10
  • Xantia
    #1
    Szerintem egyszerű technológia váltásról van szó.
    Eddig telefon jött a rézdróton, mostantól nagysávszélességű internet - lásd ADSL.
    Eddig telefon kellett, mostantól a telefonkészülék közvetlenül az ADSL modem kimenetére - az ethernet csatlakozóra kerül.
    Megfelelő célkészülék lesz a telefon, a PC nem váltja ki a telefont.
    Upgrade-ltuk az analóg telefonvonalat egy Internet+VOIP célkészülékre. A telefontársaságok tudják, igény, és olcsó VOIP telefonkészülék, ADSL modem esetén csomagban fogják adni. Bevételük ha 3.000Ft-os telefonszámla helyett 5.000Ft-os internetszámla lesz.
  • aaaaa
    #2
    Tessék itt is csődbe megy egy elavult technologia, ahogy pl. levelet sem küldenek annyit az emberek, inkáb e-mail-eznek, SMS eznek. Csak itt nem talála ki a posta, illetve a telefontársaságok, hogy a "kalózok miatt" életfogytiglanra kellene ítélni mindenkit, és nem sírnak hogy mennyi munkahely szűnik meg emiatt. Jó lenne, ha a zene és film kiadók is észrevennék magukat, és tudomásul vennék a változásiok szelét, nem pedig emberek millióit fenyegetve terrorizálva, próbálnák bűnözőként beállítani a társadalom nagy részét...
  • haxoror
    #3
    "Hogy ölte meg az internet a telefon-üzletet?"

    Egyelőre sehogy mert a buzi Tonlány egy (nem is használt) korlátozásmentes telefonvonalat is megfizettet egy csomó emberrel hogy lehessen ADSL-ük!
  • Fenjoy
    #4
    én nem félek ettől, kifognak találni majd valami mást, hogy pénz legyen belőle... adat-kapcsolási dij, vagy etc... :)
  • stinkydiver73
    #5
    A mobilcégek lehet, hogy nagyobb sz*ban vannak. Rossz irányba mennek ezzel a 3G vel. Még egy utolsót akarnak kaszálni aztán nekik is át kell vedleniük közönséges internetszolgáltatónak. (bár drukkolok nekik, hogy bukjanak bele)
  • Razgon
    #6
    Miért mennek rossz irányba?
  • kicsizoz
    #7
    Persze, hogy kitalálnak, hiszen a fejlődés nem az, hogy kevesebbet fizetsz, hanem, hogy ugyanannyit fizetsz, de többet kapsz érte, mint eddig, ez természetes...
  • kicsizoz
    #8
    A városokban nem lesz értelme a mobilnak hosszú távon, mert inkább a rádiós internet lesz a használatosabb szerintem, de vidéken még nem látom alternatíváját....
  • stinkydiver73
    #9
    Mert a videtelefon ugyanúgy nem fog kelleni a kutyának se mint az MMS. A 3G-vel is szinte csak telefonálni fogunk, ők meg beleölték a sok pénzt. Hát én biztos nem fizetem meg. (mondjuk én nem vettem gagyi csengőhangot se 500 ft-ért)
  • pistike88 #10
    És szerinted 1 vidéki faluba, vagy egy tanyára nem egyszerűbb, és olcsób rádiós/mikrós cuccal elvinni a netet meg a voip telefont?
    Nagyon sok helységben nincs még ADSL, de mikrós net már igen.