102
  • Andris
    #1
    csak nem tanúlnak... a történelem ismétli önmagát
  • akyyy
    #2
    Pataki nem magyar származású?
  • LiDoCaiN
    #3
    arcom perzseli a nap...
  • Pontius #4
    De, a szülei magyarok...
    56-ban mentek ki
  • tigeroo
    #5
    Csak megkönnyítik a terroristák dolgát. Mostmár elég lesz egy eltérített gép is..:o)
  • Esrohnoil
    #6
    teherkocsinak ellenáll...
    de vajon Boeing-nek is? :D
    "atomtámadás elleni svéd?" :)
  • blackeagle
    #7
    Lesz azon légvédelmi rakéta szerintem
  • Cat #8
    Ez az alapja. Ugye erre mondják hogy kurvaronda? :)

  • HUmanEmber41st
    #9
    2011 9.hó 11.-e megint bevonul a történelembe ???
  • BiroAndras
    #10
    Remélem csak vicc a 60 méteres alap. Óriási baromság lenne. Egy ekkora épület szerkezetére nem jelent veszélyt egy teherautónyi robbanóanyag. Egyszer már kipróbálták (95-be asszem), és a torny meg se érezte (a benne levő emberek annál inkább, mert a füst bejárta a tornyot).
    Emellett ott vannak az ázsiai felhőkarcolók, azok sokkal erősebbek és biztonságosabbak, mert arrafelé gyakoribbak a természeti katasztrófák. A szimulációk szerint azok kibírnának egy hasonló repülőgépes támadást. És persze rendszeresen gyakorolják a kiürítést. Pl. a Petronas tornyok 15 perc alatt kiüríthetők (ebben benne van az is, hogy ott szabad használni a lifteket tűz esetén is).
    A teherautók ellen egyébként jó védekezés ha nem engedik be őket az épület alá. Mondjuk nem tudom, mekkora lehet a normális teherforgalom egy ilyen épületeknél, de szerintem nem megoldhatatlan az épületen kívüli átrakodás.
    Az erőszakos behatolás ellen meg jól véd a vasbeton...
  • pemga
    #11
    freedom tower, freedom fries, mi lesz még itt? Mitől akarnak függetlenedni? A Földtől? A terroristáktól?
  • lazsi
    #12
    A World Trade center is kibírta volna ha csak két repülő csapódott volna bele és a cia nem robbantott volna egy csomó bombát! A hivatalos jelentésben az állt h a hőmérséklet megolvasztotta az acélt! CSakhogy a kerozin 800fokon ég míg az acél olvadáspontja jóval 1000fok fölött van! De a hülye nyugati világnak akik fizikából seggek azoknak ezt be lehet adni, h a gépek miatt omlott össze a felhőkarcoló.
  • lazsi
    #13
    Amúgy szabadság torony? Ezek a barmok azt hiszik h amerikában szabadság van? JÓ vicc. Amerikában ahogy nálunk is mindent a multik meg a hivatalok irányítanak, a kisembert meg eltapossák, aztán a hülye médiával meg a "sztárjaikkal" hülyítik a népet ami mindent bevesz.
  • Pharaoh
    #14
    Nem csak a kerozin égett, az meggyűjtott mást is ami már magasabb hőmérsékleten ég, nem kell mindent elhinni, ami más mint a hivatalos álláspont.
  • Sundance
    #15
    Ez valami ocsmány.

