92
  • Alfa Of NS
    #1
    Az also kepen az oreg szerzetes epp azt nezi, hogy Intel proci van-e mar a gepben

    Amugy erdemes vizsgalni a meditaciot, mert vannak a hetkoznapi eletben is konnyen hasznosithato modszerei
  • citkar
    #2
    viccesek a szerzetesek ezekkel a mdoern kütyükkel:o)
    vizsgálják csak a meditációt de sztem már voltak bizonyítékok h ez jó, bár nemtom,mindenestre biztos h hasznos...azért nem kell egész nap alfába menni vagy hasonló:o)
  • IoIa
    #3
    Lehet, hogy érdemes vizsgálni, de kinek van erre ideje a tibeti szerzeteseken kívül, akik semmi mást nem csinálnak. Sok értelmét nem látom. A meditáció a vallási szertartásuk része. Azontúl, hogy bambulnak, sok haszna nincs.
  • IoIa
    #4
    Apple reklámnak viszont nagyon jó...
  • Ahhoj
    #5
    nem csak akkor tud hasznos lenni, ha egesz nap csinalod
    ha heti 1-2-3 orat, akkor is tapasztalsz dolgokat, es jotekony hatassal vannak rad
    szal hidd el jo az
    egyebkent meg amig nem tudod, mire jo, miert mondod hogy semmi haszna nincs? :) (ezt csak arra alapozpm, hogy: "Azontúl, hogy bambulnak, sok haszna nincs.")
  • Alfa Of NS
    #6
    Napi 10-15 perc is eleg lehet sok jotekony hatashoz. Meg vannak technikak amiket nem rendszeresen hasznalsz, hanem ha baj van: pl ha kurva zaklatott vagy akkor hogyan lehetsz rovid uton kurva nyugodt, meg ilyesmi.
  • Ahhoj
    #7
  • Zro
    #8
    A meditáció lényege nem a profitmaximalizálás, a magasabb haszon elérése :) Vagy gyakorolja valaki és talán rájön mi is ez, vagy olvas róla, s fogalma sem lesz az egészről, szerintem.
    Musotoku - cél és haszon nélküliség...
  • IoIa
    #9
    A legrövidebb úton úgy lehetek nyugodt, ha beveszek egy Seduxen-t. Egyébként nem szokásom ilyesmivel élni, kerülöm az olyan szituációkat, amik felzaklathatnak. Másik hatékony módja nálam a megnyugvásnak, ha kiöntöm a dühömet. De ennek általában más vallja a kárát...
  • IoIa
    #10
    A meditációt kiváltom azzal, hogy annyit alszom, amennyi csak jól esik. Szerencsére megtehetem.
    Egyébként nem akarok én senkit se lebeszélni róla, az csinálja, aki akarja. Nekem van jobb dolgom is ennél. Ráadásul én nem hiszek a túlvilágban, ezt az egyetlen életemet nem bambulással akarom leélni.
  • blakshep
    #11
    lola te egy igazán mély, kifinomult és spirituális lélek lehetsz :-)))
  • HUmanEmber41st
    #12
    Ehh materialisták..

    :) :) :) :)
  • blakshep
    #13
    jobb dolgod, például shoppingolás? :-)
  • Sith
    #14
    Nem aról vna szó hogy hirtelen megnyugodjál hanem arról hogy később leszel ideges...
    mittom én futás, kirándulás, olvasás (KÖNYV olvasása) stb sem olyan produktiv dolog mégis szeretik csinálni egyesek
    nem csak az a pihenés ha bedöglesz a TV vagy a gép elé
  • Ahhoj
    #15
    jol nyomod lola :D
    egyebkent hogy ertsd a lenyeget: nem csak annyi torteneik meditacio kozben, mint amennyi kivulrol latszik (bambulas) ;)
    csak azok az egyeb "cselekvesek" es "tortenesek" nem a fizikai lathatoban van jelenuk, hanem szellemi teren
    es a tul vilagban, meg istenben, meg etc en sem hiszek, abszolut materialista vagyok ,)
  • NEXUS6
    #16
    Tök jó az a belinkelt animáció, ha tényleg úgy műkszik amit írnak róla, akkor egy jó kis biofídbek eszköz is lehet, vagyis akár a helyes meditációt is elsajátíthatjuk vele.

    Amúgy a meditáció a legkreatívabb dolog a világon.
    Lola is azt csinálja csak ő alvásnak hívja.

    A túlvilágban meg nem kell ahhoz hinni, hogy az ember végül oda kerüljön;)
  • dez
    #17
    Én 8 éve meditálok, és igazolhatom, hogy nagyon hasznos dolog. Sokmindent köszönhetek neki. Olyan fiziológiai és mentális hatásokat lehet vele elérni, amit gyógyszerekkel nem. (Egyszerűen sok alvással sem. De még drogokkal sem.) Persze nem egyik napról a másikra.

    Ez kb. olyan dolog, mintha nem tövig nyomnánk a pedált 2-esben, hanem szép nyugodtan, és mégis gyorsabban haladnánk fél gázzal 4-esben (itt "5-ösben", ha valakinek mond valamit).

