69
  • Marvin
    #1
    Ez jó ez.
  • Herds
    #2
    A videók nagyon jók!
  • arschsg
    #3
    A "nagy" Tokiói Egyetemen készült fényképeknek minősége undorató. Csupa homály. Hát kb. ilyen minőségű lehet ez a robot is... ha már egy normális képet nem bírtak csinálni a saját robotukról....
  • IoIa
    #4
    Kedves Richárd Balázs!

    Elárulnád, hogy te miért írsz állandóan tudósokat? Nagyon idegesítő! Ettől nem válnak sem a cikkek, sem a tartalmuk komolyabbá, vagy tartalmasabbá!

    PS: Magyarországon pl. az számít tudósnak, aki a Magyar Tudományos Akadémia tagja.
  • Hedgehunter #5
    Jok a videok......
  • TomasQ
    #6
    Gratulálok, az építő megjegyzésedhez. :P
  • raingun
    #7
    Egy ilyennek kéne légycsapót adni, és hullanának (mint) a legyek!
  • M2 #8
    Légycsapót!?
    Há' kapja el a kezeivel vazze!

    Ez tényleg hasznos felhasználása lenne, semmi Chemotox meg egyéb büdös kémiai vackok - igazi bio légyírtás. A balatoni szúnyogok ellen is járkálhatnának ilyen robotok a parton, leülsz egy padra és odajön csapodni a vérszívókat!
  • plamex
    #9
    Te mindenbe belekötsz ?
    Akkor nem tudósok hanem mérnökök ... most jó ???
  • plamex
    #10
    csak nehogy bézbólütőt adj a kezébe ....
  • raingun
    #11
    A felvételek egy része nagy sebességű kamerával készült, ami 200-500 képet is csinál másodpercenként. Az ára megéehetősen borsos, szóval örülj hogy van róla felvétel!
  • Ch_Slater
    #12
    wow...
    elég durván néz ki. tyűű. az a dynamic nem semmi. ahogy a fickó egy boton mozgatja elötte a labdát, és az meg rajta van rendesen...
    kicsit elkalandoztam és máris ilyen mozgású gyilkos robotok tüntek fel a szemem elött... hátborzongató.
  • plamex
    #13
    jah ... nyakadat kezdené így szorongatni ... ö
  • haxoror
    #14
    tetszik :)
  • Sliders
    #15
    Ez nagyon tuti! De jó l enne már ha lennének emberi külsejű robotok. Okosak mint a Terminátor :D

    De amugy ezeket a képsorokat elnézve hát nem haladunk rosszul csak lassan. NAgyon jók
  • IoIa
    #16
    Inkább...
  • Dj Faustus #17
    Összehasonlításképp nézzétek meg COG-ot.

    Ez kifejezetten nem a gyorsasága miatt érdekes, hanem hogy az 1990-es években milyen szociális interakciókra képes, emberformájú, arcfelismerő, fejével+szemével tárgyakat követő, akár fűrészelni is képes robotot tudtak készíteni.

    Egyébként a cikkben leírt robotkarról az a véleményem hogy ügyes kis szerkezet. De attól még nagyon messze vagyunk, hogy nagyon okos robotokat fejlesszenek...
  • Dj Faustus #18
    Egy bogár agya kb. 1000 MIPS (Million Instruction per Second - millió müvelet/másodperc) képes. Egy Pentium 4-es is 1000-es nagysságrendű. Hogy elérjük az ember teljesítőképességét 1000000 - 1000000000 MIPS-es gépet kéne építenünk (Moravec idővonala). Ja, és úgy kéne gondolkodnia, mint nekünk. Vagy egy kicsit okosabban...
  • haxoror
    #19
    Ahoz hogy a bányában vagy a földeken melózzon nem kell hogy az emberével felérő agya legyen :)
  • Caro
    #20
    Hát, én nem örülnék, ha gondolkodó gépek jönnének ki.
    Maradjunk a hagyományos módszernél, hogy a gépek a programjukat követik.
    Legfeljebb azt támogatnám csak, ha az agy lemodellezésével csinálnának _egy_ db szuperagyat.
    Hogy ő minden kérdésünkre tudjon válaszolni, de tömegesen biztosan nem használnám ezt az eljárást.
  • Fenjoy
    #21
    ezzel csak egy "baj" van, hogy minden "létező" gondolkodó tudat... teremteni akar, fejlődni és nem utolsósorban védeni önmagát:)

    SkyNet éledezz:)

    Elnézést A Sorokért:)
  • haxoror
    #22
    "minden "létező" gondolkodó tudat... teremteni akar, fejlődni és nem utolsósorban védeni önmagát:)"

