19
A filmek
  • jointeer
    #1
    itt kellene folytatni a társalgást
  • DJ Skyline
    #2
    infoak' róla
  • jointeer
    #3
    szép film ez nem sok akcióval, ha valaki nem ismerné (nem kizárt)
  • DJ Skyline
    #4
    angolul néhány képpel
  • hykao #5
    Hmm? Nem nagyon folyik a társalgás...

    Én filmen láttam az első két részt (2001, 2010)
    Könyvben pedig a második, harmadik és negyedik részeket olvastam (2010, 2061, 3001)...az első valahogy kimaradt, de ahelyett elég jó pótlónak a film is, sok más adaptációval ellentétben (főleg, ha valaki olvasta a többi részt is)...na meg azt hiszem az első rész nem is a könyv alapján készült, hanem egyidőben, párhuzamosan íródott a könyv és készült a film.

    Több rész nem valószínű, hogy lesz...
  • jointeer
    #6
    mi tortent a konyvekben:?
  • hykao #7
    Hát a 2. és 3. könyv cselekményei kicsit már összemosódnak már bennem...emlékeim szerint a Jupiter nappá válik (Monolit besegítéssel...) és az Európán gyors fejlődésnek indul az élet...Floyd már 100 évesnél is idősebb, s orvosi javallatra valamelyik űrállomáson súlytalanságban vegetálgat...amikor is valami miatt (már pontosan nem emlékszem...) összeverbuválódik egy kisebbfajta társaság, s útjukat a naprendszer gázbolygói felé veszik, majd le is szállnak vagy az Európán vagy a Titánon? ...közben a kínaiak is leszállnak nagy titokban valamelyik gázóriás egyik holdján stb...szal keverednek bennem rendesen a dolgok (remélem más könyvekből nem vettem bele semmit a történetbe...)

    Az utolsó könyvben pedig ezer év után (3001-ben) rátalálnak az első részben HAL ügyködései folytán világűrbe kisodródott, megfagyott asztronautára, valahogy felélesztik...
  • jointeer
    #8
    a jupiternapos trükk a kettesben volt.
  • ChevyG #9
    film LOL
  • jointeer
    #10
    már miért
  • vortel
    #11
    Nekem egyáltalán nem jött be a 2001 űrodüsszeia, először mert hihetetlenül vontatott volt, másodszor mert a végén egyáltalán nem értettem! Meg mondaná valaki mi történt a film végén??
  • jax
    #12
    lol
  • nxfn
    #13
    a földönkívülik elkabták <:|
  • Gerrry
    #14
    bergendori@kukicom
  • Bandew
    #15
    Én nemrég láttam először a 2001 Űrodüsszeiát. Sajnáltam, hogy nekem eddig kimaradt.
    Engem nagyon elvarázsolt a film, hihetetlenül letisztult, tökéletes!
    Projectoron néztem, és megállapítottam , hogy még a Star Warsnál is látványosabb, pedig majdnem 10 évvel régebbi film. De ez csak a látvány, amúgy nem sok közük van egymáshoz.
    Vontatott? Hát én nem tudom milyen filmeken nevelkedtél, de azért megsúgom, nagyon sok fajta film létezik és ha csak a pörgős, cselekményekben gazdag filmeket tudod értékelni, akkor lemaradsz a filmek legjaváról.
  • Csacsis
    #16
    Látványosabb???? SOHA!
    Vontatott? Nemhinném.
    Akciódús? Hahahaha

    Viszont ez szerintem egy tökéletesen megkomponált művészfilm. Szal aki "fénykardos lézerpisztolyos öljükmeg" filmet akar látni, az ne nézze ezt meg, mert csalódni fog. Akinek viszont kicsit is benőtt a feje lágya, annak ajánlott.
  • Bandew
    #17
    Na ne mondd már, hogy nem voltak benne szebb effektek, mint a Star Warsban!
    Sztem sokkal jobban nézett ki, bár számomra ez nem fontos, csupán érdekes.
  • DJ Skyline
    #18
    most megy a TCM-en!
  • K Ace
    #19
    Áhh mindig csak az utolsó 30 percet látom, de az már vagy 4.ére :D
    A végét meg nem nagyon értem. Remélem megint leadják majd, ahogy látom sűrűn adogatják a tcm-en.