402
2D sidescrolling MMORPG
  • QuippeR
    #1
    A MapleStory egy szépen megrajzolt 2D-s világban játszódó (jelenleg ingyenes) MMORPG. A Super Mariohoz tudnám hasonlítani, azzal a különbséggel, hogy ezerszer szebben néz ki, csak online játszható és van benne karakterfejlődés.

    Ha jól tudom jelenleg bétafázisban van, de szerintem később sem lesz fizetős, csak extra szolgáltásokat is igénybe lehet venni majd VIP kuponokért. (Új frizurákra, új arcokra lehet számítani néhány dollár/euró fejében.)

    Maple Island-en kezdődik a játék, ahol megtanulhatod az alapvető kezelést. Természetesen ez nem egy nagy ördöngősség, szóval ezzel nem kell sokat szórakozni. Utána egy hajóval elmehetsz Victoria Island-re. Jelenleg azt hiszem ez az egyetlen nagyobb kalandozós sziget a játékban. (Gondolom nem véltetlenül így találták ki, hanem a könnyebb bővíthetőség jegyében.) Itt öt nagy város van: Lith Harbor, a kikötő ahova megérkeznek az új játékosok; Henesys, az íjászok városa; Ellinia, a mágusok városa; Perion, a harcosok városa; és Kerning City, ahol a tolvajok élnek.

    A játékos az első 8 szintet mindenképp Beginner kasztban lépi. Ezután vagy mágus lesz (legalább 20-as INT), vagy lép még két szintet Beginner kasztban. Ezesetben a tizedik szinten választhat, hogy harcos (35+ STR), tolvaj (25+ DEX) vagy íjász (25+ DEX) akar-e lenni. Minden játékosnak csak egy ilyen kasztja (job) lehet, és nem lehet visszavonni a választást. Később tovább lehet specializálódni a jobon belül, de erről még nincs infom, mert nemrég kezdtem.

    A nyárra eventeket is terveznek a fejlesztők, bár ha most csatlakozol, akkor csipkedned kell magad, mert július 1. és 3. között lesz, és 30+ szintűeknek szánják.

    Nincs nagy tapasztalatom a játékkal kapcsolatban, elképzelhető hogy rövid úton megunható. Böngészés közben el lehet vele szórakozni. Játszol egy sort, leállasz valahol, ahol nincsenek monszták, alt-tab és böngészés, 5-10 perc után alt-tab és játszol még egy kicsit. Tökéletesen kivitelezhető.
    Két szerver van, én a Bera-n játszom, Essar nevű tolvajjal.

    A játék honlapja

    Képek:









  • Tufa
    #2
    érdekes. Ha lesz egy kis szabadidőm, kipróbálom :)
  • Dichter
    #3
    leszedem, kipróbálom :)
  • Dichter
    #4
    Nem tudok kapcsolódni. Azt írja, unknown error miatt, és próbálkozzak később. Mindkét szerveren megpróbáltam :(
  • Banyapapa
    #5
    Tavaly nyomtam, el is mentem harmincakármennyi szintig,de van egy bibi.
    Sztm jobb egyedül mint partyban, mármint ha köll az XP:P
    De übercuki, és valoban,ha lemegy a HP kis "böngészés" máshol, pihike és ugymond felgyogyul a kari (persze függ a kaszttol, én warrior-utána fighter voltam,és ott volt egy skill amivel több HP-t kaptam pihinél,még akkor is ha létrán pihentem:).
    És a legszebb város benne sztm a varázsloké,állati klassz az a erdöke benne:o

    Van sok quest, és van amit csak partyban lehet megcsinálni (ilyenekröl van külföldi honlap amolyan fanoldal amin leirják 1-2 party küldit hogy kell megcsinálni, képekkel illusztrálva).

    És amit még imádtam az a "pofavágás":P
  • QuippeR
    #6
    nekem pedig megy most
  • QuippeR
    #7
    nekem tetszik a warrior város is, jó kis indián stílus.

