46
  • M2 #1
    "A szolgáltatás egyelőre csak az Egyesült Államokban elérhető, mintegy 1400 üzletben. Európai megjelenéséről még nincs információ."

    Az európai ember számolni is tud, hamar kijön neki, hogy 2-3 családi esemény után már ráfizet.
  • lazsi
    #2
    Ekkora abaromságot. Az amcsik megmutatták megint hogy mennyire hülyék. SZenyezzük tovább a környezetet. EZ a kép találó erre:
    http://comrade.uw.hu/menu_oldalak/keptar/antikapitalizmus-/prop11.jpg
  • Macc
    #3
    Amerikaiaknal hamarosan mar eldobhato gyereket is arulnak majd
  • babajaga
    #4
    "A gyógyszerkészítményeket forgalmazó CVS bemutatta egyszer használatos videokameráját"

    Aki ezt megveszi annak szüksége lesz a cég bizonyos gyógyszerkészítményeire, aki kitalálta és létrehozta annak meg bizonyos intézmények szolgáltatására van sürgősen szüksége.
  • Sliders
    #5
    ja, amerika a világ szeméttelepe, környezetszenynezés forever, amerika powa,
  • M2 #6
    Mondjuk ez a környezetet pont nem szennyezi annyira, olyan mint a betétes üveg, az árában megveszed a későbbi szolgáltatást is, amit csak akkor kapsz meg ha visszaviszed és leadod. Más kérdés, hogy 20 percnyi anyagot írni egy DVD lemezre elég pazarlás és később hegyekben állnak majd otthon a diszkek.

    A minőségre viszont lehet következtetni: milyen optikát és elektronikát éri meg ilyen kütyükbe beépíteni - elég a Kodak 'eldobható' fényképezőgépeire gondolni.
  • noss
    #7
    hi'etetlen LOL ez a cikk (reklám) és maga a kütyü is...
    az igazán szomorú ebben, hogy hatalmas célközönsége van!
    természetesen akik megveszik, hogy majd elküldjék ímélben a dvd-re felrakott anyagot (eleve lol), nem gondolnak bele, hogy a másik síkhülye, akinek küldik, nem fogja tudni azt megnézni, mert nem ért a levelező-program-alkalmazás-szoftverek használatához... :))
  • babajaga
    #8
    "Mondjuk ez a környezetet pont nem szennyezi annyira,"

    Na ebben nagyot tévedsz mert a kijelző többet szennyez mint 10kg másból.
  • SuperCow
    #9
    valaki ugyis feltöri, és akkor majd nem viszik vissza. :)
  • Yeti
    #10
    Olvasd el a cikket mégegyszer. Igazából a cím is megtévesztő, mert ezek nem eldobható keszülékek, mint az eldobható fényképező, hanem egyszer használatosak. Tényleg olyan,ahogy M2 is írta, mint az üvegbetét. "Megveszed" a gépet, telerakod videóval, visszaviszed, azok leszedik belőle a videókat, kiírják DVD-ra, aztán letörlik róla a cuccost, és utánna odaadják a következő "vásárlónak" egyszeri használatra. Tehát itt semmi szemét nem keletkezik, legfeljebb a sok félig írott DVD miatt. Egyébként erre inkább a vásárlás helyett a kölcsönzés szó illik. Mindenesetre jól félreértette itt mindenki a lényeget.
  • babajaga
    #11
    "Megjelent az eldobható videókamera"
    Ugyanúgy ahogy az eldobható fényképezőgépbe nem lehet filmet tenni ebbe sem lehet szalagot.
  • babajaga
    #12
    Ha ennek olyan lenne a szerkezete hogy többször lehetne használni akkor nem ennyibe kerülne egyszer másszor meg az is ki tudná venni és átjátszani aki megvette
  • babajaga
    #13
    A digitális technológiát is utolérték a fogyasztói társadalom "legszebb" gyöngyszemei: az eldobható, egyszer használatos termékek.

  • Yeti
    #14
    Nem kell bele szalag, digitális. És mint ahogy a cikkben később írták, nem eldobható, vissza kell vinni, különben nem lesz neked belőle DVD-n videjód. Tanuld meg kiszürni a szövegből az újságírói hülyeségeket.
    Lehet, hogy hihetetlen, de még az amerikaiak sem olyan hülyék, hogy valamit kidobjanak, ha sokkal jobb üzlet újrafelhasználni. Egyébként meg valószínüleg valami olyan speciális software, vagy hardwareinterface kell hozzá, ami miatt csak ők tudják leszedni róla az adatot, az egyszerű júzer nem. Egyébként még azt is el tudom képzelni, hogy ezzel nem is foglalkoztak, és tudván, hogy az átlagos amerikai nem az inteligenciájával tűnik ki, úgy gondolták, hogy szinte senki nem fogja még csak meg sem próbálni magának letölteni róla(akik meg mégis, azok olyan kevesen lesznek, hogy nem éri meg emiatt foglalkozni vele). Vagy esetleg valamilyen még banálisabb megoldás: Valamivel leragasztják a portot(mint pl a vinyóknál, amire rá van írva, hogyha az megsérül akkor a garanciának annyi), és ha az amikor visszahozzák sérült, akkor x pénzt kell ráfizetni.
  • Yeti
    #15
    Egyébként az eredeti angol cikkben egy szóval nem írják, hogy eldobható, annyi van benne, hogy one-time-use video camcorder. Szal valamikor a fordítás közben került bele csak, ami tényleg elég megtévesztő.
  • babajaga
    #16
    "one-time-use"

    Egyszer használatos.
  • babajaga
    #17
    "visszajuttatni a helyi CVS gyógyszertárba "

