426
Ez keményebb mint a Sars-vírus???
  • Gabesz amd64
    #1
    Azt mondják hogy világszerte 50 millió halott várható.
    Európában pedig 7,5 millió-ra lehet számolni.

    A madárinfluenza a WHO szakemberei szerint az 1918-ban kitört spanyolnátha óta a világ legnagyobb járványügyi fenyegetését jelentheti. A vírus gyors terjedéséért a vadludakat okolják, amelyek vándorlásuk során jelentős távolságokat képesek megtenni.A vírus – amely 2003-ban bukkant fel újra – 60-70 embert ölt meg Ázsiában, most Európa felé halad.

    ez igaz?
  • Gabesz amd64
    #2
  • Zsolo007
    #3
    Hát ezzel riogatnak mostanában...majd kiderül :)
  • haxoror
    #4
    Ez csak hisztikeltés, ugyan ez volt a kergemarha-kórral.
  • jefferson83
    #5
    A tisztánlátás kedvéért a madárinfulenzától nem kell félni. Az csak akkor veszélyes, ha a madárpiszok (ürülék, guanó) por formájában a tüdőbe kerül. Tehát ettől nem kell tartani egyáltalán. A lényeg , hogy az ember csak madár útján fertőződhet. A szakértők attól félnek, hogy kialakulhat egy emberről-emberre terjedő mutáns változat, ami viszont nagyon veszélyes lehet. Ezt a fajta mutáns változatot még nem mutatták ki sehol.
  • skeagen
    #6
    dobjam ki a papagájom?
  • jefferson83
    #7
    Ha elkezd habzani a csőre akkor mindenképp
  • skeagen
    #8
    ezt viccnek szántad?
  • Davidus
    #9
    szarsz vírus az melyik? az a hasmenéses?
  • jefferson83
    #10
    Hát remélem te is.
  • skeagen
    #11
    hát ja
  • jefferson83
    #12
    Jó a párhuzam. Házikedvencek kisállatok vírusából mutálódott. Ázsiából eredő vírus és ez is olyan mutáció következtében alakult ki ami kezdetben az emberre nem volt patogén, tehát nem betegített meg senkit (mármint az eredeti kórokozó). Tünetekkel annyira nem vagyok tisztában, de jó pár ember halálát okozta.
  • skeagen
    #13
    na ezt nem értem
  • jefferson83
    #14
    Amit a SARS-ról tudni kell, amenyiben érdekel.
  • jefferson83
    #15
    Lényeg eredetileg volt egy olyan betegség, amelyik csak állatokat betegített meg. Ha a kórokozóval érintkezett is az ember akkor sem lett beteg. Egyszercsak megváltozott a vírus valami hatására (ez most nem lényeg) és veszélyessé vált az emberre is. Ugyan ettől lehet tartani a madárinfulenza esetében is. Fogalmazni azt nem nagyon tudok :)
  • Gabesz amd64
    #16
    kétlem! ez nem vicc.A spanyol náthában is elhullotak 40 millióan
  • skeagen
    #17
    és van madárinfluenza elleni védőoltás?
  • fifi
    #18
    "Egyszercsak megváltozott a vírus valami hatására (ez most nem lényeg)"

    már bocs, de éppen ez a lényeg, mert emberre veszélyessé vált a dolog...
  • jefferson83
    #19
    A magyarázat szempontjából nem volt lényeg, mert skeagen nem egészen értette. Persze, hogy az egyik legfontosabb dolog, de madárinfulenza esetében szerencsére erről még nem beszélhetünk.
  • jefferson83
    #20
    Na a vége mégegyszer: erről még nem kell beszélnünk. Sorry
  • skeagen
    #21
    és van madárinfluenza elleni védőoltás?


