83
  • memphis23
    #1
    ez eddig OKé!....de én ugy hallottam hogy a bolygó tudja "regenerálni" magát!.....vagyis kitudja billenteni a felmelegedést csak ehez sok idő kell!....ilyen télleg van?
  • JZO
    #2
    De jó, de szar.
  • KOKIKO
    #3
    akkor most mivan melegedés vagy hidegülés?
  • orkenyid
    #4
    ez is az is :P
  • Lujzia
    #5
    Hehe nem lesz itt smi,majd ha kilyukad az ózon,akkor melegünk lesz...addig meg szemetelünk,meg füstölünk meg freonozunk...
  • bandia
    #6
    Minek ezen vitatkozni? Csak a tudósok ennyire vakok, hogy nem veszik észre mi történik? Az idei nyár itt is megmutatta, hogy valami nem okés...Nem tudom, ezek nem figyelik mi történik, csak az adataikat elemezgetik? A napnál is világosabb, hogy valami nincs rendben, inkább cselekedni kéne, mint bizonygatni, hogy de igen, rendben van....
  • Zoliz
    #7
    nyugi nem lesz itt baj legfeljebb kipusztulunk :) ráfér néhány emberre, nem baj a szegények mennek a Holdra a gazdagok meg maradnak...
  • Sub
    #8
    Állítom, hogy a Földnek ez egyfajta immunvédekezése (árvíz, földrengés, tűzvész) az ember ellen! Mr. Smith foglalta össze a legjobban a Mátrixban, hogy az ember olyan mint egy vírus, a bolygó rákosodása... sajnos igaza van :(
  • Kazak
    #9
    Egy olyan elméletről hallottam, hogy a légkör melegedésével párhuzamosan megolvadnak a jégsapkák. Ettől megemelkedik az óceánok szintje. Ennek következtében a jelentős kiterjedésű partmenti területek fognak víz alá kerülni, így az óceánok vízfelülete is jelentősen megnő. A nagyobb vízfelület pedig több CO2-t fog elnyelni -> csökken az üvegházhatás. Hurrá, megmenekültünk! :)

    Azt is mondják, hogy a magasabb hőmérséklet, illetve a nagyobb vízfelület miatt a párolgás is fokozódni fog, ezért a légkörben a felhőzet vastagsága és kiterjedése is megnő, ez viszont csökkenti a besugárzás mértékét. Ez szintén lehűlést eredményez.

    A baj csak az, hogy mire ezek a mechanizmusok működésbe lépnek (már ha egyáltalán), már óriási nagy szívás lesz: elöntött partvidékek, trópusi viharok, szélsőséges időjárás, megez, megaz.
  • LiPTON
    #10
    megnyugtatlak: már kilyukadt
  • snorbi
    #11
    Azt számold bele, hogy a felhőtakaró is növeli a hőmérsékletet, mivel a vízpára is üvegházhatású. Gondolj csak egy enyhe felhőssel szemben egy durván hideg derült egű éjszakára.
    Ha már olyan vastag lesz a felhőréteg, hogy amiatt hűlni fog a bolygó, akkor az azt jelenti, hogy szinte semmi fény nem jut már a felszínre.
  • Luciferke
    #12
    Nekem csak 1 kis hozzászólásom lenne:

    A mostani jég is kiszorít x km3 vizet, akkor az ha elolvad nem ugyanannyit fog kiszoritani?

