59
Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék kérni
  • wander01
    #1
    Naszoval. Ezt a topicot abból a célból nyitottam, hogy az emberek tapasztalait halljam a Zwack Kosher Pálinkákkal kapcsolatban. Most itt nem arra gondolok, hogy "fuu vazze ugy benyaltam tőle multkor mint állat...". Egy iskolai projectet kell megalkotnunk a Zwack-nak a fentebb nevezett termékcsoportjáról, és mindenféle adatot és tapasztalatot szívesen veszek. Itt főként arra gondolok, hogy milyen gyakran fogyaszt valaki ilyet, melyik boltban látott már ilyet, hány fajtát, stb... stb...
  • St
    #2
    minden jó ami kóser :)

    másrészt zwack páleszt talán 2x vettem összesen, de nekem nem ízlik, túlságosan mesterséges íze van. de ez szubjektív vélemény.
  • wander01
    #3
    és természetesen hogy mi a véleményetek róla mint felsőbbkategóriás röviditaltól, esetleg milyen ötletetek van jobbá esetleg kelendővé tenni.
  • wander01
    #4
    ezaz, ilyenekre vagyok kiváncsi
  • szando
    #5
    Speciel zwack koshert nem ittam még, barack, mézesbarack meg vilmosról tudok nyilatkozni. De ha még ráér szerdán veszek itt az osánban és megkóstolom
  • wander01
    #6
    megköszönök minden segítséget. a többi zwack-ról is lehet véleményeket írni, összehasonlítási alapnak tökéletes.
  • Balo
    #7
    Az Unicum Nite a leggyilkossabb ital. Cipőtalparomájú gyógyszerízzel indít, majd a legszarabb keserűség jön. Legszarabb pia, percekig összeszorítom a fogam utána a keserű utóíz miatt. Érezhető közben az az íz, amit én hanyásíznek hívok. Szar, drága, minden tekintetben szar.

    - magánvélemény
  • szando
    #8
    ok akkor írom, tételesen hogy ne kelljen sokat olvasni :)

    pozitívumok:
    -a piacon ebben az árkategóriában talán a legjobb pálinkák
    -magyar termék, kellő hagyománnyal
    -jó marketing, jó design
    -ja minőség, jó íz

    negatívumok:
    -a mézes barack valóban kicsit mesterséges ízű
    -több potenciális fogyasztót lehetne megcélozni

    többet most nemtudok, negatívumot elég nehéz, mert alapvetően elégedett vagyok.. A Kosherről annyit tudok hogy nagyon szép üvege van :)
  • Montanosz
    #9
    én fiatalként csak a sima unicumot nyomtam, igaz quarelinnel (ha jól írom), és bizz nagyon hatásos volt...
    kóser izéket még nem kóstáltam, mert drága meg már nem iszom effélét)))
  • bld
    #10
    énis csatlakoznék az előttem szólókhoz nagyjából, szal ízre nm roszs csak kicsit "műanyag" egy jófajta házipálezsehez képpest és persze dárga eléggé pl kéne diákkedvezmény vagy ilyesmi mert így jobban megéri a minőségi házi tart.szer nélkül igazi gyümölcsből, adalékok nélkül
  • bld
    #11
    vagy pl lehetne olyan h megvezsek egy falkont mondjuk unicumost és legközelebb csak az újratöltést kell kifizetnem az üveget meg a reklámot meg ilyesmit azt nm: )) mint a wcillatosítónál amikor csak utántöltőt veszel olcsóbban: ))
    (na jó ez lehet h kicsit beteg)
  • Montanosz
    #12
    egyszer ittam igazi román bundapálinkát, olyan úszkáló izék mvoltak benne mint a japán kristályos vízben..de azé lecsúszott, már ha ingyé van ugyi....
  • bld
    #13
    akkor megéri az árát: ))
  • wander01
    #14
    nagyon jó nagyon jó még-még
  • GanXstaZoleeWrk
    #15
    na

