37
Új Win frissítés (vigyázat!)
  • Gregorius
    #1
    Ma jött le két gépemre az új Windows frissítés, és azóta egyik sem töltődik be. Még a villogó kurzornál lefagy, és nem történik a világon semmi. Más is tapasztalta ezt?
    És csak úgy szólok azoknak, akik eddig esetleg nem telepítették volna!
  • szanics
    #2
    Én már felraktam, minden úgy működik, mint eddig.
  • deep
    #3
    Nálam sincs semmi gáz.
  • Gregorius
    #4
    Jó, mondjuk okos kérdés volt tőlem, mert akinek nem indul be a gépe tőle, az nem fog idejönni, és elmondani, ha csak nincs egy harmadik gépe, laptopja szerencsére, mint nekem.
  • Random work
    #5
    viszont ha másoknak megy (nekem is) akkor lehet, hogy csak neked van gondod
  • Felfedező
    #6
    Nekem is tegnap mentek fel a frissítések semmi probléma nincs...
  • Taranov
    #7
    Valószínűleg csak nálad van valami, mert a Win frissítéseket elég szigorúan ellenőrzik.
  • gabber_saviola
    #8
    nálad van a hiba .......zárható a topik
  • rezsofiz
    #9
    Miért is lenne zárhato? Előbb a problémára kéne megoldást találni...
  • Gregorius
    #10
    Oké, nálam van a hiba. akkor szenvedek még egy kicsit. Bár dunsztom sincs, mi lehet a gond, mert se csökkentett mód, se javítótelepítés, semmi nem segít. És eddig is működtek rendesen a frissítések.
  • Gregorius
    #11
    Egyébként most látom csak, hogy nem teljesen feket képernyőn hal meg, hanem a Windows logónál. Tudjátok, a Windows logó, olyan szépen, előtűnik a sötétből, na, annak az első képkockájáig jut, amikor még tök halovány a logó. És ott hal be. Mind a kettő.
  • Gregorius
    #12
    Attól is megijedtem, hogy vannak ezek a vírusok, amik Windows frissítésnek álcázzák magukat. És mivel még soha nem találkoztam ilyennel, azt sem tudtam, hogy hogy néz ki. De akkor, ha tényleg most jött ki egy Windows frissítés, akkor ezt a gondolatot elvetem.
    Bekértem egy javítókonzolt is, és elindítottam a chkdsk-et, az meg kikapcsolta a gépet.
  • Gregorius
    #13
    Akkor passz?
    Kár, mert így kifogytam az ötletekből, marad az újratelepítés. Kicsit érzékenyen érint a dolog.
  • Random work
    #14
    Csinálj rendszervisszaállítást egy korábbi kimentett pontról.
  • gabber_saviola
    #15
  • bertino
    #16
    volt már nekem is probléma win update-el... lejött frissítés, felrakta magát, win restart... - > kékhalál - > format c:
  • izb
    #17
    Hogy tudja visszaállítani,ha nincs winfos??
    Nincs csökkentett mód nincs semmi.
    Na??
  • ivjoe
    #18
    Legaláb az egyik gép kellene.
    Átrakod a vinyót, és szétnézel kicsit.
    Vagy bootolj be Cd-ről és telepítsd felül (frissítsd) a winfost!
  • Gregorius
    #19
    Megvan a probléma, mindjárt írom.
  • mesor
    #20
    Nálam sincs semmi probléma a frissítések miatt!
  • Gregorius
    #21
    Szóval valószínűleg az új patch után a Windows boot-oláskor nem szekvenciálisan, hanem egyszerre szólít meg bizonyos perifériákat, és nem bírta a tápom. Kicserélve egy nagyobb tápra, már rendesen működött.
    Szóval azok, akik a patch előtt a határon lavíroztak a tápegység teljesítménye és a beszerelt perifériák áramfelvétele között, azok számítsanak arra, hogy lehet, hogy kevés lesz a táp.
  • dikki*yysw
    #22
    lol, már látom a híreket holnapi infóújságok címoldalain

    "több kakaót igényelnek az új windows patchek"
    "aki winupdatelt, tápoljon is"

    lmao
  • cyrus #23
    nekemis volt ilyen gond, az egyik memóriám elromlott.... memtest nevű progit futasd (egy bootfloppyra kell rátenni és arról bootolni)
  • cyrus #24
    ja, megoldótott, ok :D
  • izb
    #25
    Mindkét gépben kicserélted a tápot??
    Mindkettő ezért szállt el??
  • Tertovan
    #26
    azert a szigoru elenorzeseket mostanaban nem emlitenem :(
    pl installer meg ha nezel egy susserver logjat azert ott van olyan hogy visszahivtak vagy valtoztattak a patch-en.
  • Cicero
    #27
    Nekem is megvan, és ugyanúgy műxik minden
  • Cicero
    #28
    Nem nyomtad ki közben a gépet vagy valami? Mert velem is történt már ilyen, és újrakellett telepíteni a windowst
  • Cicero
    #29
    Jah már mególdódott.. akkor bocs
  • Gregorius
    #30
    Nem, egyelőre csak az egyikben cseréltem ki, de igen, mert mind a kettő konfig fullra volt már tuningolva a táphoz. Sőt, az egyik néha akkor is kikapcsolt, ha vinyóról vinyóra másoltam, egyszerűen nem bírta el a konfigot a táp már. Ennyire a határon voltak, de én azt hittem, hogy a vinyóval volt gond, de ezek szerint már az is a táp miatt volt. Aztán végül felraktam a laptopra is a patch-et, és láss csodát, egy kompakt konfigurációt, amibe nem buzeráltam bele, nem vágott haza a patch.
  • mikuc
    #31
    Nálam is minden rendben volt, van.
  • Pigo
    #32
    Nekem le se akarja tölteni.Bejön a vindózápdét kiíra hogy letöltés 0% aztán kb másfélóra múlva is itten járunk.
  • drob
    #33
    gond nélkül megvolt az update...
  • Mricu
    #34
    minek használni a friisítést? ugyanolyan "jó" lesz utána is..
  • Gregorius
    #35
    Ez az automatikus update? Mert akkor próbáld meg leszedni a www.windowsupdate.com -ról!
  • Mricu
    #36
    az automatikus az egy sz.r. Nekem régen úgy volt beállítva, hogy értesítsen a letöltés előtt. Nem engedtem neki, hogy letöltse az SP2-t. Erre letöltötte. AZóta nem használom...
  • sff
    #37
    Új fórum a szabad szoftverekről: GNU Fórum