26
  • NuCLEARScoRp
    #1
    40 GB 80 GB?? Gondolom jóval drágább mint a hagyományos társai...

    De ha annyira jó a kapacitása, miért nem jöttek ki
    egyből egy 4-500 GB-ossal??

    80 giga ma már semmire nem elég... Nekem 220 giga is tele van pedig csak a legfontosabb cuccok vannak
    fenn a gépemen...
  • izb
    #2
    Ezek a csodák nem asztaliba készültek......
  • torjoz
    #3
    Ezeket a meghajtókat ha jól sejtem telefonokba, marokpckbe tervezik/szánják.
  • Alexease
    #4
    ~45mm az egesz:) Azert oda eleg jo a 80Gbyte:P
  • Alexease
    #5
    Hol vannak mar a 180kbyte-os 5'25"-os floppyaim;))
  • torjoz
    #6
    Vagy a dupla MFM vinyók... :D
  • Caro
    #7
    Pedig oda a flash lenne a való.
  • izb
    #8
    Ha te ugyanekkora méretben elhelyezel ugyanennyi MB-ban ramot,akkor ügyes fiúcska vagy.
  • Caro
    #9
    Teljesen felesleges hordozható eszközökbe ekkora kapacitás. 1G-s flashnek mindenképpen elégnek kellene lennie.
    Igazából a flash-nek kellett volna a floppy helyét átvenni. De ahhoz még túl drága.
  • Lacc
    #10
    Ezzel sokn nem értenek egyet szvsz, köztük én se. Mi az hogy 1 gigának elégnek kell lennie? Hol lennénk most ilyen gondolkodásmóddal...
  • Caro
    #11
    Elég hatékony tömörítési módszerek léteznek.
    És ezért egy mobilra bőven elég 1G.
    Persze lehet több, de nem azon az áron, hogy feladjuk a megfelelő technológiát.
    Ezért jó mondjuk a CF. Eldöntheted, hogy mit akarsz, flash-t, vagy microdrive-ot.
  • waterman
    #12
    kell az a 40 giga.. egy mp3 lejátszóba amiben 256 mega teszi a dolgát, mondjuk feltöltesz 3-4 albumot. feltételezem kevés az olyan ember, aki tart külön egy jóminöségü albumot, hogy otthon hallgassa, meg egyet, hogy a buszon.. fél giga is elég gyorsan megtelik.. pláne, ha az usb-drive/mp3 lejátszó kombóra gondolunk. 10 giga lenne az amivel én úgy meg lennék elégedve.(most :) ) szóval a 40 giga egyáltalán nem sok. az ára meg remélni tudjuk csak, hogy emberi lesz:)
  • Fenjoy
    #13
    akkor nem sokára jönnek az "asztali" 1 Terás vinyok?
  • irkab1rka
    #14
    Hogy lenne már elég mobilra az 1 giga.

    1 db szarul rögzitett film 100M de élvezhetetlen minőségben. kb 3-400M kell egy filmhez, ami 320x204-ben élvezhető, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy a dekóder meg elég gyenge a mobilokban, mert a központi egység végzi.

    És akkor még egy szó sem volt arról, hogy a mobil eszközön szeretnék adatot szállítani, mert nem bizhatom egy publikusan elérhető szerverre --> van igény a terrabytos mobil eszközökre.

    Menj le a pincébe, nézd meg az XT-t. 10 év. na akkor mi lesz a zsebemben holnap? :)))

    IZB: simán elfér, csak apróra kell darálni. SDram 16M rulez :)
  • Caro
    #15
    Nekem PDA-m van, 512-s SD kártyám van benne.
    A kijelző felbontása 320x320 pixel.
    Erre én egy 2 és fél órás filmet 180 Megában rakok fel, olyan minőségben, ami a legjobban kihasználja a rendszer képességeit.
    Xvid, mono mp3 hang.
    Zene:1 napra nem elég az a 3-4 album?
    Adattár:Na ez vicces. Szoktam használni pen-drive helyett, de egy pen-driveon se vinnék többszáz megás cuccokat. Néhány x10 megára elég felette ott a CD, még felette a DVD.
    Én sem azt mondom, hogy nem jó, ha több van. De nem szabad érzékeny mechanikát beépíteni hordozható eszközökbe. Ezért soha nem vennék beépített merevlemezes dolgot. Tudom, hogy sokat csiszoltak a technológián, és hogy viszonylag biztonságos, de akkor is a flash az igazi.
  • Athlon64
    #16
    Egyet értek veled!
    Szerintem sem szabadna mechanikus adatrögzítőt, hordozható cuccba rakni.
    Nekem egy My Joy mp3 játszóm van és az 512Mb-os kártyára 176 zene fér (96kbps wma) és szerintem elég, de egy 1Gb-os biztosan elég lenne!

