30
Legális szoftver lámától
  • TheZsenyka
    #1
    Itt lehet legális Office-t venni...
    Mekkora láma már az ember, nézzétek meg a képet, amíg még fent van.

    Itten van.

    Ha nem vágtad volna le: felrakta a regisztrációs kódról készült képet...
  • Dzsini
    #2
    arról nem is beszélve, hogy OEM terméket eladni csakis kereskedőnek szabad, és csakis hardverrel együtt... szegény eladó :(
  • FLeK0
    #3
    rifk
  • Seaweed
    #4
    Kicsit ezen tul is problemas! Ugyanis OEM szoftvert nem adhat el...
  • TheZsenyka
    #5
    LOL, nem is néztem, annyira elfoglalt, hogy kirakta a kódot :) Persze, nem is dobozos full termék
  • gabber_saviola
    #6
    JÁJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Bandee1987
    #7
    egyébként attól függetlenül, hogy ez oem, olyan faszság, hogy nem lehet eladni...örüljön neki a microsoft, hogy legalább legális terméket ad el valaki :)
  • Dzsini
    #8
    mivel ilyen terméket csak géppel együtt vehet, ennek a matricának vásárláskor rajta kell(ene) lennie a gépházon - ha pedig nagykereskedő, akkor szintén csak frissen összeszerelt géppel adhatja el (bár ezt nálunk nem pontosan szabályozza a törvény, ezért lehet például floppydrive-al vagy memóriával együtt OEM szoftvert kapni kiskereskedésben is). önmagában semmiképp sem.
  • Bandee1987
    #9
    ezt mind értem, de ennek mi értelme van most úgy őszintén? A Microsoft örüljön, hogy eredeti a termék...
    Nyílvánvaló, hogy valaki inkább vesz egy floppymeghajtót azért, hogy az oemet vegye meg, mivel nincs értelme megvenni a jóval drágább dobozos változatot
  • Kandurex
    #10
    Lett két kulcsom :), nem, mintha nem lett volna eddig is vagy négy
  • Dzsini
    #11
    egy OEM változathoz a technikai supportot az eladó nagykereskedő vállalja, a dobozoshoz a Microsoft (vagy a gyártó) - és ez magyarországon nem, de máshol igencsak számít.
  • Bandee1987
    #12
    aham...
  • Seaweed
    #13
    Licensze ezt irja elo....ezt az MS talalta ki, es vagy elfogadod es hasznalod, vagy nem es nem hasznalod. Ilyen egyszeru.
  • Davidus
    #14
    nekem ez az első :D
  • Taranov
    #15
    Hiába írjátok fel a kódot, nem lesz jogtiszta Office-otok a hologramos matrica nélkül.
  • k8bal
    #16
    ez mekkora lol már?!
    (mármint az a fütyi láma aki felrakta vaterára a képet)
  • 0ppika
    #17
    Ott a kép, kinyomtatjuk
  • RelakSfromhome
    #18
    "Ez komoly? - 2005/08/27 22:36:44
    Ez teljesen komoly, hogy felraktad a cucc regisztrációs kódjáról készült képet az internetre? Ettől a perctől kezdve gyakorlatilag értéktelenné is vált... Persze, amennyiben a TE cuccodról készült a kép..."
    Az egyik hozzászóló :)
  • precision
    #19
    nekem nem jön be az oldal...kár pedig röhögni akartam :)
  • 0ppika
    #20
    Válasz is van rá ...
    Ha nincs matricád tényleg nincs jelentősége hogy eredeti a kulcs, vagy nem.
    Semmivel nem több mint egy generál kulcs ...
  • Taranov
    #21
    Szerintem túl komolyan veszitek ezt az ügyet.
    Mivel eladni úgysem tudja (mivel OEM), ezért akár fel is rakhatja a kódot, nem sokat veszít vele.
  • Seaweed
    #22
    Hat meg eppen akar el is adhatja! Olyannak aki nem tudja hogy o nem arulhatna maganszemelykent, es maga meg nem vehetne meg azt masik maganszemelytol!

    Az a legviccesebb(tragikomikusabb??!!) hogy ha valaki megveszi..orul mint majom a farkanak, aztan kozben lehet nem is tudja hogy ez jogilag nem tiszta dolog!
  • Frank99
    #23
    én meg azt mondom, hogy nem vagyok köteles megőrizni a számlát magánszemélyként, vehettem régen, és akár egy audiokábellel is.
    ha valaki kérdezi, miért van a gépen, megmutatom az eredeti cd-t.
    a bíróságon a szakértő ezt kérte, és ezek az emberek ellen megszüntették az eljárást.
    úgyhogy simán megveheti bárki, és jogtiszta programja lesz...
  • Dzsini
    #24
    audiokábellel nem veheted elméletileg, mert a gép működéséhez elengedhetetlenül szükséges hardverrel adhatják csak (ram, alaplap, proci.. bár ez nálunk bármilyen belső hardverre igaz például floppydrive-ra is)
    a számlát meg - OEM szoftver esetén és megintcsak elméletileg - köteles lennél elrakni, hogy igazold a vásárlást, és azt, hogy az adott hardver-elem és az adott szoftver ugyanabban a gépben van (és a matrica is), mert azok elválaszthatatlanok.
    idáig a hivatalos változat.

    az már megint más kérdés, hogy ennek a jogi felügyelete és betartatása országunkban sehol nincs. a program nem lesz jogtiszta, de nem lehet igazolni sem a jogtalanságát sem a jogosságát, és a bíróság se tud vele nálunk mit kezdeni :/
  • Taranov
    #25
    Mivel Magyarországon nem szokás illegális szoftver használatért komolyabb büntetéseket ítélni, ezért valószínűleg nem lesz semmi, ha megveszed ezt az Office-t, és használod, de ahhoz, hogy valóban jogtiszta legyen a program, a matrica kell, nem az eredeti cd és nem a számla.
  • Dzsini
    #26
    a matrica, a szoftver, a számla, és a számlán található hardverelemek egy gépben. tudomásom szerint ezek mind kellenek, legalábbis anno mikor mi raktunk össze gépeket akkor ez volt a hivatalos álláspont.
  • skeagen
    #27
    szazsutok
  • Frank99
    #28
    te egy szép gyerek vagy 28 üzenet, és már 4 sárga felkiáltójel...
  • tudatlanka
    #29
    Ha elakarja adni elfogja az utolsó hülye soha nem hal ki....amugy van ott xp pro is matrica nélkül kőkemény 3200 pénzért perpill......


    Amúgy otthonra minek az ms office terméke????Az openoffice tökéletesen elég akkor minek megvenni ezt???Amig ezt tanítják megértem hogy fenn van de utána.......
  • tudatlanka
    #30
    A másik kedvenceim az oem előtelepítők.....és azokat is eladják legálisnak egypár ismerőst vissza küldtem ezmiatt.....