102
  • IoIa
    #1
    Isten nem ver bottal...
  • Nethyrrea
    #2
    de. csak nem közvetlenül.
  • sz4bolcs
    #3
    Már itt is kezditek? #2
  • dondore
    #4
    Te 1 primitiv eletforma vagy ;)
  • dokar
    #5
    Hehe, az amcsikat nem nagyon csípi a természet, vajon miért?
  • dirty dogg
    #6
    "hozzánk tévedne" egy ilyen véletlenül, vége lenne egyből az országnak....
    gyönyörűek, de nem mókásak és szerintem nem érdemli meg senki....
  • Cat #7
    az alsó képen amerikához képest marhapicinek látszik a hurrikán, közbe meg beterítené egész európát
  • CsabiDuke
    #8
    Hát ha hozzánk is eljutna akkor ugy járnánk mint a "holnap után" című filmben, ugyan is elvileg nem feljődhet ilyen vihar a szárazföldön. reménykedjünk hogy nem így lesz... kell az embernek tönkretenni a földet...
    És egyebet nem tudok elmondani!
  • Kis-Bob
    #9
    kell az embernek tönkretenni a földet...

    Ennek mi köze van a hurrikánhoz?
  • nenad
    #10
    nem lennek a helyukben az biztos.
    egyebkent mind1 melyik oldalol nezi az ember, mindig csak par az aki igazan felelos.
  • NEXUS6
    #11
    Amerika a világ egyik legnagyobb környezetszennyező állama. Az óceánok melegedésével a Kkaribi térség is melegszik, ami egyre több, egyre erősebb hurrikánt is jelenthet. (Ebben az évben volt a történelem 5 legerősebb hurrikánja közül 2!!!)

    Bush elvtársnak ideje lenne felülvizsgálnia a környezetvédelemmel kapcsolatos koncepcióját (is).
  • Kryon
    #12
    Mondjuk úgy,hogy a természet "finom" utalást tesz arra,hogy: CO2-t csökkenteni!
  • Kryon
    #13
    Az olajcégek vezetőinek és a Bush kormánynak fenntartanék egy hajót a Mexikói-öböl partján,hogy személyesen fogadhassák a "vendéget"....
  • Inquisitor
    #14
    RITA mindent visz

    "New Orleans után az amerikai olajipar másik központját, a hatmilliós Houstont is fenyegeti a történelem harmadik legerősebb vihara. Rita kétszáznyolcvan kilométer/órás szelekkel támad. New Orleans ugyan most feltehetően megússza a csapást, ám Houstonból kitelepítik az oda menekített New Orleans-iakat is. Az összeomlás szombatra várható."

    De jól járt aki N.O.-ból Houstonba menekült ....
  • Inquisitor
    #15
    "A tengerszint fölött két méterrel fekvő városkát egy, az 1900-as hurrikán után épített, három méter magas betongát védi a hurrikánokat kísérő szökőáraktól. Ez most, hogy a meteorológusok szerint akár tizenhét méteres tengerár követheti a szélvihart, nem jelent biztosítékot."
    Szép kilátások ... :(
  • Inquisitor
    #16
    "A Rita szeme várhatóan elkerüli New Orleanst, de a szokatlanul nagy kiterjedésű vihar - a szemtől ötszáz kilométerre is száz kilométeres szeleket és trópusi viharra jellemző körülményeket észleltek, így az esőzés még okozhat gondokat."

