73
Férgek, pondrók, meg minden undort keltő tetvek megelőzése, kiirtása
  • dieselG
    #1
    Hi all!




    Szóval ezek az izék fordulnak elő nap mint nap a konyhánk plafonján, és hiába fújjuk szét a plafont chemotoxszal és minden rovarirtónak beállított csodaszerrel, nem tűnnek el.. ez kb 3éve van már, nagyjából azóta, mióta felújíttattuk a házat. Nem tudja valaki megmondani, hogy mik a fenék ezek, és hogyan lehet ezeket kiirtani?
    Ugyanis ezek miatt hamarosan újrafestetjük a konyha plafonját, de nem szeretnénk, hogy ez is hasztalan lenne.
    Válaszokat előre is köszönöm!
  • Darkboy
    #2
    Ezek gondolom kukacok!
  • Tomo15
    #3
    Hasonlitanak a csontiraszedegesd le öket és jók lesznek horgászcsalinak.Nah szoval kül. nem rohad valami vagy ilyesmi valamelyik eldugott zugban esetleg?
  • bitubo
    #4
    :ddddddddddddddddddddddddddddddddDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Frank99
    #5
    ez nem csonti, én horgászom!
    ez valami más bogár lárvája...


    egyébként nálunk is lakik élősködő,
    anyósom.....
  • bitubo
    #6
    tudni akarod hogy ez honnan jön?tudomásom szerint a rothadó húsból szoktak ilyenek elömászni szal azt ajánlom nézzé az ágyad alá meg ilyen helyekre valoszinüleg ha van kutyátok az dugta el...
  • tigeroo
    #7
    mmmm fincsi lesz majd megtalálni..:C
  • Met
    #8
    a felújítás közben valakit sikerült befalazni és most apró darabokban jön elő:)
  • bitubo
    #9
    vagy van valahol egy baszott nagy mutáns anyaféreg ami minden másodpercben 10000 kisférget szül,egy modon lehet kiirtani:gyujtsd fel a házat :DDD
  • dieselG
    #10
    :DDD

    nem, a kutyák kint vannak a kertben, házba be se léphetnek. Ha 3-4 éve rendszeresen nyáron jelennek meg, akkor nem hisezm, hogy bárhol bármi is rothadna, ugyanis abból már rég múmia lett volna nem? Abból meg ezek nem kelhetnek már ki. Arról nem is beszélve, hogy CSAK A PLAFONON jelennek meg! Arra is gondoltunk, hogy ilyen fröcskölős tapéta van a fal egy részén, arra is gondoltunk, hogy nem lehetséges-e, hogy a tapéta ragasztójában van valamilyen szerves anyag/enyv, ami tudomásom szerint csontból készül/, de van rendes tapéta rész is, ott is van tapétaragasztó. Tegnap szobafestőt is hívtunk, azt mondja ilyet még nem látott.
    vicceket most kérjük félretenni..
  • bitubo
    #11
    akkor hivjad a féreg irtókat :D
    amugy nem félsz hogy egyszer a fejedre esik egy ???:D
  • Met
    #12
    Látsz mozgást a tapéta alatt?
    Szedjétek le a tapétát, kellene lennie egy luknak a plafonon ahonnan előmásznak.
  • Jano
    #13
    Az is lehet, hogy pont egy festés fogja kiírtani őket.
  • dieselG
    #14
    nem is tudom..
    a konyhának a speciális tapétás része, ami felfújással ment fel, nem afféle hagyományos ráragasztással, ordenáré nagy falterületen van, bár az imént kerestem a mozgásokat. sehol semmi.. mindenesetre a féregírtó brigád eszembe se jutott na mindjárt kihívjuk őket:P
    Jano: az a gond h ugye attól tartunk h hiába festetjük újra a plafont, azok a dögök ismét foltokat fognak hagyni.. ez tuti
    na majd a brigád után mondom az eredményeket :P
  • gabber_saviola
    #15
    ehh :D
  • Botond #16
    lisztből is jöhet ilyesmi
  • Frank99
    #17
    igen, nekem is lisztkukac gyanúsak...
  • N1ggA
    #18
    végre egy értelmes topic. ez télleg az!
  • Seth
    #19
    de hogy kerülnek a plafonra??
  • N1ggA
    #20
    Valszeg ott laknak.
  • Big Daddy
    #21
    Én láttam már ilyet bontatlan! csomag mazsolában is!Sztem mindenképpen a konyhaszekrényben kell keresgélni.
  • ffxi
    #22
    Az anyósom!?

  • JGTC
    #23
    Szerintem is jó lesz ha vadászol egy nagyot a spejzben/konyhában!
    Ezek a rohadt dögök olyan ellenállók, hogy azon ne is csodálkozz ha a chemotoxot le sem szarják!
    Mi a molylepke miatt teleraktuk a spejzt levendulával aztán pár hét múlva már abban is volt!!
  • maozedong
    #24
    töltsd fel vízzel a konyhát és tegyél bele halakat.
    nincsmit.
  • Frank99
    #25
    vagy felmásznak :-)))
  • PResident Evil
    #26
    padlással minden rendben ?
  • BöszönManus
    #27
    Nem láttál fekete bogarakat is mászkálni valamerre?
  • lamase
    #28
    jót röhögtem ezeken az értelmes tippeken :DD
  • JGTC
    #29
    kérem íccsa ki
  • Aspyrin
    #30
    Nézd a dolgok pozitív oldalát: ha üres a hűtő, akkor sem maradsz éhen
  • dieselG
    #31
    a padlás az jóóóó 2 emelettel feljebb van a konyha felett, mivel 3szintes a házunk.
    Ezek tuti csontkukacok, vagy lisztkukacok. Már csak az kéne, hogy a vicceket félretéve mi a helyes megoldás a kiirtásukhoz? (féregírtó brigád kihívásán kívül)
  • dieselG
    #32
    Konyhaszekrényben? Bebaszna, de kétlem hogy onnan jönnének, mivel nem tároljuk ott semmiféle nasit.. hangsúlyozom h CSAK és kizárólag a plafonon jelennek meg. Az amerikai konyha felett az én szobám meg a tesóm szobája van, ellenőriztem a padlót ott, de semmi..
  • Cicero
    #33
    Nekünk is voltak - - nekünk a lisztből, meg ilyenekből jöttek, nézzétek meg! Vagy a szekrény mögötti macskából...
  • PrasCo
    #34
    Auch horgászom - ezek nem csontik, inkább lisztkukacra tippelnék. :)
  • ranGer2
    #35
    A házatokat egy régi indián temetőre épitették.. a ház el van átkozva.. és a kukacok örökké ott fognak lenni ,az időg végezetéig.. Aúmúgy a az indiánok testéből jönnek :)
  • ranGer2
    #36
    ucsó mondat: Amúgy a kukacok az indiánok testéből jönnek..
  • GAthersw
    #37
    utolsó előtti mondat vége: ott lesznek :)
  • bitubo
    #38
    dieselG nemtom mit vagy ugy oda :DDD
    ezek a kis lények még étel gyanánt is elsőosztályuak,sok bennük a fehérje nyami :D
  • ranGer2
    #39
    űű sry :D
  • Vegas
    #40
    edd meg sry