
  • assdf
    #5
    Sztem a szervezet magában is meg tudja oldani a dolgokat, nem kell ehhez szétdrogozni magunkat. De tartom magam az alapigazsághoz hogy kis mértékben szinte minden orvosság.Napi két deci vörösbortól még senki sem lessz hülye és gondolom egy szál marihuánás cigitől sem lessz hirtelen senki egy Einstein.
  • dez
    #6
    Sajnos ez nem jelenti azt, hogy a marihuana szívás is jót tenne az agynak hosszú távon. Évek óta marihuánát szívók agya éppenhogy a leépülés jeleit mutatja. Bár kevésbé, mint az alkoholistáké.
  • nickname
    #7
    "Bár kevésbé, mint az alkoholistáké"

    ezzel azért ebben a formában egy kicsit vitatkoznék... egyrészt mert természetesen nagymértékben függ a mennyiségtől. Másrészt pedig a fű az alhohollal ellentében, bontja a zsírt az idegsejteken - a myelin hüvelyt, de lehet hogy Schwarn hüvelyt(erre nem emlékszem már) - és ezáltal nagymértékban roncsol.

    Egyetlen másik olyan drog van ami hasonlót tesz; ez pedig a szipú (oldószerek). Ez 2-3 után gyakorlatilag legyaluja az agyadat - eltünnek a barázdák. A fű ezzel szemben csak bizonyos kisebb részeken tesz hasonló károkat, hosszú és rendszeres használat után. Erre jó példának a 4-5 éves egytemet szokták felhozni (nap 1 vagy többszöri szivással).
  • onimusha
    #8
    "Amikor a kannabinoidot kapott patkányokat stresszhatásnak tették ki" megnéztem volna ,hogyan stresszelik be őket
  • Mice
    #9
    szóval gyerekek lehet marihuánát szívni csak a disco-ból kifele jövet menjetek át egy X gépen :) :P
  • Mice
    #10
    mondjuk a cikkben pont benne van, hogy az pont nem....
  • Inquisitor
    #11
    Nem vagyok a botanika szerelmese,de a mini képillusztrációban marha jól néz ki a kis zöldike! :)
    Honnan vana kép?
  • Dömper Ármánd
    #12
    A szerkesztőségben fényképezték.
  • Hamed
    #13
    "Amikor a kannabinoidot kapott patkányokat stresszhatásnak tették ki, jóval kevesebben mutatkoztak az idegesség és a depresszió jelei, mint a kontroll csoportnál, melynek tagjai nem kaptak semmiféle kezelést."

    Szal tudományosan bebizonyították, hogy aki beszív az full nyugis lesz, jókedve van, és nem parázik minden hülyeségen.. Édes istenem mire van pénz:DD
  • dez
    #14
    Ellenkezőleg. Az "X gép" azt a kis jó hatást is közömbösíti, ami esetleg van - ha egyátalán ott is van. (A káros hatások mellett.)
  • UnnameD
    #15
    Na már tudjuk, hogy a radioaktivitástól botanikuskert keletkezik, ha drogozik az ember az még jobb. Milyen téma lesz holnap? Várom a tippeket
  • ÁjjLe BoBBi
    #16
    hmmm
  • Dying Soul
    #17
    Szenzációhajhásznak érzem a címet.
  • assdf
    #18
    Az iskola öl, butit és nyomorba dönt :DDD
  • sonicXX
    #19
    ÁHÁÁÁ!!

    Már értem én, hogy miért ilyen zseniális némely cikkíró itt! Ők is beszálltak a tanulmányba hogy egészséges jól fejlett agyuk legyen!

    Ez az egész egy baromság. Annak a mesterséges cuccnak köze nincs a fűhöz. Abban van nikotin, van benne minden más lószar a hasznos vagy annak gyanított anyagon kívül is. Azon pedig nem értem mi a csoda hogy egy rakás betépett patkány nem kezd el stresszelni, ellenben a józanok igen :DDDD. Röhej.

    Valaki írt előre 2025-öt. Tíz évet minimum elhibázott: túl messzire vetített.

    Már ma egy átlag 15 éves eltol napi 1g-t. Komoly hozzáállásnak számít, ha csak 3 naponta tol el egyet, az pedig, aki EGY EGÉSZ HÉTIG kibírja nélkül már egyenesen Isten és imákba foglalják a nevüket.