    Ja és itt már 280KM/h-ás szélről volt szó a vihar szeme körül.
  • BiroAndras
    #17
    Gondolom most már majd komolyabban veszik a kitelepítést.
  • burninhell
    #18
    helyes :) kapják a leckét....
  • Inquisitor
    #19
    A térképen meg látható, hogy akkora a kiterjedése, mint a tőle északra lévő 3 állam összesen. Nem piskóta, egyesek szerint betakarná Európa jórészét.
  • Cat #20
  • atlagember
    #21
    És miért van akkora jelentősége, hogy ez a legkorábban bekövetkező r betűvel kezdődő hurrikán?
  • Inquisitor
    #22
    Mert ekkora 100 évente szokott lenni, nem 2-3 hetente?
  • valamit
    #23
    sacc per kb. olyan Németország/Franciaország méretű lehet, némileg még tán nagyobb is... a szeme meg mondjuk mint Kuvait... és ez az egész mozog és halad és pusztít: félelmetes
  • Esrohnoil
    #24
    Mert minden éven betűrendben nevezik el a hurrikánokat, minden év elején az ABC elejéről kezdve, vagyis ez azt jelenti h. az elmúlt kb. 150 év alatt szeptember 22.-ig az idén volt eddig a legtöbb hurrikán.
  • sonance
    #25
    Nem sajnálom őket :)
  • Cat #26
    nem csak a legtöbb, hanem a legtöbb olyan vihar, ami trópusi viharrá fejlődőtt - ekkor nevesítik

    mivel már ilyen korán kapott egy vihar R betüt, ez azt jelenti, hogy lehet hogy a szeon végéig ki fognak futni az ábécéből, ami még soha nem történt meg
  • Sith
    #27
    Nem tom ki hogy van vele de én sem sajnálom őket valószinüleg csuap olyan ember halt meg és fog meghalni akik igazán tehetnek arról hogy USA jelenleg milyen politikát folytat

    nekem sajnos van egy olyan érzésem hogy egyszerü emberek haltak meg és fognak meghalni buszvezetők bolti eladók stb stb őket lehetne sajnálni
    nekem se tetszik az amit az USA müvel mostanság de a nagy amerika utálat is kezd egy kicsit elmenni a hülyeség irányába
  • maestro85
    #28
    Nem tudom mi primitívebb a materalizmusban hívők anyagja aminek nincsen tudata vagy valami ami tudatos. De hát ezekszerint nem gondoltad végig mit kéne írjál lola bejegyzésére.
  • maestro85
    #29
    Ha esetleg veled történne akkor meg sajáltatnád magad és követelnéd a segítséget. Attól hogy maga amerika korménya nem tetszik neked, arról, nem a lakók tehetnek. És a katasztrófa nem Bush-sal történik ebben az esetben is. Sztem...jah.
  • item
    #30
    Hát azért ez nagyon gáz! Én sajnálom őket...
  • Inquisitor
    #31
    Ráadásul szöges ellentétben áll az első és második bekezdés, totál skizofrénia? :)
    Szerintem arrafelé is buszsoffőr, postás, zöldséges , stb. avagy "átlagember" fog meghalni ... bár remélem most kivételesen TÉNYLEG lelépnek a vihar elött.
  • Sith
    #32
    nem tudathasadás csak némi szarkazmus... ott kéne lennie 1-2 szmájlinak amik vhogy lemaradtak azok talán érthetőbbé tették volna mit is akartam mondani

    szóval én is sajnálom az "átlagembereket" igy remélem világos mi is akart lenni az ott lent


