31
Budapest, Európa Kulturális Főváros? Kíváncsi vagyok ki mit gondol a tervekről.
  • Gregorius
    #1
    http://index.hu/politika/belfold/budapest/bud6354/
    És nyugodtan lehet írni ide a főváros fejlődéséről is úgy általánosságban.
  • joebacsi
    #2
    hát ha bp ilyen lesz én tökönszúrom magam:

  • Lacc
    #3
    Te atyaúristen, valami rossz buzi a designer már megint.
  • [Walaki]D`Lair
    #4
    Hát...bp soká lesz majd kultúrális főváros....inkább eger...
  • [Walaki]D`Lair
    #5
    vagy sopron....vagy debrecen...
  • Nadi
    #6
    Debrecen
  • jointeer
    #7
    hogy lehet valami kultúrális főváros ahol van meleg felvonulás????????
  • ThePartyFace
    #8
    Akkor inkabb multikulturalis
  • jointeer
    #9
    inkább undorító-liberális
  • tigeroo
    #10
    eh, parasztvakítás..:l az országnak meg milliárdos adósságai vannak:P vagy azt akkor elnézik nekünk?
  • Falconer
    #11
    Dehogyis, kenyér kell a népnek meg cirkusz. Amig ez van, a sok prolinak eszébe sem jutnak a valóságos problémák.
  • jointeer
    #12
    úgy van
  • akyyy
    #13

  • Gregorius
    #14
    Szerintem ezek a tervek vérlázítóak, már nem azért. Így is egy jó pár éve azt nézhetem, ahogy teszik tönkre a főváros arculatát a modern építészeti csodákkal, amiket bepakolnak két neo-rennaisance épület közé. Ezek a legújabb "remekművek" viszont azt hiszem túlmutatnak minden városromboló tevékenységen. Én még ilyen undorító terveket nem láttam. Hogy a frászba ju eszébe valakinek ilyen undorító üvegszarokat (jobb szó nem jutott eszembe, de ez szerintem minden szempontból találó) tervezni a város legszebb negyedeibe. Az a gyalogos híd egyszerűen borzasztó.
    Arról meg, hogy amikor így is majd kiönt minket a Duna elkezdjük szűkíteni ezekre a baromságokra a medrét, az megint egy külön tanulmány érne meg. Azt hiszem komolyan le kellene cserélni már a városfejlesztési vezetést és a híres neves főépítészeinket. Mert egy Citadella-teraszt le lehet bontatni, meg eldózeroltatni a Gellért téri kutat, de hogy az eszébe jutna valakinek, hogy talán egy tervezőasztalt kéne lebontani, amin ezek a hülye ötletek születnek, az nem megy. Egyszerűen egy agyrém szerintem. Persze lehet, hogy csak én vagyok így ezzel, de úgy zseretnék találkozni egyszer egy olyan emberrel, aki szerint ezek ép ötletek. Ha meg nincs, akkor hogy kerülhet egy ilyen agyrém alkotás pályázatra?
  • Gregorius
    #15
    Ja, van egy szép várnegyedünk, amivel a város nem volt képes a Rákosi rendszer óta mit kezdeni. Ezt úgy hívják, hogy várbazár. Nekem mindig fáj a szívem, ha elmegyek Prágába, elmegyek Pozsonyba, elmegyek Debrecenbe, Szegedre és azt látom, hogy sokkal kisebből milyen sokat ki lehet hozni. Mi meg arra nem vagyunk képesek, hogy ezzel a gyönyörű fővárossal kezdjünk valamit.
    A Várbazár a város egyik legszebb helye, és az egyik olyan része, amivel igazán fel lehetne pezsdíteni a turista életet nálunk túl azon, hogy megszépülhetne az egyik legfrekventáltabb környék, és egy fantasztikus szórakozónegyed válhatna belőle, ahogy annak idején volt. Ehelyett jött a nagy ötlet, bontsuk le, és építsünk irodaházat oda. A Vár alá. Gratulálok! Gratulálok! És mégegyszer gratulálok!
  • Mike at home
    #16
    kircsi
  • Mike at home
    #17
    es hol a cikk? linket pls
  • Mike at home
    #18
    szerintem meg van akinek bejon a futurisztikus hightech desing
    nem vagyunk egyformak
  • Mike at home
    #19
    mekvan
  • Mike at home
    #20