    és a pofavágás tényleg nagyon jó :DD
  • Banyapapa
    #8
    N ja.
    Tényleg van olyan quest ( nem is 1 majd) amiben "mariosan" platform ugrabugra lesz.
    Kegyetlen:)
  • Dichter
    #9
    Nem tudok csatlakozni most sem. Kiválasztom a worldot, legyen az a Bera, vagy a Scania, azon belül a ch-t, aztán kreálok egy karaktart, name check minden megvan, és az ok-ra kattintva error.....
  • QuippeR
    #10
    hát ez érdekes (vagyis inkább sajnálatos), pedig én most is bent vagyok
  • Mr. Perfect
    #11
    QuippeR, köszi az infót erről a játékról már megyek is és próbálom. Nekem baromira bejön ez a stílus. Mondjuk egy kicsit lehet, hogy gyerekes a grafika de nagyon jól néz ki. Szép szines és hangulatos.
  • Goth
    #12
    Nekem is pont ez a bajom. Azt mondja: "failed due to unknown reasons, please try again later" Áh pedig nagyon tetszik, szívesen játszanék vele =)
  • Grusi
    #13
    Ez naggggyon jónak néz ki, majd kipóbálom. Köszi az infót :)
  • Goth
    #14
    te hanya csatorán játszol? vagy az mindegy hogy melyikre megyek?
  • Istencsászár
    #15
    szedem nagyon cúúl lehet, ez free lesz mindig vagy csak egy ideig?
  • QuippeR
    #16
    nem tudom, nem értem pontosan, hogy a csatornák mire szolgálnak. az elsőt szoktam kiválasztani.
  • QuippeR
    #17
    szerintem free marad (attól függetlenül, hogy milyen aranyos, szerintem a mai világban nem sokan fizetnének egy ilyen programért havidíjat)
  • tigeroo
    #18
    ááh inkább inkább ROSE online:))
    de lehet meglesem, + kedvencekbe ment
  • Mr. Perfect
    #19
    Azt írják a weblapon, hogy mindíg ingyenes lesz, csak ha kijön a végleges verzió plusz pénzért extra dolgokat lehet majd venni a játékban. Egyébként tegnap este nekem sem indult el a mások által már említett hiba jött elő, csak nem volt már erőm próbálkozni vele. Ha valaki tud megoldást akkor jelezze...
  • Goth
    #20
    Nekem még most sem megy :C
  • QuippeR
    #21
    akkor egész biztosan az új karakterekkel van valami bibi
  • dragster
    #22
    Jópofa játék. Én elvittem 20ig 1 lovagot de utánna már baromi uncsi volt a folyamatos grind :/
  • Lacc
    #23
    Hát ezt meg kell néznem.
  • Mr. Perfect
    #24
    Sikerült belépnem, szerintem mindent ugyanúgy csináltam mint tegnap, most mégis sikerült bemenni.Melyik szerverre is kell menni? Ja és csak akkor látjuk egymást, ha ugyanazt a csatornát választjuk vagy az nem számít csak a szerver?
  • Goth
    #25
    nah a Bera-n nem ment a karaktergenerálás, másikon tudtam végre csinálni egyet... nagyon faca :DD
  • Tufa
    #26
    Ez iszonyat komoly játék!! Nagyon bejön :D Én is az első serveren vagyok, második csatorna!
  • Tufa
    #27
    Ki milyen néven jáccik?
  • tigeroo
    #28
    bozótbaszó
    :D
  • QuippeR
    #29
    lol, na ez egy ütős név :D
  • Tufa
    #30
    szint, kaszt? :)
  • tigeroo
    #31
    csak vicceltem:D
    nem tolom a gámát, egy ideig elleszek nélküle majd kipróbálom:D
  • ronhaven
    #32
    es honnan lehet leszedni, mert nekem a fooldalrol 0-1k val jon
  • ronhaven
    #33
    ja még regisztralni se birok, az is erroros :\
  • Pepper
    #34
    Segítsen valaki..
    Elég gyengus még a karakterem, és sajna eltaxiztam vele a Dungeonokig..
    és onnan sehogy sem tudok kijönni..visszatudok menni valahogy a kezdő pályára?
    vagy cseszhetem?
  • Goth
    #35
    a kezdő szigetre soha többet nem lehet visszamenni ha már elmentél onnan, de azért a nagy szigeten is van pár low level vadászterület. bár ha nem tudsz kijutni a dungeonból... indíts új karaktert.
  • Pepper
    #36
    köszi, de segített valaki aki kivezetett onnan :)
    játszatok vele, nagyon frankó kis game :P

  • Goth
    #37
    megvan a level 13 :D
  • ronhaven
    #38
    honnan tudom leszedni..? -_-
  • Mr. Perfect
    #39
    ftp site-ról lehet leszedni. A website-on is ezt ajánlja fel, de nekem csak ftp klienssel sikerült letölteni. ftp://download.nexon.co.kr/pub/nexon/maple/maple_gl/download/FullVersion/MSSetup.exe
  • Tufa
    #40
    és mi vagy?