12
Xp installálás után lefagy a windows
  • norbre
    #1
    üdv!

    Bár az Xp témában uezt leírtam, de senki nem válaszolt, uh ne kövezzetek meg légyszives hogy újat nyitottam neki

    Az Xp telepítés után lépett fel a problema.
    Szal a történet az, hogy újratelepítettem a gépemet, de elötte a múlt héten vettem egy DVDírót hogy csináljak egy bizt mentést
    Újratelepítés elött is Xp volt fent, és simán müködött a régi CD meghajtóm meg az új DVD író is.
    Az XP telepítését a régi CD meghajtóról csináltam, viszont most hogy fölállt a rendszer, nem müxik !?!? (a DVD író rendesen müxik)
    Beveszi a CD-t, fel is pörgeti, aztán amíg ki nem veszem a CD-t belöle, megfagy a Windows, semmit nem enged csinálni.
    Próbáltam hogy hardver eltávolítás meg újra rakás, de nem segített.
    Az IDE kioszás:
    IDE-0: MA->80G vinyó
    IDE-0: SL->80G vinyó

    IDE-1: MA->NEC DVD író
    IDE-1: SL->LG CD rom

    Mi lehet a megoldás, léci segítsetek.
    köszi
  • Pavlo
    #2
    Más lemezzel is ezt csinálja? Mert ha nem, akkor erős a gyanú, hogy nem jól lett megírva.
  • norbre
    #3
    igen, bármilyen cd-t berakok, ue a jelenség
    ha átrakom a DVD-be, akkor semmi probléma
  • Pavlo
    #4
    Akkor sajnos én többet nem nagyon tudok segíteni, sorry... Majd talán a kollégák.
  • norbre
    #5
    azért köszi
  • dr Kotász
    #6
    Próbáld megcserélni az IDE vezérlőket.
  • norbre
    #7
    Elmaradt de elébemegyek, szal amit eddig megcsináltam:
    - az Xp telepítés után az xp-ben a meghajtó betűjeleket kis mértékben átállítottam, de mivel máskor ezzel nem volt probléma nem gondolom h ez lehet a bibi
    - a probléma előtt az LG ("hibás") volt a Master és a NEC a Slave, azt próbáltam hogy az IDE-1-en megcseréltem: NEC->MA, LG->SL Ez sem segített
    - a csere után a betűjeleiket is megszüntettem és levettem az eszközök közül is. Majd új hardver-> betűjelek-> de semmi változás.

    A harver infójában azt írja hogy rendesen műxik, pedig nem :(
  • Metwork
    #8
    Az NTFS formázós topicjaid nyitásakor lettél figyelmeztetve, hogy feleslegesen nyitottad mert akármelyik xp-s topicban elfért volna, erre nyitsz egy topicot ami szintén elfért volna az xp-s ben. Miért?
  • norbre
    #9
    mert ahogy ott láttam nem nagyon válaszolgatnak a feltett kérdésekre kérésekre
  • Metwork
    #10
    Hibás meglátás!
    Valószinűleg azért nem válaszolnak mert nem tudnak segíteni.
    Azzal, hogy nyitsz minden nyűgödért egy új topicot nem biztos, hogy kapsz rá hamarabb választ, max figyelmeztetést.
  • norbre
    #11
    Részben igazat adok, de oda is beírtam és miután sokáig nem jött válasz, nyitottam ezt és láss csodát, jött is válasz
    Amúgy meg nem értem mi ezzel a gond, ha még ilyen probléma nem vetődött fel, és amúgy sem csak XP probléma, mert lehet hogy hardwer.
    Írjam be annyi helyre ahányhoz sztem tartozik, ahelyett hogy nyitnék egy konkrétan erről szóló témát?! Annak sem látom sokkal több értelmét, de hangsúlyozom részben egyetértek
  • norbre
    #12
    megvan a hiba!
    bakker az előző telepítésnél úgy volt h először az alaplaphoz adott cd-vel raktam fel az illesztőprogikat, majd pár hónappal ésőbb letöltöttem az új drivereket és frissítettem.
    Most úgy csináltam hogy egyből a friss alaplapdrivert telepítettem.
    Valszeg ebből volt a gond, mert tegnap újraraktam amegint a gépet a régivel és most műxik szépen.
    Lehet az hogy az újból hiányzik valami, vagy rosszabbul kezel dolgokat mint a régi?