    Tehát, a "hajtás" is több teljesítményt ad, csak épp sokkal több stresszel, ami hosszabb távon kikészít idegileg, plusz épp az (átmenetileg) nagyobb teljesítményt kikényszerítő stressz-hormonok betegítik meg az embert (a betegségek többségében ez alapvető fontosságú tényező) - nem erre vagyunk "tervezve". A természet kitalált erre jobbat is.

    Csak ugye, nehéz megérteni, hogy ahelyett, hogy még jobban nyomnánk azt a pedált (és szorítanánk a kormányt, stb.), éppenhogy le kell venni a gázról a lábunkat, és valahol máshol kell váltanunk valamit. Persze némi időbe tellik a sebességek között szépen váltogatva elérni a 160-at.

    (A stresszes embernek persze sosincs semmire ideje...)
  • NEXUS6
    #18
    Azt nem értem, ha minden hülyeséget tanítnak az általános iskolában a gyermekeknek, azt miért nem tanítják meg, hogy hogyan kell gondolkodni?

    Ez kb olyan, mintha a gyerek már tudna mászni akkor nem hogy ösztönöznék a járásra, hanem még meg is tiltanák neki , tessék csak szépen négykézláb járni.

    Tizen éves koromban foglalkoztam jógával, ilyen idősen az ember pillanatokon belül megtanul, rájön olyanokra, amit később csak hosszú hónapok/évek kitartó munkájával lehet csak elsajátítani.
  • firstman
    #19
    Én nem hiszek benne de mindjárt kiprobálom.
    Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
    Jah.... lebegek.....,lebegek..........
  • HUmanEmber41st
    #20
    Engem arra az újságíróra emlékeztetsz, aki 2 oldalon keresztül fikázta az Agykontrollt, majd a cikk végén bevallotta, h nem is végezte el, nem is beszélt olyannal, aki elvégezte, de ő ezt nem hiszi el..

    Talán ki kellene próbálni..
  • dez
    #21
    Hát, nekem van egy olyan érzésem, hogy az iskola inkább egy szűrőrendszer, mint sikeres életre megtanító valami.
  • dez
    #22
    Plusz, a tudományról sem tudhat túl sokat a kedves fórumtárs, mert ugye ha valami tudományosan is bizonyított, az már némileg több, mint hitkérdés. (És itt még csak nem is elméleti bizonyításról van szó, hanem tapasztalati úton szerzett igazolásról.)
  • HUmanEmber41st
    #23
    Azt nem értem, ha minden hülyeséget tanítnak az általános iskolában a gyermekeknek, azt miért nem tanítják meg, hogy hogyan kell gondolkodni?

    NWO project miatt...
  • NEXUS6
    #24
    Az valami "összesküvődés"?;)
  • NEXUS6
    #25
    Leesett....!;))))

    New world order
  • dez
    #26
    Na mondjuk ezt így, hogy "hogyan kell gondolkodni", ezt nagyon is tanítják... "Világi" iskolákban "tudományos szemlélet" címszó alatt jobb esetben todományos szemléletet tanítanak, rosszabb esetben materializmust; egyházi iskolákban meg vallásos szemléletet. Amit nem csinálnak, az az önálló gondolkodásra való megtanítás - ez persze nem is olyan egyszerű.

    A meditáció közben egyébként nem kényszerít az ember magára valamilyen gondolkodást (bár lehet, hogy vannak ilyen irányzatok is - pl. ha valamilyen vallással vannak összefonódva), hanem éppenhogy az idegrendszer kiegyensúlyozottabb, harmónikusabb működését segíti elő a dolog. (Ezzel nem szolgálja bizonyos csoportok érdekeit.)
  • Kensin
    #27
    "Jah.... lebegek.....,lebegek........."

    Vazz, inkább meg se "szólaltál" volna
  • NEXUS6
    #28
    Én is arra gondolok, hogy a koncentrálásból, a tudat direkt módosításából (meditáció) fakadó más nézőpontokból nyerhető információk begyűjtését is kéne tanítani, és nem csak a tudományos módszer vagy akármilyen más rendszer alapját képező logikus gondolkodást.

    Fontos az is, de ha nincsenek új gondolataid, akkor nem tudod a logikus gondolkodással közüllük a valóban használhatóakat kiválasztani.

    Mert ugye ha földönfutó vagy, akkor nem tudsz okosan gazdálkodni, takarékoskodni sem.
  • HUmanEmber41st
    #29
    Az össznépi hülyítésben szó sem lehet meditáció oktatásáról!
    Csak a vérmaterialista szemléletet igyekeznek beleverni a gyerekekbe, hiszen ha csak az anyagi világ van, akkor minden hatalom az emberek kezében van, és nekik kell engedelmeskedni...
  • dez
    #30
    Ez már a meditáció egy magasabb foka... Ilyet iskolában nem tudom, mikor fognak tanítani. Viszont a higgadtabb állapot által a hétköznapi élet kérdéseit is tisztábban láthatja az ember, stb. De még ez is zűrös, mert pl. ezzel rákényszerítene sok gyereket, hogy meglássa pl. a családi gondokat, amiket éppenhogy próbál (tudat alatt) nem észrevenni, stb. Szal különféle dolgok miatt nem lehet ezt erőltetni.
  • dez
    #31
    "Az össznépi hülyítésben szó sem lehet meditáció oktatásáról!"