    Lehet hülyeség amit irok, de ezt gondolom
  • LiPTON
    #13
    szerintem itt elég nagy bajok vannak: furcsa, hogy a tudósok nem veszik olyan komolyan a dolgott, mert a "precíz" műszereik megtévesztik őket, s ha csak visszagondolnának az új évezred eddigi időjárására-árvizek,szélviharok,zivatarok, ellentétben a hirtelen jött óriási felmelegedés + minden- és párhuzamot kötnének azzal a ténnyel, hogy lassan lakhatatlanná tesszük bolygónkat, nem azon kéne annyit filózni, hogy most tényleg baj van v nincs, hanem tenni érte, hogy ne legyen; s ha már van(ami szerintem most fennáll), akkor vmit kitalálni. és itt nem 1-2 véletlen esetről van szó, hanem szinte már mindennapossá vált a hírekben, hogy vmi természeti katasztrófa történt. de hát ez van, ha több mint 6 milliárd ember él ezen a kis picsa bolygón..
  • Kazak
    #14
    A földfelszínről valóban gátolja a hő kisugárzását, viszont visszaveri a fényt. Szerintem nem kell olyan durván vastag felhőréteg, hogy csökkenjen a felszíni hőmérséklet. Azért remélem, nem kell majd személyes tapasztalatokat szereznem ebben a kérdésben.
  • Kazak
    #15
    Az Antarktisz jéggel (vastagon) borított kontinens.
  • NEXUS6
    #16
    Gyakorlatilag már nem bocsájtunk ki ozonpajzsot pusztító anyagokat, de legalább is csak nagyon minimális mennyiségben.
    Viszont ami eddig a légkörbe került az még jó pár évtizedig rongálja a pajzsot.
  • awak3n
    #17
    Bár a felszíni hőmérők egyértelműen bizonyítják, hogy a Föld felszíne melegszik
    hopp!asszem 2 éve nyáron ilynekor rövidgatyában feküdtem,nem pedig hosszúban,meg pulcsiban...
  • Gregorius
    #18
    A legújabb fejlemények azt mutatják, hogy ha azonnal befejeznénk minden káros tevékenységet, akkoris körülbelül 100-150 év kéne ahhoz, hogy megálljon a felmelegedés. Ekkora az átfutási ideje a dolognak. A különböző teóriák átlagban ez alatt az idő alatt 20-30 fokos átlaghőmérsékletemelkedést prognosztizálnak.
    Ehhez képest a Kyoto-i egyezmény sem működik, nemhogy kikapcsoljuk a gyárakat. :) Tehát gyakorlatilag most járunk a már úgyis mindegy küszöbén. Vagy bekövetkezik előbb-utóbb valami katasztrófa, vagy majd csak később, de akkor nagy ráb*szás lesz.
    Erre a következtetésre egyébként a sarkkörök jégpáncéljainak rétegeiből jutottak. Mivel eddigis voltak felmelegedések, és ciklikusan követik egymást, de ez az első az ember által lakott korban. A gond az, hogy a ciklikus visszahülésnek 500 éve be kellett volna következnie.

    Persze én sok helyen nem értettem egyet az érvelésükkel, de sajnos nem adatott meg, hogy elbeszélgessek velük. :)
  • Gregorius
    #19
    Átlag, emberek, átlag. Lehet, hogy itt most szar idő van, de a sivatagban már éjjel sem hűl le a levegő annyira, mint szokott. Az időjárás általában szélsőségesebbre fordul. Nagyobb hőmérsékletingadozás lesz majd, de az átlaghőmérséklet magasabb lesz. Az idén nyáron az Amerikai kontinensen például mindenkori hőmérsékleti rekordok születtek több helyen is, miközben Californiában leesett a hó egy hónappal ezelőtt.
  • NEXUS6
    #20
    Ezt a felhös dolgot én is olvastam valahol. asszem olyan 5-10% felhőzetnövekedés kompenzálja a melegedést.

    Volt egy tanulmány, hogy a 60-as 70-es évek óta valóban csökkent a napos órák száma!
    Valszeg ennek tudható be, hogy a felmelegedés szerencsére? nem olyan egyértelmű.

    Szal valószínűleg vannak kompenzációs mechanizmusok, pont ennek tudható be hogy a klíma eddig is viszonylag állandó volt.

    Bár aki annyira be van szarva az egésztől annak csak azt tudom mondani, hogy a mamutok nem véletlenül tűntek el. A klíma már vagy 12 ezer éve kisebb nagyobb megszakításokkal valóban melegszik.
    Ehhez az emberi tényező pedig nyílvánvalóan hozzájárul, bár volt már magasabb átlaghőmérséklet is a Földön!
  • NEXUS6
    #21
    Persze lehet hogy a mamutok az emberek miatt pusztultak ki 10 ezer éve.

    Talán akkor is volt egy fejlett civilizáció ami rendesen nyomatta a légkörbe az anyagokat. Jól leolvadtak a jegek, a vízszint is megemelkedett vagy 20 méterrel és a civilizáció elpusztult (a mamutokkal együtt;)
  • Caine
    #22
    Elvileg méh kevesebbet is, mert a jégnek nagyobb a térfogata mint a víznek. Viszont a jéghegyek 10%-a a vízfelszín felett van, így az ilyenkor nem számít. Tehát kb. ugyan annyi vizet szorít ki egy jéghegy mint a belőle lett víz. De mint Kazak is rámutatott, mi van az olyan jegekkel, amik nem jéghegyek, hanem a szárazföldön találhatóak? És akkor az (esetleges) olvadáskor megnő-e a tengerek vízszintje? A válaszom egy nagyon szilárd és határozott talán
  • Esrohnoil
    #23
    Nagyobb hőmérsékletnél gyorsabban párolog a víz is. Az óceánok meg lassan sósavhoz lesznek hasonlóak. Nézzétek meg mi maradt pár évtized alatt az Aral-tóból pl. (régi térképeket vessétek össze Google műholdas képeivel mondjuk.)
  • BYpsilon
    #24
    Az aral tó kiszaradása az ember műve. A tavat tápláló folyókon esztelenül épített duzzasztógátaké és az emberek ill. ipar egyre nagyobb vízfogyaztási igényével.
  • galocza
    #25
    felmelegedés->atlanti áramlat meghülyül->ny-európa lehül.
    sebaj! a krumpli talán nálunk akkor is megterem, és akkor majd az lesz: na hülye svéd/norvég hány volvot/tonna olajat adsz 1 zsák jumpiért? 8)

