50
  • immovable
    #1
    "Úgy látszik az amerikai szakemberek is képesek ilyen hibákra..."
    LÁL...amerikai szakemberek, az igazi szakemberek európából és ázsiából kerülnek ki az USA-ba...az amerikai oktatás a béka s.g. alatt van ott mindenki jár főiskolára, az olyan mint itt a szakmunkás...
  • mousee
    #2
    Hát, ikszpére se nagyon akarnak átálni a vállalatok 2000ről, nemhogy majd vistára... Majd jól megszüntetik az xp támogatottságát, és akkor kénytelenek lesznek...tipikus microsoft húzás lesz...
  • immovable
    #3
    Ott a pont!!!
  • NEXUS6
    #4
    "A Cnet tudósítása szerint egyesek már a Linux alapú hálózat megbízhatatlanságán élcelődtek,..."

    Höhöhö
    "Lehet is" viccelődni, mert hogy windózt meg még annyira sem raknak (és egyre kevésbé raknak) létfontosságú hálózatokra;)
  • kbupdate
    #5
    "a béka s.g. alatt " hát igen sg.hu:DDDDDDD
  • kbupdate
    #6
    Helyes! Én is ezt tenném!
  • kbupdate
    #7
    Biztos azért van Microsoft is Win2003 alatt....
  • Axon
    #8
    Úgy látom, hogy jóval nagyobb a valószínűsége annak, hogy XP-ről nem váltanak majd Vista-ra, mint annak, hogy Linuxra váltanak.
    Valahogy úgy lesz mint az Office-okkal kapcsolatban. Majd azt mondják, minek váltani, amikor az előző mindazt tudja amire nekik szükségük van.
    Egy XP-ről Vista-ra váltásnál gyakorlatilag "csak" költségekről beszélhetünk. Linuxra váltásnál azért ez kicsit másabb. Lehetséges, hogy itt kisebbek a költségek (bár ezen órákig lehet vitatkozni), de itt már másabb összetevőkre is szükség van. Elsősorban egy remek linuxos szakemberre, na persze cég méretétől függően többre is. Bár egy idő után meg el lehet küldeni a win-es rendszergazdákat.
    A lényeg a zökkenőmentesség kockázata. Egy vezető nem biztos, hogy meri vállalni a linuxra való átállásból származó esetleges kimaradásokat hibákat, felhasználói hisztiket.
  • Equ
    #9
    meg olyan pitáner rendszerek mint a nasdaq vagy magyar vonatkozásban OTP, MNB...
  • Equ
    #10
    xp-ről tényleg kevesen fognak váltani, viszont a 2000-esek nagy része igen. Azok éppen azért nem váltottak eddig xp-re, hogy bevárják a következő verziót és jól is kalkuláltak. Munkahelyemen is ez a helyzet (ezer gép) felén van xp másik felén 2000, de azokkal bevárjuk már a vista-t, nincs értelme most xp-re váltani...
  • raingun
    #11
    Ha sokalják a vállalatok az átállás költségét akkor nem állnak át!
    Azt meg tényleg hülyeség azt képzelni hogy ettől népszerűbb lesz a linux. Amúgy annak is van átállási költsége, mnem is kevés.
    (Mivel az operációs rendszer ára, csak egy tényező)
  • Inquisitor
    #12
    Aki váltani akart, az a 2003-ra váltott, a többiek meg azért nem váltottak, mert sokkal kiforottabb volt a 2000. Szerintem.
  • Equ
    #13
    klienseket 2003-ra? jóvicc
  • Axon
    #14
    Ez igazából attol függ mennyire sürgős a dolog. Ha eddig jó volt a 2000, akkor ezután is jó lehet, de akkor felvetődik, hogy a másik 500 gépre miért került XP, azoknak már nem volt elég a 2000? Másik kérdés a stabilitás. Amikor megjelenik a Vista még szörnyen buggos lesz és majd csak az első javító csomag után válik használhatóvá, legalábbis az eddigi tendencia ezt mutatta. Ez pedig legalább még 1 év csúszás ha nem több.
    Kérdés tehát ismételten mennyire sürgős azt a kb. 500 gépet nálatok átállítani, na meg annál a több ezer cégnél ahol kivártak eddig a 2000 lecserélésével?
  • Equ
    #15
    egy rakás alkalmazásunk van ami kihasznál xp-s újításokat és már teszt környezetben vista-sok készülnek. Jelenleg ezeket a funkcionálitásokat portolni kell 2000-re is, ami plusz munka. A 2 féle kliens oprendszer támogatása eleve elég durva többlet költség. Tehát működés szempontból egyáltalán nem sürgős az átállás, de költségcsökkentés ill. munkafolyamatok egyszerűsítése szempontjából fontos.