    Ezt te hol olvastad?
    Már csak azért mert pillanatnyilag az ember az egyetlen létező gondolkodó tudat és ez alapján feltételezni hogy minden más létező(?) tudatnak is ez a célja elég megalapozatlannak hangzik :)
    Egyébként meg mindegy, ha kávét akarok akkor kávéfőzőt használok és nem egy Skynetet, csak a rossz sci-fikben van a konyharobotoknak öntudatuk és személyiségük, a robot nem vetélytársa az embernek hanem csak egy eszköze, olyan mint a sörnyitó csak egy picit bonyolultabb :)
  • MrTressy
    #23
    dynamic grasp nagyon durva gyakorlatilag realtimeba tudja követni a véletlenszerü mozgást...
  • irkab1rka
    #24
    "Már csak azért mert pillanatnyilag az ember az egyetlen létező gondolkodó tudat"

    dear haxoror. Kérlek tanulj meg magyarul helyesen beszélni, és ne csak a szavakat rakd egymás után random vaze izé baz. Köszi.

  • Omega
    #25
    Vajon egy tű hegyén mikor lesznek képesek cérnát átfűzni ezek a robotok ?
  • Dj Faustus #26
    Ajánlom figyelmedbe (és másoknak is): Isaac Asimov, Karen A Frenkel - Robotok, az emberformájú gépek című könyvét. A könyvben az egyik képen egy (régebbi) ipari robot keze egy tű 0,229 mm átmérőjű tűlyukába egy másik tű 0,178 mm-es hegyét "fűzi" be.
  • haxoror
    #27
    LOL

    Az "egyetlen létező gondolkodó tudat" részt nem raktam idézőjelek közé és ez már elég volt ahhoz, hogy értelmezhetetlenné váljon számodra a mondat? :D
  • Fenjoy
    #28
    Ergo, amit te nem olvastam, vagy amiről Te nem hallottál az NEM létezik:)

    Elnézést A Sorokért:)
  • Fenjoy
    #29
    olvastam=olvastál.... asem alvás:) Jó éjt:)
  • haxoror
    #30
    Ergo, amit nem olvastam, vagy amiről nem hallottam azt el akarom olvasni és hallani akarok róla :)
    Ezért kérdezem hogy hol olvastad :)
  • Mice
    #31
    az a rengeteg mips egy része viszont mindennapi dolgokra megy el, ahhoz h egy robot agyoncsapjon téged töredék ennyi számítás kell neki...
  • Mice
    #32
    léci szokj már le erről az elnézést a sorokért baromságról

    bármelyik fórumba megyek mindig ott van.

    ha minden 2. hozzászólásod tele lenne káromkodással v. mások baxtatásával még akkor is kevésbé lenne idegesítő mint amikor a kutya*ßßßért is bocsánatot kérnek

    a bocsánat olyan mint az ígéret. ha mindenhol elsütjük a kutya se hiszi el h komolyan mondjuk...
  • echo
    #33
    Tudós az aki tudományos munkát végez, márpedig ők azt végeztek, tehát...
  • dez
    #34
    Mégsem tudunk még ma sem olyan robot-bogarat összerakni, ami képes lenne önállóan keresztülmenni pl. egy erdőn... Még a Marsjárókat is minden ízükben távirányítják, pedig így elég nehézkes a dolog.
  • dez
    #35
    "Már csak azért mert pillanatnyilag az ember az egyetlen létező gondolkodó tudat"

    Gondolod? Szerintem az állatok többségének van tudata, és a fejlettebbek bizonyítottan tudnak gondolkodni is (persze nem olyan elvontan, mint az ember [kivéve az idült alkoholistákat :) ]).
  • uniu
    #36
    Hmm, remelem nemsokara kijon egy Cherry 2000 szeru noi robot, aki hasonlo gyorsasaggal hajtja vegre az "instrukciojaimat", es nemcsak a kezevel :)

    Amugy sztem jo ez az elnezest a sorokert dolog:) Kicsit debil, de jo:)
  • uniu
    #37
    Amugy a cikkel kapcsolatban, telleg eleg jo. Bar latszot sok optimalizacio, pl a hatter homogen volt, a laszti pedig erosem eltero szinu. Amugy hasonlot hasznalhat a hadsereg a hadihajok gattling tipusu gepagyujaihoz, ill az alacsonyan szallo repcsikre jol lehetne iranyitani a celkeresztet egy ilyen eszkozzel:)
  • IMYke2.0.0.0
    #38
    Inkább unalmas, nem jó...

  • Epikurosz
    #39
    Mondd, téged mi idegesít még?
    Hosszú lehet a lista...

    Tudósok. Teljesen rendben van, csak gondolom a magadfajtának jobban tetszene egy trendibb neologizmus.
  • dez
    #40
    Szerintem is kicsit infantilis dolog mindenkire ráfogni, hogy tudós, aki bármiféle fejlesztéssel foglalkozik, csak mert egy egyetem falai közt teszi. Sok esetben hallgatókból álló csoportokról van szó, persze egy tanár, jó esetben prof. vezetésével.