    Hát, így is lehet mondani. Csak az a bökkenő, hogy ebben sokszor az emberek is ideális partnerek.
  • NEXUS6
    #32
    Na igen csak a családi problémákat meg pont a jelenlegi rendszer generálja.

    Csak nézd meg milyen mértékben növekszik a csonka családok száma.

    Szal a családi kötelékeket szétbombázzuk a médiával. A gyerekeket félreszocializáljuk az iskolában, megakadályozzuk, hogy megszakítsák a problémák utódokra való örökítésének mechanizmusát.
    És mire kiszakad a "családból" már is kész az atomizált emberke, aki ráadásul ugyan ilyeneket fog "gyártani" is.

    Jó kis ördögi kör.
  • dez
    #33
    Én úgy gondolom, hogy az egyénen is sok múlik, és nem lehet mindent központilag megoldani. Az egyénnek is meg kell tanulnia védekezni, önállóbbá válni. Tehát valahol egy az embereket gyerekként kezelő rendszer, és a természetben uralkodó farkastörvények között lehet az optimális megoldás - "az arany középút" (hogy a buddhisták kedvenc mondását idézzem). Ezzel csökkenne a politikusok befolyása is...
    (Ehhez persze a nagy lobbiknak is lesz 1-2 szava.)
  • Caro
    #34
    Az NWO projectnek nincs esélye, majd én megállítom! :)
    Vagy ha nem én, megteszi valaki más.
    Vagy ha nem valaki más, akkor valakik. De van még értelmes ember a világon, bőven!
    A meditáció meg eléggé hasznos dolog. Bár én egy elég különös fajtáját próbáltam, de az elmémen belül tök jó dolgokat tudtam csinálni. Csak nem voltam elég kitartó, és nem mentem nagyon "mélyre". Főleg azért, mert ez amúgy is inkább este szokott eszembe jutni, amikor fáradt vagyok, és akkor inkább alszok...
    Szerintem lehetne oktatni. De az egész oktatási rendszert meg kéne reformálni, mert eléggé le vannak maradva.
  • Roli
    #35
    Abban igazatok van, hogy a suli csak idegességet szül. Míg a tanév van rangeteget idegeskedek, hogy mi lesz másnap harmadnap, az évvégén, mert ettől függhet a jövőm.
    Néha meg leülök a szobámban és olyan, mintha egy nagy teremben lennék, ahol ezer ember beszél. Régebben elhangzott dolgokat néha ki tudok venni a zajból. Ez tart vagy 10-15 percig utána síri csend és megnyugszok el tudnék lenni így sokáig, de általában ilyenkor alszok el, de utána jobban vagyok.
    Lehet az indiaiak is ilyeneket csinálnak?
  • Roli
    #36
    Ez jó, hogy majdnem ugyan arról pont egyszerre írtunk
  • Caro
    #37
    Ja :D
    LOL... :)
  • echo
    #38
    Én az agykontrolt elvégeztem 16-17 évesen, de utólag azt mondom elég gáz. Komolyan gyakoroltam ahogy kell, de igazán nem lett semmi. Aztán utána jó időbe tartott míg kivertem a fejemből ezt az egészet. Az ellazulós(meditálós?) része persze lehet jó, de a többi szerintem inkább káros. Aki nem tudná: arra épít, hogy mondogatsz=programozol magadba jó dolgokat és akkor az úgy is lesz(ezt értsd: szinte bármi elérhető ilyen módon). Ennek a vége pedig az lesz, hogy erre a hülye hurráoptimizmus szerű ismételgetésre rákattansz. Szóval ezzel vigyázni, pláne gyerekekkel.

    Még egyszer a flame elkerülése végett: amit írtam az nem a normál ellazuláson alapuló meditációra vonatkozik.
  • dez
    #39
    Jahh, nekem is az első lépéseim közé tartozott. Én is inkább az alfázós részét használtam (kellemes lazítás, de olyan "felületes", nem elég mélyre ható). Közeli ismerősöm meg éppen fordítva csinálta, és totál bezsongott tőle, a végén azt hitte, elég "programozni" (és már annyira "akarni", hogy az maga egy nagy stressz), de tiszta fejjel végiggondolni, mit is kellene csinálni, azt már nem...
  • dez
    #40
    (Itt az önállóság alatt nem azt értem, hogy csak a magunk érdekét nézni, stb. Hanem kiegyensúlyozni azt másokéval, és intelligensen kooperálni, stb. És persze nem csak parancsra tudni cselekedni, gondolkodás nélkül. Meg ilyenek.)