    Amúgy a cikkhez: szerintem nem az utca biztonsága érdekében van távolabb az épület. Inkább fordítva. Azért hogy ne lehessen az utcáról teherautóval felrobbantani. Gondolom, nem lehet majd a közelébe sem hajtani autóval.
  • Sundance
    #16
    lazsi:

    elég nagy marhaságokat írsz.....
    A sok közül csak egy: szerinted cseppfolyós kell hogy legyen az acél ahhoz, hogy összedőljön???? Nem elég, ha megpuhul? Az acél nem kristályos anyag, tehát nem hirtelen olvad el, hanem szépen elkezd puhulni a hőtől.
  • Omegared
    #17
    A Freedom szó neked a jelenti függetlenséget jelenti? Mert akkor javaslok egy Angol kezdő tanfolyamot.
    Freedom : Szabadság
    teljesen mást jelent ez a szó nekem mint a függetlenség
  • BiroAndras
    #18
    Nem megolvadt az acél, csak meggyengült.
    És nem minden felhókarcoló acél magos. Van vasbeton magos is, az meg a tüzet is bírja.
    A másik dolog meg, mint említettem az, hogy 15 perc alatt kiüríthetők. A WTC esetében ez bőségesen elég lett volna. Persze ott a lépcsőházak rossz elrendezése is nehezítette a dolgot.
    http://newsmine.org/archive/9-11/questions/collapse/comparing-twin-towers.txt
  • BiroAndras
    #19
    Ja lemaradt:
    A múltkor már részletesen kifejtettem, hogy miért elképzelhetetlen a bomba robbanás, de már nem rémlik melyik cikknél volt.
  • blackeagle
    #20
    Teljesen igazad van. Ott állt a cia manus a hátán egy halom bombával. Megvárta mig berepül a 2 gép ,felmet lifttel és elhelyezte a baromi melegben a bombát ,majd lejött és bumm ,de az is lehet ,hogy magára robbantotta nehogy elmesélje majd.
  • jefferson83
    #21
    Én láttam egy dokumentumfilmet, amit független amerikai forgatócsoport csinált. A filmben több szakértőt is megszólaltattak, melyek mindegyike azt nyilatkozta, hogy pusztán a repülők becsapodását simán ki kellett volna bírnia az épületnek. És több érvet is felsoroltak benne, melyek ha igazak és valósak akkor eléggé megkérdőjelezhető a terrortámadás.Hozzáteszem összeesküvéselméletre mentek rá a dokfilm készítői, de ahogy Mulder mondta : Az igazság odaát van :)
  • Cleawer
    #22
    A robbnatásos dolog hihetőbbnek néz ki,mert az épület magaalá dőlt ,szinte kártyavár módjára,egy mexikói robbantási szakértő megjegyezte ,hogy ő se tudta volna jobban megcsinálni...Na mind 1 majd 30-40 évmulva kiderül,hogy mi az igazság,addig csak találgathatunk..
  • Pharaoh
    #23
    Azért egy tervezett robbantáshot több ezer lyukat kell furni, azt azért csak észrevette volna valaki.
    Meg mikor az FBI épületét robbantották fel, az is elég szépen dölt össze.
  • blackeagle
    #24
    Ott rogyott meg ,ahhol a gépek becsapodtak. Inkább hiszek abban ,hogy a vas nembírta és megrogyott.
  • Mike
    #25
    ez az amerikai szabadság
    egy injekciós fecskendő
  • Kis-Bob
    #26
    Valami extrább épületet is kitalálhattak volna. Ez csak egy lesz a sok torony közül. Szinte teljesen beleolvad a többibe. Egyébként nem lenne látható a felvételeken, hogy robbantottak-e? Meg mi értelme lenne a kettőt egyszerre csinálni? Ha robbantani akartak volna, akkor nem kellett volna repülő. Az is okozott volna ugyanilyen felhajtást.
  • lazsi
    #27
    Jah de így az arabokra foghatták, míg ha csak robbantottak volna, akkor kiderüklt volna h ők robbantottak, mert egy ilyet lerobbantani, nem kis meló. EGy csomó töltetet el kell helyezni, és az emberek rájöttek volna h a kormány csinálta.
  • lazsi
    #28
    SZerinted olyan nehéz munkaszüneti napokon fúrni pár lyukat a falba és telirakni robbanóanyaggal? Ehez elég 1szintet lezárni "felújítás" címszó alatt és kész.
  • Alfa Of NS
    #29
    4 ev alatt felhuzzak a tornyot, azert az nem rossz. ok epithetnek a fuzios eromuvet is :)
  • FTeR
    #30
    diszkóverin azt hozták ki végeredménynek, h ha minden rendben van az épülettel, akkor nem lett volna szabad összerogynia.
    egy évvel korábbi felmérésből az derűlt ki, h a szabványos hőzáró/tűzálló hab, ami a szerkezetet hivatott volna védeni, sokkal vékonyabb volt a kelleténél vagy teljesen hiányzott.
    A szerkezet leggyengébb része az emeletek közötti gerenda illesztése volt, ami így a védő hab nélkűl elég ha csak pár helyen meggyengűl/elenged és a felette lévő emeletek súlya beszakítja az egészet.
    Ezt lehet látni abból is ahogy leomlott, a felső rész megindúlt és összenyomta az alatta lévő emeleteket.