  • Gabesz amd64
    #22
    erre Én is kiváncsi lennék!
  • Gabesz amd64
    #23
    meg arra is,hogy miként fertőzödik meg egy ember az állat által?
  • jefferson83
    #24
    Nincs, egyenlőre szerintem [nem biztos benne]. Mint említettem madárinfulenza ellen nem is nagyon kell.
  • jefferson83
    #25
    Leírtam már :P
  • skeagen
    #26
    A tisztánlátás kedvéért a madárinfulenzától nem kell félni. Az csak akkor veszélyes, ha a madárpiszok (ürülék, guanó) por formájában a tüdőbe kerül. Tehát ettől nem kell tartani egyáltalán. A lényeg , hogy az ember csak madár útján fertőződhet. A szakértők attól félnek, hogy kialakulhat egy emberről-emberre terjedő mutáns változat, ami viszont nagyon veszélyes lehet. Ezt a fajta mutáns változatot még nem mutatták ki sehol.
  • haxoror
    #27
    Ha megdugsz egy papagájt akkor elkapod :D

    A spanyolnátha tényleg kemény volt de akkor olyan hogy Járványügy még nem is létezett, sztem is érik már egy világjárvány de nem hiszem hogy a madárinfuelnza lesz az és abban szinte biztos vagyok hogy a harmadik világ fog megint a fasz rossz végén állni, Európában USA-ban nem lesz sok áldozat.
  • skeagen
    #28
    nagyon vicces vagy ma
  • tigeroo
    #29
    haltok meg??
  • skeagen
    #30
    hogy?
  • jefferson83
    #31
    Valószínű már haltak meg igen.
  • qper
    #32
    lol, pont most akartam erről topikot nyitni, 3 órával megelőztél :))

    Én spec. nem tudom, mit gondoljak. A SARS vírussal egyértelműen bemutatta a média, hogy a bolhából is elefántot csinál, illetve megmutatta hogy mennyire hírérzékenyek lettek az emberek a 21. századra. Viszont akkor a WHo abszolute nem tartott a járvány eszkalálódásától ha jól emléxem a dologra.


    Most viszont a riportokból az derül ki, mintha maga a WHI is erőteljesen be lenne sz*rva. A múlt héten hallottam az INFO Rádióban egy hírt miszerint Nagy Brittannia 1.4 millió darab "XY" nevű oltóanyagot rendelt meg egy gyógyszergyártó cégtől, amivel kizárólag a kormánypárti politikusokat, minisztereket, a katonaságot, a rendőrséget, a tűzoltóság a kórházak személyezetét illetve a TV/rádióbemondókat, műsorvezetőket tervezik beoltani.

    Namost nem tudom mennyire kacsa a dolog, mert sem a neten sem más adón nem hallottam/olvastam a hírről. De ha igaz a hír (hogy csak ezeket az embereket oltják csak be) akkor marha nagy sz*rra kell felkészülni.
  • qper
    #33
    egy olyan 6-7 évtized múlva tervezem a dolgot, igen :)
  • skeagen
    #34
    Mekkora hülyeség mintha ők fontosabbak lennének nálunk!
  • qper
    #35
    már van. itthon is kifejlesztették. csak elég nehéz lesz egy esetleges járvány kialakulásakor legyártani milliárdos tételben. az emberek beoltása is elég komplikáltnak tűnik számomra, bár nem dolgozom az egészségügyben :)
  • jefferson83
    #36
    Lehet csak mint említettem amitől félnek az egy kialakulóban lévő vírus. Az ellen előre oltóanyag, hát nemtudom. Asszem egyébként a szólás szabadsága c. Fridi műsorban volt téma valamelyik nap. Sajna csak a végét láttam :(
  • motorolanokia
    #37
    De voltqak emberek, akik a madárinfluenza következtében haltak meg, mert átterjedt rájuk is!
  • jefferson83
    #38
    #31- ben írtam, hogy igen voltak. Madártól kapták (ez a fontos!!) és egyáltalán nem járványméretű dologról van szó.
  • qper
    #39
    csak nehogy mutálódjék, mert akkor nagy gebasz köszönt ránk.

    És ez az oltóanyag vajon megfgátolja az ember-ember közötti fertőzést is?

  • jefferson83
    #40
    Én attól tartok, hogy egy még nem létező vírus ellen hatásos oltóanyag még nem lehet. Remélem nagyon, hogy nagyobb lesz a lángja mint a füstje. Jobb félni mint megijedni.