8
Mire érdemes biztonsági mentést csinálni?
  • norbre
    #1
    Üdv!

    Bár néztem de nem találtam hasonló témát, de ha volt már ne kövezzetek meg légyszives :D

    szóval előbb utóbb le kéne már mentenem a cuccaimat a gépemről, mert elég régen volt biztonsági mentés és kb 10 G anyag van amit szeretnék "biztonságban" tudni.
    Namost azt nem tudom mire érdemes ezt megtenni. Fontos ugye hogy elég sokáig "szavatos" legyen a tárolás, iletve gazdaságos.
    Vagyis vegyek inkább egy vinyót amire mindig mentek, vagy vegyek 15 CD-t vagy x dbDVD-t?
    Mennyi egy pl 80G-s Maxtor vinyónak az élettartama ha csak félévente biztonsági mentésekre használom, ill meddig áll el egy CD vagy egy DVD?

    köszi
  • maozedong
    #2
    Félévente 10 GB az lófax :O
    Ezt 3 egyrétegű DVD re ki tudod menteni..
  • Frank99
    #3
    a DVD tovább tart, mint a wincsi, sajna...

    ócsóbb is.
  • Montanosz
    #4
    videókazira)))..és ez komoly...nemrég láttam valamelyk piacon kilóra mért könyvek mellett, valami orosz kütyü pár tíz évvel korábbról ami még videókazettára mentett le bármit.
  • maozedong
    #5
    biztos hogy vhs kazetta volt?!
  • PyRex
    #6
    Jaja, de annak az időtartama... Hát nem tudom.
  • Trade
    #7
    egy-ket bankban is hasznalnak meg magnes kazettat
  • Zsoltika 007
    #8
    Igen volt 1 időben magnóhoz vmi kártya amivel vhs-re archiválhattál. Nem volt az olyan régen talán 5 éve. De a vhs kazik sem állnak el tovább mint a NORMÁLIS MÁRKÁS dvd-k. Mert szerintem a minőségi dvd-k a legjobbak. Persze ha kicsit többet szánsz rá, vegyél LG dvd írót! Azok kezelik a dvd-ram lemezeket. Azt kimondottan mentésre találták ki. A hozzá való lemezek picit drágábbak, viszont újraírhatóak és nagyon sokáig tárolják az adatokat (A legtovább az optikai eszközök között).