668
.
  • IMYke2.0.0.0
    #1
    Szép dolog, hogy minden városnak van ilyen témájú topikja, de eddig Pécsnek miért nem volt?!
    Most már van...

  • PeeTeR
    #2
    meg kb. meg 50 masik varosnak nincs
  • IMYke2.0.0.0
    #3
    Őszintén szólva, az legyen az ő bajuk...
  • Random work
    #4
    Mi augusztusban megyünk Orfűre és persze Pécsre is olyankor mindig benézünk.
    Elmegyünk a kispiacra a villányi borsarokba és éjszaka bulizunk.

    Ismeri valaki helyi a Galéria nevű szórakozóhelyet?
    Van egy jó kis zenés táncos csak most nem ugrik be a neve valami A betűs és lépcsőn kell lemenni ha jól tudom drága a pia és tömegnyomor van. Legalábbis akkor az volt. :D
  • PeeTeR
    #5
    egyertelmu... csak reagaltam :D
  • Bandew
    #6
    Na végre! :-D
    Én idén Pécsre megyek tanulni, szal most lesz némi közöm a városhoz. :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #7
    Tetszeni fog, meglátod!
    A suli [egyetem?] mellett, csajok, buli, csajok, buli, szép város, gyönyörű hegy és környék, Harkány, Villány...
  • dartonita
    #8
    villany....pinceszetek...veresbor...yikes.ecce megke nezni minden hujenek aki assziszi lehet a kunsagon bort termelni
  • IMYke2.0.0.0
    #9
    Ja, Kiskunhalas és környékén fogy a legtöbb műtrágya és cukor...! Évente 3x szüretelnek ott...
    Még jó, hogy a Villányi-t nem hamisítják.
    Bár, szar bor minden tájon és országban akad, csak itt, Baranyában kicsit erősebben kell keresni, mint máshol.
  • dartonita
    #10
    zegesz bortura lenyege:jegyezd meg merre jottel,mer haza nemtalalsz az tútisúr :P
    foleg nyaron.egen.vanennek a kornyeknek egy szelid baaja.monnyukasztnemtom mennyi mutragya es cukor fogyhat,de h kibaszar a kunsagi az bisssztos.encsak lelkes fogyaszto,kulonosebb felkeszultseg neku.bandew teged meg varunk soxeretette*
  • praksi
    #11
    nagyszüleim Pellérden laknak :-)
  • dr Kotász
    #12
    Csányi Pincészet...
  • Bandew
    #13
    Biztosan! :-D
    Én mindig szerettem Pécset, tetszik, hogy nagyváros, de azért az emberek nem idegenednek el annyira egymástól, meg ott mindig nagy a nyüzsgés.
    Elegem van már a pesti környékből, meg a önmarcangoló emberelből. Ok tudom ők mindenhol jelen vannak, de azért nem mindegy milyen számban. :-)
    Amúgy felsőfokú szakképzésre megyek csak az egyetemre, de szted így mennyi az esélye, hogy koleszt kapjak?
  • Toroco
    #14
    hát ha pesti vagy akkor sztem van esélyed rá? Melyik egyetemre fogsz járni, milyen karra? Én pécsi vagyok. Én azt utálom itt hogy egyre több az autó és már nem lehet normálisan közlekedni a belvárosban. Meg elkéne még egy felüljáró ami a belváros és a kertvárosi rész között van, mert egy felüljáróval elég szar az összeköttetés.
  • IMYke2.0.0.0
    #15
    Budapesti vagy. Nagy esélyed van a kolira. Amennyiben a BTK-ra jársz majd, a Szántó Kollégiumba add be a jelentkezésedet... a legtutibb a hely.
  • Bandew
    #16
    Százhalombattai vagyok, de az ott van pest mellett.
    Sajna ez a szekképzés a műszaki karhoz tartozik, tehát elvileg a Boszorkány Kollégiumban lennék, amiről nem sok jót olvastam a PTE honlapján. :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #17
    Sőt, ebben az évben nem is leszel ott, mert átépítik...
    Amúgy sem egy nagy szám az a koli... boááá
    [Na, azért nem hányadék, de a Pécsi Sörfőzde "illatát", a fél havi lefőzést élvezheted majd...]
    [Átmenetileg lehet, hogy a Jakabhegyiben, vagy a Szántóban leszel, ha addig nem végeznek a jó munkásemberek...]

