36
  • FirStDeXTeR
    #1
    ez a csunya, szabadalmakert harcolo ember meg sem erdemli, hogy bohocot csinaljak belole.
  • FirStDeXTeR
    #2
    a Több új szoftverrel készül az őszre a Microsoft cím helyett lehetne ez: A M$ megmondja az "igazat", és kiad nehany terméket
  • Hierogli
    #3
    "Ez utóbbi szoftver a Microsoft integrációs eszközének továbbfejlesztése, amely a különböző alkalmazások - például az Office alkalmazások - között zajló kommunikációért felelős."

    Haat ritka pongyola megfogalmazas ez a Biztalk Serverrol, mondhatni gyongyszem. :)
  • blackeagle
    #4
    Hánynom kell ettől a cikktől ,föleg mikor a biztonságról dumál és a linuxot besározza. Hihetetlen szemét egy cég.
  • irkab1rka
    #5
    képzeld el, amikor ezek a faszok levédetnek egy olyan ipari eljárást, ami mondjuk annyira fontos, mint az állandó frissítés.

    Előbb utóbb mindenre ráteszik mohó kis mancsukat, és saját kacska képükre formálják..
  • Ch_Slater
    #6
    "Véleménye szerint e két törekvést siker koronázta, így fordulhatott elő, hogy az elmúlt egy év alatt a Windows Server 2003 esetében 30, a SuSE Linuxnál 164, míg a Red Hat Linuxnál már 191 új sebezhetőség felbukkanásáról számoltak be."

    jah, mivel az említett Linux distro-kat folymatosan frissítik, tehát megtalálják a hibákat, réseket. a WinSrv2003-nál a 30 hiba nem azt jelenti, hogy annyi van ténylegesen (persze a Linuxokra is érvényes ez)...
    tehát visszájára is lehet fordítani ezt a mondatot: minél több rést találnak, annál biztonságosabb a termék, hisz azokat már ismerik, javítják...
  • Sityi
    #7
    Engem az izgat, hogy az a 30 mennyire volt súlyos hiba a 164/191 hibához képest... Minőségben is kéne gondolkodni, nem csak mennyiségban (mint a kínai piacon...).
  • LowEnd
    #8
    Levédeni csak "új" dolgot lehet.

    Ha te kitalálnál valami újat, nem szeretnéd, ha mások ellopnák az ötletet, nem?
  • blackeagle
    #9
    Biztonsági kérdésben mondhat amit akar az m$ , csak a saját szemetét söpri a szönyeg alá. Nekem több mint 1 éve van adsl-em , azóta szinte folyamatosan fent vagyok a neten linux alól ,jelenlegi uptime-om is 49 nap.
    Egy árva tüzfalam van ,amit észre se veszek ,nem érdekelnek a viruskeresők ,update-ek ,meg semmi . Ennyi. Az a főhiper m$ mufti is igy használja a gépét ?
  • GABOR16
    #10
    A M$ nak régebben voltak saját Linuxos szerverei :D , nem tudom, hogy jelenleg is van e még neki.
  • snorbi
    #11
    Mint például a duplaklikk?
    Most sikerült kiszabadulnod a dobozból?!?
  • arschsg
    #12
    Fájt az igazság?:)

    Microsoft
  • FTeR
    #13
    hát, ez nem nagy cucc, nekem 1 tűzfalam, anti-spyom van, meg anti-vírus. Az utóbbi már vagy 2 éve semmit nem talált, a középsőnek sem volt dolga, jól működik a residentje. A tűzfal meg szépen blokkol. Én gépem is már ment több hétig leállítás nélkül. Nem olyan nagy cucc ez. (winem van, ha esetleg nem derűlt volna ki.)
  • FTeR
    #14
    hihetetlen, h ez az urbanlegend még mindig terjed.
    M$ nem védte le a dupla kattot. lol, nem is tehetné.
    az feltünt volna neked, ha levédte volna. legalább gondolkoznátok.
    paltopokra szánt win CE-ben az odatartom a ceruzát, elhúzom, majd felemelem, start menüre vonatkozó technikai részét védte le. nem a mozdulatot.
  • FTeR
    #15
    ezen mit sároz be? valszeg valahonnan vette az adatokat. másrészt az ilyen bemutatóknak az a lényege, h elmodják mér jobb az enyém mint a másiké. ezt a linux servereknél is így csinálják.
    szálka meg a gerenda mi?!
  • Bandee1987
    #16
    szívesen elmennék a Tech-edre :)

