24
  • mrzed001
    #2
    Csak ha te vagy Ironman :)
  • nenad
    #3
    sztem ez mar boven moderatori kategoria...
    :D
  • awender
    #4
    Sőt, azt is megmondják ezer év múlva, hogy kecskére gondoltál közben :)
  • citkar
    #5
    engem sem a boxeretek sem a kecskétek nem érdekel,hanem az h mit is írt le Archimédesz :o)
  • FTeR
    #6
    ti is levontátok a tudományos következtetást

    kiváncsi lennék, h mit szólna a dologhoz aki a 20.sz képeket hamisította rá, h "növelje" az értékét :D
  • Esrohnoil
    #7
    Engem is, de erről sajna egy szó sincs...
  • Cat #8
    "Archimédesz leírja, hogyan fejlesztette ki matematikai elveit a mechanikai eszközökkel, egyben ez az eredeti forrása a testek lebegéséről alkotott archimédeszi elméletnek"

    Ma már ezt általánosban tanítják: "Egy test a súlyából annyit veszt, amennyi az általa kiszorított víz tömege."
  • #9
    vajon egy test csak vizet szoríthat ki?

    :_)

  • Cat #10
    akkor folyadék - rég volt :)
    látom te is megfogtad a mondandóm lényegét :)
  • Esrohnoil
    #11
    Igen, ezt tudom, de gondolom nem ezt az egy mondatot írta le. Engem az egész eredeti szöveg érdekelne.
  • archkoven
    #12
    Gázokra nem igaz?

    Nagyon rég lehetett:D
  • TeszteloPontHu
    #13
    Az elég nagy hiba lenne, ha ezt tanítanák. Hogy jön a súlyhoz a tömeg?
  • bandia
    #14
    Jaja:) " A test súlyából annyit veszt, amennyi az általa kiszorított víz SÚLYA" asszem így pontos:)
  • Cat #15
    Üssetek!

    (Szegény Esrohnoil-nek akartam csak válaszolni, de aztán kiderült hogy az eredeti sokszáz oldalas szöveget hiányolja a felújítási technológiát bemutató hírből)
  • fm
    #16
    "Minden folyadékba merülő testre akkora felhajtóerő hat, amennyi a test által kiszorított folyadék súlya."
    így pontosabb :)
  • Lenny
    #17
    Minden vízbe mártott test a súlyából annyit veszt, amennyi az általa kiszorított víz súlya.
    A középsulis fizikakönyvemben így volt! :-)
    Amúgy szívesen elolvasnám az egész írást!
  • DOT
    #18
    Nekünk anno a fizikatanár azt mondta, hogy aki ezt találja mondani a vizsgán, az máris erősíthet a pótvizsgára :)
  • Slartibartfast
    #19
    Vajon, ha vannak eljárások pergamenröl visszanyerni többezer éves írást, akkor vannak-e eljárások arra, hogy visszanyerjünk egy fórumról törölt hozzászólást, ami legalább az elsö 5 válaszolót inspirálta...? (csak én maradtam le róla...)
    Pls ha valaki emléxik rá, mi volt, akkor csak nagy vonalakban, de légyszi. :)

    Amúgy olyan régimódiak vagytok, Archimedes nem az úszásról, hanem az antigravitációról ír a könyvben. Ezt nem tudni!
  • Wilddog
    #20
    Sem a súlyából, sem a tömegéből nem veszít. :) A rá ható felhalytóerő egyezik meg a kiszorított közeg súlyával.
  • dez
    #21
    Igen, és ezáltal módosul a súlya...
  • dez
    #22
    Egyébként milyen poén lenne, ha találnának néhány olyan "új" teóriát tőle, amire az eltelt évezredek alatt nem jöttek rá a nagyokosok... (Ugye, a tehetség...)
  • AgentKis
    #23
    Bizony a súlyából veszít, és minden légnemű vagy folyékony közegben "működik" a dolog. A tömege természetesen állandó, hacsak nem megy keresztül "legalább" valamiféle nukleáris reakción.
  • zmeor
    #24
    igen mivel nem veszt a súlyából