  • Bandew
    #18
    Ja értem, ezt nem tudtam, de legalább kicsit felspécizik. :-)
    Anniban jó lett volna, hogy ott kétágyas szobák vannak és egy barátommal mennék le, szal elintézhettük volna, hogy ketten legyünk egy szobában, ami állat lett volna. :-)
  • Bercy #19
    Hat nem egy elso osztalyu lakhely de azert ki lehet birni(igaz en csak 5 napot toltottem ott). ha jol berendezitek a szobat akkor siman jo az is. es a foldszinten talalhato klub nekem nagyon bejon, szeritnem ugyis ott fogjatok az idotok nagy reszet tolteni(ha nem valamelyik masik klubban:)).
  • Bandew
    #20
    Jaja én már várom. :-)
    Jó lesz kicsit elszakadni itthonról.
  • Bercy #21
    Gyolyataborba mindenkepp menj majd el. Hatalmas buli es sok embert megismerhetsz, megiscsak jobb egy uj suliba ugy menni h van mar 1-2 ismerosod!
  • Bandew
    #22
    Már most is van egy-kettő. MEg plusz a haverom akivel lemegyünk. Ja meg a tesóm is, aki 10 évvel idősebb nálam, de most csoporttársak leszünk. :-D
  • IMYke2.0.0.0
    #23
    Golyatábort attól még ne hagyd ki:
    - evés-ivás
    - zene, buli
    - csajok és szex [ebből sok]

  • Bandew
    #24
    Az utolsó elég csalogató... :-P
  • kelkaposzta
    #25
    Pacsi lelkeim, gyertek Orfűi napokra ! C'mon xD
    nesztek
  • kelkaposzta
    #26
    Fűűű hűth ez mega fos volr, jobb is h nemjöttetek. Minden program min. 1 órát késett, ááá háth anyatok. Szal trágya volt.
  • IMYke2.0.0.0
    #27
  • IMYke2.0.0.0
    #28
    Na mi van?! Minden pécsi SG-s alszik?! :)))))

  • dartonita
    #29
    vagycsak meloz,pilled,esetleg masnapos.nemtudja valaki hogy pontosan mien ez a "Pécsi Nemzetközi Kultúrhét/ICWiP 2005" a setateren?lattam penteken neo volt,hnap meg colorstar lesz...de ha valaki jart mar arra,kis infot plz
  • IMYke2.0.0.0
    #30
    A fiatalok [franciák, törökök, spanyolok, svédek, németek stb.] a Szántó kollégiumban vannak elszállásolva: kb 100-an.
    A hangulat iszonyat jó, bár nekem fiatalocskák [a legidősebb is max 23 éves lehet, friss hús] akad köztük mutatós leányzó is...
    Tegnap pl. magyarok vs. külföldiek focimeccs volt a kolinál, a Stadion melletti betonoson - hangulat magasra hágott, énekeltek, sikongattak... A környék megértően fogadja őket, TESC-zásba menet még hallottam is az egyik házinéni és ott lakó apuka diskurálását: "Milyen jól érzik magukat...!" "Hát igen, egész estig szoktak duhajkodni!" "Nem baj az!"

    A Sétatéren nagy buli lesz - a Pécsi Est-ben amúgy minden program le van írva!

  • sz4bolcs
    #31
    Én Pécstől délre voltam "felcserepedő gyerek" az Ormánságban, most is itt élek. Félig pécsi vagyok, hétvégéket ott szoktam tölteni, van egy lakásunk. Semmi mást nem szerettem volna mondani, mint hogy örülök ennek a topicnak. :) ha elég sok pécsi van nyomhatun kegy SG sörözést.
  • dartonita
    #32
    koszonom.akkor erdemes megnezni oket :)
  • IMYke2.0.0.0
    #33
    Sziasztok!
    Nem ide tartozik szervesen, de lenne egy eladó - vadiúj - X-BoX, melyet a gazdája nem használt. Az irányár 35 ezer Ft. Ő 50 ezerért vette korábban.
    Akit érdekel jelentkezzen kérem!