  • IoIa
    #35
    Én nem sajnálom őket.
    Az egy dolog, hogy az usa politikája bicskanyitogató. De az csak egy dolog.
    Az amerikaiakat nem csak a politikájuk miatt utálják mindenhol a világon (izraelt kivéve), hanem azért, mert egy pökhendi, bunkó, tahó nép, amelyik nagyon el van szállva magától. Volt szerencsém elég sok helyen megfordulni a világon, és amit ezek művelnek, az vérlázító.
    Nagyon jól jön nekik ez a kis hurrikán. Remélhetőleg senki sem hal meg, de menjen tönkre nekik minél több dolog, az majd egy kicsit anyagilag megviseli őket (az egyes embereket nem, mert annak fizet a biztosító, ha van neki biztosítása. Ha nincs, akkor így járt). Akkor talán kevesebb jut fegyverekre, háborúkra és egyéb aljaskodásokra.
    Nem kellenek oda terroristák, bőven elég kéthetente egy-egy kiadós hurrikán.
    Hehe, és a hurrikánoktól még biológiai azonosítókat sem tudnak venni (ujjlenyomat, DNS, stb).
  • fistin
    #36
    Sztem csak sajnálni való nép az amerikai is. Hogy lehet vki ilyen TAHÓ, hogy azt állítja, megérdemli. Van joga ítélkezni bárki felett is? Honnan jött, az őskorból?
    Hogy az USA-nak olyan a politikája, hát olyan. A miénk talán jobb. Itt még talán rosszabb a helyzet, de itt kinyitjátok a szátokat ? Miért szóltok le másokat, mikor semmit sem tesztek az itthoni jobbulásért?
    Nagyon sajnálom őket, hogy ilyen szerencsétlenek, hogy ennyi természeti csapás éri őket.
    Hát csak ennyi lett volna a hozzászólásom az előttem lévők - némely - zagyvaságaihoz. Engem nagyon bosszant, hogy léteznek ilyen emberek, akik a másik bajának örülnek. HÁT EZÉRT TART ITT A MI ORSZÁGUNK !!!!! A béka feneke alatt, és csak mindenkit az foglalkoztat, hogyan lett a másik gazdag - de hogy munkával keresse a kenyerét, ne pedig segélyből éljen hónapról-hónapra, az el sem jut a tudatáig némelyeknek. A másik oldalról meg sokan vannak olyanok, akik kihasználják túlon-túl a jó pozíciójukat, és fölözönek ezerrel. Ez a másik véglet.
  • Faterx
    #37
    orbán féle balkán
  • AnuluWork #38
    Szerintem az amerikaiakat nem utálják mindenhol a világon. Maradjunk abban, hogy sokan vannak akik nem szeretik őket, de még iránban is amerikai filmek mennek a mozikban. A politika és az átlagember az két dolog.

    Izraelben sem szeretik őket, csak ha az USA nem lenne, akkor vsz ők sem léteznének.

    Szóval az, hogy van egy réteg aki divatból vagy politikai okokból nem szereti őket az egy dolog, a "Világon mindenhol utálják őket" meg egy másik.

    Vagy Te nem nézel amerikai filmeket? Ha már nézel, akkor hol az utálat?

    Amit vagy akit nem bírok elviselni, azt nem csinálom, vagy nem nézem ill. hallgatom.

    A hurrikánnak meg köze sincs ahhoz, hogy nagy-e a környezetszennyezés vagy sem.

    Amennyire az USA nem környezetbarát, annyira sokat áldoz a környezetvédelemre. Bush csupán az okosak által kitalált "szabályokat" nem feltétlenül akarja bevezetni otthon, mert tönkre menne a gazdasága. Amúgy ha megnézitek, akik bármilyen egyezményt aláírtak, ott szerintetek mennyire csökkent a környezetszennyezés? Pl. itthon. Mert szerintem inkább nőtt ...

    De ez az én véleményem.
  • Fenjoy
    #41
    mint minden ilyen helyzetből amerika gazdaságilag jól fog kijönni, én is sajnálom, akik áldozatul esnek a Ritának... de ... voltak olyanok is akik, meg teheték volna a Katrinánal hogy elmennek, de xarták rá... azért ezt is vegyük figyelembe, remélhetőleg itt már az emberek tanultak belőle... és tényleg elhagyák az otthonaikat, hogy tul éljék, etc... amugy ebből is Profitálnak fognak, a filmesek is... sok azért az amerikai "hiéna"...
  • static
    #42
    Kicsit ez már off. De szerintem pont amerika öli meg a filmipart is. A buzi előirásaikkal. A filmek sajnos mostmár amerikai receptre készülnek igy minden filmben van romantikus jelenet és általában a filmek nagy részénél már előre lehet tudni, hogy most mi következik. stb. stb. Szóval szerintem ne a filmekkel védd őket mert amit ezen a téren véghezvittek az legalább olyan undoritó mint amiért neki mentek a WTC nek.
  • static
    #43
    Ja és valószinüleg azért vannak ilyen erős viharok mert szennyezzük a környezetünket. Hamarosan ezek a viharok el fogják érni nyugat európát, Hazánkba pedig gyönyörűszép tornádók lesznek. Nem is kevés.
  • [NST]Cifu
    #44
    Szerintem túl sok katasztrófafilmet nézel... :)