    nekem teccik ez is



    mek ez izs

    de ugyse lesz ijen sohasenem
  • Csacsi
    #21
    Az első kép, már nem jöhet létre soha.Nem hinném, hogy lesz olyan, hogy nincs dugó a rakparton :DD
  • Grusi
    #22
    Szerintem nem olyan borzalmasak a tervek, mindössze szokatlanok. Nem igazán tetszik az a mentalitás, hogy Budapestnek le kéne ragadni a századelőn, mert hogy ez illik hozzá leginkább - bizony fejlődni kell, ezek a tervek pedig egyértelműen a fejlesztést szorgalmazzák. Mindegyik kép, amit láttam, egy igazi turistacsalogató látványossággá válhatna, ha megépülne, de természetesen nem fog - pedig az a gyaloghíd a Duna felett tényleg nagyon-nagyon egyedi lenne. Haladjunk a korral, uraim!
  • ThePartyFace
    #23
    Hat nem tudom...van egy-két jó ötlet, de a látványtervek nagy része eleg komolytalan. Mintha a DeviantART fantasy részlegét látnám...
    Ezt például hogy gondolták? És miért? Minek? >
  • Gregorius
    #24
    Nekem sincs semmi bajom a futurisztikus design-nal, de miért a belvárosba kell tenni? Nyugodtan mehet a Petőfi-hídtól délre vagy az Árpád-hídtól északra, de miért kell a belvárosba?
  • Gregorius
    #25
    Ez a két terv még szódával elmegy. De a pályaudvar is csak azért, mert a Déli pályaudvar terve, ha jól tudom. Az most is ocsmány, annál ez is szebb oda.
    Ezek az úszó teraszok pedig azért borzasztóak, mert így látványtervben szépek, csakhogy ismerem a magyar megvalósításokat ilyen téren.
  • Gregorius
    #26
    Ez mind szép és jó, de a fejlődéshez van éppen elég szabad telek. A belvárosi fejlődést pedig kulturáltan is végre lehet hajtani,

    ha már kulturális főváros akarunk lenni.
    Nem hiszem, hogy a Royal-szálló azt takarná, hogy le vagyunk ragadva.

    De mindegy, ezek szerint találtam egy olyan embert, akinek tetszenek a tervek. Jó tudni, hogy ilyen is van.
  • Grusi
    #27
    Nem a tervek tetszenek, mert a legöbb okádék valóban, nekem csak az irányvonal tetszik, azaz a modernizálás. XXI. század van, vagy mifene :)
  • Gregorius
    #28
    Mondjuk a Várat azért nem kéne lebontani, mert XXI. század van szeintem. Jó tudom, hogy ez túlzás, de nekem ezek szerint máshol van a határ.

    Nekem már az is a XXI. századot jelentené, hogyha nem akarnának összedőlni a hídjaink, vagy nem kéne az ötöslottónyertesre várni azért, hogy ránkomoljon a Mátyás Templom. Ezeket sem tudjuk karbantartani, de ezek legalább rusztikusan is szépek.
    Egy modern építmény, ha elhanyagolják, akkor egyszerűen undorító. Már attól herótom van, ha a Népligeti Buszpályaudvar világítótesteiből már csak az N és a t betű világítanak. Akkor már kikapcsolhatnák az egészet, mert így csak egy vicc.
    Nagyon tetzsik a moder építészet mindenféle vívmánya, pl a villogó neontestek a Művészetek Palotáján, csak nem "magyar találmány", mert 3 hónappal az átaás után már van belőle 25 ami más ütemben villog, vagy más színből pótolták vagy egyszerűen már nem úgy működik mint kéne neki, és nem vagyunk képesek karbantartani.
    Persze ezek a dolgok lehet, hogy csak az én szememet szúrják. De ezekkel még együtt lehet élni, de ezek a tervek... Lehet elköltöznék innen, ha így nézne ki a belváros.

    Nekem Párizsról is az Eiffel-torony, a Louvre, a Notre Dame, a Sacre Coeur, a diadalív jut az eszembe, nem a Pompidou Központ (vagy hogy írják), amit annak idején szintén a modernizálás jegyében építettek, de minden párizsi azt kívánja bár ne is létezne.

    Na mindegy, azt hiszem nem kesergek itten tovább, eléggé körvonalaztam már a nézeteimet itt, de azért mindenki véleményére kíváncsi vagyok, szóval ÍRJATOK, olvasni fogom!
  • Mike at home
    #29
    Művészetek Palotája szerintem egy bortonre emlekeztet kivulrol
    ha kozlebbrol megnezem nagy zagyvasag az egesz
    a mellette allo giccshajorol mar nem is beszelve
    de pl. a legymanyosi hid tetszik
  • nyami
    #30
    nemzeti színház?
  • Nadi
    #31
    Pécs lett...