    Az első kiadások "szörnyű bugos" voltával nem értek egyet, mind a 2000-eket mind az xp-ket a megjelenés után 2 hónappal már telepítettük (persze előtte hónapok óta folytak a teszt környezetben a béták tesztelése, most is ez folyik vista-val) és semmi komoly gondunk nem volt egyikel se, szerintem a vista-val se lesz.
  • OTomi
    #16
    Egyáltalán mi értelme, haszna lenne xp-ről vistára váltani? Mert jobban néz ki, más nem jut eszembe!!!
  • Equ
    #17
    " más nem jut eszembe"

    elég baj az, hogy csak annyit értettél meg belőle, hogy máshogy néz ki, miközben a mögöttes technológiák teljesen megújjulnak...
  • faz
    #18
    OTP-nek mondjuk viszonylag gyakran nem is működnek az atm-jei, persze pont akkor amikor nekem kéne, és pont ott ahol vagyok :-)
  • Equ
    #19
    azokon nem is win fut...
    (és persze semmivel sem romlanak el többször mint más bankoké, csak éppen 10x annyi van belőlük mint bármely más banknak)
  • kbupdate
    #20
    Mi értelme Skoda 120L-ről Skoda SuperB-re váltani? Csak mert jobban néz ki és drágább?
  • faz
    #21
    De a központi akármin?
  • PetruZ
    #22
    Szerintem kezdő sofőr vagy még, ha ilyet mondasz. :)

    Egyébként a Novell fejes mondatának első felével egyetértek, a másodikkal nem. Nem fog drasztikus mértékben növekedni az üzleti linux workstation-ök száma, már csak az üzleti rendszerek (nem) portolhatósága miatt sem. Nem tudom, miféle költségekről beszél, de az tény, hogy a Vista új hardverfejlesztést is fog majd követelni, de a szimplán linuxra átállás hasonló, ha nem nagyobb költségeket generál a speciális szoftverek átírása miatt.
    Ahol én dolgozom, ott biztosan nem lesz linuxra váltás. De Vista sem egy jó darabig, az tuti.
  • Equ
    #23
    egy atm nem a pénzforgalmi szerver miatt áll meg (ha az meghalna, akkor az egész rendszer leállna, nemcsak az atm-ek, olyan még sosem volt) hanem vagy megszakad a kapcsolata a központtal (műhold), vagy belső hibája van.
  • LaPalma
    #24
    nem lehetséges, hogy a novellnél is sok a magyar származású?
    ez a "dögöljön meg a szomszéd tehene" effektus hungarikum
  • stukov
    #25
    Ha a Novell ebben reménykedik akkor előre sajnálom őket...
  • Athlon64
    #26
    Linux ide vagy oda (hozzáteszem azért tetszik!) én nem tudom, hogy létezne AutoCAD Linuxra?!
    Szóval szerintem marad benn a cégemnél az XP viszont én valószínüleg megveszem a Vista-t
  • kbupdate
    #27
    ehe:)
  • linuxos
    #28
    Látom baromi sok itt a szakértő...
    írok egy példát:
    A munkahelyemen lévő desktop gépemre több, mint 2 éve került Linux (Debian) Win2000 helyett.
    Azóta:
    - állásidő a rendszer problémái miatt: 0
    - állásitő újratelepítés miatt: 0
    - Állásidő vírusfertőzés miatt: 0
    - A rendszergazda ennyi időt foglalkozott a géppel a Linux, vagy a telepítet programok problémái miatt: 0
    - Újraindítások száma frissítés végrehajtása miatt: 0
    - Frissítés alatti munkaidő-kiesés: 0

    A többi Linux-os géppel ugyanez a helyzet, pedig tényleg folyamatosan dolgozunk rajtuk.

