56
  • IMYke2.0.0.0
    #1
    Rendben, bármit is írtok most, várjunk és akkor 2285-ben visszatérünk a kérdésre...
  • pilsner
    #2
    ...egyelőre titokban tartják az általuk kiötlött nevet...
    a hiradoban azt mondták xena lesz a neve, ha bolygónak minositik
  • IMYke2.0.0.0
    #3
    Jajjj, csak Xena ne legyen!!!
  • SuperCow
    #4
    Pszt.... ez titok.

  • Sub
    #5
    A Sednával most akkor mi van?
  • spawn666
    #6
    ez hullajó...ugyanazt akartam mondani mint Imyke :D nah mind1, később vixatérünk a kérdésre...addigra már 14 bolyó lesz :D
  • mrzool
    #7
    Ez a hír se rossz: Meghackelték a Naprendszert:)))))
  • TheZsenyka
    #8
    Majdnem az Oort felhőnél van.
  • TommyGun
    #9
    SG csöppet levan maradva...ezt 1 hete mondta be a tetves M1....az AMD-s hír az occsó 3800+-ról is már elég régi...mivan minden újságíró nyaral ? :DDD
  • jefferson83
    #10
    Az utcsó mondatban a bolygók felsorolása kicsit sántít :) Ja és nem csak az utolsó bolygó miatt!
  • IMYke2.0.0.0
    #11
    Tudod, hogy ki volt Kevin? Mert ha igen, akkor nem tartod furcsának a poénhírt...

  • Esrohnoil
    #12
    Nehogy már Xéna legyen... így is van már egy Plútónk... A következő meg Donald kacsa lesz? =D lol
  • Esrohnoil
    #13
    Akkor inkább már legyen Conan, v. Kolumbusz.
  • KillerBoy
    #14
    Beautifullos..... akkor írhatják át a tankönyveket.... ha-ha.... és ha két hónap múlva megint találnak egyet... akkor I.J.... a lényeg, hogy van még pár bolygó, amit még/már nem látunk....
  • Cactus
    #15
    Szerintem legyen a neve Anettka. És akkor őt azonnal oda is küldjük, hogy vizsgálja meg személyesen a felszínt. Aztán ha esetleg nem térne vissza (végülis nincs annyira hideg ott ), akkor majd kitalálunk valami mást neki.
  • IMYke2.0.0.0
    #16
    Legyen a neve: Föld II - oszt küldjünk oda kolonizálókat... :))))))
  • jefferson83
    #17
    Bevallom fogalmam sincs, ha akarod elmondhatod. Én még csak arra céloztam, hogy a helyes sorrend: Merkúr, Vénusz, Föld, Mars, Jupiter, Szaturnusz, Uránusz, Neptunusz, Plútó. De most néztem utánna és néha előfordul, hogy az utolsó és utolsó előtti sorrendje megfordul úgyhogy sorry. Kevin meg gondolom egy ismert hacker lehet (ez csak tipp:).
  • IMYke2.0.0.0
    #18
    Így van. Kevin Mitnick a 80-as évek legismertebb hackerje volt, aki szószerint egy laptoppal és egy telefonfülkével törte fel a Pentagon védelmét [is]... számos telefontársaság számláját stb.
    Kicsit Robin Hood volt, kicsit gengszter... Üldözte is rendesen az FBI, a banki biztosító társaságok és a CIA is... film is készült a fiatalemberről.

  • mrzool
    #19
    Szerintem nem poénhír, más (külföldi) oldalakon is megtaláltam ezt a cikket - persze az utolsó bekezdés kétségtelenül a szerző fantáziájának a szüleménye.:) Írok is nekik, hogy rossz a bolygósorrend.

    Kevin bácsi pedig ügyes fickó, jókor volt jó helyen, a social engineering nagymestere. Érdekes előadást tartott az év elején egy bp-i konferencián.
  • Inquisitor
    #20
    "..... akkor írhatják át a tankönyveket.... "
    Lehet rosszul emléxem, de már a 80-as évek második felében is tanultam a suliban, hogy nagy valószínüséggel van egy 10-ik bolygó a rendszerben (már akkor sejtették a többi bolygó, és egyéb "ojjektum" pályaeltéréseiből), de akkor még nem volt 100%.
  • mrzool
    #21
    Egyébként nem tudom mire fel ez a felhajtás, a tudós társadalom nagy része szerint már a plútó sem bolygó, hanem inkább plomet, úgy, ahogy ez a most felfedezett "tizedik bolygó" is az... Van 8 nagybolygó, és kész, mindenki örüljön, és fedezgesse fel a Kuiper-öv objektumait.:)
  • pipaxy
    #22
    Azért remélem, hogy senki se hisz a cikknek, hogy ez az égitest 2683 kilométer átmérőjű.