    Na persze minnél több a tárhely annál jobb ezt én se tagadom :)
  • OliApa
    #17

    Hetente 2-3 alkalommal ejtem betonra a Nokia 6230-asomat úgy 1.2 m-ről. (persze véletlenül)Rágondolni is szörnyű, mi lenne, ha egy ilyen kütyü lenne benne . . .
  • archkoven
    #18
    Egyet kell, hogy értsek Caroval. Tudom, hogy a legújabb merevlemezes drive-ok már igen komoly gyorsulásokat kibírnak, és már nem olyan érzékenyek, de én sem tartom jó öltetnek egyelőre ezeket hordozható eszközökbe építeni.
    A flash sokkal megbízhatóbb.
    Ahol mégis mindenképpen létjogosultságát érzem a dolognak az a videokamera, szerintem ott el fognak terjedni és teljesen ki fogják szorítani a hagyományos adatrögzítést.
    Végül is nem olyan nagy hülyeség egy zenelejátszóba is azt tenni, de a telefonba én egy komlett hülyeségnek tartom, valahogy még mindig nem értem miért kell egy telefonnak videokat felvenni, de lehet, hogy csak én vagyok maradi, hogy még mindig kizárólag telefonálásra használom.
  • Kis-Bob
    #19
    "Szoktam használni pen-drive helyett, de egy pen-driveon se vinnék többszáz megás cuccokat."

    Én egyszer egy gyakorlat anyagát akartam elkérni a gyakvezértől. Power Point volt, tele képekkel. Kb. 600 Mb. És akkor még nem kértem hozzá az előadás anyagát. Pendrive-on tettem meg. Hidd el, attól, hogy te nem használod ilyen célokra, az még lehet másoknak kifizetődő.
  • archkoven
    #20
    Szerintem 1GB valóban elég egy mp3 lejátszóba (erre felfér 320 bittel 6 CD), de 5 giga már untig elég, nem hiszem, hogy van ember akinek ne lenne elég ha kb 35 lemez közül választhat és akkor még alacsonyabb bitrátáról nem is beszéltem.
    Nekem a gépemen 18 gigányi zene van, ez 3400 számot és 214 órányi zenét jelent (ami átlagosan kb. 190 bites tömörítésnek felel meg tehát nem olyan szar). 40GB-os hordozható zenelejátszó mi a fasznak???? Csupán parasztvakítás.
  • dez
    #21
    Átlag 3 és fél perces számok? Mit hallgatsz te, tini-popot? Én pl. olyan zenéket hallgatok, ahol egy szám akár 20 perc is lehet, de inkább egész albumok képeznek egy egységet, és ebből van csak mp3-ban többtíz giga. Ha megyek valahova, legszívesebben mindet vinném, mert nem tudhatom előre, melyikhez lesz kedvem, vagy esetleg nem találkozok-e valakivel, akinek megmutatnék valamit, stb. Ne magadból indulj ki.
  • Inquisitor
    #22
    "A flash sokkal megbízhatóbb."
    A Flashes MP3-as lejátszók hibastatisztikáját nem tudtam követni, ellenben a különböző memóriakártyák és pendriveok alapján szvsz legalább annyi krepál be, mint HDD-ből.
    Nem mellékesen a maximum írhatóságot nem is olyan nehéz túllépni rajtuk.
  • Caro
    #23
    A pen drive és a flash kártya nem egy kategória.
    A memória minősége sem ugyanaz.
    A flash kártyákkal nem szokott gond lenni. A pen-driveokkal igen.
  • MaREk
    #24
    nagyszeru es mikor tortenik vegre valami elorelepes?
  • Yv@n
    #25
    Lemezenként ennyi, egy asztali meghajtóban egyrészt nem ekkora felületű lemezek vannak, másrészt nem feltétlenül csak 1 lemez.
  • Pukkár
    #26
    Itt nem a zenehallgatás funkcióról van szó vagy akár a mobilokról. Arról hogyha a haverodnak vagy elakarsz vinni pár filmet vagy játékot (ami simán lehet 40 gb) akkor elég macerás lenne 10 DVD-t cipelni. Ehelyett beleteszel a zsebedbe egy 5 cm-s kis szart amire ráfér minden amit akarsz. Akinek meg 40 Gb kell zenének kötözzön a hátára egy hifit az agya helyére meg tegyen egy vincsesztert:D:D