47
  • TH448
    #1
    Már csak azt nem értem, hogy miért nem említik meg az asztali gépeket. Az lehet, h ha valaki ölébe veszi napi 8 órán át, az naon rossz, de hasonló dolgok figyelhetők meg az asztali gépeknél is. Ott se veszik figyelembe, h nem kellene közelről nézni, hogy csuklótámaszos egérpad meg bill. kellene, hogy közel fejmagasságba kellene a monitort beállítani...
    Éljen az ergonómia. Mondjuk remélem, aki napi 8 órán át használja, annak van annyi esze, hogy kapcsol hozzá normál bill-t meg egeret, meg asztalra teszi...
  • echo
    #2
    Hát van benne valami, nekem asztalinál is zsibbadnak néha az ujjaim, nemtom mi lesz velem mire 60 leszek
    Mondjuk most már legalább vigyázok amennyire tudok: kényelmes egér meg billentyűzet, de a tartásom így is szar az asztalnál...
  • Ch_Slater
    #3
    "Mondjuk remélem, aki napi 8 órán át használja, annak van annyi esze, hogy kapcsol hozzá normál bill-t meg egeret, meg asztalra teszi..."

    pontosan ezt teszem :)
  • smv
    #4
    Minden héten megjelenik valami, hogy "a tv káros", "a tej rákot okoz","a saláta megöl","a füstölthústól meghalsz". Ezek annyira olyan hírek már szerintem, amire az emberek full imunisak lettek az elmúlt időkben.
  • Sheltem
    #5
    Mekkora sz*r cikk... Minden káros nem jöttetek még rá ?
  • Sityi
    #6
    Nem biztos, hogy a gyártó hibája az, hogy a vásárló egészségtelen testtartásban nyúzza a számítógépét. Én biztos vagyok benne, hogy lehet ezt helyesen is használni úgy, hogy nem okoz harántsülledést, szaporafosást, heresérvet, és a többi csúnya betegséget.
  • robocop
    #7
    Az élet egy olyan nemi úton terjedő betegség, melynek a lappangási ideje akár 100-120 évig tart, és 100%-os a halálozási aránya.
  • MerlinW
    #8
    Nem szar a cikk, csak nincs igazán hírértéke. Aki 8 órát tölt gép előtt az tisztában van a fenti dolgokkal. Amik tények. Sajna nekem is előjön néha, inhüvelygyuszi, ill pár izületi fájdalom. Pedig még csak 25 vagyok. Tessék megfogadni a cikk mondandóját.
  • Kensin
    #9
    "...sőt feljegyeztek már impotenciás eseteket is."

    Lol, ezt meg hogy? Eccerűen nemtom elképzeni

    Ha sokat gépezek, leszárad a matyim?
  • noss
    #10
    A gyártóknak lenne az a feladatuk --ezek alapján--, hogy leírják a használati útmutatóba a helyes testartást és használatot, valamint felhívják a figyelmet a különböző veszélyekre!
    Szerintem így már korrekt lenne...
  • noss
    #11
    Én erről már korábban hallottam, az ölben tartott gép esetében az érzékeny testrészek --mint pl a "matyid"-- akár meg is éghetnek (az általam olvasott cikk szerint). Több ilyen panasz érkezett hozzájuk meg kutatók kutatgattak asszem... :)
    Részleteket nem tudok, mert nincs noteszgépem, meg nem is érdekel annyira a téma, mivel közeljövőben nem is lesz...
  • Power
    #12
    Pedig van ilyen.
    Ölben tartod, a gép meg nagyon meleg lesz -> károsodnak a sejtjeid. Régebben még égési sérüléses esetek is voltak, szép számmal.
  • snorbi
    #13
    Ha ölben tartod a gépedet, akkor - persze férfiak esetén :) - a heréket melegen tartja. Pedig azok azért vannak külön zacskóban, mert a normál testhőmérsékletnél is hidegebbre van szükségük a megfelelő működéshez.
    Vagyis nem kell feltétlenül megégniük ahhoz, hogy kárt okozz bennük.
  • HuAn82
    #14
    Úgy "sajnálom" szegény beteg embereket.
  • avman
    #15
    így van, bár inkább nemzőképtelenségre gondolhattak, ugyanis a heréknek, h hímivarsejetet termeljenek valmivel kisebb (35-36 fok környéki) hőmérsékletre vab szükségük (ezért is helyezkedik el a testtől egy kicsit távolabban és lóg abban a bizonyos bőrszütyőben), efölött már károsodik a műkődése, szélsőségesebb, tartós (és itt már a +1 celsius is nagynak számít, ellentétben pölö a 10 centivel) magas hőmésékelt esetén károsodik éspedig visszafordíthatatlanul a működés. Persze ez nem két nap, hanem 5-10-15 év alatt zajlik le. Másrészt: mindem munkakör képrenyő előtti munkavégzésnek számít, amelynek külön, jogszaályilag előírt munkavédelmi, egészségvédelmi és egyéb feltételei vannak (megfelelő tárgyi ergonómia, szükség esetén védőszemüveg, satöbbi. Többek közt 50 perc munkavégzés, 10 perc szünet és napi 6 óránál többet ma Magyarországon elvileg egy munkakörben sem tölthet monitor előtt, ezért mind a munkaügy, mind az ÁNTSZ, mind a MUnkavédelmi Felügyelőségek büntethetnének, cak épp a munkaadók többsége még a megfelelő ergonómiai követelménykere is tesz a többiről - például a foglalkozás egészségügyi szolgáltatás - nem is beszélve.
  • avman
    #16
    jav: minden olyan munkakör képrenyő előtti mv-nek számít, amelyben szg. használat, biztonsági kamerea figyelés, satöbbi a napi 4 órát meghaladja,
  • arty
    #17
    vagy véletlen rácsukod ..... :D
  • bandia
    #18
    Az éléetben minden ami jó,a z vagy kjáros, vagy rákot okoz, vagy már csak szimplán öl:) Szal egyszer élünk, akkor hagyjunk ki mindent? Neeem:D
  • megrab
    #19
    Már látom a jovőőőt...