    Videót a gyógyszertárból!
  • Yeti
    #18
    Tudom mit jelent, nem véletlenül írtam oda... De azt már nem értem, hogy te mit akarsz ezzel mondani, hogy lefordítottad. Szóval ha kifejtenéd egy picit bővebben...
  • hopp
    #19
    ez mitől egyszer használatos? :D ez tulajdonképpen egy kölcsönző szolgáltatás, ami nálunk már 15 éve is működött szalagos videókamerával. bementél a boltba, kikölcsönözted egy napra a cuccot, felvetted, ahogy józsika elfújja a gyertyát aztán visszavitted.... ebben mi az újdonság?
    manapság meg már nem is éri meg.. 15 éve még tényleg csak nagy pénzekért lehetett kamerát venni, akkor jó volt kölcsönözni, de ezt a cuccot elnézve nem egy csúcsminőségű dolog, ilyen kategóriájú kamerát pár 10ezerért lehet venni.....
  • babajaga
    #20
    "gyógyszerkészítményeket forgalmazó CVS bemutatta egyszer használatos videokameráját. Csupán 30 dollárért, azaz 6000 forintért 20 percnyi 640x480-as felbontású mozgóképet "
  • xplusszx
    #21
    Biztos van benne valami winyó vagy valami amit ha szétszednek letöltik a filmet és odadják valaki másnak de ha nem adod vissza hanem ezt othon megcsinálod akkor lesz 6000 forintér egy kamerád.(Lehet hogy később jobb minőségű is lesz.) Egyébként egy dv kamerának sem nagyobb a felbontása mint a tévének szerintem 800x600 de nem biztos.
  • megrab
    #22
    Amerikában ennek tényleg lehet piaca.

    Nem tudom tudjátok-e, de ott meg lehet csinálni, hogy megvásárolsz egy kamerát, levideózod a haver esküvőjét, majd visszaviszed a cuccost a boltba, hogy nem tetszik, mire visszakapod az árát.

    Ezek annyira el vannak látva mindennel, hogy unalmukban is minden sz*rt kipróbálnak. Attól nem félek, hogy Európában is bevezetik, legfeljebb majd 20 év múlva mire átér a hülyeség ide is.
  • Megamanó
    #23
    Én pl nem tudtam, h ezt jelenti. Nekem jó, h lefordította:)
  • mechorg
    #24
    3 gomb? nem lesz az sok?
  • babajaga
    #25
    "Biztos van benne valami winyó vagy valami amit ha szétszednek letöltik a filmet és odadják valaki másnak de"

    Ugyanúgy csinál videót mint a fényképezőgép, olyan alkatrészek vannak benne csak a leggyengébbekből.
  • babajaga
    #26
    "Nem tudom tudjátok-e, de ott meg lehet csinálni, hogy megvásárolsz egy kamerát, levideózod a haver esküvőjét, majd visszaviszed a cuccost a boltba, hogy nem tetszik, mire visszakapod az árát."

    Megveszed a kamerát 500 dollárért, visszaviszed majd a kamerát eladják mint használtat 250-ért?
  • Caro
    #27
    Ekkora egy ökörséget!
    Ahogy nézem egy PDA még kisebb is, és van ami tud ilyet, csak sokkal felhasználóbarátabb.
    Ez is csak a "gyógyszertár"-aknak jó, ők fognak hasznot húzni.
    Már ha lesz valaki, aki megveszi...
  • Yeti
    #28
    jah, bocs, akkor ok:)
  • Cicero
    #29
    És ennek mi az értelme?
  • Esrohnoil
    #30
    Kotonba nem akarnak ilyet építeni? Az is egyszer használatos...
    Gyorsan le is védetem gyorsan az ötletet, nehogy vmi hülye amcsi feltaláló véletlen összedobja. :D
  • megrab
    #31
    Pontosan.

    Egyébként az példaértékű ahogy az amerikai üzletekben bánnak a vevőkkel. Ha visszaviszed a ganét adnak helyette mást, meg ajándékokat is, csak hogy ne haragudj. Nálunk meg...

    A témára visszatérve: az amcsiknak azért kell ilyesmi, mert ennyi gombbal talán még elboldogulnak. Az értelmesebbje szerintem ott sem használ ilyesmiket.

    A csúcs New York az egyszerhasználatos esernyőivel
  • Anteris
    #32
    ez a cím így egy nagy kamu. Nem egyszer használatos a cucc, mert visszvisszük és utána kiadják bérbe további egymillió emberkének. Szóval nem kéne a hülyeséget terjeszteni meg hangulatot kelteni.
  • babajaga
    #33
    "gyógyszerkészítményeket forgalmazó CVS bemutatta egyszer használatos videokameráját"

    Akkor ide mi a fene van írva?
  • babajaga
    #34
    És a cikkben egyetlen szó nincs arról hogy ezt másnak újból eladják!
  • babajaga
    #35
    És azért kell visszavinni hogy letöltsék róla a felvételt, ami ezek szerint házilag nem lehetséges!
  • Mas-Thief
    #36
    PAL szabványban 720*576 a tv felbontása. Ennyi a DV kameráé is.
  • Mas-Thief
    #37
    Legalábbis a kisebbeké.
  • Caro
    #38
    Nem. A 720x576 csak 414720 pixel, a DV kamerák felbontása pedig 800000. Legalábbis ennyit szoktak megadni...
  • babajaga
    #39
    "percnyi 640x480-as felbontású mozgóképet és hangot áll módunkban rögzíteni a felvevővel. "
  • Tetsuo
    #40
    Király! Mindig ilyenről álmodtam! :)