31
Olyan programok, amik figyelik és naplózzák a netes adatforgalmat
  • Aquli
    #1
    Hello!
    Nem találtam ilyen topicot. Szal ADSL-em lesz, de 3 gigás korláttal. Olyan progi kéne, ami figyeli és naplózza a netforgalmat, hogy tudjam, mennyi mbytenál tartok.
    Előre is köszi
  • precision
    #2
    dumeter
  • stratoman
    #3
    CommTraffic
  • blackgamer
    #4
    NetLimiter, igaz csak kiírja a feltöltést/letöltést, asszem nem menti
  • _Vegeta_
    #5
    Netlimiter jo, de nekem sok gondom volt vele. Hasznos ha testvernek limitalni akarod a netet. :)
    Dumetert ajanlom, mert nagyon kicsi egy egyszeru prog. jelez ha tullepted a hatart amit beallitottal. ;)
  • DanielT
    #6
    DUmeter mindent üt.
  • Met
    #7
    Crystal Internet Meter
  • NuCLEARScoRp
    #8
    Én a Bandwidth Monitor Pro-t használom... szerintem az a legjobb!

    Innen töltheted:

    Bandwidth Monitor Pro

  • Sland
    #9
    szerintem is. én is ezt használom. perce...
  • Sland
    #10
    sorry lemaradt hogy 5 perce
  • menyus77
    #11
    3 giga? azt be kell osztani rendesen..
  • PetruZ
    #12
    Azért arra figyelj, hogy a t-onlány a forgalmat teljesben méri a saját végpontján, ami picivel több lehet, mint amit te mérsz. Az online ügyfélközpont oldalukon mindig meg tudod nézni, hogy éppen hol jársz az ő mérésük szerint.
  • Montanosz
    #13
    a feltöltés is beleszámít nem?
  • Elusive
    #14
    menti az
  • PetruZ
    #15
    Igen.
  • jefferson83
    #16
    Kérdés: mivan akkor ha valaki router mögül netezik? Akkor csak úgy mérhetem a teljes letöltést ha mindkét gépen rajta van a progi? Gondolom.
  • HiPPoNaX
    #17
    igen, a program csak azt a forgalmat figyeli, ami az adott gepen atmegy, de mivel routerrel osztod a netet a masik gep forgalmanak koze sincs a gepedhez
  • jefferson83
    #18
    Igen, ettől tartottam. Köcce.
  • Aquli
    #19
    Kösz a helpet srácok.
  • pedestrian
    #20
    olyan progit nem tud valaki, ami kijelzi a le és fel töltési sebességet? jó lenne, ha az systemtray-en tenné mindezt.
  • HiPPoNaX
    #21
    a megoldas erre is DU Meter :]
  • Aquli
    #22
    Van valakinek arra ötlete, hogy hogyan lehet csökkenteni az adatforgalmat?
    Csak simán internetezgetek, oldalakat nézek, és a megák meg csak úgy ugrálnak le, pedig közel sincs az oldalon annyi adat. Ezt hogy lehet kiküszöbölni?
  • sokoo
    #23
    Én amíg GPRS-t használtam az Opera böngésző segítségével csökkentettem az adatforgalmat. Kikapcsoltam a képek letöltését, letiltottam a felbukkanó ablakokat, és a flash animációk letöltését. Havi 100-130 óra netezés + chat belefért 200 Megába. (Mondjuk ebben azért a Vodafone tömörítő-eljárása is benne volt rendesen)
  • Dzsolesz
    #24
    Igen az ilyen kép letöltésének és Flash letiltásával tényleg rengeteget tudsz ”megspórolni” :(
    Csak éppen a lényeget nem fogod látni.
    A DU Metet tényleg jó, de van egy nagy hiányossága. Routeren vagyunk kapcsolódva a nettre, és a DE Mete a belső hálózat adatforgalmát is figyeli és persze úgy rögzíti mintha a nettről töltöttem volna le vagy fel. Elég intenzíven használjuk a belső hálót és így naponta több 10 GB-nyi adatforgalmam van amit nem valószínű, hogy a Nettől töltöttem :)
    Nem tudtok véletlenül olyan progit ami a belső adatforgalmat kiszűri? Én s keresgetek azért.

    Tegnap olvastam, hogy a T-com kirúgott 50 korlátlan szerződésest, mert túl sokat töltöttek le.(Tudom nem mai a hír) Ha valakit érdekel : http://index.hu/tech/net/toffline0806/
    Hihetetlen. Felháborít, hogy ezek a cégek mindent megtehetnek. És még őröljünk, hogy a jelentős pluszköltséget, amit a túl sokat letöltök okoznak a T-com-nak, nem nekünk kell megfizetni. Röhej
    Hát mi van itt??? Nem jó ez így…
  • lapos22
    #25
    Sziasztok!
    Ismertek olyan progit amely adatforgalom korlátozás funkciót is tartalmaz?
  • Dj Faustus #26
    trafficShaperXp
    SpeedLimiter
    net-peeker
    Netlimiter
  • zserrbo
    #27
    Mondjuk adatforgalmat nem korlátoz, de méri: DU meter (nem ingyenes)
  • zserrbo
    #28
    Jah igen, már látom írták és a hátrányát is. Sorry. Bár nemtom más progi kiszűri-e amit ír Dzsolesz.
  • lapos22
    #29
    A net-limitert- már próbáltam. Szerintem ott csak a seességet lehet korlátozni. Speed limiternél szintén
  • zserrbo
    #30
    Felraktam a Netlimiter 2 Monitort, és lenne egy kérdésem.
    Azt értem, hoyg mit jelent a Local Network és az Internet zona, de a my Computert nem. Azt nem értem miért azonos a fogadott és a küldött adatforgalom.Valaki elmagyarázná?




  • Rihi87
    #31
    Hali!

    Nekem az lenne a kérdésem, hogy létezik e olyan progi ami nem csak az össz háló forgalmat méri hanem a le illetve feltöltött mennyiségeket programonként is leosztja. Én csak azt akarom számoltatni amit utorrenttel töltök le és fel, amit total comanderrel ftp-ről azt nem. De az eddigi progik amiket kipróbáltam (DUmeter BWMeter netlimiter nettraffic bwmonitor) nem voltak erre képesek, vagy csak én nem találtam meg bennük ezt a funkciót?

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    Üdv: Rihi87