    A következő generációs oprendszerek 20 perceként leállnak, esetleg Norbi-PC videókat vetítenek nekünk.

  • IMYke2.0.0.0
    #20
    Magyarázzák ezt meg egy brókernek, akinek ott kell lógnia órákon át a napi árfolyamon... vagy a paksi atomerőmű műszerészeinek... és sorolhatnám.

  • FTeR
    #21
    a felsorolt "betegségek" mind olyanok, amiről nem a laptop tehet, hanem a hülye felhasználó. Ennyi erővel a sósavat is tíltsuk be, mert már több takarító nő hiányzott napokat égési/marási sérülések miatt.
    A biciglizés is egészségtelen, mert egész nap előregörnyedve fogod a kormányt...
  • dez
    #22
    Az egészség elvesztése után ezek a "jó" dolgok már nem is annyira jók.
  • dez
    #23
    Ez alapján a többség "hülye".
  • FTeR
    #24
    Einsteinnek van erre egy elmélete...
  • dez
    #25
    Jó, ha így tekintjük, akkor is a gyártók felelőssége, ha - minden figyelmeztetés nélkül - önmagukra veszélyes játékszert a "hülyék" kezébe adnak... :) (Bár szerintem azért nem annyira nyilvánvalóak ezek a veszélyek, mint pl. egy kés esetén, hogy olyasmit is vághat, amit nem kéne, stb.)
  • FTeR
    #26
    én mintha már láttam volna, kis átlátszó matricákra írva figyelmeztetéseket. pl laptopoknál, h 4 óránként áljunk fel előle, meg vigyázzuk hova tesszük...
    de ezek olyanok mint a superman jelmezen a nagybetűs figyelmeztetés, h "az ember alapvetően nem tud repűlni és ezen a jelmez viselése sem változtat."
  • dez
    #27
    Hm, azért egy kicsit más egy ilyen nyilvánvaló dolog, és egy munkaegészségügyi, ergonómiai szakismeret...
  • Sityi
    #28
    Amiótaa Nagy Pocsolyán túl egy hölgy pert nyert egy háztartási gépeket gyártó cég ellen, hogy ő nem tudta, hogy kisállatot nem lehet mikrohullámú sütőben szárítani, én nem vagyok benne biztos, hogy ez tényleg mindenkinek egyértelmű és nyilvánvaló...