    Tök jó ellátás, ingyé kölcsön leptop, egész nap netezek, kajálok, meg elmegyek várost nézni :)
  • smv
    #17
    Azért kíváncsi lennék, hogy ezek a biztonsági rések milyen súlyosak. Tehát, hogy a 30 esetből hányat kihasználva lehet lenyúlni 1 rendszert, és a 164ből mennyi a nem komoly. (Mármint, hogy ha valami nincs rendesen beállítva, és fel van rakva egy progi, ami üti a másikat, akkor esetleg talán, ha nem figyel valaki, akkor egy extrapro képes elolvasni a serveren lévő mailokat.)
  • blackeagle
    #18
    Nem állok le vitázni azon ,melyik a biztonságosabb.
  • Mberke
    #19
    Sajnos a szabadalmaknál az a helyzet hogy ha beadnak egy szoftverszabadalmat annak az eredetiségét senki nem ellenörzi. Valakinek jelentkeznie kell hogy ez már volt korábban is. Szóval ha az MS vagy akár melyik cég bead egy szabadalmat és arra senki nem mond semmit akkor asszem egy hónap után megkapja a szabadalmat. Ha utána jelentkezel, hogy hahó ezt már kitalálták elöbb is, akkor csak bíróságon támadhatod meg ami rengeteg sok lóvé.
    Nem tudom miért kell ennyire elszántan védeni ezt meg azt a rendszert mert nekünk felhasználóknak az a jó ha erős a konkurencia! Tény hogy a microsoft mostanában nagyon figyel a biztonságra. És ez miért van??? A Linux miatt!!!
    A konkurencia igenis nagyon jó!!!! Jobb rendszerek lesznek, biztonságosabbak és olcsóbbak.
  • FTeR
    #20
    én se. sztem egyik sem biztonságosabb a másiknál.
  • fie
    #21
    "Windows Server 2003 esetében 30, a SuSE Linuxnál 164, míg a Red Hat Linuxnál már 191 új sebezhetőség"
    Na az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy egy server-t egy asztali linuxhoz hasonlítottak
    Hasonlítsák egy debian alaprendszerhez. (kb ez lenne: w:30-d:0) A picipuha TV-Shop színvonalra váltott
  • smv
    #22
    Honnan a francból jött az, hogy picipuha? :D
  • fie
    #23
    Talán úgy 1975 körül lehetett egy ilyen wc-papír reklám, hogy nagyon puha ("New! So soft! It's micro soft").
    Vagy a barátnője mondta mindíg.
    Ki tudja? :)

  • archkoven
    #24
    Slater koma eképp magyarázza miért jó az ha több biztonsági rést találnak a Linuxban mint a Win server2003-ban:
    "minél több rést találnak, annál biztonságosabb a termék, hisz azokat már ismerik, javítják"
    :)))))))))))))))))))))
    Ez egy egészen új megközelítés, ilyet még életemben nem hallottam:)))
    Tehát tulajdonképpen akkor amikor az MS-t fikázzák az okosok a sok hiba miatt az azt jeleti, hogy minél több hibát találunk benne annál jobb.

  • IoIa
    #25
    Szerintem itt alapvetően rosszul álltok hozzá. Baromarcú ballmer még életében nem mondott igazat, akkor sem, ha kérdezett, miért kéne tőle a kamu számokat elhinni? Az meg már csak hab a tortán, hogy a windowsnál védelemről akkor beszélhetünk, ha egy külső cég víruskereső/irtóját használod, szintén külső cég tűzfalát, és hasonlóképpen van ez a spy/ad/stb -ware programok elleni védelemmel is. A linuxnál ilyesmikre nincs szükség. Akkor most hogy is van ez?
  • immovable
    #26
    microfos
  • Ch_Slater
    #27
    hádde neeem? :))
  • mrzed001
    #28
    June Community Technology Preview : letöltötte már valaki? Érdemes megnézni ?
  • fflx
    #29
    ezt a szegeny studio 2005-ot mintha juniusra igertek volna... most akkor novemberben kiadjak, de nem lehet, hogy csak a neve miatt eroltetve nyomjak ki, az majd 1 honap mulva pecselik?

    hogy nezne ki 2006-ban majusaban, hogy studio 2005 :)

    Longhorn is majd valamikor 2007-ben... hat addig meg biztos 3-szor fog valtozni a megjelenes. Milyen jo is lenne, ha az IE7-tel vartak volna addig ugye? Ahogy eredetileg terveztek :)

    Itt a munkahelyen XP-t hasznalunk mindenfele legujabb pecsekkel. De ha nehany napig nem inditjuk ujra elegge belassul. Pedig csak microsoftos termekekekt hasznalunk (win, office, vis.studio2003, nameg persze plsql dev.) Szoval nem hiszem el, hogy egy windows hetekig elfut rendesen ha hasznaljak.
  • mrzed001
    #30
    2000 workstation 4 hónapig folyamatosan, pedig fejlesztői gép (néha exception hegyek, ha elfelejtek valamit :) ), Delphi, Office, MSSQL, OE, Távolról is rálépegettem, szóval tud azért, ha kell. XP valahogy tényleg picit gyengébbre sikerült
  • irkab1rka
    #31
    Windows-t csak játékra használd, és nem lesz nagy problémád vele. Vagy ha berakod céges rendszerbe, tűzfalak és céges vírusirtók barátságos ám erőforrást nem kímélő környezetébe.
  • testerlnx
    #32
    Ez az ember az egyik legjobb kereskedő... még a szart is eladja :)
  • h4x0r
    #33
    Erről a 30/100akárhány hiba összehasonlításról én is hallottam. Valami Get The Facts :D

    Komolyan szólva sztem a lényeg a tényleges hibák száma, nem a felfedezetteké. De azt nem lehet megállapítani egykönnyen.
  • FTeR
    #34
    ha nincs felfedezve 1 biztonsági hiba, akkor gondod sem jelenthet, nem?
  • h4x0r
    #35
    Nem. Gondot jelenthet. A csillagzatok megfelelo allasa (veletlenul bekovetkezik valami, ami kivaltja a hibat), tehat nemszandekos okok, esetleg valaki felfedezi a hibat (pl. szerencseje van), es elkezdi kihasznalni, stb.
    Ez amugy tipikus struccpolitika: amit nem latok, az nincs is.
  • FTeR
    #36
    sztem meg tipikus nézőpont kérdése.
    ha linuxban kevesebb hibát találnak, akkor az egyértelmű jele annak, h tökéletesebb rendszer, hiszen nincs benne hiba.
    ha linuxban több hibát találnak, akkor az egyértelműen jele annak, h tökéletes(ebb) a rendszer, mert így kevesebb hiba van benne.
    nem? :)
    sztem matematikailag bebizonyítható, h a felfedezetlen hibák száma végtelen, így ha befoltozunk 1 hibát, ugyan annyi marad -> végtelen.