26
Tudnivalók, infók, összehasonlítás
  • Cicero
    #1
    Shuttle SN25P

    Egy AMD-s megoldás, NFORCE4 chipset, S939 Proci socket, PCI-E, 350W
    A legjobb a piacon
  • Duddits
    #2
    Dikkk! Mi ez?
  • precision
    #3
    számítógép
  • Pyx #4
    Biztos praktikus, meg szép is, de nemvennék. -.c
  • akyyy
    #5
    Menynibe kerül? pénzz hozzá honnét vegyek? Hol lehet letölteni?:D
  • RelakSfromhome
    #6
    Év elején ftp szervernek vagy minek vettünk egy asus Pundit gépet, mert halk legyen, stabil legyen, mittommilegyen. Bekapcsoltuk, és a hangja kb olyan volt, mint amikor a nyomás alatt lévő gázcsőről lebugázzák az órát O_o

    Aztán megtaláltuk a venticsendesítő beállítást, azóta ilyet rendelünk a népeknek.
  • Cicero
    #7
    120.000 FT, és ez még csak a ház, táp és alaplap. Ebbe kell venni videókártyát, procit és memóriát. Magyarul pénzkidobás. Inkább veszek 20.000 FT-ért házat + tápot (400 W), 25.000 FT ért alaplapot, 20.000 2x512 DDR memóriát, 50.000 ft ért videókártyát, meg egy AMD 64-es procit, és máris erősebb a gépem mint ez. Jah meg veszek bele AirCool, vagy Zalman 19 dBL-es hűtőt és le van intézve az egész. Az én gépembe 6 hűtő van (19-22 dBL közöttiek, meg egy Zalman) és alig éri el a 20 dBL-et....
  • RelakSfromhome
    #8
    65000-é vesszük kb szőröstül bőröstül + monitor

    Mondjuk nem ilyen kis kocka, hanem egy pici toronyház :)
  • PeeTeR
    #9
    azt nem tudom miben a legjobb (esetleg ar/teljesitmeny) de ha tenyleg a legjobbat akarod akkor legjobbat valasztod



    a neonzold (libafos zold ) jobban tetszik
    ez a fekete-szurke mar lecsengett valamikor a Thermaltake -es idoszakomban
  • RelakS
    #10
    De ez nem barebone
  • Cicero
    #11
    Ennek semmi köze sincs a Barebone PC-k-hez, ez egy teljesen egyszerű ház, és lehet az oldalukon pakolni bele, de én már láttam "nyersen" is. Mellesleg nekem egyálltalán nem tetszik, akkor már inkább Aero, vagy Creative4-et vennék :)
  • Cicero
    #12


    Mondjuk egy ilyet eltudnák képzelni lentre, a DVD lejátszó helyett, bár mostanság már a DVD-k is letudják játszani az MPEG, AVI stb... fájl formátumokat. És ez csak 40.000 Ft
  • Cicero
    #13


    Kártyaolvasó ki, DVD író/olvasó be :)
  • QuippeR
    #14
    50k körül szeretnék barebone rendszert (ház, alaplap, integrált cuccosok), melyik a legjobb?
  • QuippeR
    #15
    csend és hullaszag? elszalasztottam egy ilyet:



    ASUS DigiMatrix, hdtv tuner, gigabites lan, meg minden nyalánkság, ennek megfelelően 250 euróért kelt el az ebay-en, jó 50 euróval a tűrésküszöböm felett.
  • QuippeR
    #16
    mondjuk ezt inkább HTPC-nek szokták nevezni, nem barebone-nak, de mindegy
  • azirafael
    #17
    Én is azon gondolkodom, hogy mindenféle hulladék dvd lejátszó/felvevő/házimozi rendszer baromság helyett veszek egy faszán kinéző Barebone Pc-t. Rádobom az oprendszert, rádugom az 82 cm LCD TV-t, és faszán felveszek/lejátszok akármit, melette még netezni, játszani is tudok a tévén, és még ki is rakhatom a nappaliba a tévé alá polcra, ahova mindenki a hifijét pakolja. Egyben megoldottam a 6 csatornás házimozi kérdését is, nem kell attól félnem, hogy kijön egy új divx és dobhatom el a lejátszómat, vagy, hogy nem rakja a divx alá a felíratot...

