36
Meddig tart a határa?
  • [Walaki]D`Lair
    #1
    nos? kinek mi a véleménye?
  • Lacc
    #2
    Amig nincs belőle károd, addig. Ha nincs benned egoizmus, akkor többnyire nem sikerül megvalósitani a céljaid többségét, ha azonban túltent benned, akkor nemcsak a magad kárára válhat, hanem a környezetedből is ellenszenvet vált ki, én legalábbis igy látom.
  • magus
    #3
    bárcsak lenne nagy egom, de nincs

    van kozeli baratom azert akinek ez a hatara eleg magas, vagyis mondhatod neki 5 en h nem azt mondta az elobb nem kepes felfogni, mert reflexbol magank ad igazat:)
  • franco
    #4
    alap
  • franco
    #5
    nincs határa szvsz
    ha valaki tudja kezelni az embereket, a környezete elfogadja ilyennek
  • franco
    #6
    aki meg nem, az le van szarva....:D

    [egoista áj iz]
  • PResident Evil
    #7
    lásd: maci
  • steweee
    #8
    saját magamnak vagyok a példaképe és önmagamra szeretnék hasonítani :)))
  • franco
    #9
  • Asperot
    #10
    Ego? Az enyém a legjobb!
  • Cat #11
    az egoisták szoronganak a legjobban a kudarctól, maguknak se vallják be a félelmeiket
    szar életük van
  • Met
    #12
    Én vagyok a legszebb, a legokosabb, a legügyesebb, de túl tökéletes vagyok ahhoz, hogy beképzelt legyek.
  • Bandew
    #13
    Mindenkinek van saját egoja, de azt imádni szvsz primitívség.
  • szanics
    #14
    Kuss, én vagyok a király! :DDD
  • Vlala #15
    lassan begumizódunk itt is... az egonak addig szabad tatrania, amíg másokat meg nem sértünk vele. A "királyvagyokkabbefaxom" már túl van a határon...
  • franco
    #16
    ezt aztán mondhatod egy egoistának :D
  • Eye-scream
    #17
    Egyébként szvsz érdekes kérdés, hogy miért van az, hogy ha vki megdícsér és egyetértesz vele akkor nagyképű vagy? Pl. azt mondják, hogy wow nem semmi fél perc alatt rájöttél ennek a nyitjára neked aztán van sütnivalód. Na ha erre azt válaszolod, hogy tényleg, én átlag feletti inteligenciával rendelkezem, akkor egoista vagy. Az elvárt válasz az, hogy "Á semmiség" meg "Akárki meg tudta volna csinálni". Pedig az első esetben csak magadat tartod okosnak, a második meg azt jelenti, hogy te vagy átlagos inteligenciájú, mindenki más meg hülye :)
  • franco
    #18
    nálam ez a hasonlóképpen néz ki:

    valaki: wow nem semmi fél perc alatt rájöttél ennek a nyitjára neked aztán van sütnivalód

    ÉN: tudom, túljó vagyok...
  • Grusi
    #19
    Nekem meg sose mondanak ilyet :D
  • szanics
    #20
    nem láttad a smiley-t, apa?
    Neked se szokták azt mondani, hogy "wow nem semmi fél perc alatt rájöttél ennek a nyitjára!", mi? :DDDDDD
  • Loál János #21
    Totál megfoghatatlan dolog, valaki szemében egoistának tűnhetsz, másnak egyáltalán nem tűnsz annak.

    Ja, és plz ne keverjétek az egoizmust a nagyképűséggel, htx.
  • SRobert
    #22
    vagy ne nevezzék magukat nagyképűen egoistának.
  • Vlala #23
    ha egoista = magát szerető ember, akkor egoista = puzie, mert önmagával mindenki azonos nemű.
    Nem?
  • Loál János #24
  • reménytelen
    #25
    -Ki az abszolút nagyképű?
    -Aki azt hiszi, hogy okosabb nálam.
  • Taranov
    #26
    Olyan uncsi, mikor valaki csak arról beszél, hogy neki semmi sem jön össze, ő nem kell senkinek, ő olyan tökéletlen.