    A csillagászok a bolygó visszavert fényének erősségéből számítják ki az átmérőt, de azt nem tudják hogy mennyi ráeső fényből veri vissza azit amit számszerűleg mérni tudnak. Ha csak olyan kis részét veri vissza a fénynek, mint a Hold, akkor akár sokkal nagyobb is lehet, mint a Föld! Ha viszont jobb fényvisszaverő, akkor értelemszerűen kisebb. A csillagászok csak saccolni tudnak, úgy számolnak, mintha az egy átlagos Kuiperi objektum lenne. Annyi bizonyos, hogy nagyobbnak kell lennie, mint a Plútó, mert azzal a mérettel, teljesen tükröződő felülettel is picit halványabb lenne.

    Viszont nagy szerencséjük van a csillagászoknak, találtak körülötte egy Holdat! Annak pályájából már pontosan tudják a „bolygó” tömegét. Ez úton is lehetne számítani az átmérőt, de mennyi a sűrűsége ? :)
  • pipaxy
    #23
    Ami jelentős zavarást lenne képes kifejteni, annak sokkal nagyobbnak kellene lennie, nem éppen kisebbnek mint a Holdunk.
  • jefferson83
    #24
    Köszönöm meg fogom jegyezni :)
  • jefferson83
    #25
    Természetesen én is így gondolom :)
  • Norbi7
    #26
    Én azt nem értem hogy akkor eddig miért nem vették észre, mivel elvileg ezt a naprendszert amiben vagyunk azt ismerjük. Ha ez messzebb van akkor miért tartozik ez a bolygó ide - azaz hogy ez lesz a 10-ik bolygónk, ha tényleg az. Tehát azt akarom kérdezni, hogy meddig is tart a mi kis naprendszerünk?
  • jefferson83
    #27
    Én úgy gondolom ha ez a bolygó a mi Napunk vonzáskörzetében (gravitációs) van akkor a mienk.
  • 2XP
    #28
    Plútó: A görög mitológiában Hadész istennek, az alvilág urának egyik elnevezése.

    http://www.cab.u-szeged.hu/local/naprendszer/mito.htm
  • 2XP
    #29
    The location of Planet X

    A nasa-nál már ki is számolták hol van :)
  • Anteris
    #30
    meg a Janus-szal ugye...
  • MacrosTheBlack
    #31
    Rá kell rakni a mérlegre és lemérni. :)
  • Caro
    #32
    Naprendszer:
    kb. 2 fényév sugarú.
    Ide tartozik minden, ami a Naprendszer tömegközéppontja körül kering.
    + még az üstökösök közül azok, amik csillagközileg keringenek, de a Nap körül fordulnak.
  • pipaxy
    #33
    Aszerint 4 Föld-tömegűnek kell lennie.
  • atlagember
    #34
    kb harmadszor fedezik már fel azt a k..a tizedik bolygót. Most akkor melyik a tizedik (ez, a Sedna, vagy a Niburu, vagy stb.)?
  • jefferson83
    #35
    Harmadszor fedezik fel, de mindig mást nem? :) Hivatalosan még egyik sem. Még egyezkednek milyen kategóriába sorolják bolygó, kisbolygó vagy valami más.
  • csabala
    #36
    NIBIRU !!! Nem új!!!... már régi "folyamköziek" papjai tudtak róla.
  • plamex
    #37
    meee 10. nek lenni jóóó ... :))
  • ammer 1227
    #38
    Érdekes.Még egy két ilyen felfedezés,és költözünk valamelyikre.
  • ammer 1227
    #39
  • IMYke2.0.0.0
    #40
    Szeretném megélni még egy Mars-város létrejöttét... Tiszta "Emlékmás" lenne a feelingje...