    Amúgy valami hasonló érvényes az asztali PC-kre is: megfelelő asztal kell hozzájuk, hogy egészséges testtartásban és távolságra üljünk előtte.
  • dez
    #29
    Na jó, de te pl. pontosan tudod, milyen az az asztal, és milyen az egészséges testtartás? Vagy hogy mennyi idő alatt alakul ki inhüvelygyulladás ha laptopon gépelsz? Hallottál egyátalán eddig erről, hogy ilyen figyelemreméltó problémák ezek a laptopoknál, vagy úgy általában?
  • Hegyikecske
    #30
    nah szal a kövi a képlet...
    AKI LAPTOPOT HASZNÁL AZ BETEG LESZ (vagy impotens) :D:D:D:D:D:D:D
  • dez
    #31
    ...legalábbis ha nem vigyáz.
  • ddfg
    #32
    Ez tipikusan az az eset, hogy hasznalj valamit extrem korulmenyek kozott, es kiderul, hogy karos... Nem a notebook a karos konyorgom, ha egyszer nem ugy, nem annyit hasznaljak, mint amire kitalaltak, akkor persze hogy rossz... Agyon kene loni az osszes embert, aki ilyen semmire se valo felmereseket vegez... Vagy legalabbis elkuldeni hamburgerarusnak, ott tobbet tehet a vilag nepessegeert... Ebbol a penzbol fejleszthetett volna ergonomikus billentyuzetet is, vagy jollakathatott volna par ehezot. De tudjuk, folosleges hulyesegre mindig van penz mindenhol...
  • Sityi
    #33
    Ebben tényleg van némi igazság: azért ezeket egyben leírva ritkán látni...
  • Sityi
    #34
    Mármint hogy hogyan kéne egészségesnek maradni géphasználat közben.
  • jointeer
    #35
    ez fasság hogy ölbe kell a kurva laptopot tartani. én is asztalon használom
  • LowEnd
    #36
    Egy fazonnak megégette a lábát... (tényleg cefetül fel tudnak melegedni. Lehet hogy úgy okozott impotenciát, hogy a laptop tükörtojást sütött? Vagy ráesett a répára? Hmm?)

    Egyébként én is észreveszek magamon ilyen gondokat (programozok), ropognak az ujjaim, fáj a nyakam, ilyenek. :-(

    Pedig nem vagyok aggastyán.

    (PEREJJJÜNK BE MINDENKIT! YESS!)
  • pemga
    #37
    Egy mezei Prescott proci már önmagában felvesz 100W-t, mar nem lehet csak úgy nyúlkálni a házba :). Gondolj bele, egy 100W-s izzót sem fogdosol, pláne nem tárolod órákon keresztül érzékeny helyekhez közel :). Igaz a laptopokban mobil procik vannak, ami jó esetben kevesebbet fogyaszt, de alapvetően sokkal nyengébb a hűtési lehetősége mint egy asztali gépnek.

    Impotenciát is egyszerűen felforralással ér el, életképtelen sejteket fog előállítania a mellékhere, erről volt már egy cikk pár éve, h. veszélyforrás, na úgy tűnik bekövetkezett...

    A munkahelyi ergonómia-előírás (törvény erejével :)), tartalmazza hogy a géppel sokat dolgozóknak óránként jár 10 perc szünet (jójó, ez a törvényi előírás, betartás a hagyományoknak megfelelően), amit alapvetően testmozgással kéne eltölteni.
  • pemga
    #38
    Egy mezei Prescott proci már önmagában felvesz 100W-t, mar nem lehet csak úgy nyúlkálni a házba :). Gondolj bele, egy 100W-s izzót sem fogdosol, pláne nem tárolod órákon keresztül érzékeny helyekhez közel :). Igaz a laptopokban mobil procik vannak, ami jó esetben kevesebbet fogyaszt, de alapvetően sokkal nyengébb a hűtési lehetősége mint egy asztali gépnek.

    Impotenciát is egyszerűen felforralással ér el, életképtelen sejteket fog előállítania a mellékhere, erről volt már egy cikk pár éve, h. veszélyforrás, na úgy tűnik bekövetkezett...

    A munkahelyi ergonómia-előírás (törvény erejével :)), tartalmazza hogy a géppel sokat dolgozóknak óránként jár 10 perc szünet (jójó, ez a törvényi előírás, betartás a hagyományoknak megfelelően), amit alapvetően testmozgással kéne eltölteni.
  • KIP
    #39
    okosan kell élni és akkor nem leszel impotens meg beteg, szeretem olvasni ezeket a tömeges néphülyítő irományokat, mert néha szórakoztató, de azért néha nem árt átgondolni hogy is kellene ennek lennie...
  • Pharaoh
    #40
    Nagy marhaság ölben tartani, meg ágyon a laptopot, amellett hogy kényelmetlen a gépnek sem tesz jót, hogy el van takarva az alsó venti nyílása.