    Vannak Windows-os (W2000) gépek is. Na ezek már közel sem érik be ennyivel.

    Nem számoltam ki de saccra legalább egy nagyságrenddel olcsóbb a Linux-os Desktop-ok üzemeltetése.

    Más kérdés az átállás költsége. Szerintem cége válogatja, de valószínűleg sok olyan cég ill. szervezet van, ahol megéri beruházni az átállás költségeibe, hiszen ez ténylegesen megtérülő beruházás. Jelenleg több ilyen, pilot-ként is felfogható project is fut a világban. Lásd pl.: München város önkormányzata (jövőre indul), vagy Olaszország egyik tartományának összes iskolája (idén nyáron lettek 100%-ban átállítva Linux-ra).
    Egyáltalán nem alaptalan, amit a Novell vezető mond.
  • Petty
    #29
    Otthon meg MacOSX ugyanezt produkálja! Hogy XP vagy Vista nem kérdés: egyik sem! Amióta Macira váltottam elfelejtettem mi az a kék halál , vírus , újratelepítés.Kb. 1000 munkaórát spóroltam, ha ezt csak 700.--os segédmunkás órabérrel számolom, akkor miért drága az átállás?
  • kbupdate
    #30
    el is hisszük: 0
  • Petty
    #31
    Otthon meg MacOSX ugyanezt produkálja! Hogy XP vagy Vista nem kérdés: egyik sem! Amióta Macira váltottam elfelejtettem mi az a kék halál , vírus , újratelepítés.Kb. 1000 munkaórát spóroltam, ha ezt csak 700.--os segédmunkás órabérrel számolom, akkor miért drága az átállás?
  • mousee
    #32
    Te kajra nem láttál még linuxot egy dekát se mi? Élből fikázod kipróbálás nélkül... Te nem hiszed, de ettől még így van...
  • dikki*yysw
    #33
    hát figyelj, linuxot láttál: 0
    értesz a témához: 0

    ez alapján adok a véleményedre.

