55
Egy egyedülálló film
  • Aquli
    #1
    Egyik kedvenc filmem, és (rákerestem) még nem volt topicja. Pont most megy a TV2-n, ezért jutott eszembe, hogy témát nyissak neki. Valaki tud arról, hogy milyen a könyv, illetve az ezt megelőző film, ami alapján készítették?
    Márk
  • Ronny
    #2
    nagyon durván jó volt
  • _Vegeta_
    #3
    utallom a topiknyitast, de jo film megerdemel egy topikot ha nincs is rola mit beszelni. :))

    Szoval csucs egy film!
  • Rafaelo
    #4
    a végén győznek nem? :DDD
  • blackgamer
    #5
    lusta voltam megnézni, valaki leírná légyszi a történetet?
  • PeeTeR
    #6
    van 12 majom es azok ugralnak ossze-vissz a filmben, Bruce -nak meg azt kell begyujtenie
  • DanielT
    #7
    Lényegében egy társkeresős film, olyan mint a Randiguru, csak itt 12 majom egymásra találásáról szól.
  • winnie
    #8
    nézd meg, szerintem
  • Grusi
    #9
    :DDD
  • fifi
    #10
    én most láttam először és nekem nagyon-nagyon tetszett...
    SPOILER
    annyi nem tiszta, hogy akkor a vörös hajú mókusnál végülis ugye ott volt a vírus a végén??? és valójában a 12majom hadsereg csak az állatokat engedte szabadon...?
  • akyyy
    #11
    nekem nem tetszik a film pedig láttam már vagy 5* :DD
  • Grusi
    #12
    SPOILER

    Igen, és nem változtatták meg a jövőt :)
  • Bandew
    #13
    De igen, a végén volt egy utalás rá, amikor megjelent a jövőből az a nő.
  • fifi
    #14
    ???
  • Kaplan
    #15
    Sajnos nem tudtam tegnap végignézni de mindenképp megszerzem valahonnan.
    Kérem szépen nagyon komoly volt a film amíg láttam egy mestermű..
    Érdemes mindenkinek megnézni ;)
    Asszem én is pár napon belül megszerzem :P
  • Cvd
    #16
    SPOILER

    Milyen nő a jövőből? Igaz régen láttam, de nem rémlik ilyen. Úgy emlékszem hogy a 12 majom hadserege csak az állatokkal foglalkozott, közben a vírus elszabadulásáért a vörös hajó fickó a felelős. A végén annyi csavarra emlékszem nővel kapcsolatban hogy Bruce Willis visszatérő gyerekkori emlékében (a balhé a reptéren) Madleine Stowe-ot látja, meg saját magát meghalni, amire akkor rá is döbben mikor lelövik és a gyerekre (vagyis magára) néz. Ettől a vírus ugyanúgy elszabadul, vagyis semmit sem akadályozott meg, nem változtatta meg a jövőt.
  • Bandew
    #17
    A fószer lelötte a Willist, oszt elmenekült és a gépen a nő ült mellette.
  • Bandew
    #18
    Ezt jó parasztosan fogalmaztam meg. :-)
    A lényeg, hogy ott van az az idősebb nő, aki az egyike volt azoknak akik visszaküldték Willist az időben.
  • IlluminatoR
    #19
    Nem láttam végig. :/
  • Cvd
    #20
    Asszem megnézem megint, mert erre már egyáltalán nem emlékszem. Igaz egyszer láttam moziban, az meg nem ma volt.
  • PetruZ
    #21
    Spoiler!