    2x rendelték a kiürítést és 2x fújták le. azokna, akiknak volt eszük simán kiértek az épületből.

    amikor meg elkezdtek menekűlni, csak 1 lépcsőház volt járható, de a biztonságiak pont ellenkezőleg tereltek.

    konstrukciós hiba volt még, h az összes lépcsőház az épűlet közepében egyrakáson volt, ha egy beomlott, vele omlott a többi is.
  • OptimusPrime
    #31
    Hm, hát nem is tudom...

    Én még voltam régi WTC tetején, azok az épületek baromi jól néztek ki és örültem, amikor Donald Trumph azt mondta, hogy ha megkapna minden engedélyt, újjáépíteni a régi ikertornyokat egy emelettel magasabban, ahogy azok összedöltek.

    Ez a Freedom Tower meg szép, szép, de mégsem az igazi. Ettől függetlenül biztos, hogy erre is felmegyek! Már csak a panoráma miatt is megéri! :-))
  • Emmegki
    #32
    Rossz konstrukció! Kellene egy lyukat rakni a közepébe, hogy simán átmehessen rajta a repülő!
  • [HUN]PAStheLoD
    #33
    Hat , lehet hogy az eromu kicsit többe kerül , meg komplexebb is , de végülis nem baj :]

    Az ázsiaiak sztem 2 év alatt felhúznak egy ilyen tornyot..
  • Frank99
    #34
    :-))))
  • patrik
    #35
    Ezt én is láttam a Discovery-n, elég hihető volt, valahogy így történhetett valószínűleg.

    Az a CIA-s robbantás nemtudom mi amit it írkáltak (még nem hallottam róla:) ), de elég baromságnak tűnik :D
  • NEXUS6
    #36
    Nem tuggya valaki, hol lehet a Freedom tower modot Flight Simulatorhoz letölteni?;)
  • NEXUS6
    #37
    Biztos lesz radarállomás meg lézeres légvédelmi üteg is beépítve, szal azok a szemét öngyilkos tenoristák halálra vannak ítélve!;)

    Más kérdés, hogy szerintem van annyi eszük, hogy ezt nem próbálják meg mégegyszer.
    Amerikai állampolgárokat meg otthon (pl afganisztánban) is tudnak mészárolni, most már nem kell ahhoz a zusába menniük.
  • Anteris
    #38
    pont olyana kirívóan ocsmány mint a két leborított hasáb volt. A lényeg a világuralom prezentálása
  • Pharaoh
    #39
    Egyáltalán nem tűnik csúnyának fűleg a második képen.
  • pgergo
    #40
    Zárt térben, megfelelő szellőzés mellett simán összehozható kerozinnal 2000 fok környéke.Nagy a különbség a nyílt lánghoz képest, hiszen itt bennmarad a meleg az épületben, szóval csak hagyjuk rá a tűzre az acél meglágyítását, nem köll ahhoz bomba.Egyébként IMHO az lenne a legbiztonságosabb, ha az épület köré raknának egy másfél méteres falvastagságú acélhengert. Freedom Tower rulez.Egyébként szép.