    SZÁNALMAS!!!
  • dez
    #20
    Ez nem csak szenzációhajhász, hanem már-már veszélyes is. Még jó, hogy ott a kérdőjel.
  • valamit
    #21
    még valahogy így lett volna jó:
    Marihuanát az agynak! :) vagy
    Szívj be! vagy
    Minden reggelre egy slukkot! :)
    Nem megy a suli? Marihuana a megoldás! :)
    Gondjaid vannak? A marihuana megoldja! :) vagy
    Marihuanában az ész! ;)
    Eszem vág mint izom, minden reggel marihuanát szívom! :)
  • FtranX
    #22
    nem tudom mennyire igazak a hírben leírtak, de ez biztos megtette a hatását:
    :DDD
  • dez
    #23
    Csak sajnálni tudom azokat, akiknek már annyira érzéketlen az agyuk, hogy grammokat kell elszívniuk egy slukkra, hogy érezzenek még valamit. (És hozzá még isznak is.)
  • Lazarus
    #24
    Got Weed?
  • Lazarus
    #25
    ÁÁÁÁÁ!!!! erre a bulira engem mér nem hívtak? :D
  • Geeryy
    #26
    huu .. az mennyiseg. [kaprazik a szeme ] szerintetek mennyi lehet kb ?
  • semi
    #27
    LOL :-)
    ez hülyeség!
  • adrianvadas
    #28
    Na ne szivassanak mar, ez olyan mint Csernobil idejen a jodtabletta.
  • Enkil
    #29
    hümm ez nagyon érdekes
    atól hogy agyilag nem fogjátok fel a cik jelentőségét még nem kellene mindent alapból lefikázni
  • sz4bolcs
    #30
    Juj. 3x szipuzik valaki, és fullra meghülyül? nem tud többet gondolkodni???? Van még ilyen anyag?
  • sz4bolcs
    #31
    Kamu... Ennyitől egy elefánt is besokall.
  • dez
    #32
    Sajnos nem. De nyilván te csak akkor fogod elhinni, ha magadon is tapasztalod. (Persze nem 2 nap alatt.)
  • dez
    #33
    Tudok mutatni neked ilyen fazonokat. De a személyes megtapasztalás az igazi: csak rajta! :p
  • Macc
    #34
    Hat akinel fuggoseghez vezet, annal barmi mas is:)
  • dez
    #35
    Tudom, nagyon nehéz elfogadni, hogy valami, ami ennyire "jó", az valójában rossz...
  • sz4bolcs
    #36
    Hát nem tudom... Én 3 év alatt 2x szívtam összesen, nem szoktam rá, ellenben hajlamos vagyok a függőségre.. pótcselekvésre, mint pl cigi.. Istenér nem bírom letenni, pedig az is árt. Ezzel azt akarom mondani, hogy bármire rá lehet szokni úgy, hogy függőségbe kerülj tőle, és ebben a legártalmasabb dolog nem különbözik az ártalmatlantól. (nem a cigi az ártalmatlan, hanem ha leszoknék, akkor rászoknék a bélyeggyűjtésre, vagy csokira vagy nyalókára, a végbélkúpra vagy bármire..) :-)

    Ha valaki elissza, elszipuzza, vagy bármivel tönkre teszi az agyát, utána ha leáll, felépül? Milyen gyorsan áll helyre az agy? Vagy soha?
  • sz4bolcs
    #37
    Amúgy van egy ilyen rohadt félelmem, hogy 16 éves koromban rohadtul lerészegedtem, de úgy tényleg... filmszakadás, és egész másnap hányás + harmadnap kicsit hányás... és hogy akkor elszállt az agyam nagy része, és meghülyültem, elbutultam... Szóval azóta úgy érzem sokat vesztettem, meg szétbasztam az agyam. Ugye ilyen nem lehetséges???? Amúgy nem iszom gyakran, hónapban 4x.. max sörözök általában, csak néha rúgok be. Ugye nem lehet így elbutulni?
  • Torry
    #38
    :)
    Látod, szívni kell mellé a füvet aztán ihatsz.:D
    Nemhinném, nézd meg a szüleidet, ugyanezt csinálták, mégsincs semmi bajuk.
  • Lazarus
    #39
    kb 28.4g
  • dez
    #40
    Az a baj, hogy nem nagyon van olyan, hogy az ember agya csak úgy (hipp-hopp) "helyreáll" egy rossz állapotból. Az agyat fejleszteni kell, azaz olyan lesz - évek alatt - amilyenné tesszük. Bizonyos határok között. Ez az agysejtek közötti kapcsolatokban testesül meg. Ha valaki leépíti az agyát, és közben hozzászokik egy beszűkült működéshez, azt is elfelejti, milyen is volt előtte (évekkel-évtizedekkel). (Ilyenkor persze a gyógymód, hogy teletömik antidepresszánssal, ami segíti az új kapcsolatok kialakulását, de az sem csodaszer.)