36
Mit gondolsz róla?
  • ghost cb
    #1
    Még nem láttam ilyen tápigt, ezért nyitottam.
  • prezi
    #2
    sékhed
  • ghost cb
    #3
    Szerintem érdekes téma. Kitaláció, de mindenki eljátszik a gondolattal milyen lehet visszamenni, és végignézni dolgokat, amik megtörténtek, vagy a jövőben megnézni mi lesz.
  • ghost cb
    #4
    picsába :D
  • prezi
    #5
    :DDDDDDDDDDD
  • akyyy
    #6
  • RelakSfromhome
    #7
    :D:D:D

    Csak nem időparadoxonba kerültél?
  • cyrus #8
    bagoly mondja verébnek :D:AS:D:ASF:A:FD:F:AD.asd
  • ghost cb
    #9
    Anyád faxa veréb :DDDDDDDDDDD (viccel nyukki)
  • pasquale
    #10
    azt h máén utaztam.. :D és időben megérkéztem
  • Rózsalány
    #11
    na, ha most visszautazhatnál az időben...:)))
  • pasquale
    #12
    előbb nyitná meg ezt a topicot mint más.... :D
  • ghost cb
    #13
    :P
  • Cicero
    #14
    ::D::Dddd
  • LittleL
    #15
    Valaki mondja má' meg a jövő heti lottószámokat, Plííz.

    De privátba ha lehet,
    mert ha sokan látják akkor egy lyukas garast sem nyerünk. DDDD
  • joebacsi
    #16
    privi ment
  • ngcsnet
    #17
    most eppen nem tudok visszamenni a jövőbe mer elromlott a fluxuskondenzátor
  • reménytelen
    #18
    A tehetősebbek ma már luxuskondenzátort használnak...
  • awak3n
    #19
    Szerintem ilyne nemlesz,mert ha lenne akkor pl vissazutaztak volna már őseink ,mondjuk megakadályozni a világháborúkat ,nem?
  • qper
    #20
    És ha felállítanak alaptörvényeket az időutazásra is? Ahogyan megfogalmazták a robotika három alaptörvényét is
    "
    1. A robotnak nem szabad kárt okoznia emberi lényben vagy tétlenül tűrnie,
    hogy emberi lény bármilyen kárt szenvedjen.
    2. A robot engedelmeskedni tartozik az emberi lények utasításainak, kivéve,
    ha ezek az utasítások az első törvény előírásaiba ütköznének.
    3. A robot tartozik saját védelméről gondoskodni, amennyiben ez nem ütközik
    az első és második törvény előírásaiba."

    Mi van akkor, ha az időutazás alatörvényei közt ott lesz az a passzus, hogy nem szólhatnak bele a múlt történéseibe, nem változtathatják meg aztm hiszen ez paradoxont idézhet elő amely megváltoztatja a jövőt, ezáltal tuti kihatással lesz az ő jövőjükre is.


    Egy banális példa: tegyük fel, hogy X visszautazik a múltba, hogy megakadályozza a 2. világháborút. Az ügy sikerrel zárul, X pedig egésze egyszerűen eltűnik. Hogy miként? Mi van akkor, ha pl. ük-ük-üknagyszülei a háborúnak köszönhetik megismerkedésüket? Nincs háború, nincs megismerkedés, nincs leszármazott aki megváltoztatja a múltat.

    Vagy megmaradván a háborús példánál. Azt ugye nem kell tagadni, hogy micsoda technikai fejlődést köszönhet az emberiség a világháborúknak (jót is és sajnos rosszat is). Nem lehetséges-e, hogy a múlt megváltoztatása esetén a lassabb fejlődés következtének köszönhetően nem a saját jelenébe, hanem egy másik jelenbe utazna vissza, hiszen akarva akaratlanul megváltoztatta a technikai fejlődés ütemét.

  • Phat Smoker
    #21
    tudományosilag jól belekotyogok a topicba :))
    vmi olyasmit hallottam, hogy előre lehetne menni az időben, de visszafele nem.
    hogy aztán ez mennyire igaz..még nem próbáltam ki :))
    meg vannak ezek a féreglyukak, meg a párhuzamos dimenziók..
    vagy túl sok sliderst nézek ? :))
  • ghost cb
    #22
    Mi is az időutazás? A múltat hagyjuk az egy másik téma. De ha a jövőbe megyek látom a jövőbeli önmagamat? És az, hogy a jövőbe utaztam, az tartalmazza, hogy vissza is térhetek a jövőből a jelenbe? Mert abban az esetben, ha csak jövőbe utazhatok (mert a múltba való utazást az elején mondtam, hogy hagyom), akkor ha a jelenben eldöntöm, hogy jövőbe megyek és nem térhetek vissza, nincs jövőbeli én, csak a jelenbeli énem a jövőben. Ez pedig egyenlő a hibernálással, és az egyesek szerint elérhető lesz.
    A múltba való utazás már sokkal bonyolultabb, de a jövőbe valót én elképzelhetőnek tartom, ha a hibernálás elérhető lesz.
  • Gabyee
    #23
    arról valaki valamit hogy a vatikáni központban van egy szétszerelt időgép amit pár évszazaddal ezelőtt készítettek?
    szét van szórva,és el van rejtve hogy nehogy össze tudják pakolni és esetleg meginvitálni Hitlert egy 3.világégésre!
  • ghost cb
    #24
    Hülyeség.
  • Phat Smoker
    #25
    hmm..nemtudom, de egy film sztorijaként nem volna rossz, úgyis annyi időutazós alkotás született az elmúlt időkben :)
  • qper
    #26
    Hagyjuk már szegény VAtikánt :)
  • dav1d
    #27
    Szerintem ha nincs a világnak egyfajta "memóriája" ami tárolná az eddig történteket akkor teljesen kizárt a múltba való utazás...
  • Davidus
    #28
    :DDD
  • awak3n
    #29
    Hmm..van benne igaz
    ------------
    Ez lehet,h hülyeség,sőt,de én ezen gondolkoztam már,bár lehet,hogy felületesek földrajzi ismereteim,de: ha egy időzónát átrepülök 1 óra alatt,akkor 159 perccel ugyebár előrébb vaygok(:S),namost ha az összes időzónát 1 perc alatt átrepülöm,és visszatérek a kiindulási helyzetemhez,akkor ott hogy az óra?
  • awak3n
    #30
    Asszem a fény elég jól tárolja ;)
    Ha felnézel az égre és látsz egy égitestet,nem azt látod, ami akkor történik
  • ghost cb
    #31
    Megnézed, vagy leméred mennyit utaztál. np
  • blackgamer
    #32
    érdekes probléma
  • Mirk
    #33
    Lol gondoljatok bele, hogy lehetne feltalálni időutazást. Ez az egész olyan megfoghatatlan téma, ha belegondolsz, jelen nincs is csak jövő és múlt, mivel a jelen egy pillanat alatt múlttá változik xD. Mindenki utazik az időben, előrefelé.
    Ezt sose fogják feltalálni. Hisz még a teleportálást se fedezték fel, pedig az az anyagon, megfogható dolgon alapul...
    Még az sincs tisztázva, hogy egyáltalán mi is az idő lol. Nehogy má utazzunk is benne:D
  • ghost cb
    #34
  • norbre
    #35
    már van egy ilyen fórum:

    Időutazás
  • ghost cb
    #36
    hát öcsém, te jó vagy