    Miközben magát szídja, magáról beszél folyamatosan :)
  • Taranov
    #27
    Buta-e vagy?
  • Dynamic
    #28
    Ha valaki tisztában van a képességeivel, vagy azzal, hogy most tényleg valami kivélteles dolgot hajtott végre, az egyáltalán nem egoizmus, de nem is nagyképűség vagy ilyesmi.Ez egy teljesen természetes reakció(mármint magamat magamban elismerni) ez mindenkinél így működik.Mondjuk kicsit röhejes is lenne magamban magam előtt szerénykedni, hogy nyíltan mit csinálok az már más dolog:D
  • Magnum PI
    #29
    Régen én is beképzelt voltam.
    Viszont ma már rájöttem hogy tökéletes vagyok.

    Komolyan: Nem az a baj ha valaki egoista, hanem az ha valaki nem tudja magárol hogy az. + Más dolog tisztában lenni a képességeiddel és adotságaiddal, mint beképzelni azokat. A beképzeltség és az egoizmus nem ugyanaz.
  • Magnum PI
    #30
    lehet el kellett volna olvasnom az előző hozzászólást?
  • ghost cb
    #31
    Hú akkor én nagyon nem vagyok egoista... Ezeket soha nem mondom.
  • ghost cb
    #32
    Nyíltan sem kell szerénykedni. Minek? Kinek hazudok akkor? Más is tudja, hogy jó vagyok, én is, így hát megmondom, hogy igen isten vagyok. :D
  • egolady
    #33
    hát igen én is utálom ha vki keveri az egoizmust a nagyképűséggel meg az önzőséggel sztem csak anynit jelent h van önbizalmam és szeretem amgam és enm rinyálok amiatt h jajj de igymegugy vok hibás...SZERETEM MAGAM!!!egoizmus sztem=tulcsordulo önbizalom és sztem:AZ ÉLET TÚL RÖVID AHHOZ HOGY ÁTLAGOS LEGYÉL!és egy egoista szöveg:Belenéztem a tükörbe és sírvafakadtam a tökéletességemtől(ugyanis kisírt szemekkel kevésbé vagyok tökéletes):D ja és:Élni születtünk,nem az életre készülődni!...
  • Loál János #34
    Kicsit kevesebb Cosmopolitant, htx. :D
  • Szeszmester
    #35
    Amikor megdícsérnek, nem a nagyságod előtt borulnak le, pusztán csak megjegyzik, hogy valamit közel optimális módon valósítottál meg. Szerintem a dícséretet méltósággal kell viselni, ha lenyomod a dumát, hogy mekkora király arc vagy, azt többször vissza fogod hallani, ha elrontasz vmit. Nem elvárás, hogy kliséket mondj (mindenki meg tudta volna csinálni), pusztán csak nem kell félreérteni, senki sem akar bálványozni téged.
  • Animus
    #36
    "Pl. azt mondják, hogy wow nem semmi fél perc alatt rájöttél ennek a nyitjára neked aztán van sütnivalód. Na ha erre azt válaszolod, hogy tényleg, én átlag feletti inteligenciával rendelkezem, akkor egoista vagy."

    Nah jah... és tudod mi erre a reakciója egy anti egoistának? Jól pofánrúgja azt aki ilyet mond..:P Ugyanis tapasztalataim szerint ha ilyen szituációban abszolút űber helyzetben akarsz kijönni egyszerüen csak hallgatni kell és sandán mosolyogni. Ez a tuti. ilyenkor nem sértesz meg senkit azzal hogy jössz a mittudomén milyen kivételes tehetségeid hántolgatásával, ráadásul magabíztosságot sugározol és azt a látszatot kelted hogy ez a dicséret már nálad mindennapos olyan annyira hogy nem is szólsz rá semmit csak mosolyogsz rajta!!!! Ez az abszolút nyerő! ÖNBIZALMAT sugárzol amivel TEKINTÉLYT szerzel! Atom felesleges még neked is megspékelni bármilyen kommentel mert az aláfestő dumával csak a lámákat nyered meg... Ráadásul ha van ott egy másik egoista akkor még lehet hogy az is pofánver érte :DDDDDDDDDDDDDDD