    félre a tréfával, tán nem kellene ilyen felelőtlenül viselkednünk a természettel szemben.
  • kuncika
    #26
    Már nem azért, de a tudósok munkájának szerves része az adataik elemezgetése. A cselekvés viszont a globális felmelegedésért okolható országok (USA) feledata lenne. A tudósok értelemszerűen nem kussoltathaják be a kőolaj kitermelést és nem szüntethetik meg a nagy mennyiségű széndioxidot kibocsátó gyárak működését, sőt még mindenki számára elérhetővé sem tehetik az alternatív energiaforrásokkal működő járműveket. Ez a kormányok feladata lenne. Csak ez persze nem gazdaságos. Úgyhogy csak ne tessék a tudósokat szidni. Mert ők ilyen formában, hogy bizonyítékokat gyűjtenek tényleg tesznek valamit. Nem úgy mint mondjuk te vagy én, akik csak a pofánkat jártatjuk.
  • ctrlH
    #27
    felmelegedés->evolúció->négerek leszünk
    Az egészet a feketék csinálják, ki akarnak irtani minket.
    Meg kell semmisíteni minden baj forrását a Napot.
  • Mice
    #28
    "Ez szintén a hőmérséklet csökkenését mutatta ki, ami újabb támadási felületet nyitott a kritikusok számára, akik azzal érveltek, hogy a műholdas adatok pontosabbak, ezért a felszíni mérésekben kell a hibának lennie.

    A Science-ben publikált harmadik tanulmány pontosan ezeket az adatokat vette górcső alá és felfedezett egy hibát Spencer elemzési módszerében. A hiba kijavítása után Carl Mears és Rank Wentz homlokegyenest más eredményeket kapott, lehűlés helyett felmelegedést."

    lehet csak én vagyok hülye, de szerintem konkrétumok nélkül ez a pár mondat ilyen bulvárgyagyi...
  • akyyy
    #29
    ÉN meg vagyok fázva, ez felmelegedés?

    27: amúgy csak sok ab uzi
  • uu
    #30
    regebben volt egy site ami egy olyan csoportnak a siteja volt akik kinyirtak magukat hogy ezzel is segitsek regeneralni a bolygot. most az osszes hozzaszolot aki szerint jo lenne ha kipusztulna az emberiseg, megkerem hogy latogassa meg a siteot, regisztraljon, es tegye meg a dolgat. minel elobb ha kerhetem.
  • uu
    #31
    ja egyebkent kurvara felmelegedes van telleg csak az a kar hogy most egesz heten esik az eso meg 20 fok van, tavaly augusztusban olyan geci meleg volt hogy lepni nem lehetett most meg be se kell kapcsolni a ventillatort szinte julius vege ota.
  • jefferson83
    #32
    Ez így ebben a formában nem igaz. Mi már valóban nem, de elmaradottab országok igen. Freon és az ammóniával működő hűtők okozták a legnagyobb problémát ami már itt tiltott hazánkban. Máshol még vannak.
  • jefferson83
    #33
    "A különböző teóriák átlagban ez alatt az idő alatt 20-30 fokos átlaghőmérsékletemelkedést prognosztizálnak." Ez marha nagy butaság. ha a Föld átlaghőmérsékletére gondolsz.
  • jefferson83
    #34
    Ha most minden károsanyag kibocsátás megszűnne 2-3 fokkal emelkedne az átlaghőmérséklet. Butaságot én sem akarok írni,de a jégkorszakban sem volt 13 fok különbség az akkori és a mostani átlaghőmérséklet között. Sőt szerintem még sokkal kevesebb is.
  • jefferson83
    #35
    Egyébként akit érdekel a téma: CSEKK
  • Gregorius
    #36
    Nem baj, az olajár miatt hamarosan megoldódik ez a probléma is. Látjátok, a természetanya a gazdasággal is üzen.
  • asdefge
    #37
    Akkor most kinek higgyek?
    http://geographic.hu/index.php?act=napi&rov=4&id=5416&PHPSESSID=9ebbc4c431c28472e89417b952c1866e
  • Gregorius
    #38
    Arra gondolok, majd továbbítom az illetékes professzorok felé.
  • Gregorius
    #39
    Szerintem sem, a 13 egész jónak tűnik.
  • Gregorius
    #40
    Ja, a grafikonon tök jól látszik.