    mézes barack
    amikor megjelent akkor még 100% barackpálinka volt semmi adalékkal most ugye meg aroma meg mittudomen. Inkabb legyen drágább kicsit de térjünk vissza a 100%ig gyümölcsre. Vidéken egy jó pálinka literje 2000-2500 forint. Az tuti 100% gyümölcsből van és olyat odabasz emellett pedig nagyon jó ízű is. Tavaly vettem 10 liter körtét még van 2 belőlle aranyként őrzöm mert olyan hogy a halott ia felébred tőle. Ja és nem baj ha a pálinka 60 fokos és nem 40 :)
  • GanXstaZoleeWrk
    #16
    unkim nextből pedig legyen kissebb kiszerelés is, mint ami unikumbol is van mert 1 litert nem vennék meg kóstolni de kissebbet igen és ha jó...

    vilmost régen ittam szintén aromás cucc ezért már nem kell.

    unikum jó ahogy van de jéger olcsóbb!!!! beszarás. azért kettő között van nem kicsi különbség.
  • szando
    #17
    olcsobb? hazucc! :D
  • GanXstaZolee
    #18
    nezd meg a közértbe báz! :)
  • bld
    #19
    ja ja ez az aromás cucc télleg nagyon dzsaló, mellesleg már egy ezresért is lehet kapni egy litert szintén frankót 1500ért pedig mézes, fahéjjas stb pálinkákat isjófajtát, persze mondjuk sose lehet tudni én pl karcagon vettem egyszer 800ftért olyan jó pálinkát.....
  • GanXstaZoleeWrk
    #20
    add a kontaktot megyek megkóstolom es veszek :)
  • bld
    #21
    az állomástól tartottunk kegyetlen módon balra folyamatosan a buszpályaudvar fele és ott találtunk egy utcát ami már balra ferdén ment előre egy templomhoz és tt végig az utcán ki volt rakva volt ahol kisüsti volt ahol sima, vegyes akármi szal kb minden második házban nézegettük egy darabig a kiírásokat aztán nm bírtuk tovább: ))
  • qper
    #22
    biztos hogy ez a kóser pálinka pálinka?

    nem csak pálinka jellegű ital?
  • bld
    #23
    na sikerült megalkotni amit meg kellett?
  • bld
    #24
    egyébként tesztelőnek szívesen jelentkezek: ))
  • wander01
    #25
    áhh, még csak most indul be a műsor, eddig (meg még egy darabig) csak az adatgyüjtéssel foglalkozunk. az év végére kell elkészülni a produkcióval. ha sikerül kilobbizni lesznek tesztek :D
  • szando
    #26
    ibs?
  • bld
    #27
    tesztalany ha kell ne keress: )))
    itt leszek majd figyelem a topicot árgus szemekkel: )))
  • kicsikacsa23
    #28
    Sztem a legjobb az Unicum Next! Akárhogy is nézzük!:D:D
  • annabella2
    #29
    Az nemrossz tényleg, de maradok a simánál... Nagyon kíváncsi lennék, miben különbözik tőle a Next... Remélem, nem 2 db citrompótlóban Tud vki belső infot a receptről?? Vagy olyan top secret, mint a CocaColáé?...
  • annabella2
    #30
    Na van vmi fejlemény kosherügyben? És nextügyben?
  • csabamester89f
    #31
    Van még egy üveg vadmeggy pálinka(kosher) a szekrényen, de nem akarom megkostolni mert ajándékab kaptam... Bár már gondolkoztunk rajta mert ugynéz ki hogy kezd romlani egyébként kinézetre a fütyülős után egyértelmüen a második helyezett, föleg a díszdoboz, persze egy pálinkát soha nem az üveg határoz meg: azok a jó kis félliteres colásüveges házi szilvák:D
  • ragazzi
    #32
    Huhu fütyülős mézesmeggy az nem hiányozhat egy buliból sem:) Multkor csináltunk házibulit, ott is volt belőle bőven:D Jó hangulatot csinált:D
  • ribot
    #33
    Nem szeretem ezeket a bolti pálinkákat...
    inkább Unicum vagy Jägermeister.
  • mojito10
    #34
    Hááh a bulik meg a nevem passzolnak egymáshoz:P:) Unicum + sör az nagyon jó tud lenni + eléggé ütős. Mondjuk Zwack mindig jó dolgokat csinál...
  • vintage
    #35
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget kérnék... Házibuli szervezésében vagyok...még nem csináltam ilyet, szóval full amatőr vagyok, a kérdésem az lenne, hogy miket vegyek egy ilyen bulira, értem itt, hogy milyen kaják legyenek, valamint mennyi pia? (Itt nem csak az alkoholt értem) úgy tervezem, hogy kb. 20-an lennénk nagyjából 50-50% a fiú lány arány...

