106
Hány percig, van-e vmi különleges módszer?
  • bazza
    #1
    Erre kíváncsi lennék... A családban mindenki elektromos fogkefét használ, mert lusták. Csak én használok hagyományosat. Szerintetek melyik a jobb? Ja és tényleg 5 perc a minimum? Nekem 4 perc a rekordom, de már vérzett a szám mindenütt és csípett a fogkrém! :DD
  • Nh Shevits
    #2
    ilyen topikokat muszáj?
  • OPM
    #3


    ennyire unatkozol hogy újra visszaszoktál sg-re? :D
  • Takezó
    #4
    áh, 4 perctől nekem is vérezne, de durván... én 2 percig szoktam reggel+este, plusz napközben 1-2szer 1 perces gyorsat :Ð
  • sapkafej
    #5
    én csak minden szerdán
  • bazza
    #6
    :))
    Én csak reggel meg este.
  • IlluminatoR
    #7
    Nekünk is van elektromos, de ha a miénkel fogat mosol, olyan mint ha ujjal befogrémeznéd a fogad majd úgy kezdenéd dörgölni.
    Hagyományos rox.
    Először alul jobb oldalt, aztán felül jobb, alul bal, felül bal, majd elöl fent és lent.
  • DJ Skyline
    #8
    fogkefe+fogkrém+csapvíz...
    a boltban megvásárolt fogkefét és fogkrémet előveszem,lecsavarom a kupakot a fogkrémről,majd a fogkefére nyomok egy kis krémet...számbateszem a már fogkrémes fogkefét,majd megmosom a fogamat..mind az alsó,majd a fölső fogsoromat...számbaveszek vizet,öblögetek,és kiköpöm...fogkefét fogkrémet visszateszem a polcra,természetesen a fogrém kupakját nem felejtem el visszacsavarni...törölközőbe megtörlöm a számat és kész...
  • Davidus
    #9
    én nem mosok fogat( AL Bundy STyLe™)
  • franco
    #10
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • jointeer
    #11
    senki sem használ fogselymet?
  • Davidus
    #12
    lol azt csak a francia köcösögök használnak
  • akyyy
    #13
    ha kiköpöd nem lesz nyálas a szád meg ilyenek? leírnád ezt a műveletet részletesen? ha tudsz, szivesen néznék animációt, videot, képet...
  • Taranov
    #14
    Az elektromos nagyon szar szerintem, sokkal nagyobb odafigyelést igényel, ahhoz tényleg 5 perc kell, de nekem nincs ennyi időm erra a célra, szóval hagyományos fogkefével végigmegyek fél perc alatt. Gyors vagyok, de technikás :)
  • DJ Skyline
    #15
    nem mert erővel köpöm ki a nyálas-vizes-fogkrémes-lepedékes habot...és a csapba megy...
  • DJ Skyline
    #16
  • báttyó02
    #17
    jol
  • DJ Skyline
    #18
    1. - A fogkefét enyhe nyomással 45°-os szögben helyezzük az íny szélére, és a lerakódást apró, lazító mozdulatokkal - az íny széle alatt is - oldjuk. Az erőteljes súrolás nem tesz jót!


    2. - A fellazított fogkő eltávolítására húzzuk a fogkefét kb. tízszer az íny irányából a korona felé, mindig pirosból fehérbe. Ezáltal alaposan eltávolítjuk a baktériumokat tartalmazó plakkot.


    3. - Ezzel a módszerrel először a felső fogak és az állkapocs külső oldalát tisztítsuk meg. Az egyes tisztítási szakaszok legfeljebb 2-3 fogat foglaljanak magukba.


    4. - A fogak belső oldalán is plakk keletkezik, ezért a következő lépésben a belső oldalon is az előzőek szerint járjunk el. A fogkefét enyhe nyomással 45 fokos szögben helyezzük az íny szélére. A fogkövet apró, lazító mozdulatokkal oldjuk, majd távolítsuk el.


    5. - Ugyanúgy tisztítsuk meg a metszőfogak belső oldalait, itt azonban a fogkefét merőlegesen tartsuk, mivel így érhetjük el a legalaposabb tisztítást.


    6. - Végül a zápfogak rágófelületére kerül sor. Itt kivételesen "súrolhatunk" is.
  • báttyó02
    #19
    szép
  • sanzik
    #20
    Engem az erdekel,hogy a fogkremet a vegenel nyomjatok ki a tubusbol vagy a kupaknal?
    En a vegenel nyomom,de a parom az elejenel es ez engem nagyon zavar...
    Ilyenkor mindig meg kell "igazitanom" a fogkremet a tubusban,hogy ugy jojjon ki ahogy en szeretnem.
    Masnak nincs ilyen problemaja kozos fogkrem hasznalat eseten?
  • báttyó02
    #21
    :|\
  • praksi
    #22
    pohár víz + tabletta, bele a fogsor, 4 perc után tiszta...
  • Taranov
    #23
    Hihetetlenek vagytok.
    Hogy lehet 4-5 percig fogatmosni?
  • LiPTON
    #24
    tesóm mindig tubus végénél nyomja, ezért én az elejénél. nagyon utálja
  • Ramada
    #25
    :D
  • Jano
    #26
    Elektromos és hagyományos is van. Mindkettő , először simával, aztán elektromossal = beszteszt sájni tísz.
  • bazza
    #27
    van olyan aki nem használ fogkrémet?
    pl. haverom nemhasznál mert imádja az ízét és mindig megeszi. a probléma az, hogy a bélrendszere már kevésbé szereti, így le kellet mondania erről. helyette vmi keserű cuccost ken a fogára minden nap, az meg leszedi a lepedéket! :DD
  • Taranov
    #28
    De ha már a simával lemostál mindent, akkor az elektronosban nincs semmi izgi.
  • bazza
    #29
    és ki melyik fogkrémet kedveli?
  • Laky
    #30
    elektromos van, de hagyományosan használom :DD
  • bazza
    #31
    mert nekem végülis tökmindegy, azt szereten ha vannak benne csíkok, de ez csak amolyan hüle szokásom, de tehetek én róla, hogy az nekem gusztusosabb? biztos vmi reklámfogás...:))
  • Kojiro
    #32
    Én csak olyan fogkrémet vagyok hajlandó használni, amit minimum 10-ből 8 fogovos ajánl.
    Egyszer próbáltam egyet, amit csak 7-en ajánlottak.... hát olyan is volt

    :D
  • bazza
    #33
    :DDDDDD
  • Rage47
    #34
    ha nem mosol fogat...
  • gnar killer
    #35
    :DD
    ahogy bárki más d:
  • Rage47
    #36
    az mindenkinek ment
  • Taranov
    #37
    :D
  • Taranov
    #38
    Én az Elmexet, mert könnyen kenődik és jó az íze is.
  • báttyó02
    #39
    lál
  • Flamer
    #40
    ezmiafakkomrolszol dikk máhe?