  • Bandew
    #34
    Na felvettek!
    Csak az lombozott le, hogy a vastag borítékban lévő papírok tömkelegéből csupán annyit tudtam meg, hogy felvettek.
    Gólyatáborról csak annyi volt szó, hogy menjek, de hogy hol és mikor lesz arról nem tett említést semmi.
    Arról sem, hogy mennyi egy félév (költségétérítésesre vettek fel).
    A kolégiumokról sem nagyon volt semmi, csak egy papír amin jelentkezni kell, de őszintén szólva nem nagyon értem az egészet.
    Na mindegy majd kibogozom a szálakat. :-P
  • IMYke2.0.0.0
    #35
    A koliban tudok segíteni: töltsd ki a lapot, küldd vissza és imádkozz, hogy jó helyre kerülj! Ez komoly.
    A kolihelyeket ugyanis érkezési sorrendben döntik el első körben, emellé jön még az önkormányzati helyek biztosítása [pl. ha a mostani lakóhelyed vásárolt annó a kolik építésekor helyet, akkor van néhány fix hely, amire delegálhatnak tanulót].
    Első évesként bejutni a Szántóba kiváltság - drukkolok, hogy sikerüljön :)
    A Boszit tatarozzák, a Jakabhegyi pedig okádék.

  • Bandew
    #36
    Fúúú akkor kösz szépen!
    Csak az a baj, hogy a haveromnak még nem jött meg az értesítő. Szeretnék vele egy kolieszszobában lenni, ez megoldható?
    A Boszi pont kapóra jönne, mert ott kétágyas szobák vannak és az nagyon frankó lenne ha csak a miénk lenne egy szoba (nem vagyunk homik ne izgulj :-D). Nem tudod meddig tart a tatarozás?
  • IMYke2.0.0.0
    #37
    A tatarozást - információim szerint - még szeptemberben is folytatják. Elég nagy gáz van ott.
    Két ágyas szobák nem csak a Bosziban vannak.
    A Szántóban is, igaz, oda valóban csak párok és felsőbb évesek juthatnak be.
    A UNIV, Jakabhegy nem tudom, hogy rendelkezik-e 2 ágyas szobákkal.
    Gyanítom, le kell mondanod első körben a haverodról... Bekötlötzés után persze van mód a variálásra szinte mindegyik koliban. De, őszintén szólva, jobban járnál, ha nem erőlködnél a barátodat illetően: hamar elkönyvelnek "annak"...
  • Bercy #38
    A golyatabort majd erdeklodd meg vhol, mert az se biztos, hogy pecsett lesz. Tavaly pl a TTK-nak biztosan es lehet h meg egyebb suliknak is Komlon(Sikondan) volt a golyatabaor. nekem meg anno a boszorkany koleszban volt, mivel Pollackra jarok.
  • Bandew
    #39
    Na most jöttem meg Pécsről. Kész rémálom volt!
    Lementünk haverommal, hogy személyesen intézkedjünk (biztos ami biztos), minden klappolt minden fasza volt, kivéve a koleszt, mert mire odaértünk már elmentek a kolesz bizottságból. Na most mi legyen, hisz ez fontos. Ott aludtunk tesómnál, hogy majd másnap. Másnap bementünk, ahol is (fél órás várakozás után) átírányítottak a suliépületbe (onnan irányítottak a koleszba még tegnap) ahol is kiderült, hogy vmit K*RVÁRA félrenéztünk, mert a csatolandó igazolások nem voltak nálunk. Én is meg haverom is azt hittük, hogy ezek csak vmi szoc segélyes cuccoshoz kell (tényleg elég félreértelmezhető ami oda van írva, mert az ő meg az én szüleimnek se tűnt fel), szal jó hülyék voltunk, bár az ügyintéző csaj se volt a legtoleránsabb (a tanárok egész jó fejek voltak). Ezek után kicsit idegesen belementem a városban egy bölcsészkaros tanárnő autójába (hosszú lenne elagyarázni, hogy mitől, de a lényeg az, hogy optikai csalódás volt :-D). Na itt nem kicsit besz@rtam, de szerencsére nem volt semmi baj, csak az én rendszámtábla tartó műanyag bizgentyűm tört le. Mivelhogy jön a hétvége, ezért csak hétfőn tudom feladni a levelet, ami majd csak kedden ér oda és szerdáig van a határidő. Pedig mennyi energiámba került az egész, hogy az elsők közt legyek. :-P
  • Bandew
    #40
    Ja és a tatarozást is megérdeklődtem, és kiderült, hogy el se kezdték. :-D
    Majd csak 2006 öszén kezdik.