626
Építész program
  • Duddits
    #1
    SziasztoK!


    Nem tudom mennyire ismeritek, vagy egyéltalán ismeri-e valaki. Egy frankó építész program. Igaz, még nem használtuk, de bemutatta a tanár. Pár hónap múlva már szükségem lesz erre a progira, mert akkor már tanítani is fogják, és nem ártana tudni valamit róla.

    Esetleg van olyan oldal, ahol találok leírást hozzá? Vagy van itt a fórumon aki tud valamit a programról?
  • Hustler_hu
    #2
    Mit akarsz vele csinalni ? Belsőépítész részétől néha falra mászok ...
  • Met
    #3
    ez nem magyar progi? gondolom van magyar leírás hozzá
  • Duddits
    #4
    Hát nem tudom. Egyenlőre megszeretném tanulni nagyjából a kezelését, mert egy darabig a suliba még nem lesz rá szükségem.


    Jelenleg ezt a verzió szedem elég csiga lassan. archicad.v9.0.r1.international.working-pantheon
  • Duddits
    #5
    NEm tudom, hogy magyar-e, de lehet.
  • 0ppika
    #6
    A leghíresebb, legjobb építész tervező progi. Magyar fejlesztésű és van saját magyarnyelvű leírása. De gondolom majd a tanár elmond mindent ami kell.
    Ha sürgős vedd meg, csak olyan 1.500.000 HUF körül lehet
    http://www.graphisoft.hu/
  • Duddits
    #7
    Eskü annyi???! Aztakurva!


    Én még a tanár elött megszeretném tanulni valamennyire, hogy azért, amikor odakerülök ne legyek sík hülye, és ne 1-eseket kapjak. :-)
  • _Vegeta_
    #8
    Tanar majd mindent elmond es megtanitja hogy kell kezelni. Nem kell menozni a suliba h "en mar tudom". :D
  • Duddits
    #9
    :-)

    Nem is akarok. Csak ha már késöbb megtanítják, akkor miért ismerkednék vele addig?
  • Pheel
    #10
    Ezt is azzal tervezték. Jelenleg is itt van a telephelyük. A többi épületet pedig más cégeknek adják bérbe, köztük annak is, amelyiknek dolgozom. Szóval én is errefelé tanyázom :-P
  • Dichter
    #11
    a graphisoftnál melózol? Én itt lakok a közelében. Aquincum egész konkrétan :)
  • Pheel
    #12
    Nem, nem a Graphisoftnál, hanem abban a parkban.
  • G_ArchAngel #13
    ez bizony keményen magyar program, de ha jól tudom már kanadai, osztrák, német fejlesztők is dolgoznak a projektben...
    én 10 éve dolgozom vele, közel 120 tervet készítettem vele (gyártócsarnoktól egyszerű garázsig), és most már annyira a szívemhez nőtt, hogy semmilyen más programra nem cserélném le...
    Évek óta már saját szórakozásra is használom munka mellett, pl. elkezdtem a egy középkori várat és falut is lemodellezni (nem bírta a gépem...)
    Mellette érdemes az ARTlantis programot használni, mert igazán szép látványterveket azzal lehet készíteni.
    A net pedig tele van official/unofficial kiegészítőkkel, gdl csomagokkal, de hülyeség agyatlanul gyűjteni, mert csak elveszik köztük az ember.
    Ha konkrét kérdés van, akkor jöhet:)

    Amúgy magyar könyv csak az eredeti csomaghoz jár, de diákok szoktak kapni egy lebutított változatot a suliban, ennek annyi a hátránya, hogy rányomtatja a tervekre, hogy "diákverzió":)
  • Duddits
    #14
    Leszedtem a cuccost, majd kipróbálom, azt akkor kérdezek.
  • Duddits
    #15
    A magyar nyelvet nem lehet valahogy beletenni a nem magyarba? Mert nekem sajnos nem magyar van. :-(
  • G_ArchAngel #16
    nem, de "közkézen" forog a magyar "biztonsági másolat" - úgy hallottam...:)
  • Pontius #17
    Én is tanultam annó mint ahogy Autocad-ot és Prodesktopot is
    Ha most kellene vele valamit alkotnom talán sikerülne, de igy utolag belegondolva sok hasznát nem vettem...
    (közben másfele orientálódtam fősulin)
    Viszont bátyám már több épületet tervezett vele + látványtervek...
    Ha valaki hivatásszerűen dolgozik vele akkor biztos szép pénzeket ki lehet belőle hozni és hamar visszahozza a vételárát...
  • prezi
    #18
    MapInfo powa:D
  • jointeer
    #19
    archi cadet fogunk mi is tanulni. milyen suli jársz mafiadzsi?
  • Duddits
    #20
    Schulek Frigyes. Ilyen építőipari, magasépítés, tervek, marterozás, festés...



    Arról a "biztonsági másolat"-ról nincs több hír?
  • jointeer
    #21
    baszki én is oda járok! hányadik osztály?
  • Duddits
    #22
    Tényleg?? :-))) 9.a!
  • jointeer
    #23
    9b
  • Duddits
    #24
    Fojtassuk a Duddits-os topikba!
  • Pheel
    #25
    Kéééét igazi kocka informatikus :-P
  • Duddits
    #26
    Te is kocka voltál ám! Mint mindenki.
  • jointeer
    #27
    hol?-.-
  • Pheel
    #28
    Maradtam is :-P
  • Impi
    #29
    A program CD tartalmazza a leírást is, pdf formátumban kb 500 oldal :)
    Ha a könyv-vet akarod megvenni 25000+ÁFA :(
  • Duddits
    #30
    Csak a könyv??
  • G_ArchAngel #31
    a program 1,5 milla...
  • Duddits
    #32
    Anyám. Nem semmi.
  • jointeer
    #33
    az új 900e körül van akcijós
  • G_ArchAngel #34
    az tök jó, sietek megvenni...:P
  • gumikacsa
    #35
    Ezt a buszpályaudvart az öcsém szerekesztette a progival (a képeken már a zmodellerben van), kiszedem a belsőteret, és bepakolom a 18 wos pttm-be...Kíváncsi vagyok, mit fog szólni...
  • gumikacsa
    #36
    De hülye vagyok, a képek lemaradtak:


  • G_ArchAngel #37
    látom üvegből (polikarbonátból) rátervezte egy 20.000 lélekszámú kisváros éves költségvetését...:)
  • gumikacsa
    #38
    Jaja, az elrendezése a gyöngyösi buszpályaudvar, csak kicsit elengedte a fantáziáját tesóm... ebben a progiban aztán lehet, a helyi vasútállomást is olyanra tervezte, hogy komolyabb városokban sincs olyan, nemhogy itt falun :)


  • G_ArchAngel #39
    majd megtanulja, hogy a magyar szokás...
    mond az ügyfél egy négyzetmétert és egy összeget és akkor a tesód majd elsírja magát, mert abból csak egy közönséges, tucat épületet lehet tervezni...
  • gumikacsa
    #40
    Ez a veszély nem áll fent, mivel csak a saját magának tervezget, messze áll a építészettől.