50
Mitől indul újra magától??!
  • Munch
    #1
    Ja.. kerestem, nincs hasonló téma. :(
    Na szóval magától újraindul egy csomószor, van hogy egy hétig egyszersem, viszont van hogy naponta többször is. Ötletem sincs hogy miért. Szerintem ha visszaviszem gariba, kapok egy ugyanolyan lefagyósat. :( Gyártó honlapján egy darab firmware frissítési lehetőség sincs, pedig csak 2002-es benne a cucc. :(
    Help pls!
  • czky
    #2
    Nekem is ilyenem van. Eleinte nekem is ezt csinálta. Egy ismerősömnek is ilyen van és eleinte neki is ezt csinálta. De egy idő elteltével abbahagyta. Nekem már nem csinál ilyet. Ha kicserélteted, akkor kérj egy másik márkát, mert sajnos ezek szerint az összes ilyen.
  • akyyy
    #3
    nincs túlmelegedve? Vedd le a házról a "falat" hogy jobban szelőzzön!
  • Chief
    #4
    milyen házról?
  • akyyy
    #5
    gépházról. vagy ez nem olyan gép?
  • Munch
    #6
    Na majd jövőhéten kiderül hogy mi lesz. Inkább D-linket vettem volna vagy SMC-t. :(
  • izb
    #7
    router vazze.
  • izb
    #8
    Vegyél Linksyst
    ne ess csederből vödőrbe.
  • Munch
    #9
    :D :D Ez jó, ez tetszik. :D
  • Munch
    #10
    Oke..
  • artschiatwork
    #11
    Kérdezd meg St-t, hátha tud segíteni
  • jefferson83
    #12
    Bocsika,hogy felhasználom a topikodat, de nekem is lenne egy router problémám. Edimax routerem van. Meg szeretném változtatni a beállításokat benne, de nem tudom elérni a beállítások menüt. Böngészőböl bepötyögve a router IP címét nem találja. Esetleg ha valakinek van valami ötlete az segíthetne. Előre is köszi.
    Munch mégegyszer bocsi, de nem akartam külön topikot nyitni.
  • Munch
    #13
    Indítsd újra, nekem az onnantól szenvedett, amikor a router portját irányítottam egyik gépre. De resi után működött...
  • jefferson83
    #14
    Köszi majd kiprószálom.
  • Pheel
    #15
    Keresni tudni kell(ene)...

    Egyébként ST Lab után DLinket venni olyan, mint Trabi után Wartburgba szállni ;-)

    Vegyél Linksyst, jól beszélt a kolléga!
  • Munch
    #16
    Most okosat írtál, st labos topic még nem volt.
  • tomo
    #17
    sajnos a lynksys wrt54g es wrt54gs modelleknek is van egy tipushibaja: nevezetesen, rendszertelenul ujraindulnak. gyenge a gepben levo processzor, es linksys ezt ugy orvosolta , hogy overclockolta a router CPUjat ( 200MHz rol 216 MHz re ), jo mi?

    bar ez a megoldas bevalt, de azert ez eleg gaz.
  • Sampras
    #18
    Hali!

    Ket kulonbozo szolgaltatorol van szo!
    Vettem egy StLab broadband routert+4port switch 1db uplink egy WAN port, otthon beuzemeltem es nem is volt vele semmi gond mindegy volt hogy egyenes vagy crosslink kabelt hasznaltam, de egy masik helyen masfajta modemmel crosslink kabellel kapcsolodott a dsl modem a gep halokartyajahoz es azt a modemet egyenes kabellel hiaba kotottem ossze a router Wan portjahoz nem mutatott aktivitast, pedig a kabel tuti jo. Most az lenne a kerdesem hogy elvileg a Wan portra mindegy hogy egyenes vagy crosslink kabelt kotok? Vagy mi erre a megoldas?
    Remelem eleg reszletes voltam es minden ertheto.
  • The Webmaster
    #19
    Mire jó az Uplink feliratú csatlakozó?
  • effe
    #20
    Helló!!!

    Nos én is vettem egy ST Lab Broadband Routert, hogy megosszam a netet 2 gép között.Csakhogy a routerhez egy deka leírást sem adtak, így magamtól próbáltam összedugdosni.mivel nem értek a routerekhez, nem is jártam sikerrel:)
    Szóval v.ki segítene, hogy mit kell csináni a routerrel hogy működjön?
    Hogy mit kell összedugni, mit kell beállítani... meg ilyesmik:)

