35
megszokás
  • desigo
    #1
    Vajon mi motíválja az embereket,hogy új dolgokat próbáljanak ki?
    Ha egy dolog jól bevált érdemes-e változtatni a remélt jobb érdekében?
    Megéri-e kockáztatni?
  • Sland
    #2
    good topic
  • geri15
    #3
    Kockáztatni mindig megéri, ha az emberek nem mernének kockáztatni akkor még mindig a tűz csiholásánál tartanánk.

    És mi motiválja az embereket? Hát a kiváncsiság, alapvető emberi tulajdonság.
  • DanielT
    #4
    OFF:
    Utálom a kisbetűvel kezdődő topikcímeket. Igénytelen.

    ON:
    Megszoktam az igényesebb topikcímeket amik legalább nagybetűvel kezdődnek.



  • desigo
    #5
    Attól igényes egy topikcím,hogy kisbetűvel vagy nagybetűvel kezdődik?
    Egy egész szó.Miért kezdeném nagybetűvel?
  • geri15
    #6
    hmm szpemmer :| lépj túl a problémán, és szólj hozzá a témához konstruktívan :)
  • maozedong
    #7
    ha megszokod a megszokást akkor meghalsz.
  • geri15
    #8
    hmm ebbe belegondolni is szar
  • desigo
    #9
    Inkább depressziós leszel.
  • maozedong
    #10
    te nyitottad :C
  • ghost cb
    #11
    Minden embert (tudatosan, vagy tudatalatt) a haszonszerzés motivál, és azt mindenki tudja, hogy az újítók iránt nem közömbösek az emberek. Ez a hirnév által szerzett haszon. Ha az általad végbevitt újítás csak rád van hatással (pozitív), akkor az eredmény hasznod belőle. Aki beletörődik a dolgokba, és sosem akar újítani az birka. Sosem szabad megelegédni azzal amid van, mert akkor leragadsz egy szinten.
  • ghost cb
    #12
    Mellesleg mivel cím, nagybetűvel kell kezdődnie. Tehát ki kéne javitani szvsz.
  • maozedong
    #13
    Azt hiszem hogy a haszonszerzés nem teljesen jó fogalom erre. Nyilvánvalóan vmiféle előrelépést kéne megfogalmazni, de kötve hiszem hogy főleg anyagias dolog lenne.
    Inkább hatalom, siker, boldogság, stb..
  • desigo
    #14
    De ezzel elveszíthetjük a kényelmet esetleg a biztonságot.
  • akyyy
    #15
    hát jah!!!
  • Nh Shevits
    #16
    senki sem szeret unalmasan élni... ügye? ennyi a titok.
  • oceanwild
    #17
    nem
  • geri15
    #18
    mit nyitottam?
  • maozedong
    #19
    Ez többrészből áll. Egyrészt hogyha ugyan azt a biztonságot, kényelmet szeretnéd fentartani, ahhoz nem elég stagnálni, hanem a környezet dinamikus követésére van szükség. Tehát vele együtt kell haladnod/fejlődnöd, mivel a környezettől nem tudsz függetlenedni, sőt a "fogyasztói társadalom" direkt erre ösztönöz.
    Ez soklépcsős folyamat, és mindegyik szint kölcsönösen indikálja egymást.
    Gondolj bele, mivan hogyha veszel egy új kocsit, azt tartod jónak, kényelmesnek. Használód az autót, kopik, megjelennek a belső zajok, cserélni kell ezt-azt rajta, majd végül egy újra kell lecserélned. Az új kocsi már biztos h más széria lesz, tehát a régi megszokásod már nem lesz jó hozzá.
  • maozedong
    #20
    sry félre nyomtam. /
  • geri15
    #21
    np
  • ghost cb
    #22
    Nem csak anyagi haszon van, és én meg végképp nem erre céloztam. De kár, hogy neked az, és CSAK az jut az eszedbe. :P
  • magus
    #23
    Emberfüggő, ki mennyire félti azt amije van (nem anyagi értékre gondolok). Ha változtatsz a megszokott dolgon fenn áll, hogy elvesztesz mindent, és a semminél nincs rosszabb (vegulis ezert fel az ember a halaltol mert nem tud rola semmit, azt hiszi nincs semmi, vagy ez tul eros asszociacio?:)).

    A megszokason es rogzult reflexeken naagyon nehez valtoztatni
  • maozedong
    #24
    A haszonszerzésről ez jutott eszembe, de mint pontosítottam is, sztem nem azt jelenti :)
  • Guer
    #25
    ez is megszokás ö a nagybetüvel kezdödö topicokat szereti :)
    amugymeg tényleg jobban nézki ha nagybetüvel kezdeszz
    ugyanis ez cím is nem csak egy szo...
  • ChevyG #26
    erre 1 dalszöveg részlete jut az eszembe:
    "félig él, aki nem mer"
  • artschiatwork
    #27
    Így van. 2 napja vettem új biciklit, az előzőt kb. 8 évig használtam, totál hozzászoktam, de sajna eltört a bicikliváz. Elég nehéz volt a megszokott bicikliről átállni egy vadiúj (és jobb) biciklire, de mostmár nincs vele gondom (azért a régi bringám hiányzik )
  • precision
    #28
    olyan rég dugtam hogy kezdem megszokni ezt az állapotot, ez már elég gáz, így nemsokára beiktatok egyet, hogy kizökkentsem magam a megszokás monoton egysíkúságából
  • Rafaelo
    #29
    ott tartok
  • desigo
    #30
    Az szép..
  • geri15
    #31
    szedj fel egy barátnőt de gyorsan :CC
  • Brigicsaj
    #32
    ez meg milyen topik??
  • grizzly21
    #33
    végre egy 5letes topik.
    én is az újításban hittem. remélem hogy jól fogok járni vele. (8 osztályos gimnázium uccsó osztályát otthagytam mert nagyon sok dolog nem tetszett)
  • hmhm
    #34
    jól jártál?
  • desigo
    #35
    ezt a hideget nem tudnám megszokni:)

    meleg rulez