    Csak azt nem tudom megéri -e? Mennyiből jönne ki egy jó gép, és hol vegyek? Egyáltalán milyet?
  • Inquisitor
    #18
    Gondolkodtam Barebon cuccon, de atomdrágák. Második gépnek kéne, és nem baj, ha tud videót lejátszani, viszont halk is legyen.
    Jelenleg valamilyen ATI chipsetes Conroe/AMD AM2 lapon filozom, mert hűvös a chipsetjük, és integrált videoval (ha minden kötél szakad) még mindíg lehet videozgatni.
    Jelenleg a ModeCom Slim házakat nézegetem, mert nagyon kicsik, de nem kell bele LP-s kártya, csak éppen drága mATX táp való hozzá. Elég pofásak is ...
    ModeCom Slim házak ...
    Az egyetlen bajom, hogy nem tudom mennyire szeretik az optikai meghajtók a függőleges beépítést???
    Ja és mert maradi vagyok, valami ízléses ezüst+fekete, vagy fekete megoldásban gondolkodom.
  • Inquisitor
    #19
    És ugye újabb lapokon már Realtek 882, 883, 888 Azalia 1.0 hangkari van, 7.1 hanggal, és tudnak mellette még egy fülest is (+2) meghajtani. Szóval egy ilyen mATX alaplap + Slim ház + passzív VGA (Giga Heatpipe II széria?) gondolkodom most.
  • Inquisitor
    #20
    Nos, valami vélemény a Slim cuccokról?
  • Vista
    #21
    Sziasztok, nézegettem egyet én is a HT meg a DVDRW alá, csak fingom nics, hogy millet.
    Ezeken gondolkodtam, főleg az Asus féle megoldáson:
    http://depo.hu/?pn=product&c_main=68&c_parentid=101&c_id=220&p_id=22067
    http://depo.hu/?pn=product&c_main=68&c_parentid=101&c_id=220&p_id=15561
    http://depo.hu/?pn=product&c_main=68&c_parentid=101&c_id=220&p_id=25376

    Véleményt tud valaki alkotni, valamelyik cumóról?

    Üdv!
  • Zsoldos
    #22
    Asus barebone -ok nagyon gagyik. Sajnos azzal kell dolgoznom. :/

    A procihuto gagyi, berezonal tole az egesz haz. Csak ugy ok, ha papirt rakok a haz ala, hogy tompitsa a rezgest. A hazhuto-t ki kellett huznom mert, nehany honap mulva elkezdett hangosan zugni. Es hogy minden franko legyen, kb 4 honap utan magatol megsult a proci is (p4-3.2 ghz)

    Es a hab a tortan:
    Mivel kollegam valasztotta ki, ugyhogy mindennek a tetejebe meg sis -es alaplapja is van. Ide vezerlot rogton venni kellett, mert a beepitett 2-3mb/sec sebesseggel kergette a vinyokat. Az integralt hangkartya pedig kerreg a vincsi utemere es rendszeresen lefagyasztja a gepet.

    Ez utobbirol persze nem az asus tehet, de az elobbiek miatt fix, hogy asust soha tobbe.

    (az itthoni alaplapom s939 nf4-es asus, azzal nincs gond)
  • Zsoldos
    #23
    szerk: a haz a tap venti miatt rezonal
  • szemlits
    #24
    'Napot!

    Van valakinek Aopen XC CUBE gépe?

    Nem boldogulunk néhány dologgal...
  • FOT3
    #25
    valaki megmondaná, hogy mi az a barebone pc? mert ehhez hülye vagyok
  • duracellmumus
    #26
    huray!

    képzelj el egy nagyon apró dobozt amibe belezsúfoltak mindent ami egy pc működéséhez kell cserébe eléggé fapados...

    ezeket isten azért teremtette hogy ne keljen gondolkozni a számítógép vásárlásnál...(kb.: mint konzol csak sokkal több vele a kínlódás)

    átlagban nagyon zsúfoltak, hatalmas forróság és szélzaj jellemzi Őket.

    gagyi biosz, gyenge táp, hitvány periféria illesztők/vezérlők, ua.-azzokkall az alkatrészekkel egy normális pc 10-20%-al gyorsabb, ez az agyonintegrált alap miatt van.

    én is szerettem volna valami egyszerű jószágot de inkább mATX-es megoldást választottam.

    hirtelen ennyi jutott eszembe:)