    Nem, az csak egy csavar volt. :) Igen, az a nő volt, de "korábbi" kiadásban, azaz ő is túlélte a vírust, és a csavar az, hogy a jövőben tkp. fogalma sincs arról, hogy milyen közel is állt ahhoz, hogy leállítsa az egészet. Bár a filmben többször is elhangzik, hogy megváltoztatni már nem lehet a jövőt, de mintát akarnak szerezni az eredeti vírusból, ami még nem mutálódott, hogy abból készítsék el az ellenszert, hogy a jövőben újra visszafoglalhassák a felszínt.
  • Bandew
    #22
    Hát az is lehet, de nem hiszem, mert nem igazán tűnt fiatalabnnak a nő. :-)
  • fifi
    #23
    az nem ua. a nő...
  • Bandew
    #24
    De igen ő az! És most,h ogy belegondolok valszeg a nem a jelenben lévő volt, hisz akkor ő is meghalt volna.
  • tehen_m
    #25
    Akkor ő is visszajött a mitáért.
  • obe
    #26
    SPOILER!! nos ,szerintem az a nő tudatosan volt a repcsin a faszi melett, a reptéri telefon után őt is visszaküldték, személyesen vette kézbe a dolgokat.
    a film ezért (is) zseniális, mert nem szokásos hálivúdi befejezésü, hanem teljesen nyitott,döntse el mindenki maga hogy miként alakul a jövö.
  • Bandew
    #27
    Jaja
  • tehen_m
    #28
    Szegény Brúsz Vilisz ezért halt meg.
  • zizzenet
    #29
    EMBEREK! Most esett le. Az a nő nem más, mint a pszichiáter nő idősebb kiadása!!! Onnan tudta, hova kell ülni. (Nem véletlen, hogy annyira erőltetik azt, hogy Willis mindig vissza-vissza menjen.) És ezért mosolyog rá a gyerekre, amikor meglátja a reptéren. Most állt össze. Tehát Willis a megidősödött szerelmét látja a tudósok között, persze erről ő mit sem tud. (Elvégre az is pszichiáter.) És az az idős nő tényleg visszajött a múltba, és pontosan tudta, hova kell ülni.
  • LSL
    #30
    NEEEM! Szerintem ez szimpla irónia ahogy PetruZ kolléga mondja. Teljesen fel van háborodva, hogy lövöldöznek a reptéren, és fel sem tűnik neki h a csávó céloz arra hogy tényleg az ember lesz a következő veszélyeztetett faj. És hogy mi rá a bizonyíték? Az hogy már nem tudták megmondani senkinek, hogy a prof segédje a ludas. És megint nem sikerült megváltoztatni a jövőt, mivel ennek a filmnek a sors bemutatása a célja.
  • Ben C
    #31
    meg akarok valamit tudni a filmről erre SPOILER SPOILER SPOILER :D
  • LSL
    #32
    Nesze
  • Aquli
    #33
    Nah. Mint topiknyitó, szólok.
    IMHO a nő nem a pszihiáternő, és nem is a jövőből jött vissza, Petruznak van igaza (IMHO), tehát ő az a nő, aki később a túlélők egy vezetője lesz, de nem a jövőből jött vissza. Egyszerűen véletlen.
    uff szóltam
  • Ronny
    #34
    akkor ez egyébként is idős nő nem öregedett semmit 40 év alatt...
  • Cvd
    #35
    Lusta vagyok most megnézni az idevágó részt, de lehet hogy csak nem tudtak a nőből 40 évet sminkkel eltüntetni.:)
  • PetruZ
    #36
    Dehogynem. Simán látszik, hogy a repülőn alig vannak ráncai, a jövőben meg egy vén banya, de ott a szemüveg torzít az arcán. :)
    Sztem ez egy tiszta "Gilliam"-es poén, egy ironikus fordulat a végére. :)
  • LSL
    #37
    Megvan dvd-n majd kikockázom és feltöltöm. Van vmi progitok amivel képet lehet lopni videóból, met a szimpla módszerek nekem fekete képernyőt adtak
  • Bandew
    #38
    Kapcsold ki a hardweres videóátfedés és akkor ki tudod lopni.
    (angolul valami overlay vagy mi)
  • LSL
    #39
    oké megpróbálom.
  • Kaplan
    #40
    Jajj én is megszerzem dvd-n 2e ft-t mindenképp megér :)