    Előre is köszönet!
  • The Webmaster
    #21
    Ha már csatlakoztattad, írd be a böngésződbe ezt a címet: http://192.168.1.1/ Ezután be tudsz lépni jelszó nélkül a Login gombra kattintva. Itt lesznek a beállítások, ahol megadhatsz külömböző paramétereket...
  • effe
    #22
    köszi de már megoldódott a probléma, de azért még1x kösz
  • Richard90
    #23
    Az lenne a kérdésem hogy lehetséges-e az:
    Van két gépem, StLab-os routerrel megosztva (IPR-4P-EUR-1).
    Na most az a problémám hogy a Call of Duty 2 játékban a két géppel nem tudok egy adott konkrét szerverre felcsatlakozni...
    Az egyik sikeresen belép a másiknál meg azt írja ki, hogy awaiting connection.
    Valahogy meg lehet oldani hogy mindkettő felcsatlakozon és lássuk is egymást?
    Mert azt hallottam hogy a D-Link DI-604-es routernél ez gond nélkül megy: mindkét gép felmegy arra a szerverre.
    Válaszaitokat elpre is köszönöm.
  • öregharcsa
    #24
    nos nekem is van egy ilyen "szarom"
    tökre nem igazodom ki rajta hogy hol kellene engedélyeznem a port forward-ot...
    torrentezéshez kellene...
    mindenkinek újraindul a routere(stlab) szabálytalanul???
    tud valaki segíteni??
  • Richard90
    #25
    Nekem is néha újraindul... de ez mitől van???
    már ki lett cseréltetve és ez is ugyanazt csinálja
  • czky
    #26
    Nekem is ilyen van. Akkor szokott újraindulni általában, amikor újabb verzióju torrentprogikat használunk (BitComet, uTorrent). A régebbi verziókkal szinte sose csinálja.
  • Munch
    #27
    Nekem újraindul akkor is, ha nem torrent megy.
  • öregharcsa
    #28
    nekem is de már megoldottam....kivágtam a rendszerből!!!!
    nem szarakodok tovább vele...semmilyen támogatás nincs hozzá(firm frissítés)rosszúl müxik....soroljam még????
    egyszerűen nem éri meg azt az időt amit eddig ráfordítottam.....
  • Munch
    #29
    ja...
  • The Webmaster
    #30
    sztem túlmelegedés miatt indul újra... Bár álatlában nekem is torrent le/feltöltése közben szokott újraindulni. Port forwardot egyébként az Advanced Settings > Virtual Server menüpontnál találod a http://192.168.1.1 -es IP címen.
  • Dani0001
    #31
    és azt hogy lehet hogy a gépem ip-jét kivülről is elérjék.
    hogy a játékszervert amit elindítok gépemen ahoz külső tagok feltudjanak csatlakozni.
  • izb
    #32
    ezen az oldalon regisztrálsz és letöltsz egy progit,majd akik csatlakozni akarnak,a regsiztráció során kapot névvel meg tudnak keresni, bármilyen is legyen a dinamikus ip címed
  • Dani0001
    #33
    de nekem az a gondom hogy a ruter jön be a wan ip-re és nemtudom megcsinálni hogy a gépen jöjjön be a wan ip-jén.
  • izb
    #34
  • Dani0001
    #35
    ugy értem hogy vanak a belső ipk.
    192.168.1.1
    192.168.1.2
    192.168.1.3
    192.168.1.4
    stb.
    az 1.1 végü a roter. és van a wan ip ami az internetes cimem ipm.
    de arra a rzuter jön be. és én az akarom hogy agépem jöjjön be
  • ayden
    #36
    Valaki tudna olyanban segiteni hogy van egy Stlab IPR-4P-EUR-1 routerem, működik rendesen csak valami ügye adott meg jelszavat neki igy nemtudok belépni a menüjébe. Próbáltam a resetet de attól még megmarad a kód és nemvált defaultra.
  • The Webmaster
    #37
    Nekem úgy tűnijk meghalt a routerem :( Nem akar kapcsolatzot létesíteni, és folyton villog rajta az ACT LED. Holnap megyek, veszek valami jobbat...
  • smithcsaba
    #38
    Hello ! Egy kérdés ,mitöl indul ujra a gépem (Windows XP-thasználok)?Ez általában olyankor történik amikor torrenteket töltök le.Hogy lehet megoldani ezt ? Pliz adjatokegy jó tippet!
  • czky
    #39
    Próbálj másik torrent klienst! Én a Bitcomet 0.56-ost használom. Nem a leg jobb, de eddig ezzel volt a legkevesebb probléma...
  • The Webmaster
    #40
    Ja van egy infóm számotokra, ami fontos lehet. Minden Stlab routerben van egy gyári hiba, ami okozhat komoly fennakadásokat, leleassulhat, folyton újraindulhat, vagy a ledek összevissza villognak, és nem csinál semmit. Ennek az az oka, hogy van benne egy elko, amiből az egész router szériába hibás értékűtet tettek, ez a kondi látszólag fel van púposodva, egy stabkocka féleség mellett található, cserél ki nagyobb volt értékűre pl. 26V, és újra menni fogy, és alig fog rosszalkodni ezután. Ezt ajálatos úgy beforrasztani, hogy hosszabb lábat hagysz neki, és fektetve rakod be. (gondolom ezér nem tettek megfeleőt, mer nem volt elég magad a doboz, és a 26 voltos nem férne be állva) Tapasztalatból tudom ezt, mivel már 3 stlab routert "csináltam meg" íly módon.
    A kondi értékét kapásból nem tudom, de meg fogom nézni. Bár szerintem elég feltűnő lesz a felpúposodás miatt.

    Jó barkácsolást annak aki megpróbálja kicserélni :) Sok sikert!