    azért kérnék mindenkit, hogy törekedjetek a normális hozzászólásra, azzal nem vagyok előbbre, hogy "jó sok alkohol, más nem kell" ...
  • jaggell
    #36
    Az első házibulik mindig rosszul szoktak végződni,nah jó nem piszkállak de azért készülj fel a legrosszabbakra és akkor csak jó lehet:) 20 emberre azért már elég sok minden kell de annyira nem vészes. Szerintem vegyél sok süteményt meg sós dolgot,az jól jön annak aki többet iszik vagy csak nassolni akar + üdítőt. Az a legrosszabb amikor szinte csak alkohol van és mellé nincs semmi. Amúgy nem tudom hogy tervezed hogy mindenki hoz valamit vagy mindent te adsz mert az sem mindegy. Műanyagpohár meg hasonlók alap olyanokból sokat vegyél. A zene is fontos,szerintem nagyon vegyes számokat gyűjts össze mert az eltérő ízléseket így ki tudod elégíteni.
  • trabiubi
    #37
    Nagyjából egyetértek jaggell-el, jókat írt.
    Mi úgy szoktuk csinálni, hogy mindenki vigyen azt, amit íszik. Ha többen vannak valami drágább piára, akkor beszéljék meg. Amit a szervezőnek biztosítania kell, vagyis inkább illik az ugye a helyszín , talán némi ropogtatni való (ropi, chips, ilyesmi... ja és szerintem édes nem nagyon kell, legalábbis nálunk nem :D), meg a poharak és a zenecucc. A zenét úgyis megoldjátok szerintem :)
  • jaggell
    #38
    Igen ez így logikus is lenne és akkor nincs gond az anyagiakkal viszont ennek az a hátránya hogyha esetleg elfogy a pia akkor balhézni fognak hogy mért nincs több aztán esetleg többen lelépnek. Szóval jól meg kell ezeket a dolgokat beszélni. Az édes süteményeket meg azért mondtam hogy ha valaki nem iszik...annak aki ivott az édes nem valami jó,ez tény:D
  • vintage
    #39
    köszi a válaszokat...
    úgy tervezem, hogy azért feltankolok piával, de akinek szólok, mondom neki, hogy hozzon, amit jónak lát... általában nekem is mindig ezt mondják, amikor elhívnak valahova... én általában viszek valami piát, meg valami sósat...valószínűsítem, hogy másik is hasonlóan állnak hozzá a témához, így nem lesz olyan, hogy elfogy valami...
    azért félek az első bulitól, nem árt, ha én odafigyelek magamra, szokatlan lesz házigazda szerepben lenni, de ki kell próbálni :)
    Édes nem lesz, ezt akkor kiiktatom :D Ha panaszkodnának, hogy nincs, akkor majd tolmácsolom ide :D
  • trabiubi
    #40
    A panaszkodásra azt szoktam mondani, hogy magukra vessenek, mert nem hoztak eleget :) Egyébként mi jóideje így csináljuk és még soha nem volt ebből probléma. Mire elfogyna, addigra már úgyis berugott mindenki

    Az édessel még mindig nem értek egyet, mert nem nagyon szokott olyan lenni, aki nem iszik :D