1398
Szakadozott net, netes játékoknál packetloss stb...
  • Guer
    #1
    Ha nem játékra akarom használni akkor tökéletes.

    De ha igen akkor használhatatlan... nagy ping, packetloss, lag...

    És mindez egy 1M -es netnél amit most akarnak 2M-esre emelni!

    Várom a tapasztalatokat hogy nektek is vannak e hasonlo problémáitok?
  • akyyy
    #2
    Milyen az a Fibernet?
  • Guer
    #3
    ilyen
  • akyyy
    #4
  • vsly
    #5
    Akkor ide is beírom:
    "Fiberrel folyamatosan ingadozott a pingem+belassult+szakadozott a NET.

    Folyamatosan tettem a hibabejelentéseket,de nem tudták megcsinálni.Hiába volt modem+erösítöcsere.

    Fogtam magam,megrendeltem az ADSL-t,a Fiberrel meg felbontottam a szerzödést.Írtam nekik egy levelet,hogy tekintettel a szolgáltatásuk"minöségére" tekintsenek el a szerzödésbontásból adódó pluszköltségeim megfizetésétöl.És belementek."

    A lényeg,hogy minden egyes hibát jelentsetek le,mert 1 évig meg kell örizniük a hibajegyeket,és ez bizonyíték a kezetekben!
  • Guer
    #6
    De mégis hogy tudnám jelenteni?

    Hivjam fel öket minden nap hogy: hééé csinálj mé vmit k*ccs*g mert laggol a css...
    pfff.....
  • vsly
    #7
    Nekem leginkább az volt a gáz,hogy kb.19h-tól 23hig elkezdett eléggé ingadozni.
    Pl.:ahol napközben 30as pingem volt,ott este 30és 100körül ingadozott.+voltak 1-2percek,amikor volt ugyan NETkapcsolatom,de olyan irdatlan lassú,hogy egy oldalt 2-3perc alatt töltöött be az explorer.
  • vsly
    #8
    Van egy hibabejelentö NONSTOP szám.
    Amikor xaraxik felhívod,elmondod a hibajelenséget amit észlelsz(pl.erösen ingadozó,magas ping;lassú adatforgalom;szakadozó kapcsolat,stb) ,ilyenkor vagy rá tudnak nézni a modemre,vagy csak felvesznek egy hibajegyet.Utána a területileg illetékes szerelöbrigád felkeres,és megvizsgálják.Csinálnak majd ezt-azt.Ha nem tudják megoldani a gondot,akkor verheted az asztalt,hogy te nem ilyen szolgáltatásért fizetsz havi xezer Ft-ot.
  • Sephi
    #9
    Nekem tok jo!
  • Narancs
    #10
    Nekem is szar. De fölhívtam a számukat, és soha senki nem vette fel. Aztán 1x fölvette egy biztonságiőr, és közölte, hogy egyedül ő van az épületben, mi a fasznak hívom őket este, mikor hétkor mindenki lelép a picsába. Ezért fos mindenkinek este a Fiber, mert magukra vannak hagyva a gépek. Hogy ezt mégis hogy a faszba gondolták, azt nem tudom.
    Amúgy mostanában egész jó, bár napont tízszer tuti szakadok, de mindíg azonnal vissatudok menni...
  • Nadi
    #11
    Nálunk a kábel TV megy el mindig
  • Guer
    #12
    naigen
    és ezért fizetünk mi havi 10 rongyot...
  • Narancs
    #13
    éncsak ötöt
    De igen, elvárná az ember, hogy szolgáltatást kap a pénzzéért...
  • magus755
    #14
    Beleszólnák a beszélgetésbe de ugy mint lejjeb beirták ha ilyen szar akkor mér nem kötettek be adsl-t(axelero)mert vele az ég világon semmi probléma nincs!
  • RelakSfromhome
    #15
    Netes játékban néha lemerevedik pár másodpercre, de lehet, hogy a hiba az én készülékemben van (néha ugyanis gépelés közben is leáll)
  • MacrosTheBlack
    #16
    Ez miért jobb mint a mezei adsl? Ahogy elnézem 1 rakás költséget felszámolnak.
  • Bandew
    #17
    Nekem sincs semmi bajom vele.
  • Bandee1987
    #18
    a kábeltv-jük király, viszont a netet nemtom, mivel nekem invitel adsl van, és az faszán megy mindig. Szomszéd asszongya szerinte jó a Fibernet.
  • kaloz174
    #19
    Nekem megbízhatóan működik. Csak nagyon ritkán van panaszom rá.
  • Beers
    #20
    Nekem meg nem!
    Aki játszani akar felejtse el!
    Most váltottam vissza adsl-re -é érdekes módon megszüntek a szakadozások!
  • Guer
    #21
    na most volt a váltás 1M -röl 2-re talán most vami változni fog (már a nagyobb sávszélt leszámitva)