    egy novell linux desktop 1 éves támogatással 10k, már most tud úgy kinézni mint egy vista, viszont bármelyik mai gépen elmegy (500-as P3on használom).
  • maozedong
    #34
    Én támogatom a linuxot, de sajnos van egykét terület ahol le van maradva szoftver ellátottságban még.
    Ha ezeket pótolják, akkor teljesen egyértelmű lesz a többség átállása!
  • kbupdate
    #35
    jaj most mi van? csak ti fikázhattok? tán nem tetszik? pedig Linsux!
  • BandiG
    #36
    Az én hardveremet a mai napig nem támogatja rendesen a linux :)
    Persze a felét meg lehet tweak-elni, de a másik fele megoldhatalan :(
    És itt nem túl új és nem is túl régi hwkről van szó.
  • mousee
    #37
    Oké, akkor linsux, ahogy te mondod... jobb is, hogy nem kerül ilyen emberek kezei közé, mint amilyen te vagy... Amúgy meg eléggé hihetetlen a te windózós nézetedből, amit a #28-ban leírtak, mert hogy a win xp-d, sőt még a vista-d se fog ennyit menni fennakadás nélkül folyamatosan...
    #36 --> sajnos előfordul az ilyen is... semmi sem tökéletes, mint ahogy a linux sem az... Mindíg lesz mit javítani rajta, hogy jobb, és jobb legyen... Csak éppen itt nem csak a kinézetre gyúrnak, hanem hatékonyságra, és szerintem pedig ez a jó hozzáállás...
  • Caro
    #38
    Én most szenvedtem meg mire Milleniumra találtam hangkártyadrivert az integrált vezérlőmhöz.
    Linux alatt simán OSS-ből futott minden, hozzá se kellett nyúlni.
    És hiába lenne XP-m is, mert a vadiúj hardvert az se támogatná, linuxnál meg elég csak lehúzni az új kernelt.
  • BlackRose
    #39
    Na most én mindég azt mondom, hogy a sikerönket nem az ellenfél sikertelenségre kell alapozzuk, hanem a saját képességeinkre. Ha a Novell a Microsoft esetleges bukásában látja a haladást akkor sajnálom őket, én inkább arra mennék, hogy az ellenfél jobb legyen mint akármikor, de én még jobb legyek tőlle. Különben a Zsuzsi a legroszabb distrib, szinte izomszakadásig törekszenek másolni a Windows GUI-t, ne beszéljünk arról, hogy ami Debian-on vagy RedHat-on probléma nélkül fut, azt a SuSE sokszor földhözvágja... Na nekem a Novell sohasem tetszett, a SuSE alapjából erőss distrib volt (na nekem akkor sem tetszett) de amióta a Novell megvette szerintem hanyatlik, na most látom is, hogy miért. Még szerencse, hogy a Linux nem a Novell-tól függ, mert ha így lenne akkor ... na akkor elég baj lenne. Mindenesetre a Vista magával hoz egy komoly upgrade hullámot, mert túl sok lesz benne az új, avalon, indigó, és nem utolsó esetben biztonságilag fényévekkel jobb lesz minden eddigi Windows-nál, persze maga az Office 12 is belesegít majd a maga eddig nem látott lehetőségeivel amelyeket igazán csak a Vista tudja majd kihasználni. Persze lesznek sokan akik nem térnek át, de most van az IT-ben egy igazság: "ha az IT részlegedben van valami ami nem a legújabb szoftveren fut (a biztonság kedvéért ez a legújabb komoly környezetben 6 hónaposat jelent), akkor a te IT részleged nem adja meg a foglalkoztatottaidnak a megfelelő erőt... mert egy IT rendszer az sokkal több mint egy irógép..." persze izen nem segíthet sem a Microsoft sem a Novell... egy CEO első számú munkája a foglalkoztatottak támogatása a munka minnél effektívebb elvégzése érdekében és ezt ma IT nélkül nem lehet elérni, egy generációval öregebb IT rendszer meg sokkal kevesebbre képes mint a legújabb, föleg ha ez a generációváltás 5 év mint az XP-Vista esetében. Az persze lehet, hogy azt mondják, hogy ez nekünk elegendő, de ezek mintha a sikert erővel ki akarnák kerülni. A mai globális környezetben ha egy cég nem fektet be legaláb 1500 dollárt évente egy foglalkoztatott munkaszereibe (jobb szerszám, jobb szoftver stb.) az nem lehet sikeres, IT cégeknél ez az összeg legalább 3000 dollár évente, egy újabb, erősebb és testreszabottab munkakörnyezet megteremtése nem költség, hanem beruházás, a Vista pedig az XP-hez képest ez. Persze ezt meg kell érteni... ebből a meséből ki kell zárni a Microsoftot, az X-et vagy az Y, ez a dolog mindenkire és mindenféle körülmények között érvényes. A Linux esetében is ugyanez a dolog, az újabb verziók mindég hatékonyabbak, és jobban működnek és kész tudatlanság kikerülni az upgradet, aki nem teszi meg az a következményekre kell, hogy számítson.
  • benczurzs
    #40
    Dehogynem!
    Az OTP pénzfelvevő automatáján, nem tudom, hogy minden, de egyen biztos, hogy windows XP futott.
    Épp szerelték, mikor ott voltam.
    Az ember szétszedte, matatott benne, majd szépen elkezdett bebootolni, és az XP boot-olt be!
    Aztán elővett az automata belsejéből egy egeret, és egy billentyűzetet, és azzal dolgozott.
    Aztán, nem láttam tisztán, elindított néhány Dos-os, progit, amik ott futottak egymás mellett, Dos ablakban, majd összerakta, és a Monitorján megint a megszokott ábra jelent meg.