    meglátjuk...
  • vki
    #22
    Nekem a mini van, de semmi baj nincs vele. Nekem simán ment a Call Of duty, de még az UT2004-gyel sem volt bajom, amellett, hogy még mikrofonon is beszéltem vele. Panaszom még nem volt, csak egyszer, amikor egy napra kinyomták, mert fejlesztettek valamit rajta.
  • Moyko
    #23
    Nekem sux.. a 384- csomagom alig érte el a 20K.. egyszer ment fullos 40K kb 2 napig... 3x teefonoltam cserébe egynapifóg nem volt netem..aztán megint vold de lassú, akkor megint be telefonáltam..megint nem volt netem egy napig, most ott tartok hogy bementes és hogy találjanak ki valamit mert szerződés szegésért feljelentem őket...erre jöt a válasz hogy nemsokára majd 512-est kapok...
    (elképzelem ahogy a dagadt zsiros képü rendszergazda kb 18 éves üzemelteti a kis lófasz Ftp-jét és szivja el másoktól a netet , ha meg beszólsz akkor ki is lővi nálad.
  • vki
    #24
    Nálunk (Fehérgyarmat: kis szar falu típusú város) mindenki elégedett a Fibernettel, mert ami a szerződésben le van írva, azt be is tartják. Mellesleg itt mág ADSL sincs. Szal ezen kívül vagy Voda, vagy T-COM
  • GAthersw
    #25
    Nekem tökéletesen működik (Kecskemét) , 2 éve köttettem be akkor ami modemet adtak (Thomson az felmondta 1szer a szolgálatot, folyamatosan szakadt stb. ráállítottak valami progit ami figyelte azt mikor látták, hogy hoppá télleg akkor hoztak másikat, azóta tökéletes. Mellesleg mikor én beköttettem 512esként már akkor 120-130Kval szedtem vele, mikor a putta ADSLesek ennyiért 3szor ennyit fizettek szóval nekem nem lehet egy szavam se...
  • Thomsen
    #26
    Azért ezt illene tudni.
  • lamase
    #27
    nekem petőfibe 300-400al szedett még az elején ;)
  • Guer
    #28
    Ha nem játékra használom akkor nekem is tökéletes.

    Viszont ha jáccol ahol folyamatos kapcsolatra van szükség akkor már elöjöhetnek problémák
  • GAthersw
    #29
    Mióta megvan játszok vele FPSeket és MMORPGt. :P
  • k9duli
    #30
    Kabelnet mini van tehát 128k és egyzserűen tökéletes szét css-ezem az agyam.Jó pingel.Semmi adatvesztés.
  • IlluminatoR
    #31
    Tegnap kibaszta a gépet a vihar, és bekapcsoltam a gépet, a modem alig akart netet fogni, és most épp játékban is vagyok. Van ott egy lagometer, a felső sárga oszlopok a lagek, az alsó piros és zöld oszlopokat nem ismerem, de írdatlanul laggolok, és többször megáll a játék. :C
  • IlluminatoR
    #32
    Most baszott ki az msn, és a játékból is kifagytam. :CCCC
  • IlluminatoR
    #33
    De ez egy mellékhatása annak, hogy felhúzzák, vagy mi a fene van már?
  • EmThor
    #34
    sávszélt emelnek, no para
  • Guer
    #35
    tudom de a két dolog nincs egymással összefüggésben
  • IlluminatoR
    #36
    Már jó, hála ég..
  • Narancs
    #37
    Akartam egyet öldökölni neten, gondoltam nyomok egykis FarCry multit. Pingem 200 alá nem ment, szép diavetítésben volt részem, 2 perc alatt 50X ölt meg aza halál béne gyerek akit pár napja rommá aláztam. Nem is láttam hogy jön. Köszönöm Fibernet, hogy biztosította nekem ezt a kivételesen gyors, megbízható netkapcsolatot. Remélem jövő hétre meglesz az ADSL...
  • sylas
    #38
    nálam is xar lett a ping!
    Még sáv.emelés előtt fasa volt
    meg amikor megemelték akkor 200-230al töltöttem most meg max a 180
    meg a sávszélesség mérők is először 2-2.09mbitet jelzett most meg 1.5-1.8
    szóval remélem cselekszenek vmit
  • Guer
    #39
    nekem sávszél emelés ota jo
    most van átlag 230-250 között a letöltés de van ugy hogy eléri a 280-at
    nekem régen volt 130 körül
  • sylas
    #40
    nekem is 130-140 volt
    Merre lax?